Opinie o Kindle Paperwhite 3

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Oferowany przez producenta Amazon Kindle Paperwhite 3 to sprzęt, który ma kompaktowe wymiary i w dodatku jest lekki. Z tego względu możemy go cały czas nosić przy sobie i czytać książki, kiedy będziemy mieć na to ochotę. Urządzenie zostało wyposażone w odpowiednio duży, 6-calowy ekran z wbudowanym oświetleniem, w efekcie czego używanie go jest w pełni komfortowe, nawet przy słabym świetle.

 

Najważniejsze wady:

Użytkownikom nie odpowiada głównie to, że model nie został wyposażony w gniazdo słuchawkowe. Nie możemy więc słuchać audiobooków. Przeanalizowane opinie o Kindle Paperwhite 3 pokazały, że w związku z tym czytnik wydaje się niektórym osobom nieco mniej praktyczny.

 

Werdykt: 9.8/10

Sprzęt cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ ma znacznie więcej zalet niż wad. Jest on poręczny, łatwy w obsłudze, a do tego w jego pamięci można zapisać wiele ebooków. Nawet jeśli często sięgamy po czytnik, nie musimy go codziennie podłączać do ładowarki. Jest on zasilany przez pojemny akumulator.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wyświetlacz E-Ink

Czytnik jest wyposażony w wyświetlacz E-Ink o przekątnej 6 cali. Uważa się, że to lepsze rozwiązanie niż zwykły ekran LCD, ponieważ oczy nie męczą się tak szybko przy czytaniu. Tego typu wyświetlacz określa się też mianem E-papieru, czyli elektronicznej kartki. Wyświetlany tekst jest bardzo dobrze widoczny, niezależnie od natężenia naturalnego światła, dlatego możemy swobodnie czytać ebooki przebywając na zewnątrz i korzystając z ładnej pogody. Istotne jest to, że diody podświetlające tekst są umieszczone w ramce urządzenia, co zwiększa komfort czytania.

Przydatne funkcje

Za sprawą urządzenia ebooki czyta się niemal tak samo, jak tradycyjne książki. W momencie, gdy przewracamy stronę lub oddalamy widok, aby zobaczyć, jak dużo przeczytaliśmy sprzęt automatycznie zapisuje, gdzie skończyliśmy czytanie, więc możemy szybko wrócić do odpowiedniego fragmentu. Co więcej, test Kindle Paperwhite 3 udowodnił, że urządzenie pozwala na wyeksportowanie do formatu PDF własnoręcznie wykonanych notatek i przesłanie ich na pocztę e-mail.

 

System inteligentnych podpowiedzi

To, co wyróżnia czytnik to system inteligentnych podpowiedzi pozwalający na czytanie nawet tych książek, które są uznawane za trudne pod względem stylu i wykorzystanego języka. Nad każdym słowem, którego znaczenie nie jest do końca znane, pojawia się krótka definicja. Nie musimy przerywać czytania, aby wyszukać wybrane sformułowania w słowniku, co jest bardzo wygodne. Ciekawe jest również to, że możemy rozwijać informacje znajdujące się w przypisach. Czytnik daje możliwość szybkiego znalezienia informacji na temat autora książki, możemy też poznać inne tytuły zaliczane np. do tej samej serii.

 

Łączność Wi-Fi

Ponieważ sprzęt ma wbudowany moduł Wi-Fi możemy podłączyć go bezprzewodowo do Internetu bez potrzeby sięgania po kabel. To daje możliwość pobierania nowych ebooków w dowolnym miejscu, także poza domem. Pamięć urządzenia pomieści do 4 GB plików, więc nie musimy kasować każdej książki zaraz po przeczytaniu.

 

Pojemny akumulator

Czytnik zasila litowo-jonowy akumulator o pojemności równej 1320 mAh. Nie ma ryzyka, że rozładuje się on niespodziewanie już po kilkudziesięciu minutach czytania. Udogodnieniem jest też to, że nie ma potrzeby codziennego ładowania baterii. Szybko mogłoby stać się to nieco uciążliwe, zwłaszcza dla osób lubiących czytać w każdej wolnej chwili. Mimo pojemnego akumulatora i dostępności kilku ciekawych opcji cena Kindle Paperwhite 3 pozostaje atrakcyjna.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ