Opinie o Kindle Paperwhite 4

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Czytniki ebooków Kindle zdobywają dobre opinie i mają wiele atutów, nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Ze względu na to, że ma on płaski front, istnieje mniejsze ryzyko na to, że na ramce będzie gromadził się piasek czy inne zabrudzenia. Z poziomu ustawień można wybrać różne czcionki, a każda z nich wygląda wyraźnie. Model ma podświetlenie, które przydaje się nie tylko wieczorem, ale również w dzień. 

 

Najważniejsze wady:

Część osób zwraca uwagę na to, że ze względu na gładką powierzchnię ekranu, pod światło mogą być bardziej widoczne na nim odciski palców. Aby zachować sprzęt w idealnej czystości, należy stosunkowo często przecierać jego powierzchnię.

 

Werdykt: 9.4/10

Zdaniem użytkowników prezentowany sprzęt to dobry czytnik ebooków z wydajną baterią, która starcza na kilkanaście do nawet kilkudziesięciu dni regularnego użytkowania. Jak podaje producent, akumulator wytrzymuje nawet do 6 tygodni. Urządzenie ma sprawnie działający procesor, wytrzymałą obudowę, a dodatkowo jest prosty w obsłudze. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe dane techniczne

Czytnik ebooków ma przekątną ekranu równą 6 cali, a jego rozdzielczość to 1448 x 1072 pikseli. Pamięć wbudowana wynosi 8 GB. Urządzenie obsługuje teksty w różnych formatach: PDF, HTML, TXT, AZW, AZW3, DOC, DOCX, PRC i MOBI. Model ma procesor Freescale 6SLL Cortex-A9 1GHz i jak pokazał test Kindle Paperwhite 4, czytnik nie zacina się w trakcie pracy, a w związku z tym korzystanie z niego jest komfortowe i nie powoduje irytacji.

Wodoodporna konstrukcja

Każdy, kto przeczyta opinie Kindle Paperwhite 4, z pewnością zwróci uwagę na to, że użytkownicy dobrze oceniają jakość wykonania urządzenia. Sprzęt estetycznie się prezentuje, co również nie pozostaje bez znaczenia dla kupujących. Bardziej istotna jest jednak solidna konstrukcja sprzętu. Warto wiedzieć, że ten czytnik ebooków ma wodoodporną obudowę, która zabezpiecza wewnętrzny mechanizm nie tylko przed wilgocią, ale też przed kurzem. Sprzęt jest zaliczany do standardów IPX8, co oznacza, że model Kindle jest w stanie wytrzymać pod wodą do 60 minut (zanurzenie do 2 metrów).

 

Wgrany słownik

Czytnik książek ma wbudowane słowniki, dzięki czemu można szybko sprawdzić znaczenie danego słowa. Nie trzeba sięgać do tradycyjnego słownika, komputera czy smartfona. Dodatkowo użytkownik ma możliwość zainstalowania słowników językowych, które chciałby wykorzystać do nauki języka obcego. To duże ułatwienie podczas czytania zagranicznej literatury. 

 

Podświetlenie

Jak każdy dobrej jakości czytnik, również model Kindle Paperwhite 4 ma opcję podświetlenia. To za jej sprawą możliwe jest czytanie książek w każdych warunkach, nawet kiedy w domu nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej albo będziemy podróżować wieczorem komunikacją miejską czy czekać na autobus. Podświetlenie ekranu jest równomiernie, na co wskazują osoby wystawiające recenzje produktu. Czytnik ma tryb czytania w nocy, który jest odpowiednio dostosowany do takich warunków.

 

Funkcja biblioteczki

Czytnik ebooków ma wbudowaną pamięć wynoszącą 8 GB. Jest to spora wartość, biorąc pod uwagę parametry innych dostępnych na rynku urządzeń. Sprzęt mieści się nawet 2 tysiące książek, więc można być pewnym, że nie zabraknie nam miejsca. Czytnik zapamiętuje, na jakiej stronie zostało zakończone czytanie, pozwala także na dopasowanie wielkości czcionki. Cena Kindle Paperwhite 4 wynosi około 500 zł.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ