Opinie o LG AN-MR18BA

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Pilot jest kompatybilny z wieloma telewizorami Samsung i działa bez zarzutu, co potwierdził przeprowadzony test LG AN-MR18BA. Jest on poręczny i dobrze leży w dłoni, dlatego ryzyko przypadkowego upuszczenia go na ziemię jest zmniejszone do minimum. Przyciski są dobrze oznaczone i nie ma wątpliwości, do jakiej opcji został przypisany każdy z nich.

 

Najważniejsze wady:

Co prawda pilot daje możliwość sterowania telewizorem poprzez wydawanie poleceń głosowych, ale czasem zdarza się, że reaguje on zbyt wolno. Dzieje się tak, gdy wypowiemy komendę zbyt szybko lub za cicho.

 

Werdykt: 9.7/10

Model AN-MR18BA to pilot LG Magic Remote, a to oznacza, że działa jak mysz komputerowa, ewentualnie jak wskaźnik. Daje on możliwość swobodnego korzystania ze wszystkich telewizorów LG UHD TV z oznaczeniem UK oraz SUPER UHD TV z oznaczeniem SK, OLED TV (E8, W8, B8 i C8), a także z serii 2018 z systemem operacyjnym webOS 3.5.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Praktyczność

Pilot służy przede wszystkim do sterowania telewizorem. Umożliwia on m.in. zmianę kanału czy poziomu głośności dźwięków, obsługę systemu Smart TV, a także wyłączenie i włączenie tele-odbiornika. Jednak nie jest to jedyny sposób jego wykorzystania. Pilot może być używany także do sterowania innymi sprzętami, takimi jak: kino domowe, set-top box lub odtwarzacz DVD czy Blu-Ray. Z tego względu nie powinniśmy się długo zastanawiać, czy warto kupić model LG AN-MR18BA, cena w jego przypadku jest bardzo atrakcyjna.

Funkcja Magic Zoom

Urządzenie pozwala nam na wykorzystanie funkcji Magic Zoom. Służy ona do powiększania dowolnego miejsca na ekranie, aby móc przyjrzeć się szczegółom. Co ważne, podczas korzystania ze wspomnianej funkcji obraz nie zatrzymuje się, dlatego akcja na ekranie dalej się toczy.

 

Wbudowany mikrofon

Pilot ma wbudowany mikrofon, w efekcie czego nie musimy szukać odpowiedniego przycisku, aby szybko zmienić kanał. Możemy wydawać określone polecenia głosowe, co dla wielu osób jest wygodnym rozwiązaniem. Dzięki mikrofonowi mamy też możliwość uruchamiania konfiguracji audio telewizora z wykorzystaniem funkcji Magic Sound Tunning.

 

Wytrzymała obudowa

Nierzadko piloty TV stosunkowo szybko się niszczą na skutek intensywnej eksploatacji. Zdarza się, że już po kilku miesiącach użytkowania na obudowie pojawiają się pęknięcia i przetarcia, a oznaczenia przy przyciskach stają się coraz mniej wyraźne. Jednak nie dotyczy to modelu LG AN-MR18BA, opinie wydawane na jego temat są tego potwierdzeniem. Pilot został uznany za solidny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Obudowa jest wykonana z mocnego tworzywa sztucznego i nie powinna ona popękać, nawet jeśli zdarzy się, że urządzenie przypadkowo spadnie ze stołu na podłogę.

 

Wygodna obsługa telewizora

Za sprawą pilota obsługa telewizora staje się szybsza i znacznie wygodniejsza. Wiele osób przyznaje, że już po kilku dniach użytkowania można się nauczyć, do czego służą konkretne przyciski i wyszukiwać je palcem bez patrzenia na sprzęt. Z pewnością żaden z domowników nie będzie miał problemu z przełączeniem kanału czy korzystaniem ze Smart TV. Każdy może używać go tak, jak mu wygodnie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ