Opinie o Nikon D3400

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Lustrzanka zapewnia szeroki zakres czułości ISO wynoszący od 100 do 25 600. Oznacza to, że jesteśmy w stanie uzyskać odpowiednio jasne zdjęcia, nawet jeśli robimy je przy słabym świetle. Monitor LCD ma przekątną równą 7,5 cm i wysoką rozdzielczość, a wyświetlany na nim obraz jest idealnie ostry, co można zauważyć np. w trakcie przeglądania wykonanych fotografii. Zaletą jest też przystępna cena Nikon D3400.

 

Najważniejsze wady:

Użytkownicy zwracają uwagę na problem z podłączeniem aparatu do komputera wskazując, że Windows 10 czasami go nie wykrywa. Według nich nie najlepszym rozwiązaniem jest również to, że Bluetooth działa tylko razem z darmową aplikacją na smartfona. Nie ma możliwości przesyłania zdjęć na laptopa czy komputer bez użycia kabla.

 

Werdykt: 9.4/10

Nikon D3400 jest sprzedawany w zestawie z obiektywem Nikkor 18-55 mm. Aparat jest polecany w szczególności osobom, które chcą robić bardziej profesjonalne zdjęcia, uczyć się kadrowania i zdobywać inne, przydatne do robienia zdjęć umiejętności. Matryca 24,2 mln pikseli zapewnia ładne odwzorowanie barw, a procesor EXPEED 4 gwarantuje płynne działanie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Szybkość i precyzja działania

Wydane przez użytkowników opinie o Nikon D3400 nie pozostawiają wątpliwości, że jest to sprawnie działający sprzęt. Na szybkość pracy duży wpływ ma dobrej jakości procesor EXPEED 4. Aparat ma także sprawnie działający AF, który ustawia ostrość bardzo szybko i nie traci jej, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie wyraźnych zdjęć bez poświęcania dużo czasu na odpowiednie ustawienie parametrów. Model umożliwia także wykonywanie zdjęć z prędkością 5 klatek na sekundę.

Łączność bezprzewodowa Bluetooth

Lustrzanka wykorzystuje technologię Bluetooth Low Energy, co umożliwia łatwe przesyłanie zdjęć bez dużych strat energii dla urządzeń. Bezprzewodowa łączność współpracuje z darmową aplikacją SnapBridge stworzoną przez firmę Nikon. Gwarantuje ona stałe połączenie między aparatem a telefonem czy tabletem. Większość osób potwierdza, że połączenia aparatu ze smartfonem jest proste i zajmuje niewiele czasu. Wystarczy zrobić to tylko raz, aby móc przesyłać wykonane fotografie w każdym momencie. Aplikacja SnapBridge działa w tle i nie pobiera zbyt dużo energii. Przesyłane na smartfona zdjęcia są automatycznie zmniejszane, więc cały proces przebiega szybciej, a publikacja fotografii na portalach społecznościowych również jest mniej czasochłonna. Potwierdza to wykonany przez użytkowników test Nikon D3400.

 

Nagrywanie filmów

Jeśli chcesz nie tylko robić dobrej jakości zdjęcia, ale też nagrywać filmy, zakup prezentowanego urządzenia powinien Cię zadowolić. Aparat umożliwia rejestrowanie obrazu w jakości Full HD przy użyciu funkcji D-Movie. Filmy nie są poruszone i mają zachowaną odpowiednią ostrość. Pomocny w nagrywaniu jest tryb ciągłego AF, który działa w ten sposób, że ustawiona na danym obiekcie ostrość jest stała, bo mechanizm śledzi jego ruch i automatycznie dobiera odpowiednie ustawienia.

 

Wykonanie

Urządzenie jest wykonane z najwyższą starannością. Czarny korpus jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym dobrze wyprofilowany, tak aby pewne trzymanie go w dłoniach nie było problemem. Lustrzanka waży 445 g, więc jest stosunkowo lekka. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ