Opinie o OKI C332DN

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Pozytywne opinie OKI C332DN zachęcają do zakupu tego urządzenia. Kolorowa drukarka laserowa jest dostosowana do drukowania różnego rodzaju dokumentów, można przy jej użyciu przygotować także wysokiej jakości materiały marketingowe. Sprzęt nie zacina się w trakcie pracy, a prędkość wydruku jest na zadowalającym poziomie. Urządzenie umożliwia szybkie drukowanie dwustronne, bez ręcznego przekładania stron.

 

Najważniejsze wady:

Decydując się na zakup tego modelu, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiednie do niego tonery są drogie. W rezultacie koszty eksploatacji tej kolorowej drukarki laserowej są wysokie.

 

Werdykt: 9.7/10

Oferowane przez firmę OKI drukarki laserowe odznaczają się efektywnością działania i nie inaczej jest w przypadku modelu C332DN. Ten sprzęt ma wbudowaną pamięć RAM 1 GB, więc nie zacina się w trakcie drukowania. Podajnik papieru mieści aż 250 arkuszy, dlatego nie trzeba go co chwilę uzupełniać.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Możliwy druk różnych dokumentów

Kolorowa drukarka laserowa wykorzystuje do pracy technologię LED, dzięki której możliwe jest drukowanie nie tylko zwykłych stron, ale także dokumentów biznesowych, raportów, listów czy nawet banerów reklamowych. Inwestując w taki sprzęt, można ograniczyć koszty związane z przygotowywaniem materiałów marketingowych (w większości przypadków nie ma konieczności zlecania ich wykonania innym firmom). Wydrukowane dokumenty, niezależnie od ich typu, wyglądają profesjonalnie. Urządzenie jest przystosowane do różnych nośników, od A6 do A4, a także banerów do 1,3 m. Maksymalna gramatura dokumentów to 220 g/m2. Obciążenie drukarki wynosi do 5000 str./miesięcznie.

Zastosowane rozwiązania

W sprzęcie zastosowano rozwiązania mające poprawić komfort jego użytkowania. Drukarka została wyposażona w podajnik papieru mieszczący do 250 arkuszy. Opcjonalnie można zakupić podajnik o większej pojemności, jeśli jest nam to potrzebne (do 530 kartek). Model ma też 100-arkuszowy podajnik, który automatycznie wykrywa rodzaj papieru. Do pracy wykorzystywany jest mikrosferyczny toner. Dzięki technologii HD gwarantuje on idealną jakość wydruku (rozdzielczość 1200 x 600 dpi), która spełnia oczekiwania nawet bardzo wymagających osób.  

 

Szybkość działania

Test OKI C332DN potwierdził szybkość działania urządzenia. Czas pierwszego wydruku w kolorze to tylko 9 sekund, a monochromatyczny – 8,5 sekundy. Później prędkość druku wynosi do 26 stron na minutę w kolorze i do 30 w przypadku wydruku czarno-białego. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że drukarka ma 1 GB pamięci RAM, więc ryzyko, że będzie zacinała się w trakcie pracy, jest bardzo małe. Sprzęt działa sprawnie, co jest traktowane jako jedna z jego głównych zalet. Biorąc pod uwagę dobre parametry OKI C332DN, cena sprzętu wydaje się atrakcyjna.

 

Różne opcje łączności

Urządzenie można podłączyć na różne sposoby, co również jest uważane za sporą zaletę. Gigabit Ethernet pozwala na szybkie przesyłanie nawet dużych, kolorowych plików w zakresie całej sieci. Dodatkowo użytkownicy nie muszą kopiować dokumentów czy zdjęć na komputer, aby móc je wydrukować. Z drukarką OKI można połączyć się przez smartfona albo tablet, które są zgodne z Google Cloud Print 2.0 i kompatybilne z AirPrint. Co więcej, istnieje możliwość skorzystania z funkcji Direct Wireless lub z modułu bezprzewodowego LAN. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ