Opinie o Optoma HD27E

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Projektor jest łatwy w konfiguracji i wygodny w użytkowaniu, a potwierdzeniem na to są pozytywne opinie o Optoma HD27E. Urządzenie zapewnia jasny, odpowiednio nasycony obraz. Sprzęt wykorzystuje technologię Amazing Colour, a ponadto spełnia też normę Rec.709. Projektor ma zintegrowany głośnik, który zapewnia wysoką jakość dźwięku. Model waży tylko 2,5 kg, więc można z niego korzystać nie tylko w domu, ale też w innych miejscach (wygodne przenoszenie).

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie w trybie ECO działa cicho, jednak wybierając tryb normalny trzeba być przygotowanym na to, że będzie słyszalne. Nie powinno to przeszkadzać podczas oglądania filmu, choć może powodować pewien dyskomfort podczas bardzo cichych scen.

 

Werdykt: 9.7/10

To mały projektor, który znajdzie zastosowanie nie tylko podczas oglądania filmów, ale też transmisji sportowych czy programów telewizyjnych. Do urządzenia można bez trudu podłączyć komputer stacjonarny, laptop, odtwarzacz Blu-ray czy konsolę do gier. Możliwości zastosowania sprzętu są duże. Cena Optoma HD27E wynosi ponad 2000 zł.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Urządzenie ma matrycę DLP o dobrych właściwościach. Jasność urządzenia to 3400 lumenów. Wielkość obrazu można ustawiać od 28 cali do 300 cali. Współczynnik kontrastu jest równy 25000:1. Rozdzielczość obrazu wynosi 1920 x 1080 pikseli. Model ma wbudowany głośnik o mocy 25 dB. Lampa ma moc równą 240 W, a jej żywotność jest określana na 10000 h w trybie eco i 3500 h w trybie normalnym. Wymiary urządzenia to: szerokość – 31,6 cm, wysokość – 10,8 cm i głębokość – 24,4 cm. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania umożliwiający wygodną obsługę projektora. Dodatkowo komplet zawiera solidnie wykonany kabel zasilający. Opcjonalnie można dokupić specjalną torbę do przenoszenia sprzętu.

Dobrze odwzorowane kolory

Osoby, które przeprowadziły test Optoma HD27E są niemal zgodne, co do tego, że urządzenie dobrze odwzorowuje kolory. Nie trzeba się martwić, że korzystając z projektora, efektownie wyglądające na ekranie sceny filmowe stracą swój potencjał. Jak podkreśla producent, sprzęt świetnie radzi sobie z odzwierciedleniem gamy kolorów Rec.709, która jest międzynarodowym standardem HDTV. W rezultacie wyświetlane przez projektor obrazy zachowują dynamizm i mają odpowiednio nasycone kolory. Warto zwrócić uwagę także na zastosowaną w projektorze technologię Dynamic Black. Ta funkcja stanowi gwarancję większej głębi obrazu. Moc lampy jest płynnie regulowana, w zależności od poziomu jasności każdej z klatki. To pozwala na stworzenie odpowiednio wysokiego współczynnika kontrastu. Co do jasnych scen, pozostają one ostre i czyste, ciemne zaś mają zachowaną głębie. 

 

Zasilanie

Urządzenie, aby działało wymaga podłączenia do prądu. Projektor ma funkcję auto power off, co oznacza, że automatycznie się wyłącza po określonym czasie bezczynności. Jeśli więc projektor przypadkowo zostanie uruchomiony, nie musimy się obawiać, że będzie pobierał prąd, a my pozostaniemy tego nieświadomi. Co więcej, warto zwrócić uwagę na opcję szybkiego ponownego uruchamiania. Jeśli przypadkowo odłączymy sprzęt od źródła zasilania, możemy szybko włączyć go z powrotem bez konieczności długiego czekania na uruchomienie.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ