Opinie o Philips 32PFS5823/12

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

To nowoczesny telewizor 32 cale ze Smart TV, który wykorzystuje wiele ciekawych technologii. Mają one pozytywny wpływ nie tylko na jakość obrazu, ale i dźwięku, w efekcie czego oglądanie filmów staje się bardzo relaksujące. Konsumenci uważają, że sprzęt elegancko się prezentuje, gdyż ramka wokół ekranu nie jest gruba.

 

Najważniejsze wady:

Niektórzy kupujący narzekają na powolne działanie systemu Smart TV (Saphi), co może być irytujące. Jednak jak pokazały opinie o Philips 32PFS5823/12, można nieco je przyspieszyć. Żeby to zrobić, należy zaktualizować system operacyjny do najnowszej wersji.

 

Werdykt: 9.4/10

Telewizor dobrze wygląda zarówno w salonie, jak i innych pomieszczeniach (np. sypialni), bez względu na wystrój. Nie zajmuje on dużo miejsca na półce, jego wymiary razem z podstawą są równe: 73,18 cm x 16,62 cm x 45,4 cm. Urządzenie jest też przystosowane do zawieszenia na ścianie, wystarczy dopasować do niego uchwyt montażowy.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Odpowiedni kontrast i naturalne kolory

Oglądając filmy i seriale, szybko zauważymy, że kolory na ekranie są naturalne, a dodatkowo odpowiednio skontrastowane. Istotny wpływ ma na to zastosowana technologia Pixel Plus HD. Przeprowadzony wśród posiadaczy modelu Philips 32PFS5823/12 test pokazał, że barwy są dostatecznie wyraziste zarówno podczas jasnych, jak i ciemniejszych scen.

Na ekranie możemy dostrzec nawet najmniejszy szczegół. Wszystkie programy możemy oglądać w jakości Full HD. Jednak nie tylko jakość obrazu jest chwalona przez kupujących. Zwracają oni uwagę również na bardzo dobre brzmienie, co wynika m.in. z nowoczesnej technologii DTS HD. Odpowiada ona za optymalizację przetwarzanego dźwięku, co sprawia, że dialogi i różne efekty dźwiękowe są krystalicznie czyste oraz dobrze podkreślone.

Dostępność wszystkich potrzebnych złączy

Urządzenie wyposażono we wszystkie złącza, jakie mogą się nam przydać. To m.in.: HDMI, USB, Ethernet, cyfrowe wyjście optyczne, CI (Common Interface), wyjście słuchawkowe oraz złącze antenowe. To jednak nie wszystko. Sprzęt ma wbudowany moduł Wi-Fi, dlatego może nawiązywać bezprzewodowe połączenie z Internetem, nie tylko za pomocą kabla. To pozwala na ograniczenie przewodów podłączonych do telewizora, co ma również pozytywny wpływ na wystrój pomieszczenia.

Dodatkowo urządzenie wykorzystuje nowoczesny standard telewizji hybrydowej, HbbTV. Łączy on w sobie standardową emisję sygnału telewizyjnego z multimedialnymi treściami dostarczanymi przez szerokopasmowy Internet. Ponieważ ma ono także tuner DVB-T, możemy oglądać cyfrową telewizję naziemną bez potrzeby podłączania dodatkowego dekodera.

 

System operacyjny Saphi

Mimo że oprogramowanie Saphi czasami nie reaguje dostatecznie szybko na nasze polecenia, to większość osób chwali je za intuicyjną obsługę. Menu jest przejrzyste, dlatego znalezienie właściwej opcji nie zajmuje dużo czasu. Co ważne, mamy dostęp do kilku ciekawych aplikacji: Netflix, YouTube, Ipla czy CDA, nie musimy samodzielnie ich instalować.

Możemy więc oglądać programy nadawane w telewizji lub zdecydować się na swój ulubiony serial, który przez cały czas jest dostępny w Internecie. Telewizory z systemem Saphi dobrze radzą sobie też z obsługą multimediów przez USB: muzyki, wideo i zdjęć. Po podłączeniu pendrive’a urządzenie szybko odczytuje wszystkie pliki. Jak wynika z komentarzy konsumentów, cena Philips 32PFS5823/12 nie jest wysoka. To jeden z tańszych telewizorów ze Smart TV dostępnych obecnie na rynku.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ