Najważniejsze zalety:
Sprzęt jest poręczny, ale ma odpowiednio duży ekran zapewniający komfortowe czytanie e-booków. Osoby, które zgodziły się na test PocketBook InkPad 3, uważają, że czytnik jest lekki, dlatego można go przez cały czas nosić przy sobie w torbie. W dodatku jest on bardzo łatwy w obsłudze, na co wpływa system operacyjny Linux.
Najważniejsze wady:
Włączanie i wyłączanie urządzenia jest według niektórych kupujących mało wygodne. Wszystko przez to, że odpowiadający za to przycisk jest niewielki i za mało wypukły, czasami trudno go wyczuć opuszkiem palca.
Werdykt: 9.4/10
Czytnik waży 210 g i ma niewielkie wymiary: 20 cm x 13 cm x 0,8 cm. Przekątna ekranu wynosi prawie 8 cali, a jego rozdzielczość to 300 dpi, dlatego czytanie książek i przeglądanie grafik jest bardzo wygodne. Sprzęt ma mocną obudowę z lekko zaokrąglonymi rogami, która wygodnie leży w dłoni.
OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU
Wyświetlacz E-ink Carta
Urządzenie jest wyposażone w nowoczesny wyświetlacz E-ink Carta, który wygodnie obsługuje się poprzez dotyk. Ponieważ ma on podświetlenie, możemy czytać e-booki również wieczorami i przy słabym świetle. Rozdzielczość 300 dpi zapewnia dobre odwzorowanie szczegółów oraz czcionki. Czytnik Ebooków marki PocketBook wykorzystuje technologię SMARTlight, która zapobiega szybkiemu zmęczeniu oczu. Jasność ekranu jest dobierana do pory dnia, dlatego rano podświetlenie ma barwę chłodną, a wieczorem bursztynową. Takie rozwiązanie nie zakłóca naszego naturalnego rytmu biologicznego, dlatego możemy czytać książkę nawet tuż przed snem (bez ryzyka, że długotrwała ekspozycja na bardzo jasne światło utrudni nam zaśnięcie).
Wiele możliwości
Czytnik ma procesor Dual Core 2 x 1 GHz, 8 GB wewnętrznej pamięci flash oraz 1 GB pamięci RAM. Działa on płynnie i nie zacina się, niezależnie od tego, jaką lekturę wybierzemy. Sprzęt nadaje się nie tylko do czytania e-booków, ale również słuchania muzyki. Na uwagę zasługuje też innowacyjna funkcja Text-to-Speech, pozwalająca na zmianę elektronicznej książki w słuchowisko. Podczas przeglądania e-booków w innych językach możemy korzystać ze słowników Abbyy Lingvo, żeby szybko przetłumaczyć nieznane słowa. Kiedy zechcemy na chwilę odpocząć od czytania, wystarczy zamknąć dedykowaną okładkę, wówczas czytnik przejdzie w stan uśpienia. Konsumentom bardzo spodobało się również to, że nie trzeba przechowywać książek w wewnętrznej pamięci sprzętu. Ma on czytnik kart pamięci, ponadto możemy używać swojego konta Dropbox lub funkcji Send-to-Pocket-Book, którą udostępniają księgarnie. Choć czytnik daje wiele możliwości wykorzystania, cena PocketBook InkPad 3 nie jest wygórowana (wynosi mniej niż 1000 zł).
Łatwa obsługa
Sprzęt nie jest trudny w obsłudze, o czym można się przekonać, analizując opinie o PocketBook InkPad 3. Uważają tak nawet osoby, które do tej pory nie używały tego typu urządzeń. Menu jest przetłumaczone na język polski, dlatego nie musimy się zastanawiać, za co odpowiadają poszczególne funkcje. Wbudowana przeglądarka internetowa to WebKit, możemy szybko znaleźć np. interesującą nas lekturę. Ponieważ sprzęt wyposażono w żyroskop, układ tekstu jest dobierany automatycznie do sposobu, w jaki go trzymamy (poziomo lub pionowo). Istotne jest, że urządzenie obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty plików: PDF, DOC, DOCX, EPUB, TXT, MOBI, HTML czy MP3.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ