Opinie o PocketBook Touch Lux 4

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Czytnik ebooków ma pamięć wewnętrzną równą 8 GB, więc na urządzeniu można zapisać sporo tytułów i mieć do nich swobodny dostęp. Warto wiedzieć też, że sprzęt obsługuje większość formatów ebooków, dlatego nie trzeba się martwić ich konwersją. Czytnik waży tylko 155 g, więc zabieranie go w podróż czy codziennie do pracy lub na uczelnię jest w pełni wygodne. Dodatkowo sprzęt nie zajmuje dużo miejsca.

 

Najważniejsze wady:

Książki wyszukuje się po tytule albo autorze. Nie ma możliwości odnalezienia jej na podstawie głównej kategorii, co dla osób mających sporo pozycji może być nieco trudne. Pojedyncze osoby zwracają uwagę na to, że przyciski na obudowie są stosunkowo małe i czasami trzeba naciskać je dwukrotnie, żeby zadziałały.

 

Werdykt: 9.7/10

Sprzęt jest solidnie wykonany, dlatego też nie dziwi, że opinie PocketBook Touch Lux 4 są w większości pozytywne. Użytkownicy wystawiający recenzje na temat produktu wskazują przede wszystkim, że czytnik jest lekki, prosty w obsłudze, a jakość ekranu zadowalająca. Nawet dłuższe czytanie wieczorem nie obciąża znacząco naszych oczu. Cena PocketBook Touch Lux 4 wynosi niecałe 500 zł.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Płynność działania

Jak potwierdził test PocketBook Touch Lux 4, czytnik działa sprawnie i z reguły się nie zacina. Wszystko dzięki pamięci RAM równej 512 MB i procesorowi 1 GHz. Czas reakcji urządzenia jest krótki, więc wybierając kolejną stronę, nie trzeba długo czekać, aż się załaduje. Warto też podkreślić, że czytnik ma wbudowaną pamięć 8 GB, i co istotne, w razie potrzeby można rozszerzyć ją nawet 4-krotnie. To daje gwarancję, że nie zabraknie nam miejsca na ulubione pozycje.

Wysoka czułość ekranu

W urządzeniu wykorzystano technologię Film Touch, która wpływa dobrze na czułość ekranu. Dzięki niej wystarczy już delikatny dotyk, aby sprzęt odpowiednio zadziałał. Warstwa dotykowa Film Touch ma zaledwie 0,2 mm grubości. Osoby, które używają tego czytnika, zapewniają, że jego obsługa jest przyjemna, bo aby zmienić stronę, wystarczy tylko delikatny ruch palcem po ekranie. Czytnik daje możliwość przemieszczania się między książkami i aplikacjami, bez konieczności ich zamykania. To również poprawia komfort obsługi. Wyświetlacz ma 6 cali, a jego rozdzielczość to 1024 x 758 pikseli. Podświetlenie jest regulowane, można ustawić je w zależności od potrzeb.

 

Aplikacje

Użytkownik może korzystać z aplikacji Send-To-PocetBook i Dropbox i w ten sposób uzyskać dostęp do książek, które zostały zapisane w pamięci innych urządzeń. Pobieranie ebooków następuje poprzez sieć Wi-Fi. Wspomniana aplikacja Send-To-PocetBook działa na tej zasadzie, że książki są przesyłane na czytnik poprzez wiadomość e-mail. Tytuły są pobierane automatycznie do odpowiedniego folderu znajdującego się w pamięci czytnika. Urządzenie obsługuje większość formatów, więc nie powinno być problemu z odtworzeniem książki. Korzystając z Dropbox, wystarczy tylko wgrać plik z książką do odpowiedniego folderu. Czynność ta zajmuje tylko chwilę. Za sprawą aplikacji ReadRate oraz Wi-Fi możliwe stało się dzielenie się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi czytanej pozycji, a także zapisanymi notatkami ze znajomymi na portalach społecznościowych. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ