Opinie o Samsung UE32N4002

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie daje możliwość odtwarzania filmów czy słuchania muzyki z zewnętrznych nośników danych. Wyposażono je w kilka przydatnych złącz: USB, HDMI, CI, wejście komponentowe, kompozytowe oraz cyfrowe wyjście optyczne. Jak wykazał test Samsung UE32N4002, sprzęt zapewnia odpowiednio jasne i skontrastowane kolory, jakość wyświetlanego obrazu to Full HD.

 

Najważniejsze wady:

Pojawiają się opinie, że telewizor lekko kołysze się na boki, kiedy jest ustawiony na półce. Wynika to z niedostatecznie stabilnych nóżek. Część osób przyznaje, że bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zawieszenie sprzętu na ścianie (zwłaszcza w domu zamieszkiwanym przez małe dziecko lub zwierzęta).

 

Werdykt: 9.5/10

Sprzęt jest wyposażony w ekran o przekątnej 32 cale, jego rozdzielczość to: 1366 x 768 pikseli. Razem z podstawą telewizor waży 4,1 kg, a jego wymiary są równe: 74,5 cm x 44,2 cm x 46,6 cm. Większość konsumentów uważa, że cena Samsung UE32N4002 jest niska, a urządzenie działa bez zarzutu i jest łatwe w obsłudze.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Tuner DVB-T

Obecnie w Polsce możemy odbierać tylko sygnał cyfrowej telewizji naziemnej, ten analogowy został wyłączony. Aby móc oglądać najpopularniejsze stacje w naszym kraju, czasami konieczne jest podłączenie do telewizora specjalnego urządzenia, dekodera DVB-T. Jednak model marki Samsung ma wbudowany tuner, który odbiera sygnał MPEG2/4. Nie musimy inwestować w dodatkowy sprzęt, aby oglądać swoje ulubione seriale czy programy telewizyjne. Trzeba tylko skonfigurować tuner, co zajmuje kilka minut. Poradzi sobie z tym każdy z nas.

Technologia Wide Colour Enhancer

Za dobrą jakość obrazu odpowiadają technologie, w jakie wyposażono telewizor. Przykładem jest Wide Colour Enhancer. Działa ona na bazie specjalnego algorytmu, który gwarantuje realistyczne i naturalnie wyglądające kolory, nawet podczas ciemniejszych scen. Należy wspomnieć też o funkcji Clear View, która redukuje zakłócenia i szumy, a jednocześnie zwiększa kontrast kolorów. Dzięki temu obraz jest ostry, a kolory wyraziste. Jeżeli przeanalizujemy opinie o telewizorze Samsung UE32N4002, zauważymy, że wielu kupujących chwali telewizor za to, że obraz nie zacina się podczas bardzo dynamicznych scen, np. transmisji sportowych.

 

System dźwięku przestrzennego

Po wymianie starego telewizora na model Samsung UE32N4002 szybko dostrzeżemy, że oglądanie filmów stało się przyjemniejszą rozrywką. Wpływ na to ma bardzo dobrej jakości brzmienie i efekt dźwięku przestrzennego. Urządzenie ma też system Dolby Digital, pozwalający na uzyskanie bardziej realistycznych dźwięków w porównaniu do starszego systemu Dolby Surround. Telewizor pozwala na zrelaksowanie się przy swoich ulubionych utworach muzycznych. Z pendrive’a czy innego nośnika możemy odtwarzać pliki w najpopularniejszych formatach: MP3 i WMA.

 

Procesor HyperReal Engine

Sprzęt jest wyposażony w innowacyjny procesor HyperReal Engine, który optymalizuje sposób wyświetlania obrazu w jakości HD. Oglądając film możemy dostrzec na ekranie każdy detal, a tym samym mamy wrażenie, że jesteśmy na sali kinowej, a nie w swoim salonie. Istotne jest, że obraz się nie zacina. Dotyczy to zarówno programów nadawanych poprzez naziemną telewizję cyfrową, jak i filmów odtwarzanych z zewnętrznych nośników danych. Telewizor ma matrycę LED, która zapewnia jednolite podświetlenie i dobre odwzorowanie barw (również czerni).

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ