Opinie o Sony A6300

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Wystawiane przez użytkowników opinie Sony A6300 są pozytywne, co stanowi potwierdzenie na to, że sprzęt spełnia ich oczekiwania. Ten bezlusterkowiec ma dużą ilość pól AF, więc wykonane przy jego pomocy zdjęcia są idealnie ostre, nawet w przypadku fotografowania obiektu znajdującego się w ruchu. Komfort pracy gwarantuje przejrzysty, odchylany ekran LCD ułatwiający nagrywanie. 

 

Najważniejsze wady:

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup tego sprzętu, są ogólnie zadowoleni z możliwości, jakie ono daje. Wskazują jednak, że menu nie jest przejrzyste i okazuje się mało intuicyjne. Czasami trudno jest znaleźć konkretne ustawienia i trzeba korzystać z instrukcji.

 

Werdykt: 9.4/10

Sony A6300 to dobry bezlusterkowiec, który spełnia oczekiwania początkujących i bardziej zaawansowanych miłośników fotografii. Urządzenie poza tym, że ma dużą ilość pól AF, odznacza się także bardzo dobrą szybkością działania autofokusa. Mechanizm AF osiąga prędkość 0,05 s. Urządzenie jest lekkie (waga ok. 0,4 kg), jego wymiary to: wysokość – 66,9 mm, szerokość – 120 mm i głębokość – 48,8 mm. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobry autofokus

Co zachęca do zakupu tego bezlusterkowca? Bez wątpienia znaczenie ma ilość pól AF, których jest ponad 400. W związku z tym można łatwo wykonać idealnie ostre zdjęcia. Pola AF opierają się na detekcji fazy. To pozwala na szerokie i gęste pokrycie obrazu, a tym samym bardziej precyzyjne ustawienie ostrości. Autofokus działa sprawnie niezależnie od tego, czy robimy zdjęcie, czy nagrywamy film. Potwierdzają to osoby przeprowadzające test Sony A6300 i dokładnie sprawdzające możliwości tego aparatu.

Zdjęcia seryjne

Bezlusterkowiec ma funkcję robienia zdjęć seryjnych i to przy zachowaniu zadowalającej prędkości wynoszącej 11 kl./s. Jeśli to konieczne, można zmienić szybkość działania (do 8 kl./s) i dostosować je do aktualnie panujących warunków. Taka możliwość pozwala na wykonanie serii zdjęć bez opóźnień na ekranie LCD i wizjerze.

 

Procesor obrazu

Na uwagę zasługuje sprawnie działający procesor obrazu BIONZ X, którego charakteryzuje zadowalająca prędkość działania, wydajność i ponadprzeciętna moc. W modelu użyto odpowiednio zoptymalizowany algorytm, a wszystko po to, aby możliwe było rejestrowanie zdjęć i filmów w dużej rozdzielczości. Na wideo i fotografiach widoczne są nawet najmniejsze szczegóły, szczególnie jeśli wybierzemy średnie lub wysokie ustawienie czułości ISO. 

 

Matryca

Do produkcji tego aparatu wykorzystano najlepsze komponenty, a wszystko po to, aby zapewnić możliwie najlepsze efekty jego działania. Bezlusterkowiec ma matrycę CMOS o rozdzielczości 24,2 MP, a także miedziane okablowanie. Obwody są tak zrobione, aby zwiększyć efektywność przechwytywania światła, a tym samym poprawić jakość zdjęć. Dzięki temu rozwiązaniu nawet przy ustawieniu wysokiej czułości ISO na zarejestrowanym obrazie ilość szumów jest znacznie ograniczona. Producent zapewnia też, że wykorzystana w procesie produkcji miedź poprawia prędkość odczytu. Tym sprzętem można nagrywać filmy w jakości 4K i Full HD (120 kl./s).

 

Wyświetlacz LCD

Bezlusterkowiec jest wyposażony w dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej równej 3 cale. Jest on zamontowany na przegubie, więc można obracać go o 180 stopni i dowolnie ustawiać. Takie rozwiązanie zwiększa komfort obsługi urządzenia i ułatwia uchwycenie niecodziennych kadrów. Może się wydawać niektórym osobom, że cena Sony A6300 jest stosunkowo wysoka, ale to sprzęt dający spore możliwości.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ