Opinie o Sony BDV-E4100

Ostatnio aktualizowane: 29.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Kino domowe Sony BDV-E4100 zapewnia wysoką jakość odtwarzanych filmów, zarówno pod względem obrazu, jak i dźwięku. Filmy 2D i 3D są wyświetlane w formacie Full HD. Obraz wyróżnia naturalna kolorystyka. Jak pokazuje przeprowadzony przez użytkowników test Sony BDV-E4100, obsługa sprzętu nie jest skomplikowana. Istnieje możliwość korzystania z Sony Entertainment Network dającego dostęp do rozrywki m.in. filmów czy audycji.

 

Najważniejsze wady:

W jednej z opinii można przeczytać, że nie ma możliwości przedłużenia kabli głośnikowych. Nie można zastosować przedłużek łączonych na wtyk, co dla części osób jest sporą wadą. Urządzenie nie ma wyjścia słuchawkowego. 

 

Werdykt: 9.7/10

Sprzęt ma łączność bezprzewodową Wi-Fi i Bluetooth, więc jego sparowanie z telefonem czy tabletem jest łatwe. Kino domowe daje dostęp do różnorodnej rozrywki, więc każdy domownik znajdzie coś dla siebie. Cena Sony BDV-E4100 wynosi przeciętnie 1500 zł. Zestaw kina domowego prezentuje się elegancko. Pochodzi on z linii wzorniczej Sense of Quartz, którą wyróżniają m.in. ostre krawędzie. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysokiej jakości dźwięk

Z uwagi na to, że w większości opinie o Sony BDV-E4100 są bardzo dobre, sporo osób jest zainteresowanych zakupem tego sprzętu. Zapewnia on zadowalającą jakość dźwięku, która jest pozytywnie oceniana nawet przez bardziej wymagających użytkowników. W skład zestawu wchodzą m.in. dwa wysokie głośniki, które gwarantują przestrzenny dźwięk. Dzięki nim można poczuć się, jak w kinie. Kupujący otrzymuje dwa głośniki satelitarne, dwa typu tallboy i subwoofer. Łączna moc urządzeń wynosi 1000 W. To daje pewność, że dźwięk będzie odpowiednio mocny. Głośniki można ustawić w taki sposób, aby zapewnić lepszy efekt odtwarzania dźwięków.

Łączność Bluetooth i Wi-Fi

Kino domowe można łatwo sparować ze smartfonem czy tabletem z funkcją Bluetooth i NFC. Właściwie wystarczy jedno kliknięcie, aby skonfigurować urządzenia. Korzystając z połączenia Bluetooth, można też przesyłać muzykę z innych urządzeń i odtwarzać te piosenki, które najbardziej się lubi. W kinie domowym wgrany jest system Digital Music Enhancer, dzięki któremu zapewniona jest odpowiednia czystość brzmienia. Użytkownik ma możliwość strumieniowej transmisji różnych materiałów m.in. filmów czy zdjęć. Wszystko dzięki technologii bezprzewodowej Wi-Fi. Konsumenci twierdzą, że warto zainwestować w ten zestaw kina domowego. Ranking tego typu produktów byłby niekompletny bez opisywanego modelu.

 

Dane techniczne

Zestaw kina domowego ma maksymalną moc wyjściową 1000 W. Wymiary jednostki centralnej są następujące: Szerokość – 43 cm, wysokość – 5 cm i głębokość – 29,6 cm. Jej waga wynosi 2,7 kg. Głośnik centralny mierzy: 24 cm x 9 cm x 8,5 cm. Użytkownik ma do wyboru różne tryby dźwięku: Automatyczny, filmowy, muzyczny, noc i futbol. Dodatkowo może on wybrać tryb cyfrowej korekcji muzyki. Odtwarzanie filmów jest możliwe na różne sposoby m.in.: Blu-ray 3D, Blu-ray Disc, DVD, USB i zewnętrzny dysk twardy. Na tym kinie domowym można oglądać wideo nagrane w różnym formacie: AVCHD, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 AVC, WMV9 i XVID HD 1080p.

 

Ponadprzeciętna estetyka

Kupując sprzęt do swojego domu, sporo osób zwraca uwagę nie tylko na funkcje, jakie oferuje, ale też jego wygląd. Pod tym względem urządzenie marki Sony wypada bardzo dobrze. Wykorzystane w procesie produkcji wzornictwo Sense of Quartz jest inspirowane górskimi kryształkami. Model wyróżnia się na tle innych. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ