Opinie o Sony KDL-40WE660

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Konsumenci wystawiający opinie o Sony KDL-40WE660 zwracają uwagę na tryb ClearAudio+, dzięki któremu odtwarzany dźwięk jest słyszalny niemal z każdej strony. Podczas oglądania filmów można poczuć się, jak w prawdziwym kinie. Dodatkowo model zapewnia obraz w rozdzielczości Full HD, który uwzględnia wszystkie szczegóły, gwarantuje wyraźne kontury i naturalne odwzorowanie barw.

 

Najważniejsze wady:

Nieliczne osoby zwracają uwagę na to, że na ciemnym tle widoczne są jasne, rozmyte plamy. Można je zauważyć tylko w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu. Nie są one jednak zbyt duże i nie przeszkadzają w oglądaniu.

 

Werdykt: 9.4/10

W większości przypadków opinie na temat telewizora Smart TV są pozytywne. Użytkownicy doceniają to, że w podstawie ukryte są wszystkie przewody, więc na szafce nie są widoczne różnego rodzaju kable. W rezultacie łatwiej jest zachować porządek. Urządzenie ma 2 wejścia USB, więc można do niego podłączyć dysk zewnętrzny. Dodatkowo na obudowie znajdują się 2 złącza HDMI.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia Motionflow

Telewizor Smart TV 40 cali zapewnia zadowalającą jakość obrazu. Wpływ na to ma m.in. zastosowana technologia Motionflow XR, która gwarantuje płynne przechodzenie pomiędzy klatkami, co okazuje się niezastąpione szczególnie w trakcie oglądania filmów akcji. Wspomniana technologia działa w ten sposób, że generowane i wstawiane są dodatkowe obrazy między klatki. Wyświetlany na ekranie obraz uwzględnia więc wszystkie szczegóły, a osoba oglądająca film może poczuć się, jak w prawdziwym kinie.

Łączność Wi-Fi

Urządzenie ma łączność bezprzewodową Wi-Fi, więc użytkownik może w łatwy sposób połączyć się z siecią domową. W ten sposób uzyskuje on dostęp do różnych materiałów zamieszczonych w popularnych serwisach m.in. na YouTubie. Telewizor może stać się miejscem rozrywki dla każdego domownika, niezależnie od zainteresowań. Należy docenić to, że do oglądania filmów w Internecie nie potrzebujemy używać żadnych kabli. Połączenie jest nawiązywane bezprzewodowo i szybko.

 

Wysoka jakość obrazu

Trzeba przyznać, że do zakupu tego telewizora zachęca przede wszystkim wysoka jakość obrazu gwarantowana przez zastosowane technologie. Mowa tutaj m.in. o X-Reality PRO, który interpoluje wszystkie piksele, co zdecydowanie zwiększa wyrazistość obrazu. Pojedyncze kadry są poddawane analizie, a wszystko w celu ich udoskonalenia. Wyświetlany na ekranie telewizora obraz wygląda realistycznie i nie widać na nim szumów. Dodatkowo w Smart TV zastosowano technologię High Dynamic Range (HDR), która gwarantuje dynamiczny obraz i to w wysokiej jakości. Potwierdzeniem na to jest przeprowadzony przez użytkowników test Sony KDL-40WE660 i jego pozytywne wyniki.

 

Dane techniczne 

Telewizor ma przekątną równą 40 cali. Dokładne wymiary modelu z podstawą to: głębokość – 20,8 cm, wysokość – 59,1 cm i szerokość – 91 cm. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z dobrze wyprofilowaną podstawką. Telewizor można jednak nie tylko ustawić na półce. Korzystając z uchwytu VESA 200 mm x 100 mm można przymocować go do ściany. Montaż nie jest trudny, co uznaje się za zaletę produktu. Do jego atutów zalicza się także stosunkowo niskie koszty zakupu Sony KDL-40WE660. Cena sprzętu wynosi ok. 1500 zł, a warto pamiętać, że to telewizor wykorzystujący nowoczesne technologie. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Artur

July 6, 2022 at 3:15 pm

pomimo zapewnień SONY (na oficjalnej stronie do maja 2022) TV nie posiada tunera TVB -T2 a co za tym idzie nie odbiera nowego standardu nadawania. Jak wielu klientów zostało nabitych w butelkę, że ma odbierać. Jeszcze 2 tygodnie temu pracownik SONY zapewniał, że ma tuner i musi odbierać.

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

July 22, 2022 at 10:41 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Przykro nam, że Sony podał Panu nieprawidłową informację. Mamy nadzieję, że sprawę udało się rozwiązać w satysfakcjonujący sposób.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać