Opinie o Sony WH-1000XM3

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Cechą wyróżniającą słuchawki Bluetooth jest wykorzystanie wielu technologii wpływających pozytywnie na komfort użytkowania. Wyposażono je w funkcję osłabiania hałasu, w efekcie czego dobiegające z zewnątrz dźwięki nie przeszkadzają podczas słuchania muzyki czy prowadzenia telefonicznych rozmów. Czas pracy naładowanej do pełna baterii to 30 godzin. Podłączając sprzęt do ładowarki na 10 minut, zyskujemy dodatkowe 5 godzin działania.

 

Najważniejsze wady:

Coraz częściej bezprzewodowe słuchawki automatycznie wyłączają się po ich zdjęciu. Model marki Sony nie ma takiej opcji, więc gdy na pewien czas chcemy przerwać słuchanie muzyki, musimy najpierw wcisnąć pauzę w urządzeniu pełniącym funkcję odtwarzacza. Może to być uciążliwe.

 

Werdykt: 9.3/10

Pozytywne opinie Sony WH-1000XM3 są dowodem na to, że sprzęt cieszy się dużą popularnością. Jest on uznawany za bardzo solidny i wygodny w noszeniu. Pałąk można dowolnie regulować, aby był dobrze dopasowany do obwodu głowy i nie uciskał jej zbyt mocno. Z kolei nauszniki są na tyle duże, że otaczają całą małżowinę uszną, nie powodując przy tym dyskomfortu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Unique Personal Optimizing

Słuchawki mają funkcję Unique Personal Optimizing, dzięki której brzmienie jest lepiej dostosowane do użytkownika. Sprzęt analizuje kilka różnych czynników, takich jak długość włosów oraz obwód głowy, aby wypływający z przetworników dźwięk był odpowiednio ukierunkowany (uwzględniając przy tym położenie ujścia kanału słuchowego).

Sense Engine

Test Sony WH-1000XM3 potwierdził, że jedną z najciekawszych funkcji modelu jest Sense Engine. Automatycznie dostosowuje ona ustawienia dźwięku do otoczenia, w jakim przebywamy. Tym samym nie ma ryzyka, że podczas słuchania muzyki dobiegający z zewnątrz hałas będzie nam mocno przeszkadzać. Po pobraniu na smartfona aplikacji Sony I Headphones Connect możemy dodatkowo skorzystać z funkcji inteligentnego słuchania z zastosowaniem ustawień Adaptive Sound Control. To daje gwarancję, że dźwięk zawsze będzie dostosowany do naszych preferencji, niezależnie od sytuacji. Możemy całkowicie wyciszyć hałas z zewnątrz, aby skupić się tylko na muzyce (co przydaje się podczas podróży) lub stłumić go na tyle, aby słyszeć przejeżdżające samochody lub komunikaty, np. na dworcu.

 

Pojemny akumulator

Akumulator zasilający słuchawki jest pojemny i nie ma ryzyka, że niespodziewanie się rozładuje. Jeżeli jest on w pełni naładowany, przy włączonym optymalizatorze NC można słuchać muzyki nieprzerwanie przez 30 godzin, a jeśli go wyłączymy – nawet przez 38 godzin. Całkowity czas ładowania baterii to ok. 3 godziny. Jeśli chcemy szybko wrócić do słuchania utworów muzycznych, wystarczy podłączyć słuchawki do ładowarki na 10 minut, aby wydłużyć czas ich działania o 5 godzin.

 

Wyraziste brzmienie

Pod względem jakości dźwięku słuchawki dorównują profesjonalnym modelom przewodowym. Wynika to z zastosowania 40 mm, kopułkowych przetworników oraz technologii LDAC. Umożliwia ona przesyłanie 3 razy większej ilości danych (przy transmisji do 990 kbs/s) niż przy zwykłym bezprzewodowym połączeniu Bluetooth. Duże przetworniki, w połączeniu z ciekłokrystaliczną, polimerową membraną, pozwalają na podkreślenie niskich, jak i bardzo wysokich tonów (których częstotliwość obejmuje zakres od 4 Hz do 40 000 Hz).

 

Praktyczność

Słuchawki nie tylko bardzo dobrze tłumią hałas, ale też pozwalają na swobodne rozmawianie przez telefon, bez potrzeby trzymania go przy uchu. To model z wbudowanym mikrofonem z technologią eliminującą zakłócenia. Ponadto nie trzeba zdejmować słuchawek, aby porozmawiać z kimś twarzą w twarz. Wystarczy dotknąć obudowy, aby zmniejszyć poziom głośności dźwięków. Biorąc pod uwagę wszystkie udogodnienia, jakimi wyróżnia się sprzęt, cena Sony WH-1000XM3 nie powinna być uznawana za wygórowaną.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ