Opinie o SteelSeries Apex 150

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt jest solidny i w dodatku odporny na zachlapanie, dlatego nie trzeba się martwić, że szybko ulegnie awarii (np. w wyniku przypadkowego rozlania wody na biurku). Mimo że klawiatura ma 104 przyciski, także te numeryczne, nie ogranicza znacząco wolnej przestrzeni na blacie. Podłączenie do komputera poprzez port USB gwarantuje brak opóźnień w przesyłaniu sygnału.

 

Najważniejsze wady:

Po kilku godzinach pracy przed komputerem czy grania w gry może pojawić się nieprzyjemny ból w okolicach nadgarstka. Osoby, które zdecydowały się na test SteelSeries Apex 150, uważają, że model powinien być wyposażony w specjalną podpórkę.

 

Werdykt: 9.4/10

Mimo wad konsumenci chętnie kupują klawiaturę i większość z nich podkreśla, że nie żałuje dokonanego wyboru. Cena SteelSeries Apex 150 jest atrakcyjna, a używanie sprzętu komfortowe. Jego wymiary są równe: 46,3 cm x 15,6 cm x 4,2 cm. Materiałem wykonania obudowy jest dobre gatunkowo tworzywo sztuczne.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wytrzymałość i niezawodność

Jak już zostało wspomniane, klawiatura jest odporna na zachlapanie. Jeśli przypadkowo wylejemy na nią wodę, zostanie ona odprowadzona na zewnątrz specjalnymi kanałami drenażowymi. To zabezpiecza elektroniczne części przed awarią. Warto dodać, że model wyposażono w innowacyjne przełączniki Quick Tension, które działają niemal w taki sam sposób, jak te mechaniczne. Zapewnia to bardzo szybki czas reakcji na wciśnięte klawisze. Poza tym wspomniany rodzaj przełączników gwarantuje trwałość przycisków nawet do 20 milionów kliknięć. Klawiaturę podłącza się do komputera poprzez kabel USB. Nie musimy się martwić, że podczas dynamicznej rozgrywki sygnał do komputera dotrze zbyt wolno i przegramy (co może się zdarzyć w przypadku modelu bezprzewodowego). Co ważne, przewód jest długi (1,8 m), dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdjąć sprzęt z blatu biurka i umieścić go np. na kolanach.

Kolorowe podświetlenie

Cechą wyróżniającą sprzęt jest podświetlenie Prism RGB. Możemy je dowolnie konfigurować, wystarczy zainstalować na komputerze specjalny program (SteelSeries Engine). Z tego względu klawiatura z pewnością przypadnie do gustu graczom, a także osobom pracującym przy komputerze wieczorami. Nawet przy stosunkowo słabym świetle wszystkie klawisze są dobrze widoczne i nie mamy problemu z szybkim pisaniem czy wciśnięciem konkretnej kombinacji.

 

Pełna kontrola

Klawiaturę możemy ustawić na biurku na dwa sposoby: Na płasko lub rozłożyć nóżki. Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że sprzęt nie będzie przesuwał się po blacie. Wynika to z faktu, że podpórki zabezpieczono antypoślizgową gumą, dlatego gwarantują klawiaturze stabilność. Graczom bez wątpienia spodoba się też to, że model obsługuje technologię Anti-ghosting. Nawet jeśli wciśniemy kilka czy kilkanaście klawiszy na raz, komputer odpowiednio odczyta sygnał i uaktywnimy odpowiednią opcję. Tym samym nie ma ryzyka powstania opóźnień, które mogłyby doprowadzić do przegrania rozgrywki. Analizując opinie SteelSeries Apex 150, można też znaleźć uznanie użytkowników, że klawiatura jest wyposażona w pełni programowalne klawisze. Co to oznacza? Możemy ustawić własne makra i zyskać szybki dostęp do przydatnych funkcji, co nierzadko daje przewagę podczas gry.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ