Opinie o SteelSeries Arctis 3

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Słuchawki spełniają oczekiwania graczy, ponieważ są komfortowe w użyciu i zapewniają przyjemny dźwięk. Urządzenie wystarczy podłączyć do komputera za pomocą złącza 3,5 mm, nie trzeba tracić czasu na konfigurację. Słuchawki wyposażone są w mikrofon, więc można pozostać w kontakcie z innymi graczami, a także łatwo kontaktować się ze znajomymi czy rodziną korzystając ze smartfona lub odpowiednich do tego aplikacji (np. Skype, Messenger).

 

Najważniejsze wady:

Niektóre opinie o SteelSeries Arctis 3 wskazują, że sprzęt nie do końca dobrze sprawdza się do zwykłego słuchania muzyki czy oglądania filmów, a to dlatego, że dźwięk jest stosunkowo cichy. W efekcie produkt jest polecany głównie graczom komputerowym. Wskazują oni też, że dźwięk z zewnątrz jest niekiedy zbyt mocno słyszalny.

 

Werdykt: 9.7/10

Choć sprzęt ma pewne wady, jest dobrze oceniany przez konsumentów. W sklepach znajdziemy słuchawki w różnych kolorach m.in. czarnym, białym, czerwonym i niebieskim, więc istnieje możliwość wyboru urządzenia, które najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Na obudowie znajdują się przyciski do sterowania dźwiękiem.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Uniwersalność

Słuchawki gamingowe są uniwersalne, ponieważ mają złącze Jack 3,5 mm, które pasuje do wielu urządzeń. Sprzęt jest kompatybilny z komputerami stacjonarnymi, Xbox-em One, PS4, PS3, tabletami i smartfonami. Co więcej, jak podaje producent, słuchawki odtwarzają dźwięk przestrzenny wbudowany w systemie Windows 10 i konsolach Xbox One. Ten sprzęt z pewnością spełni oczekiwania miłośników gier.

Mikrofon ClearCast

Za co konsumenci doceniają słuchawki SteelSeries Arctis 3? Test potwierdził, że wbudowany mikrofon gwarantuje dobrą łączność, co dla graczy online ma szczególne znaczenie. Mogą oni bez problemu komunikować się ze swoimi kompanami i w razie konieczności ustalać szczegóły strategii. Mikrofon ClearCast jest dwukierunkowy, to autorski projekt SteelSeries. Wykorzystuje Proximity Effect, czyli tzw. efekt zbliżenia, aby głos był czysty i dobrze słyszalny, niemal tak jak w audycjach radiowych. 

 

Wykonanie

Jeśli zależy nam na tym, aby zakupione słuchawki służył nam przez długi czas, musimy zwrócić szczególną uwagę na jakość ich wykonania. Jest ona ważna także ze względu na komfort użytkowania sprzętu. Słuchawki nauszne mają poduszki AirWave, które zrobiono z tego samego materiału, z którego szyje się odzież sportową. To daje pewność, że nauszniki dobrze przepuszczają powietrze i są delikatne dla skóry, a w związku z tym słuchawki gwarantują wygodę nawet podczas kilkugodzinnej gry. Pałąk jest dobrze dopasowany do kształtu głowy, a od wewnątrz pokryty specjalnym tworzywem. Z uwagi na to, że model jest lekki, pozostaje niemal niewyczuwalny na głowie. Biorąc pod uwagę wysoką jakość wykonania, cena SteelSeries Arctis 3 wydaje się bardzo atrakcyjna.

 

Łatwe sterowanie

Wszyscy gracze zgodzą się ze stwierdzeniem, że bardzo ważne jest łatwe sterowanie słuchawkami. Prezentowany model ma na obudowie przyciski umożliwiające szybkie ustawianie dźwięku. Użytkownik może jednym ruchem zwiększyć albo zmniejszyć głośność bez konieczności naciskania jakichkolwiek przycisków na klawiaturze czy korzystania z myszki. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ