Opinie o Syma X5SW

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Opinie o Syma X5SW potwierdzają, że dron jest zrobiony z dobrej jakości materiałów. Jego obudowa skutecznie zabezpiecza silnik i inne wewnętrzne mechanizmy, więc sprzęt jest mniej podatny na awarie. Jeśli przypadkowo upadnie nam na ziemię, jest duża szansa, że nic się z nim nie stanie. Opisywany dron to model typu RTF, czyli Ready to Fly. Oznacza to, że jego użytkowanie można rozpocząć tuż po wyjęciu z pudełka, trzeba tylko wsadzić baterie do nadajnika.

 

Najważniejsze wady:

W zestawie znajduje się instrukcja obsługi, która nie jest jednak na tyle czytelna i rozbudowana, aby wyjaśniała wszystkie zawiłe kwestie. Użytkownicy zwracają uwagę, że sprzęt jest lekki i dlatego nie nadaje się do nagrywania w przypadku mocniejszego wiatru.

 

Werdykt: 9.4/10

To stosunkowo tani dron, cena Syma X5SW wynosi niewiele ponad 250 zł. Sprzęt waży 967 g. Model jest sprzedawany w komplecie z ochronnymi łukami na śmigła. Z nadajnika łatwo się korzysta, można też bez trudu utrzymać go w dłoniach.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Specyfikacja techniczna

Dron marki Syma ma biały kolor, jest też dostępny w czarnej wersji kolorystycznej. Po rozłożeniu, z doczepionymi łukami ochronnymi wymiary urządzenia to: 31,5 cm x 31,5 cm x 10,5 cm. W komplecie znajduje się bateria Li-Po o pojemności równej 500 mAh. Czas jej ładowania wynosi przeciętnie około 60 minut. Maksymalna wysokość lotu to 70 m, a zasięg pilota zdalnego sterowania wynosi 70 m. Dron ma wbudowaną kamerę nagrywającą w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Wideo jest zapisywane w formacie MOV, a zdjęcia w JPEG. Model ma stabilizację elektroniczną. Urządzenie współpracuje z aplikacją Syma FPV i daje możliwość podglądania filmu na żywo. Wymagania systemowe aplikacji to: Android 4.1 i iOS 5.0 lub i wyższe wersje. 

Inteligentna orientacja lotu

Dron ma tryb inteligentnej orientacji lotu, co sprawia, że zdecydowanie łatwiej jest wykonywać różne powietrzne akrobacje. Nawet osoby, które wcześniej nie miały okazji sterować tego typu sprzętem przyznają, że nauka nie zajmuje dużo czasu. Możliwe jest szybkie opanowanie kierunku lotu drona i utrzymanie go w stabilnej pozycji. Dzięki temu też na nagranym filmie jest zdecydowanie mniej poruszeń czy innych zakłóceń. Ten model spełni oczekiwania początkujących entuzjastów dronów.

 

Odpowiednio przemyślana konstrukcja

Kamera jest zamontowana na specjalnej szynie. Jeśli chcemy, możemy ją łatwo odinstalować. Podwozie w tym dronie jest wysokie, więc nie trzeba się martwić o problemy z lądowaniem. Dzięki takiej konstrukcji kąt widzenia kamery jest też szerszy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na osłony śmigieł, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania i zmniejszają szansę trwałego uszkodzenia konstrukcji. Osoby, które wykonały test Syma X5SW zgadzają się, co do tego, że konstrukcja urządzenia została dobrze przemyślana.

 

Transfer Wi-Fi

Sprzęt wykorzystuje łączność bezprzewodową Wi-Fi. Dron należy sparować ze swoim smartfonem. Wtedy też nagrywane przez niego filmy i zdjęcia będą trafiały wprost do pamięci telefonu. W efekcie nie trzeba będzie tracić czasu na podłączanie kabla do drona i łączenie go ze swoim smartfonem czy komputerem.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ