Opinie o WD My Passport 2TB

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Przeważnie dyski zewnętrzne nie wyróżniają się ciekawym designem, ale tego samego nie można powiedzieć o modelu marki WD. Ma on plastikową obudowę dostępną w kilku ciekawych kolorach, m.in. czerwonym, żółtym i niebieskim. To sprzęt w rozmiarze 2,5 cala, więc możemy go przez cały czas nosić przy sobie w torebce lub plecaku.

 

Najważniejsze wady:

Jak wykazały opinie o WD My Passport 2TB, z nośnikiem trzeba się ostrożnie obchodzić. Zalicza się on do dysków HDD, czyli talerzowych, a więc jest podatny na wstrząsy, wibracje i zniszczenie na skutek upadku nawet z niewielkiej wysokości.

 

Werdykt: 9.4/10

Dysk ładnie się prezentuje, a do tego jest użyteczny, gdyż można na nim przechowywać ważne pliki, np. zdjęcia czy filmy. Jego obsługa nie jest trudna, bo od razu po podłączeniu do komputera jest gotowy do użycia. Sprzęt ma kompaktowe wymiary i jest lekki, waży 180 g. Co więcej, ma on dużą pojemność.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Oprogramowanie WD Backup

W przypadku bardzo ważnych danych warto dodatkowo się zabezpieczyć i zrobić ich kopię zapasową. Do sprzętu zostało dołączone pozwalające na to oprogramowanie WD Backup. Daje ono możliwość skopiowania filmów, zdjęć, dokumentów tekstowych, utworów muzycznych i innych plików zapisanych w systemie. Co ciekawe, to my decydujemy, kiedy kopia zapasowa będzie tworzona, ponieważ sami określamy czas oraz częstotliwość. Mimo przydatnego oprogramowania cena WD My Passport 2TB nie jest zbyt wysoka.

Ochrona danych

Nie trzeba się martwić, że niepowołane osoby będą miały łatwy dostęp do danych zapisanych na dysku. Nośnik ma wbudowane 256-bitowe szyfrowanie AES, a także specjalne oprogramowanie WD Security. Jeśli przypadkowo zgubimy sprzęt, możemy wysłać wiadomość do osoby, która go znalazła. Wówczas w okienku na obudowie, służącym do wpisania hasła, pojawi się komunikat: „Zwrócić, jeśli znaleziono”.

 

Dostęp do portali społecznościowych

Do sprzętu dołączono także inny program, WD Discovery. Daje on możliwość połączenia się z popularnymi serwisami społecznościowymi, takimi jak Facebook czy dysk Google, a także przechowywania danych w chmurze. Później możemy je z łatwością importować bezpośrednio na dysk. Do zarządzania nim służy oprogramowanie WD Drive Utilities, pozwalające na szybkie pogrupowanie plików czy usunięcie tych niepotrzebnych.

 

Nieskomplikowana obsługa

Sprzęt jest odpowiedni dla osób, które do tej pory nie używały dysku zewnętrznego. Jest on bardzo łatwy w obsłudze, co potwierdził test WD My Passport 2TB. Ponieważ model wykorzystuje technologię Plug&Play, od razu po podłączeniu do komputera jest wykrywany i gotowy do użytku. Nie musimy tracić czasu na pobieranie i instalowanie sterowników, co często nie jest proste. Należy podkreślić, że dysk nie wymaga użycia zasilacza i przewodu, wystarczy podłączyć go do portu USB komputera. To bardzo wygodne rozwiązanie.

 

Duża pojemność

Na nośniku możemy przechowywać do 2 TB danych, co przekłada się na bardzo dużą ilość zdjęć, filmów, utworów muzycznych itp. Dzięki niemu możemy zwolnić miejsce na dysku twardym laptopa czy komputera stacjonarnego, co z pewnością przełoży się na jego szybszą pracę. Sprzęt obsługuje standard USB 3.1, dlatego przesyłanie plików nie zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ