Opinie o Xiaomi MI Band 3

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Obsługa sprzętu jest bardzo łatwa, a wpływa na to nie tylko odpowiednio duży i czytelny wyświetlacz, ale również przetłumaczone na język polski menu. Nie tracimy dużo czasu na znalezienie wybranej opcji, o czym świadczą pochlebne opinie Xiaomi MI Band 3. Ponadto smartband wyposażono w wytrzymałą baterię, zapewniającą do 20 dni użytkowania na jednym ładowaniu.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie może być wykorzystywane do pomiaru pulsu, jednak nie zawsze wynik jest wiarygodny. Część osób ma problem z dopasowaniem opaski do obwodu nadgarstka, a wtedy funkcja pulsometru nie działa prawidłowo.

 

Werdykt: 9.7/10

To nowoczesny i użyteczny smartband, którym warto się zainteresować, tym bardziej że cena Xiaomi MI Band 3 nie jest wysoka. Urządzenie ma wymiary: 4,69 cm x 1,79 cm x 1,2 cm i waży 20 g. Długość opaski jest regulowana w zakresie od 15,5 cm do 21,6 cm.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bezprzewodowe połączenie z telefonem

Smartband został wyposażony w moduł Bluetooth 4.2 LE, za sprawą którego nawiązuje bezprzewodowe połączenie ze smartfonem z systemem Android (wersja minimum 4.4) lub iOS. Na ekranie opaski wyświetlają się powiadomienia z telefonu, więc nawet jeśli nie zabierzemy go ze sobą, mamy dostęp do ważnych informacji. Smartband pozwala m.in. na odczytywanie wiadomości SMS i e-mail, odbieranie połączeń telefonicznych, a nawet sprawdzanie powiadomień z mediów społecznościowych, w tym z Messengera czy Snapchata. Bardzo ciekawe jest to, że kiedy opaska znajdzie się w pobliżu smartfona, odblokuje się on automatycznie.

Wiele funkcji przydatnych podczas treningu

Specjalny test Xiaomi MI Band 3 stał się dowodem na to, że model jest odpowiedni dla aktywnych fizycznie osób. Ma on wiele funkcji przydatnych w czasie treningu. To nie tylko ciągły pomiar pulsu (co pozwala ćwiczyć z odpowiednią intensywnością), ale i np. pomiar spalonych kalorii, wykonanych kroków oraz pokonanego dystansu. Jeśli opaska wykryje, że zbyt dużo czasu spędzamy w pozycji siedzącej, przykładowo przy biurku, zacznie delikatnie wibrować. To sygnał, że powinniśmy zrobić sobie przerwę na krótki spacer lub ćwiczenia rozciągające. Co więcej, podczas treningu możemy na bieżąco podglądać szczegóły aktywności i obserwować prędkość pracy serca. Trzeba także przypomnieć o tym, że każdy dobry smartband pełni funkcję monitora snu, to samo dotyczy sprzętu Xiaomi. Jeśli nie zdejmiemy go z nadgarstka na noc, będzie gromadził dane dotyczące tego, ile trwa i jak głęboka jest każda faza naszego snu, a rano zacznie stopniowo nas wybudzać.

 

Trwałość

Do produkcji urządzenia wykorzystano dobre gatunkowo materiały, w tym tworzywo sztuczne oraz lekki stop aluminium. Silikonowy pasek jest odporny na rozerwanie i przetarcia, w dodatku nie podrażnia skóry. Sprzęt jest wodoodporny do 50 m, a to oznacza, że kontakt z wodą nie doprowadzi do jego awarii. Możemy bez obaw nosić smartband na nadgarstku w czasie zmywania naczyń, brania kąpieli, a nawet pływania w basenie.

 

Aplikacja Mi Fit

Smartband współpracuje z przeznaczoną na smartfony aplikacją Mi Fit. Gromadzi ona informacje dotyczące naszych treningów oraz snu i przedstawia je w formie czytelnych statystyk. Aplikacja daje nam też dostęp do wielu ciekawych filmików instruktażowych i umożliwia układanie własnych planów treningowych.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ