Opinie o XYZprinting Da Vinci Mini

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Poznając opinie o XYZprinting Da Vinci Mini, można się domyślić, że sprzęt spełnia oczekiwania dzieci i rodziców. Do jego zakupu zachęca niewątpliwie to, że jest on łatwy w obsłudze. Drukarka nie wymaga kalibracji i co ważne, ma automatyczny system do instalowania filamentów. Urządzenie wykorzystuje łączność bezprzewodową Wi-Fi, więc można łatwo przesyłać dane z komputera bez używania niewygodnych, plączących się kabli.

 

Najważniejsze wady:

Dołączona do zestawu instrukcja jest w języku angielskim. Nie każdy zrozumie bez problemu wszystko to, co w niej zapisane. Jak wiadomo, tłumaczenie tekstu może zająć sporo czasu.

 

Werdykt: 9.3/10

Prezentowana drukarka 3D powstała z myślą o najmłodszych. Jest to sprzęt polecany dla rodzin, które chcą wspólnie ze swoimi pociechami robić coś oryginalnego i rozwijać zainteresowania. Cena XYZprinting Da Vinci Mini wynosi około 2500 zł, co biorąc pod uwagę inne modele, jest dobrą propozycją. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Informacje podstawowe

Drukarka 3D ma wymiary: 42 cm x 38 cm x 43 cm, a jej waga to 12 kg. Model ma wytrzymałą, biało-niebieską obudowę. Urządzenie ma złącze USB 2.0, łączność bezprzewodową Wi-Fi i kartę SD. Wyświetlacz TFT ma 2,6 cali. Maksymalne wymiary wydruku to: 15 cm x 15 cm x 15 cm. Do wyboru są różne tryby drukowania: FINE 0,1 mm, STD 0,2 mm, SPEED 0,3 mm i ULTRA FAST 0,4 mm. Głowica drukująca ma pojedynczą dyszę o średnicy 0,4 mm i podwójny podajnik. Materiał drukujący to: filament PLA, Tough PLA i PETG. Średnica filamentu wynosi 1,75 mm. Podawanie materiału i kalibracja urządzenia następują automatycznie. Temperatura pracy wynosi od 15 st. C. do 32 st. C. Maksymalna prędkość wydruku to 160 mm/s.

Przyjazny dla środowiska materiał do druku

Ta drukarka 3D dla dzieci do wydruków wykorzystuje włókno PLA, które nie jest toksyczne. Tym samym korzystanie z produktu jest bezpieczne dla użytkowników. Włókna PLA ulegają biodegradacji, więc są przyjazne środowisku. 

 

Bezpieczeństwo pracy i pomysł na ciekawą zabawę z dziećmi

Wykonany test XYZprinting Da Vinci Mini dowiódł, że korzystanie z drukarki jest bezpieczne. Producent, wiedząc, że jego produkt będzie używany przez dzieci, dołożył wszelkich starań, aby użytkowanie nie stanowiło żadnego zagrożenia. Model ma w pełni zamkniętą konstrukcję, co nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale też zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii. Model ma nieogrzewaną filiżankę ciśnieniową. Osoby korzystające z tej drukarki 3D mogą przyłączyć się do społeczności projektantów, dzielić się swoimi projektami, podglądać pomysły innych i się inspirować. 

 

Urządzenie 3w1

Nie ma wątpliwości, co do tego, że drukarka XYZprinting Da Vinci Mini to funkcjonalny model. Łączy on w sobie także funkcje skanera laserowego i lasera grawerującego. Z pewnością sprzęt przypadnie do gustu bardziej wymagającym użytkownikom. Technologia skanowania to Slit Laser Triangulation. Udźwig stołu obrotowego wynosi do 3 kg, a jego dokładność to 0,25 mm. Laser grawerujący ma pole maksymalne 15 cm x 15 cm i obsługuje następujące typy plików: jpg, png, bmp i gif.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ