Opinie o Yamaha musiccast RX-V485

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

W zestawie znajduje się wyposażony w nowoczesne technologie amplituner, a także dwie kolumny podłogowe, dwie kolumny surround oraz kolumna centralna. Wszystkie elementy elegancko wyglądają, dlatego nie wpłyną negatywnie na wystrój salonu. Eksperci wykonali test Yamaha musiccast RX-V485, który pokazał, że zestaw zapewnia bardzo dobre brzmienie, a ponadto poprawia jakość wideo do rozdzielczości 4K.

 

Najważniejsze wady:

Ponieważ kolumny mają różną wysokość, część konsumentów miała problem z ich odpowiednim rozmieszczeniem w pomieszczeniu. Najbardziej kłopotliwe było znalezienie odpowiedniego miejsca na głośniki podłogowe, wykazały to opublikowane opinie o Yamaha musiccast RX-V485.

 

Werdykt: 9.6/10

Sprawdzając komentarze na temat sprzętu, można wywnioskować, że to najlepsze kino domowe dla osób dysponujących większym budżetem (do 3000 zł). Konfiguracja urządzeń jest bardzo łatwa i szybko sobie z tym poradzimy. Dzięki nim oglądanie filmów czy programów telewizyjnych będzie sprawiać znacznie więcej przyjemności. Stanie się to relaksującą rozrywką.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

System multiroom MusicCast

Zestaw obsługuje system multiroom MusicCast. Wystarczy podłączyć go do sieci Wi-Fi, z którą połączone są też inne urządzenia używane w domu (np. tablety, smartfony i laptopy). Wówczas będziemy mogli przesyłać między nimi dźwięk w sposób bezprzewodowy, nawet jeśli znajdują się w innych pomieszczeniach. Co ciekawe, w każdym pokoju może być odtwarzana ta sama lub inna muzyka, wszystko zależy od preferencji domowników. Całym systemem możemy wygodnie sterować za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Znajdujący się w zestawie amplituner pozwala na swobodne korzystanie z serwisów służących do strumieniowego przesyłania muzyki, takich jak Deezer czy Tidal. Wówczas tablet lub smartfon służy tylko do wyboru kolejnych utworów, co zapobiega szybkiemu rozładowaniu baterii. W tym samym czasie możemy prowadzić rozmowy telefoniczne czy wysyłać SMS-y.

 

5-kanałowy zestaw głośnikowy

Do amplitunera dołączony jest 5-kanałowy zestaw głośnikowy, który gwarantuje bardzo dobrej jakości, czyste i precyzyjne brzmienie. Podstawą są kolumny podłogowe (frontowe), każda z nich ma po dwa 165-milimetrowe przetworniki niskotonowe. Dobrze podkreślają one bas oraz średnie tony. Za obsługę kanałów efektowych odpowiadają kolumny surround (podstawkowe), wyposażone w 133-milimetrowe przetworniki oraz 25-milimetrowe tweetery. Takie rozwiązanie zapewnia czyste wysokie tony, a także rzeczywiste brzmienie wszystkich efektów dźwiękowych. Uzupełnieniem kompletu jest 3-drożny głośnik centralny, który ma dwa niskotonowe przetworniki 133-milimetrowe, wyróżniające się minimalnymi zniekształceniami dźwięku. Oddziela je wysokotonowa, 25-milimetrowa kopułka z chłodzeniem olejowym. Uwzględniając parametry wszystkich kolumn, cena Yamaha musiccast RX-V485 nie powinna wydawać się wysoka. Zestaw na pewno spełni oczekiwania kupujących, którym nie odpowiada jakość dźwięków z głośników telewizora.

 

Obsługa nowoczesnych technologii

Sprzęt obsługuje nowoczesne technologie odpowiadające za wysoką jakość dźwięku. To m.in. standard DTS-HD Master Audio, za sprawą którego wszystko, co słyszymy, jest takie samo jak brzmienie zarejestrowane przez inżynierów dźwięku (nie ma ryzyka powstawania zniekształceń). Zestaw zapewnia również kodowanie Dolby TrueHD, co poprawia jakość nagrań z Internetu oraz z nośników DVD i Blu-Ray. Należy wspomnieć też o technologii Dolby Digital Plus, gwarantującej bezstratny, wielokanałowy format audio, brzmiący niemal tak samo, jak dźwięki nagrane w profesjonalnym studiu. Amplituner daje możliwość odtwarzania plików bezpośrednio ze smartfona, laptopa czy tabletu, a także z nośnika USB.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ