Opinie o Yamaha R-N803D

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie zostało wyposażone w wiele nowoczesnych rozwiązań, dlatego słuchanie muzyki staje się bardzo przyjemną rozrywką. Jak wykazały opinie Yamaha R-N803D, amplituner gwarantuje dobrej jakości brzmienie z wyraźnie podkreślonymi basami. Co więcej, daje on możliwość korzystania z internetowych serwisów muzycznych, takich jak Spotify, Deezer czy Tidal.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które już od dłuższego czasu mają w swoim domu model Yamaha MusicCast R-N803D, zauważyły, że niektóre części jego budowy są delikatne. Dotyczy to w szczególności pokręteł służących do zmiany najważniejszych ustawień, w tym poziomu głośności dźwięków.

 

Werdykt: 9.8/10

W odpowiedzi na pytanie o najlepszy amplituner większość osób wspomina o modelu marki Yamaha. Konsumenci uważają, że nieliczne wady nie wpływają negatywnie na komfort użytkowania urządzenia. Może ono nawiązywać bezprzewodowe połączenie z innymi sprzętami za pośrednictwem Wi-Fi, Bluetooth lub technologii AirPlay. Dostępne złącza to: USB, RCA, optyczne, wyjście słuchawkowe i Coaxial.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Auto-kalibracja YPAO

Sprzęt jest wyposażony w układ YPAO, czyli Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer. Przeprowadzony wśród osób posiadających amplituner Yamaha R-N803D test udowodnił, że takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na brzmienie. Wspomniany układ odpowiada za sprawdzenie kształtu pokoju i pozycji głośników po to, aby dopasować odpowiednie parametry dźwięku. Co więcej, urządzenie wykorzystuje nowoczesne funkcje, takie jak YPAO Volume. Pozwala ona na precyzyjną korekcję brzmienia, żeby uzyskać niemal taki sam efekt jak w profesjonalnym studiu nagraniowym.

Łączność z systemem Yamaha MusicCast

Urządzenie można skonfigurować z systemem Yamaha MusicCast, dającym możliwość bezprzewodowego przesyłania dźwięku pomiędzy wszystkimi podłączonymi do niego sprzętami. Nawiązują one łączność poprzez domową sieć Wi-Fi, a steruje się nimi za pomocą aplikacji na smartfonie (MusicCast Controller). Każdy z domowników może używać innego urządzenia, słuchając przy tym wybranej przez siebie muzyki. Poza amplitunerem, do systemu można podłączyć też kilka głośników bezprzewodowych, odtwarzacz CD/DVD, a nawet gramofon. Co ważne, wymienionymi sprzętami można sterować głosowo za pośrednictwem asystenta Google.

 

Sprawdza się jako domowe centrum rozrywki

Amplituner może z powodzeniem pełnić funkcję domowego centrum rozrywki. Daje on dostęp do serwisów służących do strumieniowego przesyłania muzyki, ale nie tylko. To model z tunerem DAB/DAB+, co oznacza, że pozwala na słuchanie cyfrowych audycji radiowych. Poza tym ma on wszystkie niezbędne złącza dające możliwość przewodowego podłączenia wybranych urządzeń, np. odtwarzacza Blu-Ray lub telewizora. Nie można też zapomnieć o ciekawej funkcji Gapless playback, czyli odtwarzanie bez pauz. Podczas słuchania np. albumów koncertowych nie pojawiają się długie przerwy, które nierzadko przeszkadzają w zrelaksowaniu się przy ulubionych utworach.

 

Stylowy design

Część kupujących uważa, że cena Yamaha R-N803D nie jest najniższa. Niemniej jednak warto podkreślić, że urządzenie wyposażono w wiele innowacyjnych technologii, które mają wyraźny wpływ na poprawę jakości brzmienia, a także komfort użytkowania. Poza tym wyróżnia się ono stylowym designem. Sprzęt ma wymiary: 43,5 cm x 15,1 cm x 39,2 cm, a więc nie zajmuje dużo miejsca na półce. Szybko znajdziemy dla niego odpowiednie miejsce. Amplituner jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Czarnej i srebrnej. Ma on solidną obudowę z elegancko wyglądającym, przednim panelem.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Mariusz

January 5, 2021 at 8:36 pm

Plastikowe pokrętła to nie wada. Wiele wzmakow w tej cenie ma całkowite plastikowe przody Nikt im nie zarzuca że to wada bo nadrabiają brzmieniem. Amplituner to musi być urządzenie tanie i gdzieś cięcia muszą być. Poza tym kto używa pokręteł? Jak często?Przecież siedzimy na sofie, fotelu i wszystko co potrzeba robi się z pilota. To bardzo dobry amplituner i w swojej cenie może ma jednego konkurenta. Co do brzmienia to może stawać w szranki z niektórymi wzmacniaczami w tej cenie. Nie słucham ludzi którzy mówią że każdy wzmak zagra lepiej od amplitunera w tym samym budżecie bo to nie prawda

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

January 8, 2021 at 11:17 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać