Powerbank – przewodnik zakupowy, ranking i test
Najlepsze powerbanki to niezwykle przydatne urządzenia, które warto mieć zawsze przy sobie. Ten niewielki gadżet zmieści się w każdej damskiej torebce lub plecaku, a w sytuacji kryzysowej pozwoli zaoszczędzić stresu związanego z rozładowanym smartfonem. Osoby korzystające z powerbanków polecają model Xiaomi 3 PRO PLM07ZM o pojemności 20 000 mAh, która wystarczy na wykonanie kilku cykli ładowania. Produkt został wyposażony w 3 różne porty USB umożliwiające podłączenie różnego typu ładowarek. Powerbank jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, co bezpośrednio wpływa na trwałość urządzenia. Innym polecanym modelem jest Samsung P1100 EB-P1100CSEGWW. Ten mały powerbank jest bardzo lekki i smukły. Zastosowana technologia umożliwia ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie, a także podłączenie sprzętu z funkcją Adaptive Fast Charging.
7 najlepszych powerbanków. Opinie w 2023 roku
Decydując się na zakup dobrej jakości powerbanku, warto zwrócić uwagę na kilka flagowych modeli, które według opinii użytkowników są najlepszym wyborem. Poszukując odpowiedniego zapasu energii, trzeba wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z zakupu. Osoby, które potrzebują sprawdzonego rozwiązania, powinny przeczytać ranking powerbanków, gdzie umieszczone są najlepsze produkty z danej kategorii.
Tabela porównawcza
Powerbank Xiaomi
1. Power Bank Xiaomi 3 PRO 20000mAh PLM07ZM
Wysokiej jakości powerbank Xiaomi 3 PRO to model wyróżniający się dużą pojemnością. Ogniwo litowo-polimerowe ma pojemność 20 000 mAh. Dzięki temu użytkownik może swobodnie korzystać z urządzenia i bez przeszkód ładować smartfon, tablet czy laptop. Produkt jest wyposażony w funkcję Power Delivery pozwalającą na dwukierunkowe ładowanie oraz pass through umożliwiającą jednoczesne korzystanie i zasilanie innych sprzętów.
Powerbank 12 V o pojemności 20 000 mAh to produkt, który można zabrać wszędzie, gdzie tylko użytkownik potrzebuje stałego dostępu do zasilania. Urządzenie zostało wykonane ze specjalnego tworzywa, na którym nie widać śladów odcisków palców. Model ma trzy wyjścia USB – USB-C oraz dwa USB-A. Dodatkowy port C pozwala na szybkie naładowanie urządzeń o maksymalnej mocy 45 W. Powerbank z UCB typu “C” ma wymiary 15,35 cm x 7,35 cm x 2,75 x cm oraz wagę 400 gram.
Test powerbanków marki Xiaomi potwierdza, że jest to produkt wysokiej jakości, który pozwala na bezproblemowe wykonanie pełnych 6 ładowań telefonu komórkowego. Produkt umożliwia także ładowanie laptopa z portem USB-C. Użytkownicy są zadowoleni z zakupu tego solidnego urządzenia twierdząc, że to powerbank do samolotu.
Powerbank Samsung
2. Powerbank Samsung P1100 10000 mAh EB-P1100CSEGWW
Wysokiej jakości powerbank Samsung został wyposażony w obsługę funkcji Adaptive Fast Charging oraz Quick Charge 2.0. Dodatkowe funkcje pozwalają na szybkie naładowanie urządzeń, które używają napięć przekraczających 5.1 V. Dzięki temu, użytkownik może w krótkim czasie naładować smartfon lub tablet. Co więcej, powerbank fast charge umożliwia szybkie ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie za pomocą dwóch portów USB oraz USB-C.
Uniwersalny bank energii przeznaczony do ładowania wszystkich urządzeń z portem USB. Powerbank o pojemności 10 000 mAh został wyposażony w diody LED oraz 3 porty USB, w tym USB-C. Waga produktu to 220 gram. Wymiary urządzenia to 141,8 mm x 71 mm x 14 mm. Dzięki funkcji szybkiego ładowania użytkownik może naładować ogniwo litowo-jonowe w czasie 220 minut.
Opinie o powerbankach marki Samsung są pozytywne. Osoby, które chętnie wybierają sprzęt producenta, chwalą produkt za dodatkowe funkcje oraz niewielką wagę. Powerbank ma kompaktowe wymiary umożliwiające przenoszenie go w damskiej torebce.
Powerbank solarny
3. Powerbank z Panelem Solarnym 6000mAh Sunen S6000Y
Powerbank Sunen S6000Y został wyposażony w praktyczne rozwiązanie takie jak panel solarny umożliwiający naładowanie urządzenia w każdym miejscu. Dzięki nowoczesnemu zastosowaniu panelu słonecznego użytkownik może bez obaw korzystać z urządzeń typu smartfon lub tablet będąc na kempingu czy w innym miejscu, gdzie nie ma stałego dostępu do zasilania sieciowego. Obudowa została wykonana z poliwęglanu połączonego z silikonem, co gwarantuje dużą trwałość produktu.
Powerbank solarny ma oświetlenie LED oraz baterię litowo-polimerową, która jest znacznie bardziej wytrzymała i lżejsza w porównaniu do innych ogniw. Model ma porty USB 2 i USB 2.0 Type-A, które umożliwiają szybkie ładowanie podłączonego sprzętu. Ogniwo o pojemności 6000 mAh wystarcza na wykonanie dwóch pełnych cykli ładowania smartfona. Obudowa banku energii jest wykonana z wysokiej jakości materiału, który chroni powerbank quick charge przed zachlapaniem.
Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup powerbanku z panelem solarnym, chwalą jego praktyczne zastosowanie w każdej sytuacji. Użytkownicy chętnie wybierają produkt Sunen na dłuższy pobyt na kempingu oraz na wycieczkę za miasto.
Powerbank do laptopa
4. HP Power Bank N9F71AA
Power bank do laptopa to praktyczne rozwiązanie, które spodoba się każdej osobie regularnie korzystającej z urządzeń poza domem dlatego nasz rankig uwzględnia to urządzenie. Każdy posiadacz notebooka niejednokrotnie spotkał się z problemem, kiedy w nagłej sytuacji trzeba było skorzystać z komputera, a bateria była rozładowana. Dzięki zastosowaniu przenośnego powerbanku użytkownik może w każdej chwili podłączyć laptopa i korzystać z niego bez przeszkód.
Urządzenie zostało wyposażone w ogniwo litowo-jonowe o pojemności 3200 mAh. Napięcie baterii wynosi 19 V, a prąd wyjściowy 2.35 A. Zewnętrzna bateria została wyposażona w dwa porty: USB-C oraz USB-A. Wymiary powerbanku to 143 mm x 66,2 mm x 18,4 mm. Produkt waży 0,4 kg, dzięki czemu można go bez przeszkód schować do torby lub plecaka.
Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup powerbanku do laptopa, twierdzą, że jest to dobry produkt spełniający ich oczekiwania. Dzięki temu posiadacz notebooka nie musi martwić się, że w nagłej sytuacji nie będzie miał możliwości podłączenia urządzenia do zasilania.
Power bank 20000mah
5. Powerbank Redmi PB200LZM Fast Charge 20000mAh
Wydajny powerbank o pojemności 20 000 mAh został zaprojektowany z myślą o osobach, które muszą być zawsze dostępne i nie mogą sobie pozwolić na wyładowaną baterię w smartfonie. Bank energii o dużej pojemności umożliwia jednoczesne ładowanie do 4 sprzętów. Model został wyposażony w inteligentny kontroler USE, który zapewnia pełną kompatybilność z wieloma urządzeniami. Powerbank umożliwia wykonanie czterech pełnych cykli ładowania smartfonów bateriami o dużej pojemności.
Powerbank wyposażono w funkcję dwukierunkowego szybkiego ładowania 18 W za pomocą portu USB-A. Oprócz tego użytkownik ma do dyspozycji wejścia USB-C oraz microUSB. Model został wyposażony w diody LED informujące o stanie naładowania baterii. Litowo-polimerowe ogniwo jest bardzo wydajne i trwałe. Urządzenie ma wymiary 154 mm x 73,6 mm x 27,3 mm.
Użytkownicy potwierdzają, że jest to dobry i tani powerbank Xiaomi Redmi, który bez problemu sprawdzi się w wielu sytuacjach. Obudowa w kolorze białym prezentuje się stylowo i designem pasuje do nowoczesnych smartfonów dostępnych na rynku.
Powerbank 10000mah
6. Green Cell GC PowerPlay 10000mAh PBGC02
Green Cell GC PowerPlay to wysokiej jakości powerbank z funkcją szybkiego ładowania, który bez problemu można zabrać w każdą podróż. Model dobrze sprawdzi się zarówno dla osób poszukujących sprawdzonego rozwiązania podczas pobytu w szkole, jak i w czasie dłuższego wyjazdu. Powerbank o pojemności 10 000 mAh umożliwia jednoczesne ładowanie do 3 urządzeń, dzięki portowi USB-C Power Delivery 18W oraz 2 portom USB-A Ultra Charge.
Stylowa, modna i bardzo wytrzymała konstrukcja sprawia, że powerbank można bez problemu przenosić z miejsca na miejsce bez ryzyka o uszkodzenie. Model umożliwia naładowanie smartfonów, tabletów, nawigacji samochodowych, iPadów czy gamepadów. Wydajne ogniwo litowo-polimerowe zostało zabezpieczone przed przeładowaniem. Dodatkowo model ma systemy bezpieczeństwa, które chronią przed zwarciem, przegrzaniem oraz głębokim rozładowaniem. Waga powerbanku Green Cell GC PowerPlay to zaledwie 197 gram.
Konsumenci, którzy zakupili produkt, potwierdzają, że jest to dobry powerbank. Model został wykonany z wysokiej jakości materiałów wysoce odpornych na zniszczenie. Duża pojemność ogniwa sprawia, że produkt sprawdzi się w wielu awaryjnych sytuacjach.
Power bank Adata
7. Powerbank Adata P20000D 20000mAh AZADAUAPAP200BK
Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez powerbanka Adata P20000D. Zdaniem wielu Internautów jest to model godny polecenia. Pojemność baterii wynosi 20000 mAh. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez producenta, urządzenie umożliwia nawet 7-krotne ładowanie smartfona.
Sprzęt ma kompaktowe wymiary (16,3 cm x 8,1 cm x 2,4 cm). W związku z tym możemy mieć pewność, że jego przenoszenie nie będzie dla nas problemem. Z uwagi na niewielką wagę korzystanie z telefonu podczas ładowania przy pomocy powerbanku jest komfortowe. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz. Ciekawym rozwiązaniem jest także wbudowana latarka, która przydaje się w trakcie podróży.
Prezentowany mini powerbank zyskał sporo przychylnych komentarzy ze strony konsumentów. Oznacza to, że jest to produkt, w który warto zainwestować. Do jego zakupu przekonuje solidne wykonanie – zrobiona z trwałych tworzyw obudowa nie rysuje się, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że po kilku tygodniach użytkowania produkt nie będzie wyglądał estetycznie.
Powerbank Adata P20000D ma następujące wymiary: 16,3 cm x 8,1 cm x 2,4 cm, a jego waga wynosi 450 g. Pojemność baterii jest równa 20000 mAh. Produkt dostępny jest w kolorze białym i czarnym.
Przewodnik zakupowy – Jaki powerbank kupić?
Zakup powerbanku to dobra decyzja dla osób, które większą część dnia spędzają poza domem i nie mają stałego dostępu do zasilania sieciowego. Wiele osób studiujących czy pracujących poza biurem chętnie korzysta z alternatywy, która w razie potrzeby umożliwi naładowanie smartfonu, tabletu czy nawigacji samochodowej. Ten niewielki gadżet został wyposażony w taką samą baterię jak ta, która znajduje się w telefonie komórkowym. Sposób ładowania również jest identyczny jak w przypadku smartfona. Przenośne zapasy energii są jednak znacznie bardziej praktyczne. Model o pojemności powyżej 10 000 mAh wykonuje kilka cykli ładowania, co oznacza, że można go użyć kilka razy. Jest to bardzo dobra opcja dla ludzi, którzy nie mają dostępu do gniazdka lub wybierają się w długą podróż bez możliwości podłączenia smartfona do gniazdka. Waga i kształt powerbanku są na tyle kompaktowe, że z łatwością można schować go do torebki, plecaka lub kieszeni.
Jakie urządzenia elektroniczne można naładować za pomocą powerbanku?
Powerbanki to urządzenia wyposażone w przynajmniej dwa porty USB. Jedno z nich to standardowe gniazdo przeznaczone do ładowania zapasowej baterii, drugie zaś służy do przekazywania energii do innych sprzętów elektronicznych. Większość osób kupuje powerbanki z myślą o ładowaniu smartfonów i tabletów, jednak za pomocą tego niewielkiego urządzenia można zasilić również nawigacje samochodowe, odtwarzacze muzyczne, konsole do gier, aparaty cyfrowe czy smartwatche. W zestawach z powerbankiem znajduje się kabel microUSB-USB, który umożliwia ładowanie wyżej wymienionych sprzętów. Coraz częsciej też dostęny jest do zakupu powerbank indukcyjny do ładowania sprzętów wyposażonych w tę technologię.
Jaki powerbank wybrać?
Zastanawiając się, jaki jest najlepszy powerbank, warto ustalić, jaka pojemność będzie optymalna dla danego użytkownika. Osoby, które często ładują telefony i tablety poza domem, powinny wybrać produkt o dużej pojemności. Dobrej jakości sprzęt powinien umożliwić podłączenie smartfona przynajmniej dwa razy i w pełni naładować baterię. Według opinii najlepszy power bank ma pojemność 100000mAh. Jest to bezpieczna wartość, która umożliwia wykonanie wielu cykli ładowania. Ilość wykonanych ładowań jest uzależniona od pojemności baterii biorcy. Jeśli smartfon ma litowo-jonowe ogniwo 4 500mAh wówczas power bank 50000 mAh będzie w stanie wykonać nawet dziesięć cykli ładowania. Nowe telefony z dużymi wyświetlaczami mają znacznie większą baterię, niż modele produkowane kilka lat temu. Głównie z tego względu urządzenia do mobilnego ładowania o pojemności niższej niż power bank 4000mAh nie są już tak chętnie wybierane przez konsumentów. Obecnie większość użytkowników decyduje się na zakup modelu z zasobnikiem energii od 10 000 mAh (na przykład power bank 80000mAh) do 30000mAh.
Jakie dodatkowe funkcje powinien mieć powerbank?
Decydując się na zakup powerbanku, warto zwrócić uwagę nie tylko na pojemność urządzenia. W wielu nagłych sytuacjach bardzo pomocne mogą okazać się dodatkowe funkcje w postaci latarki LED czy ładowarki solarnej. Największy powerbank o mocy powyżej 10 000 mAh bardzo często jest wyposażony w latarkę LED, która zużywa mało energii. Światło ledowe jest intensywne, dzięki czemu może się przydać w każdej sytuacji. Cenioną przez użytkowników funkcją jest ładowanie solarne, które przydaje się podczas wyjazdu na kemping lub pod namiot. Panel wystawiony na działanie promieni słonecznych pozwala naładować powerbank bez konieczności podłączania do zasilania sieciowego. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, które sprawia, że urządzenie staje się całkowicie mobilne. Innymi funkcjami chętnie wybieranymi przez użytkowników są wbudowany przewód zasilający czy mocny uchwyt. Kabel zasilający na stałe wpięty w urządzenie, lub power bank z wbudowanym kablem, to dobre rozwiązanie dla osób zapominalskich. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik nie musi pamiętać o włożeniu przewodu do torebki czy bagażu. Praktyczny uchwyt to równie dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią szukać urządzenia w plecaku. Mniejsze powerbanki często mają ucho umożliwiające przymocowanie do kluczy lub smyczy.
Powerbanki w dobrych cenach
Zakup powerbanku to wydatek uzależniony od pojemności i dodatkowych funkcji urządzenia. Najtańsze modele można zakupić już za 15 – 40 zł. Oczywiście powerbank do 50 zł wystarcza nie więcej niż na wykonanie jednego cyklu ładowania, co dla wymagających użytkowników może okazać się niewystarczające. Modele o wyższej pojemności od 10 000 mAh to wydatek od 50 zł do 400 zł, w zależności od producenta. Decydując się na zakup odpowiedniego urządzenia, warto brać pod uwagę także jakość wykonania oraz dodatkowe funkcje. Wszystkie te elementy składają się na cenę markowego produktu o wysokiej jakości. Z pewnością powerbank dedykowany do iPhone i produkowany przez tę firmę, będzie droższy od modeli niemarkowych. Wszystkie aktualne ceny jakie oferuje rynek na power bank możemy sprawdzić w sklepach Media Expert, Media Markt, czy Allegro. Sieci RTV EURO AGD czy Neonet również oferują wiele urządzeń ładujących typu powerbank, sprzęt ten w dobrej cenie, znajdziemy także w sklepie Lidl.
FAQ
P1: Co to jest powerbank?
Powerbank to mobilne urządzenie przeznaczone do ładowania smartfonów, nawigacji, tabletów, głośników bluetooth, gamepadów, selfi sticków czy wielu innych sprzętów. Ten niewielki, ale stanowczo przydatny gadżet ma wiele określeń. Powerbank jest nazywany bankiem energii, zewnętrzną baterią lub przenośną ładowarką. Niezależnie od tego, jak kto go nazywa, zasada działania tego urządzenia jest jednakowa. Po naładowaniu baterii litowo-jonowej lub litowo-polimerowej użytkownik ma do dyspozycji określoną ilość energii elektrycznej, którą może w nagłej sytuacji zasilić np. smartfon. W zależności od posiadanego modelu ilość energii zgromadzonej w baterii może wynosić od 2000 do 60 000 mAh. Im większa pojemność powerbanku, tym więcej cykli ładowań można wykonać. Od roku mozna też zaopatrzyć sie w powerbank grafenowy, jego głowna zaletą jest to, że jego ładowanie odbywa sie szybciej.
P2: Jak ładować powerbank?
Odpowiednie ładowanie powerbanku jest bardzo ważne, jeśli użytkownikowi zależy na tym, aby jak najdłużej go użytkować. Podłączenie mobilnej baterii do zasilania powinno się odbywać, gdy poziom energii spadnie poniżej 50%. Sygnał o konieczności naładowania można odczytać ze świecących diod, które informują o poziomie naładowania zasobnika energii. W sytuacji, gdy użytkownik zakupi nowy model, warto wykonać pierwsze ładowanie w czasie od 6 do 8 godzin. Urządzenie powinno być podłączone do prądu za pomocą oryginalnego kabla zasilającego dołączonego do zestawu. Należy pamiętać, że zbyt długie ładowanie sprzętu elektronicznego skraca okres użytkowania. Użytkownicy posiadający powerbanki powinni pamiętać, że każde podłączenie do prądu skraca ilość dostępnych cykli ładowania.
P3: Ile ładuje się powerbank 20000 mAh?
W zależności od posiadanego modelu ładowanie powinno odbywać się zgodnie z wytycznymi producenta. Powerbank można bez problemu naładować, podłączając go do gniazdka sieciowego, laptopa czy komputera stacjonarnego. Jeśli użytkownikowi zależy na czasie, to najlepszym rozwiązaniem jest naładowanie go za pomocą dołączonego kabla przez zasilanie sieciowe. W przypadku ładowania przenośnej baterii z komputera lub laptopa czas uzupełnienia energii wydłuży się dwukrotnie. W przypadku modelu o pojemności 20000 mAh czas ładowania baterii może wynosić od 3 do 8 godzin. Wszystko zależy od tego, jaki produkt został zakupiony
P4: Kiedy powerbank jest naładowany?
Ładowanie power banku odbywa się w taki sam sposób jak telefonu komórkowego, tabletu czy innego urządzenia. Do wykonania tego niezbędny jest kabel zasilający, który zazwyczaj podłącza się za pomocą gniazda USB. W zależności od posiadanego urządzenia czas ładowania zapasowej baterii z energią jest różny. Kupując dobry power bank, warto zapoznać się z instrukcją obsługi, w której znajdują się wszystkie informacje na temat ładowania urządzenia. Większość produktów jest wyposażona w diody informujące o poziomie naładowania baterii. Kiedy wszystkie diody są zaświecone, użytkownik ma pewność, że urządzenie jest naładowane. Ważne jest to, aby tak samo, jak w przypadku smartfonów nie dopuścić do przeładowania produktu, w innym przypadku sprawi to, że po czasie stanie się ona mniej wydajna i znacznie krócej będzie magazynować energię.
P5: Jak działa powerbank?
Powerbank to niewielkie urządzenie, które kształtem przypomina smartfona. Większość modeli to sześciany o wymiarach 10 – 15 cm długości, 6 – 9 cm szerokości oraz 1 – 4 cm grubości. Waga zapasowej baterii jest na tyle niewielka, że można ją bez problemu nosić w portfelu, torebce czy plecaku. Wewnątrz powerbanku znajduje się wydajna bateria litowo-jonowa o pojemności od 2000 do 60 000 miliamperogodzin, w skrócie mAh. Bateria znajdująca się wewnątrz urządzenia magazynuje energię, którą po podłączeniu do gniazda zasilania sieciowego można z łatwością uzupełnić. Dzięki temu użytkownik może w każdej chwili skorzystać z zapasu zasilania i naładować telefon, tablet lub inne urządzenie, które jest zasilane kablem USB.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ