Powerbank solarny – przewodnik zakupowy, ranking i test
Wśród powerbanków dużym powodzeniem cieszy się sprzęt Powerbank Xtorm Solar Charger 10000mAh FS405. Jego wielką zaletą są nie tylko niewielkie wymiary i waga, ale także fakt, że smartfona można nim naładować do 4 razy, zatem wystarczy jako źródło zasilania dla niego na weekendowy wypad pod namiot. Ponadto sprzęt jest odporny na zachlapanie co jest potwierdzone stosownym certyfikatem. Opinie o powerbankach solarnych Xtorm przekazują, że przydatna jest również wmontowana funkcja latarki oraz możliwość podładowania sprzętu z domowego gniazdka. Modelem kupowanym najchętniej w drugiej kolejności jest Powerbank SunPower2.0 25000 mAh. Ten powerbank ma możliwość ładować 2 telefony czy tablety równocześnie, ilość prądu, którą akumuluje wystarczy do naładowania od 8 do 9 urządzeń w zależności od ich rodzaju.
6 najlepszych powerbanków solarnych. Opinie w 2024 roku
Poszukujesz rozwiązania, które umożliwi Ci ładowanie urządzeń mobilnych? Jeżeli tak to powinieneś sprawdzić ranking powerbanków solarnych. W miejscu tym znajdują się bardzo dobre produkty elektroniczne, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród kupujących. Według nich są to funkcjonalne urządzenia cieszące się niezawodnością działania.
Tabela porównawcza
Najlepszy produkt
Jest to powerbank odporny na zachlapania, o wadze 0,289 kg i wymiarach 16,5 x 8,6 x 2,1 cm pozwala na 4 krotne naładowanie smartfona. Pojemność sprzętu wynosi 10000 mAh i obok funkcji ładowania ma wbudowaną funkcję latarki.
To sprzęt, który działa trochę jak ruletka. Wiele egzemplarzy działa bez zarzutu, a kolejny okazuje się bublem i nie ładuje sam siebie ani sprzętu. Dobrze jest zatem przetestować sprzęt przed zakupem i jego poprawność w działaniu.
Powerbank ma możliwość ładowania swoich baterii w dzień słoneczny oraz dzień pochmurny, ma także funkcję ładowania z sieci – z gniazdka domowego. Smartfona ładujemy za pomocą szybkiego złącza USB-C PD 20W.
Rozważ też
To produkt o pojemności 16000 mAh, który ma możliwość jednoczesnego ładowania 3 urządzeń. 2 z nich ładowane poprzez 2 porty USB umieszczone na obudowie, a trzecie za pośrednictwem indukcji. Urządzenie ma specjalne oczko pozwalające zawiesić je na plecaku podczas wędrówki, aby w tym czasie ładowało baterię.
Powerbank jest sprzedawany bez potrzebnych przewodów do ładowania sprzętów, zatem wszystkie potrzebne do tego akcesoria trzeba dokupić oddzielnie.
Wymiary: Szerokość 8 cm, wysokość 16 cm i waga 541 g pozwalają na zabranie sprzętu na biwak, a pojemność powerbanku starczy na kilkukrotne ładowanie smartfona. Sprzęt wyposażono w latarkę ze światłem świecącym w trybie ciągłym i SOS.
1. Powerbank Xtorm Solar Charger 10000mAh FS405
Powerbank Xtorm Solar Charger 10000mAh FS405 to sprzęt pozwalający na naładowanie telefonu do 4 razy, dzieje się tak dzięki pojemności sprzętu wynoszącej 10000mAh. Co więcej, powerbank solarny Xtorm zaopatrzono w latarkę, zatem naładowaną w dzień słoneczną baterią odda energię w nocy oświetlając drogę podczas nocnych przechadzek po bezdrożach. Jak każdy dobry powerbank solarny Xtorm Solar Charger ładuje baterię nie tylko w dzień słoneczny, ale też w dzień pochmurny, dzieje się tak za sprawą wydajnego panelu słonecznego z ogniwami SunPower®, a ładowanie sprzętu odbywa się za pomocą portu USB-C PD 20W, który wyposażono w technologię
Power Delivery, dzięki której ładowanie jest zarówno bezpieczne jak i szybkie. Co ciekawe ten powerbank na baterie słoneczne ma również alternatywny sposób ładowania z gniazdka sieciowego, zatem zasilimy go prądem nawet w nocy. Zaopatrzono go też w wytrzymałą obudowę odporną na zachlapania potwierdzoną certyfikatem IPX4.
Waga sprzętu wynosi 0,289 kg, a jego wymiary to 16,5 x 8,6 x 2,1 cm. W zestawie klient otrzymuje obok powerbanku przewód USB ->USB-C oraz karabińczyk.
2. Powerbank SunPower2.0 25000 mAh
Powerbank SunPower2.0 25000 mAh przede wszystkim może pochwalić się ogromną pojemnością. Pozwala ona na 8 – 9 krotne naładowanie smartfona – w zależności od rodzaju telefonu. Ten powerbank z panelem słonecznym zaopatrzono w akumulator litowo-polimerowy o prądzie wyjściowym 5V. Mamy tu 2 złącza ładujące USB typu A i typu C, co pozwala na jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń. Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego jest wodoodporna, odporna na kurz, a także jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.
Powerbank został też zabezpieczony przeciwko zwarciom, niskim i wysokim temperaturom, przeciążeniom. Jego wymiary to szerokość 8 cm, wysokość 16 cm, głębokość 3,35 cm i zawiera on 4 panele słoneczne. Jak czytamy w opiniach klientów
Powerbank SunPower2.0 25000 mAh pasuje do większości telefonów i tabletów obecnych na rynku i najczęściej do pełnego ich naładowania potrzebuje 1 – 1,5 godziny. A samo urządzenie, aby naładować do pełna, jak podaje producent, trzeba trzymać na słońcu przez 23 godziny, czyli – 2 słoneczne dni.
3. Power bank z panelem solarnym Shenzhen Update Electronics SPBW003
Powerbank z panelem solarnym Shenzhen Update Electronics SPBW003 ma wymiary: Szerokość 8 cm, wysokość 16 cm, jego waga to 541 g, pojemność wynosi 16000 mAh. Tym co jest ciekawe w przedstawianym modelu, jest to, że jest on zaopatrzony w ładowanie indukcyjne, dzięki czemu, bezwiednie, mając nawyk umieszczania telefonu w określonym miejscu urządzenia jest ono podładowywane.
Ponadto ten powerbank na baterie słoneczne zaopatrzono w 2 porty USB, zatem licząc z ładowaniem indukcyjnym łącznie w jednym czasie można ładować 3 urządzenia. Sprzęt wyposażono w potrójny panel słoneczny o rozkładanej konstrukcji, jego łączna moc wynosi 1,8 W. Ciekawym rozwiązaniem jest montaż specjalnego oczka umożliwiającego przymocowanie panelu do plecaka na jego zewnętrznej stronie, dzięki czemu podczas wędrówki panele słoneczne ładują powerbank.
Kolejną użyteczną funkcjonalnością jest wbudowana latarka z trybem świecenia ciągłym co może się przydać pod namiotem, jak i posiadającą tryb SOS, co z kolei może być nieodzowne w awaryjnych sytuacjach.
4. Powerbank, Ładowarka Indukcyjna z Panelem Solarnym
Powerbank jest coraz powszechniej używanym źródłem energii. Sprawdza się dobrze podczas wypraw w tereny, gdzie nie mamy dostępu do prądu elektrycznego. TripleBiPower16 to model o bardzo dużej pojemności, liczącej 1 600 mAh. Wystarczy ona na kilkukrotne naładowanie standardowego smartfona.
Produkt wyposażony jest w potrójny panel słoneczny, który możemy z łatwością rozłożyć. Łączna moc źródła energii wynosi 1,8 W. Model ma 2 wejścia USB (tablet, smartfon, GPS, kamera, aparat), wejście USB-C oraz ładowarkę indukcyjną. W zestawie znajduje się także smycz umożliwiająca bezpieczne oraz łatwe zamontowanie powerbanku.
Test powerbanków solarnych wykazał, że dzięki wbudowanej ładowarce indukcyjnej, mamy możliwość naładowania własnego smartfonu bezprzewodowo. Pomimo wyposażenia produktu w dwa porty USB, producent daje pewność, że oba podłączone urządzenia ładują się równomiernie. Dodatkowo każdy z portów ma gumowe zamknięcie, chroniące przed przedostawaniem się do jego wnętrza zanieczyszczeń.
5. Powerbank Sunen 6000Mah z Panelem Solarnym S6000G
Powerbank Sunen 6000 Mah z panelem solarnym S6000G to mobilne źródło zasilania zaprojektowane w celu zapewnienia wszystkim użytkownikom urządzeń mobilnych, możliwość naładowania ich w dostosowanym do własnych potrzeb czasie. Wymiary modelu wynoszą: 13,6 cm x 7,2 cm x 1,9 cm, a waga – 0,21 kg.
Urządzenie ładowane jest w przy pomocy wbudowanego panelu solarnego. Oznacza to, że nie potrzebujemy dostępu do sieci, aby je naładować. Ładowarkę wyposażono w baterię litowo-polimerową. Jest ona nie tylko lżejsza od tradycyjnych baterii, ale także ma o wiele dłuższą żywotność niż tradycyjne modele.
Konsumenci chętnie decydują się na zakup prezentowanego modelu. Uważają oni, że to dobry i tani powerbank solarny. Wynika to głównie z dużej funkcjonalności urządzenia. Ma ono: Dwa gniazda USB umożliwiające ładowanie jednocześnie dwóch urządzeń mobilnych, mocne diody LED, dzięki czemu możemy przy ich pomocy oświetlać teren, wbudowany wskaźnik energii. Ponadto jest to produkt w pełni bezpieczny dla użytkowników.
6. Powerbank Greifen 20000 mAh
Powerbank Greifen 20000 mAh o wymiarach: Szerokość 76,5 mm, wysokość 140,2 mm, głębokość 22,9 mm i wadze 35 g został zaopatrzony w akumulator litowo-jonowy i dwa złącza ładujące typu USB. 2 porty USB pozwalają na ładowanie dwóch urządzeń w jednym czasie, na przykład telefonu i aparatu fotograficznego. Obudowa w kolorze czarnym, wykonana została z tworzywa sztucznego i gumy i jest wodoodporna.
Ten solarny powerbank 20000mAh został też wyposażony w latarkę o trzech poziomach jasności oraz z diodami sygnalizacyjnymi. Powerbank obok ładowania go energią słoneczną ma też możliwość zasilania go z sieci. Jego użyteczność jest wysoka również dlatego, ze współpracuje niemal z każdym telefonem, kamerą, tabletem.
Jest to dobry powerbank solarny do Xiaomi jak i iPhona. Aby łatwo przytroczyć go do plecaka dołączono do niego karabińczyk i dodatkowo wyposażono w kompas. Sprzęt wytrzymuje ponad 1000 cykli ładowania.
Przewodnik zakupowy – jaki powerbank solarny kupić?
Podczas każdej dłuższej podróży, w pewnym momencie nasz telefon, aparat, czy inne urządzenie nam się rozładuje. W takim przypadku z pewnością przyda nam się powerbank. Produkt ten możemy zwykle kupić za kilkadziesiąt złotych, dlatego warto się w niego zaopatrzyć, ponieważ znacznie umili nam drogę. Decydując się na zakup urządzenia, wielu z nas zastanawia się, jaki jest najlepszy powerbank solarny? Aby pomóc konsumentom w wyborze modelu, który spełni ich oczekiwania, stworzyliśmy poradnik. Znajdują się w nim wszystkie wskazówki, na które warto zwrócić uwagę, przymierzając się do zakupu tego produktu.
Jakie urządzenia możemy naładować powerbankiem?
Każdy dostępny powerbank wyposażony jest w minimum dwa złącza: USB oraz microUSB. Pierwszy z nich służy do ładowania urządzenia przy pomocy sieci elektrycznej, a drugi do przekazywania energii innym urządzeniom mobilnym. Z tego względu zazwyczaj przyjmuje się, że urządzeniami, które możemy naładować przy pomocy powerbanku są: Telefony komórkowe, tablety, cyfrowe aparaty fotograficzne, kamery, nawigacje GPS, smartwatche, odtwarzacze MP3, przenośne konsole do gier oraz czytniki e-booków.
Jaka jest odpowiednia pojemność powerbanku?
Aby zdecydować, jaka pojemność urządzenia jest nam potrzebna, powinniśmy zdecydować jakie urządzenia chcemy przy jego pomocy ładować. Kiedy już wybierzemy produkty, które najczęściej wymagają awaryjnego ładowania, powinniśmy sprawdzić pojemność baterii wybranych urządzeń, a następnie ją zsumować. Przykładowo pojemność baterii w smartfonie wynosi od 3 000 do 5 000 mAh, w aparacie kompaktowym ok. 1 500 mAh, tablecie 8 000 mAh. Obliczoną sumę warto pomnożyć przez 2. Jest to ważne, ponieważ powerbank powinien gwarantować możliwość przynajmniej 1-krotnego ładowania naszych urządzeń mobilnych, ale warto mieć część energii w zapasie.
Znaczenie portów
Bardzo wiele urządzeń typu powerbank, wyposażonych jest w dwa porty USB. Dzięki temu mamy możliwość ładowania dwóch różnych urządzeń w tym samym czasie. Jednak często zdarza się, że każde z wejść ma inne oznaczenia – 1 A oraz 2.1 A. Z pewnością chcesz wiedzieć się, co każde z nich oznacza? Port 2.1 A pozwala na znacznie szybsze ładowanie. Jego czas zbliżony jest do ładowania przy pomocy sieci elektrycznej.
Obudowa
Zastanawiasz się, jaki powerbank wybrać? Podczas zakupów zwróć uwagę na obudowę wybranego modelu. Urządzenie to powstało głównie z myślą o tym, aby służyć nam poza domem. Z tego względu powinno mieć kompaktowe wymiary, a także być wytrzymałe. Producenci coraz częściej wykonują powerbanki z aluminium, a znacznie rzadziej z tworzyw sztucznych. Wynika to głównie z tego względu, że aluminium jest znacznie trwalszym materiałem. Dostępne są także materiały pokryte gumą lub materiałem przypominającym skórę. Najczęściej spotykanymi materiałami są:
♦ Odporne na zachlapanie tworzywo sztuczne.
♦ Materiał antypoślizgowy.
♦ Aluminium pokryte materiałem skóropodobnym.
Dodatki do powerbanków
Wiele dostępnych powerbanków wyposażonych jest w dodatkowe elementy. Są nimi:
♦ Lampka LED – nie zużywa dużej ilości energii, ale daje bardzo mocne światło.
♦ Wbudowany przewód – element ten często jest bardzo pomocny, jednak jego wymiana podczas awarii może być nieco skomplikowana.
♦ Uchwyt/brelok – element ten umożliwia przymocowanie powerbanka do kluczyków, czy też paska.
♦ Wskaźnik naładowania – najlepszy powerbank solarny wyposażony jest we wskaźnik naładowania. Może on występować w postaci diody LED lub wyświetlacza LCD. Dokładniejsze okazują się jednak modele wyposażone w wyświetlacz LCD.
Powerbanki solarne w dobrych cenach
Ceny dostępnych powerbanków solarnych nie są wygórowane. Najtańsze modele możemy zakupić już od kwoty ok. 60 zł. Spełniają one zwykle podstawowe funkcje, takie jak ładowanie urządzeń mobilnych. Ich pojemność wynosi ok. 6 000 mAh. Wraz ze wzrostem pojemności, wzrasta także cena. Model o pojemności 16 000 mAh kosztuje ok. 200 zł – 300 zł. Urządzenia takie często działają w sposób bezprzewodowy. Nie wymagają bezpośredniego podłączenia. Wystarczy, że zbliżymy nasz tablet lub telefon i zaczyna się on ładować.
FAQ
P1: Jak ładować powerbank solarny?
Powerbank solarny możemy naładować na dwa sposoby: Używając energii słonecznej lub energii elektrycznej. Pierwsza z opcji jest przyjazna dla środowiska. Aby naładować powerbank przy pomocy promieni słonecznych, powinniśmy wystawić go w miejsce, gdzie będzie on w pełni nasłoneczniony. Bardzo istotny jest bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi. Drugi sposób polega na podłączeniu powerbanku przy pomocy USB do gniazda ściennego lub do komputera. Kiedy urządzenie zacznie się ładować, powinny zapalić się znajdujące się na jego powierzchni niewielkie diody (zarówno podczas ładowania energią słoneczną, jak i elektryczną).
P2: Jak długo ładuje się powerbank solarny?
Czas potrzebny na ładowanie powerbanku solarnego uzależniony jest głównie od pojemności urządzenia. Na rynku możemy spotkać modele o pojemności 5000 mAh, ale również powerbanki o pojemności do aż 25 000 mAh. Zazwyczaj, w pełnym słońcu, kiedy promienie słoneczne bezpośrednio padają na panel słoneczny, czas ładowania urządzenia o mocy 25 000 mAh, do momentu pełnego naładowania wynosi ok. 50 godzin. Jest to oczywiście przybliżona wartość i może się różnić w zależności od wybranego przez nas modelu.
P3: Gdzie kupić powerbank solarny?
Powerbank solarny jest urządzeniem elektrycznym. Jest ono ekologiczne, ponieważ umożliwia ładowanie urządzeń mobilnych, przy pomocy promieni słonecznych. Produkt ten możemy zakupić w każdym sklepie, który specjalizuje się w sprzedaży elektroniki. Mogą to być duże supermarkety, jak i mniejsze sklepiki. Większość tych miejsc oferuje sprzedaż stacjonarną oraz internetową. Każda z dostępnych opcji niesie za sobą wiele korzyści. W przypadku zakupów stacjonarnych mamy możliwość bezpośredniego obejrzenia wybranego przez nas produktu. Wybierając zakupy przez Internet, możemy skorzystać z tzw. porównywarek produktów, przy pomocy których możemy porównać cechy wybranych przez nas modeli. Często zdarza się, że w sklepach internetowych mamy dostęp do znacznie szerszego asortymentu.
Wprowadzacie w błąd. Na pierwszym miejscu mamy ładowarkę solarną a nie powerbank.
Dzień dobry,
Bardzo dziękujemy za komentarz, ma Pan (Pani) rację. Postaramy się wkrótce zmienić ten produkt na powerbank. Bardzo dziękujemy za pomoc w redagowaniu strony. Uwagi naszych czytelników są dla nas bardzo ważne.
Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl