Ranking 11 najlepszych słuchawek bluetooth w 2020

Ostatnio aktualizowane: 22.10.20

 

Słuchawki Bluetooth – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Szukasz niewielkich, lekkich słuchawek dousznych? W takim razie wybierz markowy produkt Apple AirPods MMEF2ZM/A, ważący jedynie 4 g. Po naładowaniu akcesorium pozwala na 5 godzin słuchania muzyki, a dołączone do zestawu etui umożliwia szybkie ładowanie – po 15 minutach bateria działa przez kolejne 3 godziny. Produkt jest solidny i bardzo atrakcyjny, a przy tym łatwy w obsłudze. Nie każdy jednak szuka słuchawek dousznych i dla takich osób mamy inną propozycję –  JBL Tune 500BT, solidne akcesorium odpowiednie na długie godziny spędzone przed komputerem. Model jest dostępny w kilku atrakcyjnych kolorach, nie jest zbyt ciężki, a ze względu na opcję łączności Bluetooth żaden kabel nie ogranicza naszych ruchów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

11 najlepszych słuchawek bluetooth. Opinie w 2020 roku

 

Jeżeli trenujesz ze słuchawkami w uszach lub po prostu nie lubisz używać kabli, to z pewnością chciałbyś zaopatrzyć się w słuchawki bezprzewodowe. Wraz z takim urządzeniem możesz wygodnie uprawiać sport, a także słuchać muzyki. Poniższy ranking słuchawek Bluetooth przedstawia jedne z najczęściej wybieranych modeli.

 

Słuchawki Bluetooth douszne

 

1. Apple AirPods Słuchawki Bezprzewodowe

 

Wielbicielom lekkich słuchawek polecamyApple AirPods MMEF2ZM/A, ważą one jedynie 4 g, więc noszenie ich nawet przez dłuższy czas nie będzie trudne ani uciążliwe. Korzystanie ze słuchawek jest uważane za bardzo łatwe. Można słuchać muzyki z różnych urządzeń firmy Apple, a słuchawki łączą się z nimi automatycznie (jedynym warunkiem jest posiadanie na danym sprzęcie aktualnej wersji iCloud).

Użytkownikom podoba się to, że przełączanie dźwięku pomiędzy jedną słuchawką a drugą nie stanowi problemu. Za atut uważana jest obecność dobrej jakości mikrofonu, który pozwala na wielogodzinne rozmowy. Słuchawki działają przez około 5 godzin bez konieczności ładowania. Można skorzystać z szybkiego doładowania – po 15 minutach akcesorium pracuje 3 h. Ładuje się je w poręcznym etui, w którym można je również przechowywać. Etui jest solidnie wykonane i dobrze chroni produkt przed kurzem i działaniem czynników zewnętrznych.

Wiele osób chwali wysoką jakość dźwięku przenoszonego przez słuchawki. Tyczy się to nie tylko muzyki, ale również filmów oraz rozmowy. Słuchawki nie generują szumów, a sterowanie dźwiękiem jest łatwe. Łączą się one z poszczególnymi urządzeniami przez Bluetooth, a połączenie jest stabilne. Co ważne, można bardzo łatwo przełączać douszne słuchawki Bluetooth pomiędzy poszczególnymi sprzętami.

 

 

 

 

2. Słuchawki Samsung Galaxy Buds SM-R170

 

Jedne z najlepszych słuchawek bezprzewodowych to bez wątpienia Samsung Galaxy Buds SM-R170. Prezentowany model jest ceniony przez wielu konsumentów. Jest on dostępny w 3 różnych kolorach: żółtym, czarnym i białym. Słuchawki są dobrze wykonane i łatwo dopasowują się do kształtu każdego ucha. Po naładowaniu można z nich korzystać przez około 6 godzin.  

Jeżeli zamiast słuchać muzyki, rozmawiasz, to bateria sprzętu rozładuje się po około 5 godzinach. Model ładuje się po umieszczeniu go w etui. Ciekawe jest to, że model jest wyposażony w aż dwa mikrofony. Dzięki nim Twój głos jest bardzo wyraźny podczas każdej rozmowy telefonicznej. Użytkownik ma do wyboru kilka trybów, na przykład ambient, po którego wybraniu dobrze słychać dźwięki otoczenia. Tryb ambient z pewnością przyda się podczas ćwiczeń na zewnątrz. Dźwięk przenoszony przez słuchawki jest wyraźny oraz głęboki

Użytkownikom podoba się to, że można wybrać tryb mono oraz stereo. Po wybraniu pierwszego z nich, jedna ze słuchawek może być pozostawiona w etui. Test słuchawek Bluetooth wykazał, że parowanie ich z telefonem trwa kilka sekund. Wystarczy zbliżyć je do urządzenia, a na ekranie telefonu powinno od razu pojawić się powiadomienie, że wykryto nowy sprzęt, a potem należy podłączyć douszne słuchawki Bluetooth i od razu można z nich skorzystać. Ze względu na obecność 3 rodzajów nakładek dousznych, można wybrać te, które są najwygodniejsze.

 

 

 

 

Słuchawki Bluetooth nauszne

 

3. Czarne słuchawki nauszne bezprzewodowe JBL Tune 500BT

 

Jeżeli szukasz modelu nausznego, to JBL Tune 500BT jest jedną z najlepszych opcji. Te nauszne słuchawki Bluetooth są dostępne w 4 kolorach: czarnym, białym, różowym i niebieskim. Model jest znany z dobrych i głębokich basów. Funkcja Pure Bass wyostrza basy, dzięki czemu są dobrze słyszalne. Użytkownikom szczególnie podoba się to, że w zestawie znajduje się pilot. To dzięki niemu można sterować dźwiękiem oraz poszczególnymi funkcjami modelu.

Według opinii wielu użytkowników produkt jest solidnie wykonany. Poszczególne części nie odłączają się od siebie, a po pewnym czasie od zakupu, ten wciąż wygląda bardzo dobrze. Ważne jest to, że słuchawki Bluetooth JBL nie tracą mocnego koloru, a także nie przecierają się. W razie zabrudzeń, aby je przeczyścić, wystarczy użyć wilgotnej szmatki. Model waży około 155 g. Dobrze otula uszy, lecz ich nie obciąża, nawet podczas dłuższego słuchania muzyki.

Słuchawki łączą się z innymi urządzeniami (może to być komputer, telefon, tablet) z pomocą funkcji Bluetooth. Model nie musi znajdować się bezpośrednio obok danego sprzętu, aby dobrze działał. Dodatkową funkcją sprzętu jest możliwość odbierania połączeń. Opinie o słuchawkach Bluetooth tej marki mówią, że z ich pomocą można nie tylko słuchać muzyki, ale również prowadzić rozmowy, co doceniają użytkownicy.

 

 

 

 

Słuchawki Bluetooth JBL

 

4. JBL Słuchawki Bezprzewodowe T450 BT


Dla osób szukających modelu, dzięki któremu można słuchać muzykę oraz prowadzić rozmowy, w naszym zestawieniu mamy JBL T450BT. Jest to produkt z mikrofonem, a także z przyciskiem, który pozwala na rozpoczęcie rozmowy. Aby odebrać połączenie, nie trzeba szukać telefonu, jeżeli nie jest się blisko niego. Zaletą często wspominaną przez użytkowników jest wysoka jakość dźwięku. Podczas odsłuchiwania muzyki nie słychać szumów, co jest bardzo ważne dla koneserów muzyki.

Wiele osób dobrze ocenia kształt słuchawek. Są one dopasowane do uszu, a dłuższe słuchanie muzyki nie jest uciążliwe. Dodatkowo warto wspomnieć, że model nie jest duży i nie zabiera dużo miejsca, jeżeli chcesz go przenieść w torbie. Cenione jest dobre wykonanie produktu. Stelaż jest na tyle mocny, że nie zmienia on swojej pozycji, a miękkie części nie strzępią się i nie powstają w nich żadne dziury.

Sprzęt jest dostępny w trzech kolorach: niebieskim, białym i czarnym. Jego pałąk jest regulowany i można go dopasować do głowy ruchem jednej ręki. W środku model jest wypełniony miękkim materiałem, w efekcie czego uszy użytkownika są chronione przed odparzeniami, tak samo jak miejsca, które stykają się z głową.

 

 

 

 

Słuchawki Bluetooth bezprzewodowe

 

5. Zestaw słuchawkowy Bluetooth Jabra Elite Active 65t

 

Jabra Elite Active 65T, czyli bezprzewodowe słuchawki Bluetooth douszne najwyższej jakości, których ochrona wynosi IP56. Dlatego masz pewność, że model jest w zupełności odporny na działanie wilgoci (pot) lub pyłu (unoszący się kurz podczas biegania). Możesz zabierać ze sobą słuchawki na treningi w terenie albo na siłownię. Wiele osób chwali stylowe etui, w którym akcesorium jest chronione przed uszkodzeniami.

Po jednorazowym ładowaniu słuchawki działają  przez około 5 godzin. Jeżeli w międzyczasie się je krótko doładowywuje, to  rozładują się dopiero po 15 godzinach (ładowarkę można umieścić w kieszeni). Użytkownikom podoba się również możliwość szybkiego doładowania –  po 15 minutach słuchawki działają przez 1,5 godziny. Model dobrze współpracuje z telefonami Android oraz iOS. Łączy się on z nimi z pomocą Bluetooth.

Użytkownicy doceniają możliwość używania wraz ze słuchawkami aplikacji kreator dźwięku, którą można ściągnąć na swoją komórkę. Z jej pomocą możesz dokładnie ustawić i spersonalizować dźwięk, jaki jest przenoszony przez słuchawki. Według wielu opinii model jest wygodny, a wszystko dzięki dobrze wyprofilowanym elementom utrzymującym się stabilnie na swoim miejscu. Model jest wyposażony w mikrofon, więc podczas treningu można porozmawiać z bliską osobą. Dźwięk przenoszony przez słuchawki jest dobrej jakości, co potwierdza rzesza użytkowników.

 

 

 

 

Słuchawki Bluetooth do telefonu

 

6. Słuchawki Bluetooth Media-Tech MT3593

 

Jeśli szukasz produktu z przenośnym powerbankiem i ładowarką, to słuchawki Bluetooth Media-Tech MT3593 to model dla Ciebie. Został on zaprojektowany z myślą o aktywnych użytkownikach, którzy podczas słuchania muzyki chcą mieć ręce wolne do innych zajęć. Wspiera je technologia Bluetooth Hands Free Profile z zasięgiem działania do 10 metrów.

Słuchawki znajdą zastosowanie w użyciu ich z laptopem, tabletem, czy innym urządzeniem obsługującym technologię Bluetooth, pracującym z systemem Android lub iOS. Jest to zestaw stereofoniczny z zainstalowanym mikrofonem, co pozwoli wykorzystywać go również do rozmów telefonicznych. Czas trwania rozmów na jednym ładowaniu wynosi około 90 min i jest uzależnione od ustawionego poziomu głośności.

Aby ułatwić funkcję rozmowy telefonicznej producent przewidział specjalny przycisk służący do odbioru połączeń przychodzących i do ich kończenia. Ten model douszny, o białym kolorze ma wymiary pojedynczej słuchawki 45 x 18 x 18 mm, wymiary powerbanka to 45 x 55 x 21 mm i odpowiednio waga słuchawek wynosi 2 x 3,5g, a powerbanka 25 g.

 

 

 

 

Słuchawki Bluetooth do biegania

 

7. Słuchawki Bezprzewodowe AfterShokz Titatnium Slate AS600SG

 

Jeżeli dużo biegasz, a podczas treningu chcesz się cieszyć muzyką, to zainwestuj w Aftershokz Trekz Titatnium Slate, słuchawki przystosowane do tego, aby można było uprawiać w nich sport. Wyróżnia je konstrukcja, która wyraźnie odsłania ucho. Dlatego oprócz muzyki słychać dźwięki zewnętrzne, dzięki czemu jesteś bezpieczny, szczególnie kiedy biegasz po otwartym terenie, gdzie musisz zwracać uwagę na to co się dzieje wokół. Te słuchawki Bluetooth do biegania są solidnie wykonane i nie ulegną zniszczeniu, jeżeli podczas biegania wypadną.

Wiele osób docenia nowoczesną technologię wprowadzoną do produkcji produktu. Wykorzystuje ona drgania kości policzkowych, na których opierają się słuchawki. To właśnie między innymi poprowadzony jest dźwięk. Dlatego odtwarzana muzyka jest wyraźna, czysta i dobrze ją słychać. Konstrukcja modelu jest wykonana z tytanu, bardzo mocnego materiału, dzięki któremu masz pewność, że jest to inwestycja na długi czas.

Dodatkowo model jest odporny na działanie wilgoci oraz pyłów (zabezpieczenie IP55). Pot czy kurz nie są w stanie zaszkodzić sprzętowi. Użytkownicy chwalą podwójny mikrofon, który dobrze wyłapuje Twój głos. Dlatego rozmówca słyszy Cię bardzo wyraźnie. Model ma 3 przyciski, są one dobrze opisane, więc operowanie nimi nie sprawi nikomu problemu. Specjalny kształt słuchawek sprawia, że po założeniu cały czas znajdują się w tym samym miejscu, nawet podczas intensywnego treningu.

 

 

 

 

Słuchawki Bluetooth Sony

 

8. Słuchawki bezprzewodowe SONY WH-1000XM3

 

Dla fanów słuchawek nausznych dobrym wyborem będzie Sony WH1000XM3, czyli model, który niweluje dźwięki zewnętrzne. Jeżeli chcesz się pozbyć hałasu, to koniecznie w niego zainwestuj. Z funkcji redukcji hałasu możesz skorzystać w gwarnym pomieszczeniu, podczas lotu samolotem oraz kiedy chcesz odciąć się od świata. Słuchawki same dopasowują różne czynniki, na przykład kształt głowy, obecność okularów i same ustawiają odpowiednią moc dźwięku (można te ustawienia własnoręcznie zmienić).

Model waży 255 g, nie uciska głowy nosi się go przyjemnie, głównie ze względu na dobrze wyprofilowany kształt padów. Dodatkowo ma on trochę miękkiego materiału tuż pod pałąkiem, a każdy z nauszników jest wyścielony przyjemnym w dotyku materiałem. Zmiana wysokości pałąka jest łatwa, więc można dopasować go do różnych kształtów głowy. Elastyczny materiał automatycznie dopasowuje się do głowy.

Użytkownicy najbardziej chwalą jakość dźwięku, i zadowoleni są nawet konsumenci, którzy są wymagający jeżeli chodzi o głębokie basy oraz czyste, wysokie tony. Podczas odsłuchiwania muzyki nie przeszkadzają żadne szumy, co jest pożądane wśród konsumentów. Dla użytkowników ważne jest również solidne wykonanie produktu. Słuchawki Bluetooth Sony są obsługiwane dzięki przyciskowi, który reguluje się jednym dotknięciem.

 

 

 

 

Słuchawki Bluetooth z mikrofonem

 

9. Słuchawki dokanałowe JBL T110BT

 

JBL T110BT to dobre i tanie słuchawki Bluetooth ze specjalnym kablem magnetycznym. Kabel łączy je ze sobą i dlatego, w momencie, kiedy ich nie używasz, możesz trzymać słuchawki bezpiecznie na szyi. Podczas słuchania kabel jest również zapewnieniem, że nawet w biegu model nie spadnie na ziemię. Użytkownikom podoba się to, że te słuchawki Bluetooth z mikrofonem są dobrze wyprofilowane. Mają one giętkie elementy i dlatego idealnie dopasowują się do kształtu ucha i nie wypadają podczas poruszania się.

Model jest polecany osobom uprawiającym sport. Jest on solidnie wykonany i nie ulega zniszczeniu nawet wtedy, kiedy podczas treningu zaskoczy Cię deszcz. Sprzęt łączy się z telefonem z pomocą Bluetooth w wersji 4.0. Oznacza to, że zużycie energii jest niskie, a telefon nie rozładuje się  szybko. Ładowanie produktu trwa około 2 godziny. Chwalony jest czas działania słuchawek – do 6 godzin. W rezultacie długo możesz cieszyć się muzyką.

Model ma panel, dzięki któremu można regulować głośność. Nie musisz więc sięgać po telefon za każdym razem, kiedy chcesz zmienić intensywność dźwięków. Dodatkową zaletą sprzętu jest obecność mikrofonu, dzięki któremu możesz prowadzić rozmowę w czasie treningu. Waga słuchawek wraz z kablem wynosi 16 g. Nie przeszkadzają one użytkownikowi podczas słuchania muzyki, a ponadto są wygodne i przenoszą dźwięki w wysokiej jakości.

 

 

 

 

Xiaomi słuchawki Bluetooth

 

10. Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Mi Sports Bluetooth 4.1

 

Jedną z ciekawszych opcji w naszym zestawieniu jest Xiaomi Sport YDLYEJ01LM. Wybierz prezentowane słuchawki zauszne, jeśli najbardziej zależy Ci na idealnym dopasowaniu ich do swoich uszu. W zestawie znajduje się 5 nakładek, a Ty możesz wybrać tę, która najbardziej pasuje do kształtu Twoich uszu. Zasięg akcesorium wynosi około 10 m, więc nie trzeba trzymać telefonu tuż obok siebie.

Słuchawki Bluetooth Xiaomi ładuje się z pomocą kabla do ładowania. Wystarczy około 1 godziny, aby w zupełności naładować sprzęt. Po naładowaniu działa on przez około 7 godzin, co z pewnością starczy na czas całego treningu. Jeżeli nie używasz słuchawek, to ich czas czuwania wynosi nawet 11 dni. Model łączy się z telefonem z pomocą Bluetooth, a połączenie jest stabilne. Wielu osobom podoba się to, że dźwięk przenoszony przez sprzęt jest wyraźny, nie występują szumy, a zarówno dźwięki niskie, jak i wysokie są dobrze słyszalne.

Na uwagę zasługuje również solidne wykonanie akcesorium. Materiał wykonania to tytan. Model jest odporny na wodę, dlatego trening w deszczu jest dozwolony. Dodatkową zaletą jest obecność mikrofonu. Według opinii sportowców słuchawki dobrze trzymają się na uszach, a nawet szybki bieg nie jest w stanie sprawić, że model z nich spadnie.

 

 

 

 

Słuchawki Bluetooth Samsung

 

11. Samsung Słuchawki stereo BT Flex BG950

 

Samsung U Flex to dobre słuchawki Bluetooth, które gwarantują dynamiczny, wysokiej jakości dźwięk. Są one wyposażone w 2 głośniki, które odtwarzają głębokie i niskie tony oraz wyraźne wysokie tony. Jeżeli uprawiasz sport, a jednocześnie jesteś koneserem muzyki, to polecamy właśnie ten produkt. Użytkownicy uważają że zaletą jest redukcja szumów, dzięki której można się cieszyć zupełnie czystym dźwiękiem. Warto dodać, że połączenie Bluetooth jest wysokiej jakości.

Wielu osobom podoba się elastyczny pałąk na szyję, który sprawnie się wygina i dopasowuje do kształtu szyi. Ważne jest również to, że wygięty pałąk można łatwo zmieścić w kieszeni lub w innym miejscu, jeżeli nie zamierzasz w danym momencie korzystać ze sprzętu. Na każdej ze słuchawek znajduje się magnes mocujący, dzięki któremu stykają się ze sobą i łatwo je znaleźć. Atutem produktu jest odporność na działanie wody, dlatego pot oraz deszcz nie są zagrożeniem dla akcesorium

Słuchawki Bluetooth Samsung mają mocny akumulator, po jednorazowym naładowaniu działają aż przez 10 godzin. Możesz zabrać ze sobą gadżet na długą wycieczkę rowerową i nie przejmować się, że się rozładuje. Użytkownikom podoba się przycisk aktywny, z pomocą którego można łatwo połączyć się z telefonem i jego funkcjami. Produkt jest również wyposażony w regulację poziomu głośności. Obsługa modelu jest łatwa.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie słuchawki Bluetooth kupić?

 

Słuchawki Bluetooth pozwalają na komfortowe słuchanie muzyki w domu, jak i poza nim, a ponadto pozbycie się problemu ciągle plączącego się przewodu. Sprzęty te mają różną konstrukcję, pasmo przenoszenia, impedancję i dodatkowe funkcje. Jak wybrać właściwy model? O tym jest nasz poradnik zakupowy.

 

 

Słuchawki nauszne

Słuchawki nauszne są zbudowane z pałąka oraz nauszników zakładanych na małżowinę uszną. Z tego względu ich negatywny wpływ na słuch jest w dużej mierze ograniczony. Należące do tej grupy sprzęty zapewniają dobrej jakości dźwięk i nadają się zwłaszcza do użytku w domu – oglądania filmów, słuchania muzyki czy grania w gry. Przeważnie pałąk zakłada się na czubek głowy, ale możemy znaleźć też słuchawki, które umieszcza się z tyłu, za uszami. To stosunkowo duże sprzęty, niektóre są mało komfortowe w przenoszeniu (zwłaszcza te bez możliwości złożenia pałąka).

 

Słuchawki wokółuszne

Sprzęty wokółuszne wyglądają podobnie, jak modele nauszne, ale mają nieco większe wymiary. Nauszniki obejmują całą małżowinę uszną, ale nie uciskają jej. To zapobiega pojawianiu się dyskomfortu i nieprzyjemnego przegrzania po dłuższym czasie słuchania muzyki. Bardzo często po słuchawki wokółuszne sięgają gracze, którzy podczas rozgrywki chcą usłyszeć nawet najmniejszy szmer. Modele te dobrze tłumią hałas z otoczenia, ale niekiedy okazują się stosunkowo ciężkie.

 

Słuchawki douszne

Osobom szukającym mniejszych słuchawek, sprawdzających się poza domem, polecamy sprzęty douszne. Umieszcza się je przy ujściu kanału słuchowego, dlatego można je nosić bez konieczności zdejmowania okularów czy rezygnacji z założenia nakrycia głowy. W zestawie razem ze słuchawkami często dostajemy wkładki wykonane z miękkiej gąbeczki, za sprawą których słuchawki stają się lepiej dopasowane. Jednak nie dla wszystkich osób wkładanie i wyjmowanie słuchawek dousznych jest w pełni komfortowe, może też pojawić się nieprzyjemne uczucie uwierania.

 

Słuchawki dokanałowe

Sprzęty dokanałowe także zakończone są miękkimi wkładkami (silikonowymi lub piankowymi), wkłada się je głęboko do kanału słuchowego. To zapewnia bardzo dobrą izolację od dźwięków z otoczenia, ale jednocześnie może zwiększać produkcję woskowiny. Poza tym częste odtwarzanie głośnej muzyki może szybko przyczynić się do znacznego pogorszenia słuchu. Podczas decydowania, jakie słuchawki Bluetooth wybrać, trzeba wziąć pod uwagę swoje preferencje i zwyczaje. Przykładowo, jeżeli do tej pory nosiliśmy sprzęt dokanałowy, przyzwyczajenie się np. do modelu wokółusznego może być bardzo trudne.

 

Konstrukcja

Podziału słuchawek dokonuje się także ze względu na konstrukcję. Wyróżnia się modele: zamknięte, otwarte i półotwarte. Pierwsze wspomniane mają szczelną budowę, a więc izolują hałas i szczególnie dobrze sprawdzają się w zatłoczonych oraz głośnych miejscach. Wadą w tym przypadku jest niedostateczna wentylacja kanału słuchowego. Słuchawki otwarte są przystosowane do noszenia w domu i innych miejscach, gdzie jest cicho. Nie przylegają one szczelnie do kanału słuchowego, dlatego możemy słyszeć dźwięki z zewnątrz, ale mamy przy tym zapewnioną odpowiednią wentylację. Modele półotwarte są połączeniem najważniejszych zalet słuchawek otwartych i zamkniętych. Gwarantują one cyrkulację powietrza, ale też w znacznym stopniu izolują od hałasu. Sprzęty półotwarte są droższe od pozostałych.

 

Zasięg

Mówi się, że o tym, jakie są najlepsze słuchawki Bluetooth, decyduje m.in. zasięg. Zazwyczaj jest to 5 m, maksymalnie ok. 10 m, ale w razie potrzeby na pewno uda nam się znaleźć model o znacznie większym zasięgu, nawet do 100 m. W tej kwestii znaczenie ma przede wszystkim to, w jaki sposób zamierzamy używać słuchawek. Jeżeli chcemy swobodnie chodzić po całym domu, a nawet móc wychodzić ze sprzętem na uszach na zewnątrz, należy wybrać model o jak największym zasięgu.

 

 

Czas pracy baterii

Bezprzewodowe słuchawki są zasilane akumulatorowo. To, jak długi jest ich czas pracy, zależy od pojemności baterii. Są sprzęty, które wymagają podłączenia do ładowarki już po kilku godzinach użytkowania, jak również takie gwarantujące do 30 godzin słuchania muzyki. Robiąc zakupy, warto sprawdzić, czy słuchawki zostały wyposażone w funkcję szybkiego ładowania. Jeżeli tak, to po ok. 15 minutach od podłączenia do ładowarki możemy je odłączyć i słuchać muzyki przez kilka dodatkowych godzin.

 

Waga

Jeśli nie chcemy narzekać, że słuchawki są niewygodne, powodują ból mięśni, szyi czy nadmiernie uciskają głowę, powinniśmy znaleźć jak najlżejszy sprzęt. Modele douszne i dokanałowe bardzo często ważą mniej niż 100 g, dlatego po założeniu są niemal niewyczuwalne. Słuchawki nauszne oraz wokółuszne są cięższe, ich waga wynosi ponad 200 g, ale jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do ich noszenia, nie powinniśmy się obawiać dyskomfortu.

 

Czułość

Czułość informuje nas o głośności sprzętu, zwykle jest to ponad 100 dB (przy dostarczeniu mu 1 miliwata mocy). Wahając się między kilkoma różnymi produktami, należy sprawdzić, który z nich ma największą czułość. Słuchawki te z pewnością nas nie zawiodą, bo umożliwią komfortowe słuchanie muzyki nawet po podłączeniu do stosunkowo słabego sprzętu, takiego jak starszy odtwarzacz MP3, bez innowacyjnych technologii.

 

Impedancja

Impedancja to parametr wyrażany w Ohmach. Określa ona opór elektryczny prądu zmiennego, a jej wartość mieści się w zakresie od 16 Ohmów do 32 Ohmów. Jak wybrać najlepsze słuchawki Bluetooth? Sprzęty z niższą impedancją mają mniejsze wymagania względem napędu, a to oznacza, że nie potrzebujemy wzmacniacza do głośnego słuchania muzyki. Niemniej jednak im więcej Ohmów, tym mniejsze jest ryzyko powstawania zniekształceń.

 

Pasmo przenoszenia

Sprawdzając pasmo przenoszenia, możemy się dowiedzieć, jaki jest zakres częstotliwości przenoszonych przez słuchawki (wyraża się go w hercach). Zyskujemy więc informację o tym, jak niskie i wysokie dźwięki może odtworzyć sprzęt. Najczęściej jest to przedział od 20 Hz do 20 000 Hz, choć czasem może być nieco szerszy, od 4 Hz do 45 000 Hz.

 

Mikrofon

Słuchawki wyposażone w mikrofon można wykorzystywać na kilka różnych sposobów. Umożliwiają one słuchanie muzyki, a także rozmawianie przez telefon czy komunikowanie się podczas grania w grę. W mikrofon mogą być wyposażone nie tylko modele wokółuszne i nauszne, ale też dokanałowe i douszne. Ważne jest to, aby słuchawki miały system redukcji szumów, który zapobiegnie powstawaniu zakłóceń.

 

Kompatybilność z urządzeniami

Trzeba pamiętać, że słuchawki Bluetooth mogą nie być kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami, których używamy. Warto się upewnić, że sprzęt może nawiązywać połączenie ze smartfonami czy tabletami z określonym systemem operacyjnym. Przeważnie modele Bluetooth są kompatybilne z urządzeniami z oprogramowaniem Android i iOS, choć niektóre mogą współpracować tylko z jednym, określonym systemem.

 

 

Wytrzymałość

Sprzęt przystosowany do codziennego użytku musi być wytrzymały. Kupując model nauszny lub wokółuszny, trzeba przyjrzeć się budowie pałąka. Powinien on być mocny i odporny na pęknięcia czy przetarcia, to samo dotyczy nauszników. W przypadku słuchawek dousznych i dokanałowych najważniejsze jest to, czy są dobrze zabezpieczone przed negatywnym działaniem wilgoci (w tym potu).

 

Słuchawki Bluetooth w dobrych cenach

Słuchawki Bluetooth o dobrych parametrach kosztują od 100 zł do 300 zł. Jednak za modele wyposażone w nowoczesne technologie trzeba zapłacić znacznie więcej, nawet ok. 1000 zł. Dużo zależy od budowy sprzętu i marki, znaczenie może mieć ponadto pojemność baterii czy standard Bluetooth.

 

 

FAQ

 

P1: Jakie są rodzaje słuchawek Bluetooth?

Słuchawki Bluetooth możemy podzielić na stereofoniczne oraz monofoniczne, czyli jedno-słuchawkowe. Pierwszy rodzaj to standardowe modele nauszne, które możemy bezprzewodowo połączyć z telefonem, laptopem czy telewizorem. Przy ich użyciu możemy słuchać muzyki czy oglądać filmy. Drugi rodzaj to modele douszne, wyposażone w specjalny pałąk umożliwiający ich przymocowanie na uchu. Wykorzystuje się je głównie do rozmów przez telefon. Aby dopasować tego typu słuchawki do anatomii naszych uszu, pomocne są specjalne żelowe końcówki w różnych rozmiarach i kształtach. Wszystkie wersje z Bluetooth są wyposażone w mikrofon i przynajmniej jeden głośnik. Mają również przycisk, który uruchamia urządzenie lub reguluje dźwięk.

 

 

P2: Jak działają słuchawki Bluetooth?

Słuchawki Bluetooth wykorzystują sygnał radiowy o małej mocy, aby przesyłać dźwięki. Akcesorium bardzo łatwo łączy się z każdym sprzętem, który również ma wbudowany moduł Bluetooth. Słuchawki możemy sparować z komputerem, telewizorem czy telefonem. Technologia Bluetooth wykorzystuje fale radiowe, które są w stanie przenikać przez ściany, dzięki czemu z bezprzewodowych słuchawek możemy korzystać w całym domu. Zasięg przesyłu danych to około 10 m w linii prostej. Urządzenia z Bluetooth są jednocześnie nadajnikami i odbiornikami, a do jednego sprzętu z tym modułem można podłączyć maksymalnie siedem innych. Nie ma zatem problemu, jeśli chcemy połączyć słuchawki jednocześnie z telewizorem i komputerem.

 

P3: Jak ładować słuchawki Bluetooth?

Ładowanie słuchawek z modułem Bluetooth nie jest skomplikowanym procesem i nawet niedoświadczona osoba powinna sobie z tym poradzić. Większość modeli dostępnych na rynku ma dołączony do zestawu kabel micro USB. Mniejszy wtyk kabla należy podłączyć do złącza micro USB, które znajduje się na prawej lub na lewej słuchawce. Drugi koniec przewodu podłączamy do ładowarki lub portu USB w komputerze. Niektóre modele występują ze specjalnym etui, które służy do ładowania. Takie etui pełni funkcję powerbanka i umożliwia całkowite uzupełnienie baterii bez zewnętrznego źródła energii. Etui ładuje się przy pomocy przewodu, który podłączamy do ładowarki lub portu USB w laptopie.

 

P4: Słuchawki Bluetooth czy przewodowe?

Podczas wyboru słuchawek warto zastanowić się, w jaki sposób będą one wykorzystane. Wersje z wbudowanym modułem Bluetooth bardzo dobrze się sprawdzą w sytuacjach, w których potrzebujemy swobody ruchów. Jest to wygodne rozwiązanie w podróży, podczas prowadzenia samochodu, wykonywania ćwiczeń, biegania czy sprzątania domu. Warto zdecydować się na ten model, jeśli przeszkadzają nam plączące się przewody.  Z kolei, jeśli nie przeszkadza nam kabel, a także zależy nam na krystalicznie czystym dźwięku, który nie będzie zakłócony na przykład nagłym zerwaniem połączenia lub problemami technicznymi ze sparowaniem dwóch urządzeń, zdecydujmy się na wersję przewodową.

 

 

P5: Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do telewizora?

Dzięki sparowaniu słuchawek Bluetooth z telewizorem możemy wygodnie oglądać ulubiony film, nie przeszkadzając przy tym innym domownikom. Aby połączyć urządzenia, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy nasz odbiornik ma wbudowany moduł Bluetooth. Jeśli nie, konieczny będzie zakup specjalnego adaptera. Parowanie obu sprzętów odbywa się intuicyjnie i szybko. W pierwszej kolejności należy uruchomić słuchawki. W tym celu przytrzymujemy przycisk zasilania przez około 3 sekundy. Następnie uruchamiamy telewizor. W ustawieniach na ekranie powinna pojawić się lista dostępnych urządzeń do sparowania. Wybieramy odpowiednie urządzenie i wciskamy opcję „Połącz bezprzewodowo”. 

 

 

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do komputera?

 

Słuchawki z wbudowanym modułem Bluetooth pozwalają na wygodne słuchanie muzyki czy oglądanie filmów, których nie zakłócają plączące się kable. Skoro dowiedziałeś się już, jakie słuchawki Bluetooth są polecane oraz zakupiłeś wybrany model, warto teraz sprawdzić, jak je podłączyć, aby działał prawidłowo. W tej części artykułu znajdziesz przydatne wskazówki dotyczące właściwego sparowania akcesorium z komputerem.

 

 

Przygotowania

Zanim przystąpisz do sparowania słuchawek ze swoim komputerem, upewnij się, że urządzenie jest wyposażone w technologię Bluetooth. W przeciwnym wypadku może się okazać, że słuchawki nie będą działać. Oczywiście zawsze można dokupić moduł Bluetooth, który podłącza się do portu USB, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Jednak w przypadku większości komputerów, karta sieciowa lub niewielki adapter USB pozwolą nam cieszyć się bezprzewodowym połączeniem.

 

Jak podłączyć słuchawki?

Sparowanie słuchawek Bluetooth z laptopem nie powinno sprawić nam większej trudności, nawet jeśli nie mamy doświadczenia lub nie jesteśmy biegli w nowoczesnych technologiach. Cały proces jest dość intuicyjny, a dodatkową pomoc stanowi instrukcja obsługi z opisaną krok po kroku procedurą.

Na początku należy wcisnąć przycisk zasilający na naszych słuchawkach. Przytrzymajmy go do momentu, aż dioda zacznie migać na czerwono lub niebiesko (czasami możemy spotkać inne kolory). Następnie znajdźmy na komputerze opcję Bluetooth. Wchodzimy w menu “Ustawienia”, wybieramy “Urządzenia” i przechodzimy do sekcji “Bluetooth”. Można wpisać również hasło „Bluetooth” w okno wyszukiwania, aby przyśpieszyć cały proces.

Jeśli tryb łączności z Bluetooth jest wyłączony, należy go włączyć. Gdy na Twoim komputerze nie ma sekcji, z której uruchomimy tę funkcję, oznacza to, że musimy dokupić oddzielny moduł Bluetooth.

Następnie klikamy na opcję “Dodaj urządzenie Bluetooth” i z listy dostępnych sprzętów wybieramy słuchawki, które chcemy sparować. Na liście mogą się pojawić dwie różne ikony, przedstawiające słuchawki i inne urządzenia. Zwróćmy uwagę, czy wybieramy właściwą ikonę słuchawek.

W kolejnym kroku klikamy przycisk “Dalej” i postępujemy zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie komputera. Po sparowaniu urządzeń możemy używać słuchawek w całym zasięgu działania transmitera.

 

 

Co zrobić, gdy słuchawki nie działają?

Może okazać się, że nawet jeśli postępowaliśmy zgodnie z instrukcją, nasze słuchawki Bluetooth nie działają. Z tej części artykułu dowiesz się, co zrobić, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce.

W pierwszej kolejności jeszcze raz upewnijmy się, że nasz komputer jest wyposażony w moduł bezprzewodowej komunikacji Bluetooth. Jeśli nie jest, niezbędne będzie dokupienie zewnętrznego modułu, po instalacji którego wszystko powinno sprawnie działać.

Jeśli instalacja słuchawek wymaga podania hasła, upewnijmy się dwa razy, że je poprawnie wpisujemy. Warto również przenieść słuchawki bliżej komputera, gdyż być może urządzenia są poza zasięgiem działania transmitera. Jeśli to nie jest przyczyną, można spróbować wyłączyć zasilanie słuchawek i je ponownie włączyć po chwili. To samo możemy zrobić z funkcją Bluetooth – wyłączyć ją i po chwili uruchomić ponownie.

Powodem niesprawnego działania słuchawek mogą być również różne zewnętrzne zakłócenia. Jeśli to możliwe, wyłączmy wszystkie urządzenia Bluetooth w pobliżu lub wyłączmy w nich opcję bezprzewodowej komunikacji, która może przeszkadzać w działaniu naszych słuchawek. Jeśli jednak i to nie pomoże, kolejną próbę możemy podjąć poprzez usunięcie słuchawek z listy urządzeń i ich ponowne sparowanie z komputerem.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Słuchawki z mikrofonem Acme BH406 bezprzewodowe

 

Ranking słuchawek Bluetooth zawiera Acme BH406, czyli model, dzięki któremu możesz słuchać muzyki przez 2 godziny. Podłączając go do przenośnej ładowarki znajdującej się w etui, po 30 minutach jest gotowy na kolejne 2 godziny słuchania muzyki. Potem można jeszcze raz podładować model, co w sumie daje 6 godzin działania. Warto dodać, że etui jest dobrze wykonane i słuchawki w nim są bezpieczne. Sprzęt łączy się z telefonem z pomocą modułu Bluetooth. Użytkownicy uważają, że połączenie jest stabilne.

Obie bezprzewodowe słuchawki Bluetooth ważą około 60 g, więc nie przeszkadzają użytkownikowi podczas noszenia. Zasięg działania wynosi 10 m, a jedna z ich zalet jest to, że mają wbudowany mikrofon. Dlatego z ich pomocą można nie tylko słuchać muzyki, ale też rozmawiać podczas treningu. Słuchawkami steruje się operując jednym przyciskiem. Posługiwanie  się nim nie jest skomplikowane nawet dla osób pierwszy raz posługującymi się urządzeniem tego typu.

Użytkownicy przyznają, że jakość dźwięku przenoszona przez słuchawki jest bardzo dobra i zadowoli nawet koneserów muzyki. Poza tym model jest dobrze wyprofilowany i stabilnie utrzymuje się w uchu. Dlatego wraz z słuchawkami w uszach możesz bez problemu uprawiać sport. Dobre wykonanie sprzętu sprawia, że na skutek upadku się nie niszczy, podobnie na skutek działania wilgoci oraz kurzu.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments