Ranking 13 najlepszych soundbarów w 2023

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Soundbar – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli myślisz o zakupie soundbara, to dobrze trafiłeś. Postanowiliśmy opisać wyniki naszych poszukiwań najlepszego sprzętu w 2023 roku. Pod uwagę wzięliśmy parametry, a także jakość poszczególnych modeli i zadowolenie konsumentów z dokonanego zakupu. Po dokonaniu analiz wyodrębniliśmy model Samsung HW-K450. To jest nasz numer 1 wśród dostępnych na rynku urządzeń. Soundbar wystarczy podłączyć do TV za pomocą technologii Bluetooth. Przy użyciu mobilnej aplikacji Samsung Audio Remote możesz sterować sprzętem za pomocą smartfona. Po podłączeniu urządzenia masz do dyspozycji system 4.1 z funkcją Surround Sound Expansion zapewniającą przestrzenny dźwięk. Jeśli jednak to urządzenie nie do końca Cię przekonuje, sprawdź opis JBL Bar 5.1. Sprzęt można zamontować na ścianie, co pozwala zaoszczędzić trochę miejsca. W komplecie otrzymujemy subwoofer i bezprzewodowe głośniki, które po pełnym naładowaniu działają nawet do kilku godzin. Poprzez łączność bezprzewodową Bluetooth można łatwo sparować soundbar ze swoim smartfonem.

13 najlepszych soundbarów. Opinie w 2023 roku

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking soundbarów, dzięki któremu łatwo dobierzesz odpowiedni sprzęt grający do telewizora lub Smart TV. Porównaliśmy produkty najpopularniejszych firm.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model bezprzewodowy, do połączenia za pomocą Bluetooth. Możliwe również podłączenie przewodowe. Soundbar wyposażony w 4 głośniki, każdy z własnym wzmacniaczem, dzięki którym uzyskuje doskonały dźwięk. Urządzenie możesz również podłączyć do smartfonu, aby z słuchać muzyki tam zapisanej.

Wady

Instrukcja użytkowania modelu nie została wyposażona w informację o aktualizacji oprogramowania, którą od czasu do czasu należy wykonać. Część opinii mówi, że subwoofer urządzenia ma kiepskie basy, co zdecydowanie nie jest zadowalające.

Podsumowanie

Soundbar wyposażony w 4 wbudowane głośniki oraz funkcję Surround Sound Expansion pozwalającą na przestrzenne odbieranie dźwięku. Łączenie z urządzeniami za pomocą technologii Bluetooth. A po sparowaniu ze smartfonem, za jego pomocą można urządzeniem zarządzać.

Drugi wybór

Zalety

Z wielu opublikowanych w Internecie opinii wynika, że urządzenie jest solidnie wykonane i łatwe w obsłudze. Dołączony do kompletu pilot umożliwia łatwe sterowanie - ma przyciski do regulacji basu, jasności wyświetlacza, efektu surround, włączania trybu nocnego czy do łączności Bluetooth.

Wady

Pojedyncze osoby twierdzą, że bas mógłby brzmieć nieco lepiej. W związku z tym słuchając muzyki można zauważyć, że jakość dźwięku jest minimalnie słabsza niż w przypadku oglądania filmów.

Podsumowanie

Soundbar sprzedawany jest w zestawie z subwooferem i bezprzewodowymi głośnikami, które działają nawet przez 10 h od pełnego naładowania. Model ma dobrej jakości obudowę. Estetyczne wykonanie sprawia, że sprzęt pasuje do każdego wnętrza.

Rozważ też

Zalety

Soundbar ma łączność bezprzewodową Bluetooth. Dzięki niej użytkownik może przesyłać muzykę bezpośrednio ze swojego smartfona bez konieczności podłączania kabli. Konsumenci wskazują, że sprzęt jest łatwy w konfiguracji, a jego podłączenie nie zajmuje dużo czasu.

Wady

Niewielka grupa Internautów zauważyła, że na obudowie po jakimś czasie pojawiają się zarysowania. Niektórzy twierdzą też z uwagi na ilość dostępnych funkcji na początku obsługa urządzenia wydaje się skomplikowana.

Podsumowanie

Choć sprzęt ma pewne wady konsumenci uważają, że jego zakup to dobra decyzja. W zestawie znajduje się pilot umożliwiający zdalne sterowanie soundbarem. Z uwagi na to, że subwoofer jest bezprzewodowy można go ustawić w dowolnym miejscu w pokoju.

 

1. Soundbar Samsung HW-K450

 

Soundbar SAMSUNG HW-K450 to urządzenie o wymiarach jednostki centralnej: szerokość 908,5 mm, wysokość 53,5 mm, głębokość 71 mm i wadze 2 kg, oraz wymiarach Subwoofera: szerokość 179 mm, wysokość 361 mm, głębokość 299,5 mm a także wadze 4 kg. Model jest wyposażony w pilota zdalnego sterowania, a także jest dostarczany wraz uchwytem montażowym.

Soundbar ma wbudowane 4 głośniki o mocy 40 W, każdy z własnym wzmacniaczem. Natomiast moc subwoofera to 140 W. Urządzenie zostało wyposażone w szereg złączy, takich jak wejścia HDMI, optyczne, audio, wyjście HDMI i złącze USB. Model ten także może łączyć się z urządzeniami za pomocą technologii Bluetooth. Połączymy je tak zarówno z odbiornikiem telewizyjnym, jak i telefonem typu smartfon.

Dodatkowo za pomocą tego drugiego, po zainstalowaniu specjalnej aplikacji, jest możliwość zarządzania ustawieniami i obsługą soundbara. Urządzenie to odtwarza dźwięk następujących formatów: AAC, MP3, WAV, WMA, OGG, FLAC. A według użytkowników cenione jest za łatwy sposób podłączenia, za wysokiej jakości dźwięk i bezproblemową obsługę.

Soundbar SAMSUNG HW-K450, to model zintegrowany z 4 głośnikami, łatwy do podłączenia i dający wrażenie dźwięku przestrzennego.

 

Zalety

Podłączenie: Model pozwala na podłączenie TV, albo innego urządzenia źródłowego za pomocą technologii Bluetooth. A dodatkowo mamy tu takie złącza, jak wejścia audio, wejście HDMI, wejście optyczne, wyjście HDMI i złącze USB.

Zdalne sterowanie: Urządzenie zostało wyposażone w pilota zdalnego sterowania, za pomocą którego możemy nim zarządzać z fotela. Dodatkowo, przy podłączeniu za pomocą Bluetooth smartfonu i zainstalowaniu specjalnego oprogramowania zarządzanie może się również odbywać przez to urządzenie.

Przestrzenność dźwięku: Funkcja Surround Sound Expansion pozwala na uzyskanie dźwięku przestrzennego, otaczającego nas zewsząd. Dzięki temu mamy wrażenie bardziej realistycznych doznań kinowych czy muzycznych.

Ładny design: Model bardzo ładnie się prezentuje. Czarna, płaska obudowa Soundbar oraz w tym samym kolorze subwoofer doskonale się komponują w każdym wnętrzu.

Kompatybilność: Soundbar jest urządzeniem współpracującym z każdym urządzeniem przekazującym dźwięk, jednak specjalnie jest dedykowany do telewizorów marki Samsung. Więc jeśli taki posiadasz z pewnością będziesz również zadowolony z Soundbara tej marki.

 

Wady

Jakość dźwięku: Część użytkowników przekazuje opinie, że soundbar gra wysoko, a subwoofer nisko i brak w urządzeniu środkowych tonów, co sprawia, że nie nadaje się do słuchania muzyki przez koneserów.

 

 

 

 

2. Soundbar JBL Bar 5.1 510W RMS Dolby Pro Logic II DTS

 

Poznaj urządzenie, które zyskało wiele pozytywnych ocen konsumentów. Mowa o soundbarze JBL Bar 5.1. Jest to model o mocy 510 W. Z jego pomocą można stworzyć kino domowe. Oglądanie filmów stanie się prawdziwą przyjemnością – odtwarzany dźwięk jest czysty, przestrzenny i pełen detali.

Urządzenie ma następujące wymiary: szerokość – 114,8 cm x 5,8 cm x 9,3 cm, a jego waga jest równa 3,9 kg. Soundbar został wyposażony w 10-calowy subwoofer. Na obudowie znajdują się także 3 wejścia HDMI pozwalające podłączyć różnego rodzaju urządzenia. Do zestawu dołączone zostały bezprzewodowe głośniki – można je ustawić, gdzie tylko mamy ochotę. Głośniki po pełnym naładowaniu działają nawet do 10 h.

JBL Bar 5.1 to produkt, który spełnia oczekiwania użytkowników. Konsumenci doceniają to, że z poziomu pilota zdalnego sterowania można w łatwy sposób dostosować urządzenie do własnych potrzeb. Sprzęt jest łatwy w obsłudze.

Soundbar ma wymiary: szerokość – 114,8 cm x 5,8 cm x 9,3 cm. Jego waga jest równa 3,9 kg. Urządzenie ma 3 wejścia wideo HDMI.

 

Zalety

Połączenie z telewizorem: Po podłączeniu soundbara do telewizora możemy sterować odtwarzanym dźwiękiem korzystając z pilota TV. Jest to wygodne rozwiązanie. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy osobny pilot.

Ilość wejść: Na obudowie umieszczono 3 wejścia HDMI. W rezultacie do sprzętu można podłączać różnego rodzaju urządzenia, a tym samym wykorzystywać je nie tylko do oglądania telewizji, ale także odtwarzania muzyki czy gier wideo.

Głośniki: Wiele osób zapewnia, że jakość wykonania dołączonych do zestawu, bezprzewodowych głośników jest bardzo dobra. Zaletą jest to, że można je ustawić właściwie w każdym miejscu.

Kino domowe: Kupując to urządzenie będziesz mógł stworzyć kino domowe 5.1., czyli podłączyć 4 głośniki i subwoofer.

 

Wady

Odtwarzanie muzyki: W nielicznych opiniach można przeczytać, że przy odtwarzaniu muzyki można zauważyć niewielkie obniżenie jakości dźwięku w porównaniu z filmami. Jest to jednak trudne do wychwycenia.

 

 

 

 

3. Soundbar bezprzewodowy LG SJ2

 

Jeśli chcesz kupić dobrej jakości soundbar i interesują Cię modele dostępne w przystępnej cenie, warto poznać dokładny opis LG SJ2. Jest to urządzenie sprzedawane w zestawie z pilotem zdalnego sterowania. Niemniej jednak użytkownik ma możliwość wybierania ustawień korzystając także z pilota TV.

Moc urządzenia jest równa 160 W. Wymiary jednostki centralnej to: 66 cm x 5,5 cm x 9,9 cm, a subwoofera: 7 cm x 3 cm x 20,4 cm. Model można postawić na szafce lub zamontować na ścianie (uchwyty znajdują się w zestawie). Do sprzętu można podłączyć inne urządzenia przez port optyczny, Portable In lub bezprzewodowe łącze Bluetooth.

Konsumenci doceniają to, że subwoofer jest bezprzewodowy. Nie trzeba się więc martwić o to, w jaki sposób ustawić poszczególne sprzęty ani zastanawiać się, gdzie znaleźć odpowiedni kabel. Jest to wygodne rozwiązanie, które znacznie zwiększa komfort użytkowania.

Soundbar LG SJ2 ma moc równą 160 W. Jego wymiary to: 7 cm x 3 cm x 20,4 cm. Model ma czarną obudowę. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania.

 

Zalety

Łączność Bluetooth: Dzięki bezprzewodowej łączności Bluetooth soundbar jest bardziej funkcjonalny. Jeśli chcemy np. odtwarzać ulubioną muzykę, którą mamy zapisaną na telefonie, wystarczy sparować oba urządzenia. Zajmuje to dosłownie kilka sekund.

Tryb czuwania: Listwa grająca wchodzi automatycznie w tryb czuwania, jeśli nie korzystamy ze sprzętu. Włącza się ona jednak natychmiast, kiedy otrzyma sygnał audio przez Bluetooth. Jest to rozwiązanie pozwalające oszczędzić energię.

Sterowanie pilotem TV: Jeśli mamy telewizor marki LG, Sony, Philips, Sharp, Panasonic, Vizio, Toshiba lub Samsung, możemy sterować soundbarem przy użyciu pilota TV.

 

Wady

Obudowa: Część konsumentów wskazuje, że jakość wykonania obudowy nie jest najlepsza. Na powierzchni po pewnym czasie można zobaczyć drobne zarysowania.

 

 

 

 

4. Yamaha YAS-107 Soundbar

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć soundbara Yamaha YAS-107. Prezentowane urządzenie ma moc równą 120 W. Jego wymiary są następujące: szerokość – 89 cm, wysokość – 5,3 cm i grubość – 13,1 cm. Waga jest równa 3,4 kg. Model jest dostępny w kolorze czarnym.

Sprzęt ma system DTS Virtual:X. To dzięki niemu dźwięk staje się bardziej przestrzenny, a tym samym oglądanie filmów czy słuchanie muzyki jest przyjemniejsze. Użytkownik słyszy wszystkie, nawet najdrobniejsze detale. Soundbar ma 2 wbudowane subwoofery. Jeśli jednak będziesz chciał podłączyć kolejny, możesz to zrobić. Na obudowie znajduje się specjalne gniazdo.

Wiele osób zapewnia, że zakup Yamaha YAS-107 to dobra inwestycja. Urządzenie nie tylko gwarantuje dobrej jakości dźwięk, ale także ładnie prezentuje się w salonie. Zaletą jest to, że sprzęt można łatwo podłączyć do smartfona czy komputera. Tym samym możliwe jest odtwarzanie muzyki z różnych źródeł.

Yamaha YAS-107 to soundbar o wymiarach: szerokość – 89 cm, wysokość – 5,3 cm i grubość – 13,1 cm. Model waży 3,4 kg. Produkt ma czarną obudowę.

 

Zalety

Montaż: Soundbar ma kompaktowe wymiary, więc jeśli ustawimy go na półce, gdzie stoi telewizor, mamy pewność, że nie będzie go zasłaniał. Dodatkowo użytkownik ma możliwość zamontowania sprzętu na ścianie.

Aplikacja: Model ma dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (HT Controller). W efekcie można sterować sprzętem swoim smartfonem.

Różne złącza: Soundbar można z łatwością podłączyć do innych urządzeń domowych. Na obudowie znajduje się wejście HDMI, analogowe złącze audio i cyfrowe złącze optyczne.

 

Wady

Obsługa: Po przeczytaniu niektórych recenzji można dojść do wniosku, że obsługa sprzętu jest skomplikowana. Z biegiem czasu jednak użytkowanie soundbara staje się proste.

Czyszczenie: Konsumenci wskazują, że osadzający się na czarnej obudowie kurz jest bardzo widoczny. Trzeba więc często czyścić model.

 

 

 

 

5. Soundbar z bezprzewodowym subwooferem Denon Heos Home Cinema

 

Prezentujemy Denon Heos Home Cinema, czyli dobrej jakości soundbar. Urządzenie można postawić na półce lub zawiesić na ścianie. Jak wskazują konsumenci, montaż nie jest skomplikowany. Produkt ma czarną obudowę. Prosty design sprawia, że będzie dobrze wyglądał w każdym wnętrzu.

Soundbar odtwarza pliki w formacie: AAC, FLAC, MP3, WAV i WMA. Bezprzewodowy subwoofer można ustawić w dowolnym miejscu w pokoju. Użytkownik może wybrać jeden z oferowanych trybów odtwarzania dźwięku: Movie lub Music, co pozwala dostosować sprzęt do aktualnych potrzeb. Urządzenie ma funkcję Wi-Fi. W zestawie otrzymujemy wyposażenie tj. IR Blaster, kabel Ethernet, HDMI i optyczny.

Większośc opublikowanych w Internecie opinii na temat Denon Heos Home Cinema jest pozytywna. Konsumenci twierdzą, że sprzęt jest funkcjonalny i zapewnia dobrą jakość dźwięku. Wśród atutów wyróżnia się także to, że model nie zajmuje wiele miejsca, więc można go ustawić na wąskiej półce obok telewizora.

Denon Heos Home Cinema to soundbar o następujących wymiarach: 8,2 cm x 101,7 cm x 9,4 cm. Jego waga jest równa 2,8 kg.

 

Zalety

Funkcja wzmocnienia dialogów: Na uwagę zasługuje funkcja wzmocnienia dialogów. To właśnie dzięki niej wszystkie wypowiadane w filmie czy programie telewizyjnym słowa łatwiej zrozumieć. Nie musimy się więc zastanawiać, co powiedział dany aktor czy prezenter, co podnosi komfort oglądania.

Dodatkowe wejścia: Sprzęt ma sporo wejść (HDMI, USB i AUX), co zwiększa możliwości jego zastosowania. Do soundbara można podłączyć wiele różnych urządzeń.

 

Wady

Dedykowana aplikacja: Część osób wskazuje, że dedykowana aplikacja nie jest czytelna i czasami się zawiesza. Dlatego też sterowanie urządzeniem z poziomu smartfona nie dla każdego okazuje się wygodne.

Obudowa: Z uwagi na to, że soundbar jest podatny na zarysowania do jego czyszczenia trzeba używać miękkich szmatek.

 

 

 

 

6. Soundbar Samsung HW-Q60R

 

Soundbar Samsung HW-Q60R z liczbą kanałow 5.1, to sprzęt zaopatrzony w jednostkę główną o wymiarach: Szerokość 1100mm, wysokość 59 mm, grubość 100 mm i wadze 3,6 kg, oraz głośnika niskotonowego o wadze 6,2 kg i wymiarach 205 x 353 x 303,2 mm. Łączność jest realizowana za pomocą technologii Bluetooth Power On, a także takich portów jak: Optical In, Audio In, USB Music Playback, a także złącza Anynet+ (HDMI-CEC). W zestawie znajduje się także pilot zdalnego sterowania.

Bezprzewodowy subwoofer, za pomocą technologii Samsung Acoustic Beam i funkcji adaptacji dźwięku pozwoli wydobyć z głośnika zadowalająco brzmiący bas. Wielkość membrany głośnika niskotonowego to 6,5’’. Do dyspozycji użytkownika są też takie funkcje jak Tryb Gry Pro i HDR.

Soundbar przełącza się automatycznie w tryb gry, gdy go podłączysz do telewizora, a głośniki skierowane do góry przenoszą przestrzenny dźwięk. Użytkownicy, którzy dotychczas korzystali wyłącznie z głośników telewizora, po podłączeniu HW-Q60R odczuwają duże zadowolenie z zakupu i jakości oferowanego dźwięku.

 

 

 

 

7. Soundbar Sony HT-SF150 2.0 120W RMS Bluetooth

 

Model Sony HT-SF150 pozwala odtwarzać  dźwięk w dobrej jakości, dając wrażenie przestrzenności (technologia S-Force), więc dźwięk słychać z miejsca, w którym coś się dzieje na ekranie. Urządzenie imituje działanie kina domowego, dlatego brzmienie jest pełne i mocne. Dźwięk jest bardzo czysty, w efekcie czego dialogi są wyraźne i zrozumiałe. Istnieje możliwość dopasowania dźwięku do swoich potrzeb, ponieważ ma kilka filtrów np. do muzyki czy do filmów. Model może działać bezprzewodowo, gdyż ma wbudowany odbiornik Bluetooth. Sterowanie sprzętem odbywa się na odległość przy użyciu pilota, dzięki zastosowanej technologii Bravia Sync.

Urządzenie ma głośnik Bass Reflex, który dobrze uzupełnia bass, co brzmi atrakcyjnie szczególnie gdy odsłuchujemy rockowe piosenki. Model przydaje się podczas oglądania filmów, grania, a także słuchania muzyki. Sprzęt jest wyposażony w wejście HDMI, co pozwala na łatwe podłączenie go do ekranu telewizora. Zastosowanie wejścia optycznego umożliwia połączenie głośnika bez obaw o pogorszenie jakości dźwięku.

Wymiary soundbara są równe: 90 cm x 6,4 cm x 8,8 cm i waży on tylko 2,4 kg. Obudowa modelu jest wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego w kolorze czarnym,. Moc całkowita sprzętu wynosi 120 W i ma 2.0 kanały. Soundbar Sony zyskał dużą przychylność użytkowników, ponieważ, jak twierdzą, działa bardzo płynnie i szybko dostarcza bardzo dobry dźwięk.

 

 

 

 

8. Soundbar Jbl Bar 3.1 z subwooferem 450W

 

Sprzętem, który zyskał wiele pozytywnych komentarzy użytkowników, jest JBL Bar 3.1. Nasz ranking zawiera soundbar JBL, ponieważ bardzo podoba się kupującym. Zdaniem konsumentów urządzenie jest bardzo solidnie wykonane, więc nie trzeba się obawiać, że się zniszczy. W zestawie znajduje się listwa, którą nakłada się na telewizor lub mocuje pod nim.  W sprzęcie znajdziemy głośniki, które dają wrażenie przestrzenności dżwieku podczas oglądania telewizji. Soundbar jest niewielki i prezentuje się elegancko. Obudowa listwy jest czarna, dlatego pasuje ona do większości telewizorów i nie jest zbyt widoczna. Do zestawu dołączono także bezprzewodowy Subwoofer, mający przetwornik o średnicy 10 cali, umożliwiający uzyskanie dobrego basu. Całkowita moc sprzętu wynosi 450 W.

Model można podłączyć do urządzeń mobilnych przy pomocy Bluetooth, co sprawia, że można słuchać muzyki z telefonu czy tabletu. Soundbar ma wbudowane 3 wejścia HDMI i jedno wyjście, umożliwiające podłączenie telewizora i przesyłu płynnego, dobrej jakości dźwięku. Urządzenie ma także wejście optyczne, USB oraz 2 komponentowe. Do zestawu dołączono pilot umożliwiający łatwiejsze sterowanie sprzętem, bez konieczności podchodzenia do telewizora.

Soundbar JBL ma system JBL SoundShift, który umożliwia płynne przechodzenie z dźwięku z telefonu na telewizor. W sprzęcie jest jedno wejście słuchawkowe, dlatego można cieszyć się dobrym dźwiękiem, nie przeszkadzając przy tym innym. Wymiary listwy są równe 101,8 cm x 7,8 cm x 0,23 cm, a subwoofer mierzy 44 cm x 30,5 cm x 30,5 cm i waży 12,1 kg.

 

 

 

 

9. Soundbar PHILIPS HTL1190B/12

 

Warto zapoznać się soundbarem Philips HTL1190B, który umożliwia dobre wzmocnienie dźwięku i rozłożenie go przestrzennie, uzyskując ciekawy, realistyczny efekt. W urządzeniu zastosowano system Virtual Surround, w efekcie podczas akcji filmu można mieć wrażenie, że jest się wśród filmowych bohaterów. Model ma kształt listwy, w której są dwa głośniki, i można go zamontować na ścianie np. pod telewizorem, lub ustawić na stoliku pod TV.

Moc urządzenia jest równa 40 W. Ten dobry i tani soundbar ma wejście, które umożliwia bezpośrednie podłączenie laptopa, odtwarzacza MP3 czy iPhone i uzyskanie dobrego przestrzennego dźwięku. Sprzęt ma złącze USB, optyczne, koaksjalne oraz AUX. W zestawie znajduje się pilot, którym się go obsługuje. Waga modelu jest równa 1,9 kg, a jego wymiary to 86,5 cm x 6,8 cm x 8,6 cm. Urządzenie można używać do domowego nagłośnienia telewizji i do odtwarzania muzyki, ponieważ można do niego wysłać bezpośrednio muzykę ze smartfona (przy użyciu Bluetooth).

Soundbar Philips ma korektor dźwięku, dostosowujący brzmienie do potrzeb, polepszający jego jakość i usuwający nieprzyjemne szumy. Sprzęt ma tryb nocny, który umożliwia uzyskanie dużej oszczędności energii. Kupujący są zadowoleni, że można zmienić natężenie niskich i wysokich tonów, maksymalizując przyjemność ze słuchania.

 

 

 

 

10. Soundbar Panasonic SC-HTB688

 

Panasonic SC-HTB688 jest sprzętem dla każdego, kto chce uzyskać realistyczny dźwięk podczas grania na konsoli czy oglądania filmu. Soundbar Panasonic daje efekt przestrzenności, zapewniający lepsze doznania dźwiękowe. Urządzenie jest odpowiednie do uzupełnienia telewizora o przekątnej od 40 cali. Wymiary listwy są równe 83,3 cm x 9 cm x 6,05 cm, a jej waga to 2,3 kg. Sprzęt można powiesić pod telewizorem lub postawić pod nim. Model ma dekoder Dolby Digital, który działa płynnie.

Do dyspozycji użytkownika jest: 3.1 kanałów (3 głośniki). Moc całkowita urządzenia jest równa 300 W (głośniki – 180 W i subwoofer – 120W). Kupujący są zadowoleni, że istnieje możliwość podłączenia telefonu (przy pomocy Bluetooth) i bezpośredniego wysyłania do urządzenia muzyki, uzyskując mocny i dobry dźwięk. Urządzenie ma wbudowany wyjście HDMI i optyczne np. do podłączenia telewizora.

W zestawie znajduje się bezprzewodowy subwoofer, który dodatkowo wzmacnia dźwięki i daje możliwość uzyskania lepszego basu. Brak kabla przy subwooferze sprawia, że prezentuje się on estetycznie, jego wymiary to 18,5 cm x 30,3 cm x 33,7 cm i waży 4,3 kg. Obudowa urządzenia jest wykonana z mocnego tworzywa w czarnym kolorze, dzięki czemu atrakcyjnie się prezentuje w połączeniu z telewizorem i nie niszczy się pod wpływem niewielkiego uderzenia.

 

 

 

 

11. Soundbar Bose 700 Dolby Digital DTS

 

Wielu konsumentów ceni model Bose 700 przez wzgląd na łatwą obsługę, bardzo dobry bass i możliwość dopasowania do swojego wnętrza i potrzeb. Urządzenie umożliwia uzyskanie dźwięków, dających niesamowity efekt, dlatego oglądanie horrorów, a także filmów akcji staje się bardziej zajmujące i zwiększa się poziom doznawanych odczuć. Soundbar Bose umożliwia uzyskanie efektu kinowego w domowych warunkach.

Sprzęt można połączyć z telefonem przy użyciu firmowej aplikacji z muzyką, która działa bardzo  płynnie. Istnieje możliwość dopasowania aplikacji do swoich potrzeb, aby była bardziej intuicyjna. Test soundbarów pokazuje, że moduł basowy daje niesamowite efekty w każdym miejscu pomieszczenia. Warto wspomnieć, że urządzenie działa płynnie i nie zacina się, nie powstają żadne zakłócenia. Soundbar ma wymiary równe: wysokość – 97,8 cm, szerokość – 5,72 cm i głębokość – 10,8 cm, a jego waga to 4,76 kg.

Obudowa jest wykonana ze szkła, co wygląda bardzo elegancko, a boki są zrobione z aluminium, wyróżniającego się dużą lekkością. Urządzenie można obsługiwać przy pomocy pilota, który jest bardzo wygodny i pod wpływem ruchu wyświetlają się na nim przyciski. Soundbar jest wyposażony w wyjście HDMI, złącze optyczne, kabel USB i zasilania.

 

 

 

 

12. Yamaha MusicCast YSP-2700 Soundbar

 

W ofercie sklepów wyróżnia się Yamaha YSP-2700, czyli soundbar z radiem, który umożliwia słuchanie audycji radiowych. Sprzęt oferuje przestrzenne efekty dźwiękowe, dlatego można mieć wrażenie, że dźwięki dochodzą z każdej strony pokoju. Warto wspomnieć, że uzyskany dźwięk brzmi bardzo naturalnie. Kupujący doceniają ten soundbar, ponieważ można go szybko skonfigurować i zacząć używać.

Obudowa modelu jest wykonana z tworzywa w kolorze czarnym. Moc całkowita urządzenia jest równa 107 W. Liczba dostępnych kanałów jest równa 7.1. Do zestawu dołączono subwoofer (75 W), który można opcjonalnie włączać w zależności od efektów, jakie chce się osiągnąć. Wspomniany sprzęt jest bezprzewodowy i zapewnia wyjątkowe brzmienie, ponieważ wzmacnia dźwięki i dodaje im mocnego basu. Soundbar obsługuje dekodery Dolby Digital True HD oraz DTS-HD.

Podczas oglądania telewizji, grania na konsoli oraz używania odtwarzacza DVD oczekuje się najlepszego brzmienia i  można je uzyskać używając Yamaha YSP-2700. Sprzęt ma złącze HDMI do podpinania różnych urządzeń, a także wejście optyczne. Wymiary soundbara są równe 94,4 cm x 5,2 cm x 14,3 cm. Oglądanie i słuchanie koncertów oraz oglądanie filmów z podpiętym modelem Yamaha YSP-2700 sprawia wiele przyjemności. Co ciekawe, istnieje możliwość podłączenia soundbara bezprzewodowego do systemu nagłośnieniowego domowego Yamaha MusicCast, jeżeli taki jest zainstalowany.

 

 

 

 

13. Polk Audio MagniFi Max SR Soundbar

 

Polk Audio Magnifi Max SR to soundbar 5.1, który umożliwia uzyskanie świetnego dźwięku. Urządzenie można podłączyć do telewizora, dostarczając realistycznych efektów dźwiękowych podczas oglądania filmów. Warto korzystać ze sprzętu podczas grania na konsoli, ponieważ bez problemu można usłyszeć, z której strony skrada się przeciwnik. Wymiary modelu są równe 109,3 cm x 5,4 cm x 9,6 cm, a jego moc wynosi 400 W.

Ten dobry soundbar jest wyposażony w bezprzewodowy subwoofer, więc istnieje możliwość podkreślenia dźwięków i nadanie im mocniejszego i intensywniejszego brzmienia. Urządzenie ma złącze HDMI, co pozwala na podłączenie telewizora, konsoli czy odtwarzacza. Istnieje możliwość podłączenia sprzętu do Wi-Fi lub Bluetooth, sterując przy pomocy aplikacji z telefonu. Po podpięciu do soundbara głośników Google Assistant, można wydawać polecenia głosowe.

Do zestawu dołączono 4 osobne głośniki, które można  rozłożyć w pomieszczeniu, co daje bardzo dobry efekt dźwiękowy. W urządzeniu zastosowano dekodowanie Dolby Digital oraz DTS. Użytkownicy są zadowoleni, że soundbar emituje dźwięk w taki sposób, że dialogi słychać wyraźnie. Technologia Stereo Dimensional Array sprawia, że ścieżka dźwiękowa filmów jest podkreślona. W sprzęcie zastosowano tryb nocny, który wycisza basy, podkreślając rozmowy między bohaterami.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki soundbar kupić?

 

Jeśli jesteś kinowym maniakiem, to na pewno marzy Ci się porządne kino domowe. O ile nawet 50 calowy telewizor powiesimy na ścianie i nie będzie on zabierał dużo miejsca, o tyle porządny zestaw kina domowego składający się z kilku elementów spowoduje, że drastycznie skurczy się nam mieszkanie. Dodatkowo takie urządzenia wymagają podczas instalacji przeprowadzenia kabli, które powodują, że dźwięk jest lepszej jakości, ale też utrudniają instalację. Jeśli instalacja zostanie wykonana niechlujnie, to nieestetycznie poprowadzone kable będą nam towarzyszyć na co dzień.

Na szczęście istnieje na rynku namiastka zestawu kina domowego w postaci soundbarów. Małe, a co ważniejsze, łatwe do zamontowania urządzenia oferują lepszy dźwięk od tego, który zazwyczaj wydobywa się z malutkich głośników telewizora. Jeśli więc masz mało miejsca w domu, a chciałbyś cieszyć się doznaniami kinowymi powinieneś rozważyć zakup takiego sprzętu. Opiszemy kilka ważnych cech, które powinieneś wziąc pod uwagę, gdy będziesz zastanawiać się jaki soundbar wybrać.

1.Yamaha YSP-1400

Moc

Wiadomym jest, że im większa moc urządzenia tym silniejsze brzmienie będzie generowało. Nie znaczy to jednak, że soundbary o najwyższej mocy są najlepsze. Mieszkając w bloku pewnie rzadko, lub nigdy, będziesz mógł wykorzystać pełną moc urządzenia.

Bliskość sąsiadów będzie wymuszała regulowanie dźwięku do poziomu, który nie będzie przeszkadzał innym. Oprócz mocy sprzętu warto również sprawdzić liczbę kanałów, które on oferuje, czyli innymi słowy liczbę zamontowanych w nim głośników. Im większa ich liczba, tym lepszy dźwięk. Dzieję się tak dlatego, że producenci, w wypadku większej ilości montowanych głośników, są w stanie dedykować wybrane z nich do pewnej grupy dźwięków.

Oznacza to, że emitowane odgłosy będą bardziej wyraziste. Może nawet się zdarzyć, że podczas oglądania już widzianego wcześniej filmu będziemy zaskoczeni ile szczegółów nam uciekło przy pierwszym oglądaniu ze względu na mało wyraźny dźwięk. Najczęściej występujące modele, a co za tym idzie najbardziej popularne to 2.1 i 7.1. Możemy jednak znaleźć sounbar w wersji 5.1, czy 9.1.

 

Odtwarzane formaty

Istotną sprawą, na którą musimy zwrócić uwagę podczas wyboru soundbara to formaty dźwięku, jakie on obsługuje. Jeśli jesteśmy pasjonatami kina, ważne jest by urządzenie odtwarzało wszystkie formaty dźwiękowe, jakie możemy znaleźć na płytach DVD czy Blue – Ray. Jeśli chcemy sprzęt wykorzystać również do słuchania muzyki powinniśmy zadbać o to, by urządzenie obsługiwało format, w którym mamy nagrane utwory.

Podstawą są sterowniki MP3 i WMA. Jeśli nie korzystamy z bardziej zaawansowanych formatów, to większość modeli oferujących podstawowe sterowniki powinny nas zadowolić. Natomiast w modelach bardziej specjalistycznych znajdziemy także dodatkowe sterowniki dźwięku, tj. ACC, FLAC czy OGG.

 

Subwoofor wbudowany, lub osobny

Kolejny aspekt, nad którym powinniśmy się zastanowić to to, jakiej siły chcielibyśmy mieć basy. Bardziej kompaktowe soundbary oferują subwoofor, czyli głośnik odpowiedzialny za niskie dźwięki, wbudowany w jednym urządzeniu. W takim przypadku zazwyczaj jeden z głośników umieszczonych w panelu jest głośnikiem basowym.

Jeśli jednak chcemy, by podłoga drżała, gdy niskie tony są emitowane w telewizji, to powinniśmy rozważyć zakup soundbara z dodatkowym subwooferem. Jest to jednak dodatkowy mebel, dla którego musimy znaleźć miejsce. Dobre wieści są takie, że soundbary w dobrych cenach oferują w zestawie subwoofery z połączeniem bezprzewodowym. Możemy więc ustawić taki głośnik w dowolnym miejscu i nie musimy się martwić przeciąganiem kabli pomiędzy urządzeniami. Jeśli zdecydujesz się na zakup soundbara z osobnym subwooferem upewnij się, że ten ma regulację mocy. W przeciwnym razie możesz spowodować, że u sąsiadów książki z półek będą spadały.

 

Ulepszacze dźwięku

Na ten element soundbara powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli chcemy się poczuć jak w prawdziwym kinie, to musimy wybrać sprzęt, który posiada wysokiej jakości ulepszacze dźwięku. Wbudowane funkcje poprawy dźwięku spowodują, że nawet tak małe urządzenie wyda z siebie dźwięki wysokiej jakości. W modelach dostępnych na rynku znajdziemy szereg korektorów i ulepszaczy dźwięku, np.

Crystal Clear Sound oferujący krystalicznie czysty dźwięk czy Virtual Sorround Sound, czyli wirtualny dźwięk przestrzenny dający odczucie, że znajdujesz się w filmie razem z bohaterami. Niektóre modele posiadają funkcję Dynamic Range Control – regulującą dynamikę dźwięku wyciszając, gdy pojawia się głośna muzyka, a pogłaśniając dźwięk podczas dialogów. Ciekawą i użyteczną funkcją, którą możemy znaleźć w niektórych modelach soundbarów jest regulacja tonów wysokich i niskich. Posiadając taką możliwość możemy sami ustawić głośność tonów niskich, jak basy, oraz wysokich.

2.Samsung HW-J355

Funkcje dodatkowe

To, jaki jest najlepszy soundbar określają nie tylko liczba wbudowanych głośników, funkcje poprawy dźwięku czy liczba odtwarzanych formatów muzyki, lecz również dostępne funkcje dodatkowe. Pamiętaj by zastanowić się, jakie funkcje będą najbardziej przydatne dla Ciebie, gdyż ich liczba oraz różnorodność jest bardzo duża.

Na pewno dużym ułatwieniem będzie możliwość połączenia soundbara z wybranymi urządzeniami przez bluetooth. Nie tylko mamy do wyboru tutaj smartphony czy tablety. Jeśli nasz telewizor obsługuje bluetooth to nasz sprzęt możemy do niego podłączyć w ten sposób, rezygnując z tradycyjnego kabla. Znajdziemy też modele na rynku, które pozwolą nam na połączenie przez Wi-Fi. Na pewno będzie przydatna funkcja sterowania soundbarem poprzez pilota do telewizora.

Nie musimy więc przez rozpoczęciem seansu filmowego szukać pilotów do każdego sprzętu. A dla osób lubiących nowinki technologiczne atrakcyjna będzie możliwość sterowania urządzeniem poprzez smartphone’a czy tablet. Przydatną też może okazać się funkcja bezprzewodowego przesyłania muzyki z telefonu lub komputera stacjonarnego.

 

Design

Na pewno wygląd soundbara nie wpłynie na jego funkcjonalność. Jednak powinniśmy wziąć jego design pod uwagę. Zwłaszcza, jeśli wszystkie pozostałe sprzęty, które posiadamy w salonie są utrzymane w jednej stylistyce. Dobrze dobrany sprzęt powinien stwarzać wrażenie całości z pozostałymi urządzeniami. Powinniśmy także pomyśleć o wielkości soundbara. Głośniki powinny zostać dobrane do wielkości telewizora, który posiadamy. Nie tylko ze względu na dysproporcję rozmiarów sprzętów, lecz również odpowiednią moc urządzenia. Kupując za mały soundbar w stosunku do telewizora możemy narazić się na to, że dźwięk będzie płaski i nie uzyskamy rezultatów, jakie oczekiwaliśmy. Producenci tych urządzeń zazwyczaj określają, do jakiej wielkości telewizorów dany soundbar będzie odpowiedni, by zapewnić scenę dźwiękową odpowiednią do rozmiaru ekranu.

Odpowiednio dobrany soundbar powinien służyć przez lata i przynieść niezapomniane wrażenia podczas seansów filmowych. Należy jednak pamiętać, by nie kierować się tylko opinią sprzedawcy, który wskazuje najlepszy model w sklepie. Warto przyglądnąć się własnym oczekiwaniom i zastanowić się, w jaki sposób urządzenie będzie wykorzystywane. Dobrze dobrany soundbar do naszych potrzeb nie tylko przyniesie zadowolenie. Poprzez przemyślany zakup zaoszczędzimy też na kupowaniu produktu z funkcjami, z których nigdy nie będziemy korzystać.

 

 

Jak podłączyć soundbar do telewizora?

 

Soundbar, czyli zintegrowany system audio, z powodzeniem zastępuje obszerny zestaw kina domowego. Jeśli kupiłeś takie urządzenie, ale nie wiesz do końca, jak należy je podłączyć do telewizora, nie martw się. Poniżej umieściliśmy kilka istotnych wskazówek na ten temat. Jaki soundbar jest polecany przez miłośników filmów i seriali? Czy podłączenie takiego sprzętu zajmuje dużo czasu? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania.

Zanim podłączymy soundbar

Przed przystąpieniem do podłączenia soundbara do telewizora musimy się upewnić, że napięcie w gniazdku jest takie samo jak to zaznaczone na urządzeniu – zwłaszcza gdy kupujemy sprzęt spoza Europy. W przypadku modelu montowanego na ścianie należy dodatkowo sprawdzić, czy urządzenie zostało przymocowane przy pomocy wspornika tego samego producenta dedykowanego do zakupionego sprzętu. Użycie niewłaściwego uchwytu ściennego może doprowadzić do jego pęknięcia pod ciężarem sprzętu.

Przed montażem soundbara trzeba dokładnie przemyśleć miejsce, w którym go ustawimy. Urządzenie nie może stać na przewodach elektrycznych ani innych sprzętach, np. na odtwarzaczu DVD czy dekoderze. Co więcej, soundbar nie powinien znajdować się w miejscu z ograniczoną wentylacją. Zadbajmy o to, aby z każdej strony produktu pozostało przynajmniej 10 cm wolnej przestrzeni. W ten sposób zapobiegniemy przegrzaniu sprzętu w wyniku zatkania otworów wentylacyjnych (przeszkodą w chłodzeniu wewnętrznych elementów budowy może być zarówno dekoracyjna figurka czy kwiatek, jak też zasłonka).

 

Podłączenie przy użyciu cyfrowego przewodu optycznego

Soundbary to urządzenia, które można podłączyć do telewizora na kilka sposobów (w zależności od zaawansowania technologicznego). Standardowym rozwiązaniem jest wykorzystanie cyfrowego przewodu optycznego. Jeden koniec wtyczki należy umieścić w złączu podpisanym OPTICAL (znajdziemy go na soundbarze), a drugi trzeba wsunąć do gniazda OPTICAL OUT w telewizorze. Czasem zdarza się, że na sprzętach nie ma takich oznaczeń. W takiej sytuacji należy poszukać symboli SPDIF i SPDIF OUT.

 

Podłączenie przy użyciu analogowych przewodów audio

Podłączanie soundbara z wykorzystaniem analogowych przewodów audio nie zapewnia zbyt wysokiej jakości dźwięku, niemniej jednak czasem jedynie ta opcja jest dostępna. Jedną wtyczkę przewodu należy podłączyć do złącza AUX znajdującego się na soundbarze, a drugą – do gniazda AUX OUT na telewizorze.

Podłączenie przy użyciu cyfrowego przewodu koncentrycznego

Jeśli dysponujemy cyfrowym przewodem koncentrycznym, możemy z powodzeniem wykorzystać go do podłączenia zakupionego soundbara do telewizora lub innego urządzenia, np. odtwarzacza DVD. Jeden koniec kabla powinien znaleźć się w złączu COAXIAL, a drugi w gnieździe oznaczonym symbolem COAXIAL OUT (ewentualnie DIGITAL AUDIO OUT, w zależności od sprzętu).

 

Podłączenie z wykorzystaniem modułu Bluetooth

Nowoczesne soundbary są na tyle funkcjonalne, że można je podłączyć do innych urządzeń bez konieczności sięgania po przewody. Pozwala na to wbudowany moduł Bluetooth. Tego typu rozwiązanie możemy zastosować, jeśli nasz telewizor również korzysta z takiej technologii. Wówczas wystarczy włączyć opcję Bluetooth w soundbarze (zrobimy to przy pomocy pilota) i na drugim sprzęcie, do którego go podłączamy. W tym momencie powinno nastąpić sparowanie obu urządzeń. Jeżeli jednak tak się nie stanie, musimy wyłączyć moduł Bluetooth, włączyć go ponownie i powtórzyć opisaną wcześniej czynność. Pamiętajmy, że połączenie zostanie przerwane, jeśli wyłączymy soundbar.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest soundbar?

Soundbar to niewielkie urządzenie, które zwykle umieszcza się tuż pod telewizorem. Sprzęt ten jest zewnętrznym systemem audio, dla wielu osób jego zakup jest tańszym rozwiązaniem w porównaniu do inwestycji w kino domowe. Soundbar może być zbudowany tylko z panelu ze znajdującymi się w środku głośnikami lub także z subwoofera czy innych, dodatkowych urządzeń nagłaśniających. Tego typu sprzęt podłącza się do telewizora za pomocą kabla HDMI, są też modele bezprzewodowe z wbudowaną technologią Bluetooth. Za sprawą soundbara poprawia się jakość dźwięku, często pozwala on na uzyskanie imitacji dźwięku przestrzennego.

 

P2: Gdzie ustawić soundbar w pokoju?

To, gdzie znajdzie się soundbar, ma bardzo duże znaczenie. Sposób ustawienia urządzenia wpływa na jakość uzyskanego dźwięku. Wiele osób umieszcza je tuż przy telewizorze, na szafce RTV. Jednak można też zamocować soundbar na ścianie. Specjaliści radzą, aby odległość dzieląca sprzęt od obu bocznych ścian była taka sama. Wówczas dźwięki będą równomiernie się od nich odbijać. Złe ustawienie soundbara może dawać wrażenie, że głośniki po jednej stronie działają słabiej w porównaniu do tych po drugiej stronie. Aby uzyskać dobrej jakości brzmienie, pomieszczenie, w którym znajdzie się urządzenie, powinno być zamknięte. W salonie otwartym na kuchnię dźwięk może nie być równie mocny, jak w domu, gdzie wspomniane pomieszczenia są od siebie oddzielone.

P3: Jak powiesić soundbar?

Zawieszenie soundbara na ścianie nie jest trudne. Często nie wymaga to wywiercania otworów w ścianie. Chcąc uniknąć tej czynności, wystarczy dokupić specjalny uchwyt na głośnik, który mocuje się do telewizora. Wystarczy go zamocować zgodnie z instrukcją, a następnie umieścić na nim soundbar (będzie on znajdować się bezpośrednio pod ekranem). Takie urządzenia można też przymocować do ściany, po wywierceniu odpowiednio rozstawionych otworów, co wymaga użycia wiertarki. Aby bezpiecznie korzystać z zawieszonego na ścianie soundbara, nie należy ustawiać na nim żadnych przedmiotów, np. elementów dekoracyjnych.

 

P4: Jak działa soundbar?

Soundbar to urządzenie, które poprawia jakość dźwięków z telewizora. Tym samym oglądanie filmów i seriali staje się przyjemniejsze, gdyż dobrze słyszalne są nawet najmniejsze szmery. Wewnątrz podłużnej listy znajdują się małe, ułożone poziomo głośniki. Dzielą się one na grupy, przeważnie średnie i wysokie tony, choć czasami także na niskie. Dźwięki płynące z soundbara odbijają się od bocznych ścian i sufitu, co pozwala na stworzenie przestrzennego efektu. Aby sprzęt prawidłowo działał, musi być podłączony do telewizora. Część urządzeń wymaga użycia kabla HDMI, inne wykorzystują w tym celu bezprzewodową łączność Bluetooth.

 

P5: Co lepsze – kino domowe czy soundbar?

Zakup soundbara to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na poprawie brzmienia telewizora, ale nie chcą nadwyrężać domowego budżetu. Taki sprzęt sprawdzi się w pomieszczeniu, gdzie nie ma dużo wolnej przestrzeni na rozmieszczenie dodatkowych głośników. Po zamontowaniu soundbara dźwięki z telewizora staną się wyraźnie lepsze. Kino domowe to znacznie większa inwestycja, ale na pewno sprawi dużo radości osobom często oglądającym filmy i seriale. Składa się ono z kilku różnych urządzeń, które trzeba we właściwy sposób rozstawić we wnętrzu, dlatego jest wybierane przeważnie przez osoby mieszkające w większych domach, w których jest dużo wolnego miejsca.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ