Telewizory 28 cali ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Do zestawienia opisów telewizorów o przekątnej ekranu równej 28 cali wybraliśmy tylko te modele, które zostały docenione przez konsumentów. To daje pewność, że rekomendowane przez nas sprzęty są godne zakupu. Wśród najlepszych modeli znalazł się telewizor 28 cali Thomson 28HD3206. Ma on wbudowane głośniki, więc można przystąpić do korzystania z niego tuż po rozpakowaniu i konfiguracji. Złącze USB umożliwia odtwarzanie różnego rodzaju plików – filmów, muzyki, napisów czy zdjęć. Z uwagi na to, że sprzęt jest lekki, jego przenoszenie jest proste. Model ustawiono na odpowiednio wyważonej podstawie zapewniającej maksymalną stabilność. W przygotowanym przez nas rankingu znajdziesz też wiele innych dobrej jakości sprzętów, które cieszą się sporą popularnością. Wśród nich warto wyróżnić telewizor 28 cali GoGen TVH28R450TWEB, który uplasował się na drugim miejscu w zestawieniu. Technologia Smart TV zwiększa możliwości wykorzystania sprzętu. Urządzenie posłuży nam nie tylko do oglądania określonych stacji telewizyjnych, ale też surfowania w Internecie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Telewizor ma wszystkie potrzebne złącza i gniazda, w tym także port USB. Możemy podłączyć do niego zewnętrzny nośnik danych, aby np. posłuchać muzyki lub obejrzeć zdjęcia. Sprzęt ma funkcję automatycznego wyłączania po określonym czasie bezczynności.

Wady

To model bez Smart TV i Wi-Fi, dlatego nie daje możliwości przeglądania stron internetowych czy oglądania filmów i seriali dostępnych online.

Podsumowanie

Urządzenie ma matrycę LED i zapewnia obraz w rozdzielczości 1366 pikseli x 768 pikseli. Sprzęt ma mocne głośniki gwarantujące dobrą jakość dźwięku. Ponadto telewizor wyposażono w tuner DVB-T umożliwiający odbiór sygnału cyfrowej telewizji naziemnej (nie ma potrzeby podłączania do niego dodatkowego dekodera).

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt można ustawić na półce, a razie potrzeby zawiesić na ścianie przy pomocy specjalnego uchwytu. To lekki telewizor, który elegancko się prezentuje. Urządzenie umożliwia nam korzystanie z Internetu, więc możemy oglądać filmy dostępne online.

Wady

Wbudowane głośniki telewizora nie mają zbyt dużej mocy. Część osób uważa, że urządzenie nie zapewnia odpowiedniej jakości dźwięku, co wymaga podłączenia do niego dodatkowego sprzętu nagłaśniającego.

Podsumowanie

Model wyróżnia się przede wszystkim szybkim czasem reakcji. Urządzeniem steruje się przy pomocy dołączonego pilota, który ma duże i dobrze opisane przyciski. Sprzęt ma port USB, dlatego można do niego podłączyć np. pendrive’a. Rozdzielczość ekranu telewizora to 1366 pikseli x 768 pikseli, co przekłada się na dobrą jakość obrazu.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie zostało wyposażone w Smart TV, a więc daje nam dostęp do różnych aplikacji internetowych. Możemy bez obaw zasypiać przy włączonym telewizorze, gdyż po dłuższym czasie bezczynności wyłączy się automatycznie.

Wady

Wadą sprzętu jest brak Wi-Fi. Aby połączyć go z Internetem, należy użyć kabla Ethernet, który może przeszkadzać domownikom lub negatywnie wpływać na wystrój pomieszczenia.

Podsumowanie

Telewizor ma matrycę LED, rozdzielczość ekranu to HD Ready. Sprzęt ma wbudowane głośniki o mocy 10 W, a także tuner DVB-T (z funkcją automatycznego wyszukiwania kanałów). Widziane na ekranie kolory są dobrze odwzorowane, na co wpływa zastosowanie technologii Samsung Wide Color Enhancer.

 

 

Najlepsze telewizory 28 cali w 2024 roku

 

Aby dowiedzieć się, jakie sprzęty są polecane przez użytkowników, zachęcamy do tego, aby przeczytać ranking telewizorów 28 cali. Pomoże Ci on w wyborze dobrej jakości urządzenia.

 

Thomson 28HD3206

 

Telewizor Thomson 28HD3206 ma przekątną ekranu równą 28 cali. Jego rozdzielczość wynosi 1366 x 768 pikseli. Wymiary sprzętu są następujące: głębokość – 17,5 cm, szerokość – 65 cm i wysokość – 43 cm. Waga modelu jest równa 3,7 kg. Urządzenie ma funkcję automatycznego wyłączania po upływie określonego czasu.

Wbudowane głośniki o mocy 10 W gwarantują dobrą jakość dźwięku. Nie ma konieczności podłączania do urządzenia sprzętu grającego, aby móc rozpocząć oglądanie ulubionych filmów i seriali. Model ma złącze USB, więc istnieje możliwość odtwarzania plików zapisanych na dysku zewnętrznym. Ekran jest wsparty na solidnie zrobionej podstawie.

Thomson 28HD3206 jest określany, jako dobry i tani telewizor 28 cali, który warto kupić. Urządzenie spełni oczekiwania osób, które szukają łatwego w obsłudze sprzętu do codziennego użytkowania. Choć model nie ma wielu nowatorskich funkcji, konsumenci są zadowoleni z jego zakupu.

Urządzenie Thomson 28HD3206 ma wymiary: 43 cm x 65 cm x 17,5 cm. To dobry telewizor 28 cali do 700 zł, który jest wyposażony w matrycę LED. Rozdzielczość ekranu to 1366 pikseli x 768 pikseli.

 

Zalety

Funkcja automatycznego wyłączania: Nawet jeśli wieczorem zaśniemy przed telewizorem, nie trzeba się martwić, że będzie działał przez całą noc. Po określonym czasie sprzęt automatycznie się wyłączy.

Port USB: Model ma port USB, co daje możliwość podłączenia do niego zewnętrznych nośników danych i przeglądania zdjęć, oglądania filmów czy słuchania muzyki.

Solidna podstawa: Telewizor możemy ustawić na półce na solidnej podstawie, zapewniającej mu stabilność.

Mocne głośniki: Wbudowane głośniki mają na tyle dużą moc, że urządzenie zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku.

Wbudowany tuner DVB-T: Z uwagi na to, że sprzęt wyposażono w tuner DVB-T, odbiera on sygnał cyfrowej telewizji naziemnej.

 

Wady

Brakuje Wi-Fi: Telewizor nie ma Wi-Fi ani Smart TV, dlatego nie zapewnia dostępu choćby do internetowych serwisów filmowych.

 

 

 

 

GoGen TVH28R450TWEB

 

GoGen TVH28R450TWEB to telewizor o przekątnej ekranu 28 cali. Rozdzielczość ekranu HD READY 1366 x 768 pikseli to gwarancja dobrej jakości obrazu. Czas reakcji sprzętu wynosi tylko 5 ms. Wymiary modelu są następujące: szerokość – 64 cm, wysokość – 43 cm i głębokość – 17,5 cm, a jego waga wynosi 4 kg.

Technologia Smart TV sprawia, że korzystanie z telewizora jest wygodniejsze i daje większe możliwości. Użytkownik może przeglądać strony internetowe i wyszukiwać ciekawe informacje, siedząc wygodnie na kanapie. Sprzęt można postawić na szafce RTV albo zawiesić na ścianie, korzystając z uchwytu VESA. W skład zestawu wchodzi pilot zdalnego sterowania mający dobrze wyprofilowane i płynnie działające przyciski.

Dzięki złączu USB możemy oglądać na dużym ekranie zapisane na dysku zewnętrznym filmy czy zdjęcia z wakacji. Po przeczytaniu opinii na temat sprzętu można bez wahania przyznać, że jest on łatwy w obsłudze. Dobrze wyważona podstawa gwarantuje maksymalną stabilność.

Sprzęt GoGen TVH28R450TWEB zapewnia obraz w rozdzielczości HD Ready (1366 pikseli x 768 pikseli). Urządzenie waży 4 kg, jego wymiary to: 43 cm x 64 cm x 17,5 cm. Model ma matrycę LED.

 

Zalety

Przeglądarka internetowa: To telewizor z przeglądarką internetową, dlatego daje nam możliwość swobodnego przeglądania stron www oraz oglądania filmów i seriali dostępnych online.

Ma niezbędne gniazda: Sprzęt wyposażono w niezbędne gniazda i złącza, takie jak: HDMI, USB, wyjście słuchawkowe, VGA czy cyfrowe współosiowe wyjście audio.

ożliwość zawieszenia na ścianie: MJeżeli nie mamy wystarczająco dużo miejsca na szafce, aby ustawić na niej telewizor, możemy zawiesić go na ścianie. Wystarczy wykorzystać w tym celu uchwyt VESA.

Czuły pilot: Do urządzenia dołączono pilot zdalnego sterowania, który dobrze leży w dłoni i ma odpowiednio duże przyciski. Co więcej, jest on czuły, co wiąże się z szybką reakcją telewizora.

 

Wady

Słabe głośniki: Co prawda model zapewnia dobrą jakość obrazu, ale jak twierdzą konsumenci, nie można tego samego powiedzieć o dźwięku.

 

 

 

 

Samsung HG28EC675

 

Telewizor Samsung HG28EC675 ma przekątną ekranu 28 cali. W ofercie producenta można jednak znaleźć większe modele (32, 40 i 48 cali). Rozdzielczość ekranu to: 1366 x 768 pikseli. Model waży niecałe 4 kg, a jego dokładne wymiary to: szerokość – 64,3 cm, długość – 6,3 cm i wysokość – 39,6 cm.

Sprzęt ma funkcję automatycznego wyszukiwania kanałów. Wbudowane głośniki o mocy 10 W zapewniają dobrą jakość dźwięku. Technologia Samsung Wide Color Enhancer gwarantuje pięknie odwzorowane kolory. Możliwość ustawienia timera sprawia, że nie musimy się obawiać, że telewizor będzie działał przez całą noc, jeśli przez przypadek zaśniemy w trakcie seansu.

Opinie o telewizorach 28 cali marki Samsung nie budzą wątpliwości, że oferowane przez producenta sprzęty spełniają oczekiwania użytkowników. Szybki czas reakcji, solidnie zrobiona podstawka i wygodny pilot zdalnego sterowania, to tylko kilka z zalet prezentowanego urządzenia.

Samsung HG28EC675 to telewizor LED o wymiarach: 39,6 cm x 6,3 cm x 64,3 cm. Urządzenie waży 3,7 kg (4,1 kg razem z podstawką).

 

Zalety

Dobra jakość obrazu: Sprzęt zapewnia dobrą jakość obrazu, na co wpływa nie tylko rozdzielczość HD Ready, ale też zastosowane technologie. Współczynnik kontrastu urządzenia to 3000:1, dlatego widziane na ekranie kolory są głębokie i świetnie podkreślone.

Ma Smart TV: To model ze Smart TV, dlatego daje nam możliwość korzystania z różnych serwisów internetowych. Nie musimy więc ograniczać się tylko do oglądania filmów i seriali nadawanych przez dostępne kanały telewizyjne.

Automatyczne wyłączanie zasilania: Po dłuższym czasie bezczynności (który sami możemy określić w ustawieniach) sprzęt automatycznie się wyłączy. Nie ma więc ryzyka znacznego wzrostu rachunków za prąd, nawet jeśli często zdarza nam się zasypiać przy telewizorze.

 

Wady

Nie ma Wi-Fi: Co prawda urządzenie może nawiązać połączenie z Internetem, ale konieczne jest użycie w tym celu kabla Ethernet. Telewizor nie ma modułu Wi-Fi.

 

 

 

 

Hyundai HLP28T272

 

Telewizory Hyundai HLP28T272 cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów, co dowodzi, że jakość ich wykonania jest bardzo dobra. Z tego też względu nie mogliśmy pominąć wspomnianego urządzenia w naszym rankingu. Telewizor o przekątnej 28 cali ma rozdzielczość ekranu 1366 x 768 pikseli (HD Ready).

Wymiary modelu to: szerokość – 85 cm, wysokość – 46,5 cm i głębokość – 12,8 cm. Produkt waży 6 kg. Telewizor ma złącze USB i odtwarza pliki w różnych formatach m.in.: avi, mpg, mp4, jpeg, sub i srt. Dwa wbudowane głośniki mają moc 6 W każdy. Model ma tryb hotelowy i menu dostępne w 27 językach europejskich.

Prezentowany telewizor można nie tylko ustawić na szafce (podstawka znajduje się w zestawie), ale też zamontować na ścianie, korzystając ze specjalnego uchwytu VESA. Kupujący może więc zainstalować sprzęt, gdzie tylko chce. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, co spotyka się z dużą sympatią użytkowników.

Model Hyundai HLP28T272 to telewizor z matrycą Edge LED. Sprzęt ma wymiary: 46,5 cm x 85 cm x 12,8 cm i waży 6 kg.

 

Zalety

Tryb hotelowy: Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w tryb hotelowy, świetnie nadaje się do pensjonatów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Daje ono możliwość zablokowania wybranych kanałów, ustawienia maksymalnej dozwolonej głośności dźwięków itp.

Odtwarzanie plików w wielu formatach: Telewizor ma port USB, dlatego możemy odtwarzać filmy i piosenki zapisane na zewnętrznym nośniku danych. Sprzęt obsługuje najpopularniejsze formaty plików, czyli: mp3, avi, mpeg, flv i jpg.

Łatwa obsługa: Obsługa urządzenia nie jest trudna. Telewizor ma przejrzyste menu, co ułatwia dobór odpowiednich ustawień. Pilot zdalnego sterowania ma dobrze opisane, duże przyciski.

 

Wady

Brak Smart TV: Sprzęt nie został wyposażony w system Smart TV, więc nie spełni oczekiwań osób szukających telewizora zapewniającego łączność z Internetem.

Mało elegancki wygląd: Część posiadaczy urządzenia uważa, że nie prezentuje się ono zbyt efektownie. Wszystko przez to, że ramka wokół ekranu jest za gruba.

 

 

 

 

LG 28MT49DF

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez telewizora 28-calowego LG 28MT49DF. Ekran ma rozdzielczość ekranu równą 1366 x 768 pikseli i przydatne podświetlenie LED zapewniające dobrej jakości obraz. Czas reakcji urządzenia wynosi tylko 5 ms, więc ograniczone zostaje ryzyko wystąpienia zakłóceń czy efektu smużenia.

Użytkownik ma do wyboru kilka trybów pracy. Technologia Flicker Safe gwarantuje brak irytującego i niebezpiecznego dla oczu migotania. O bezpieczeństwo wzroku można też zadbać dzięki funkcji Reader Mode, która redukuje ilość niebieskiego światła emitowanego przez sprzęt. Opóźnienia sygnału można ograniczyć za sprawą trybu Dynamic Action Sync. W skład zestawu wchodzi pilot zdalnego sterowania.

Użytkownicy doceniają to, że sprzęt ma demontowalną podstawę, a w związku z tym istnieje możliwość montażu telewizora na ścianie. Urządzenie odtwarza pliki w różnych formatach. Na obudowie modelu znajduje się praktyczne złącze USB.

Telewizor LG 28MT49DF ma wymiary: 64 cm x 44,4 cm x 17,9 cm. To model z matrycą LED, który waży 5,5 kg. Zapewnia on obraz w rozdzielczości 1366 pikseli x 768 pikseli.

 

Zalety

Komfortowe oglądanie filmów: Telewizor zapewnia komfortowe oglądanie filmów. Wpływa na to m.in. szeroki kąt widzenia (178 stopni w pionie, jak i poziomie). Nawet jeśli nie siedzimy naprzeciwko urządzenia, tylko z boku, dobrze widzimy to, co dzieje się na ekranie.

Tryb Reader Mode: Za sprawą trybu Reader Mode ilość niebieskiego światła emitowanego przez sprzęt jest zredukowana. To zapobiega zbyt szybkiemu zmęczeniu oczu. Efektywność działania tej funkcji potwierdził nasz test telewizorów 28 cali.

 

Wady

Brak trybu HDR: Sprzęt nie ma trybu HDR (High Dynamic Range), więc może się okazać, że kolory na ekranie nie są tak wyraziste, jak początkowo oczekiwaliśmy.

Nieprzejrzyste menu: Mimo że menu telewizora jest w języku polskim, to nie wszyscy użytkownicy uważają, że dobór właściwych ustawień jest prosty. Pojawiają się opinie, że menu jest mało przejrzyste.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki telewizor 28 cali kupić?

 

Nie zawsze ponad 40-calowy telewizor jest dobrym wyborem, zwłaszcza do pomieszczenia o niewielkim metrażu. Do ustawienia w małym pokoju bardzo dobrze nadaje się urządzenie z 28-calowym ekranem. Potrzebujesz takiego sprzętu, ale jednocześnie obawiasz się rozczarowania zakupem? Po lekturze poradnika z pewnością wybierzesz telewizor dla siebie.

Rodzaj wyświetlacza

Od rodzaju wyświetlacza urządzenia zależy jakość oglądanego obrazu, w tym głębia koloru, kontrast czy kąt widzenia. Obecnie telewizory 28-calowe mają najczęściej matrycę LED z diodami, które same emitują światło (dlatego nie potrzebują dodatkowego podświetlenia). Do wyboru mamy sprzęty Edge LED, z diodami umieszczonymi tylko przy krawędziach ekranu oraz Full LED, z diodami na całej powierzchni wyświetlacza. Jaki telewizor 28 cali wybrać? Modele Edge LED mają cieńszą obudowę i zużywają nieco mniej energii elektrycznej, jednak rozmieszczenie diod na krawędziach może powodować nierównomierne podświetlenie ekranu. Co prawda sprzęty Full LED są droższe i pobierają więcej prądu, ale wyświetlacz w każdym miejscu jest dobrze podświetlony. Nie pojawia się więc problem z jaśniejszymi brzegami przy wyświetlaniu czarnego obrazu na ekranie.

Kilkanaście lat temu najchętniej kupowano telewizory LCD z lampami CCFL oświetlającymi piksele. Ich podstawową zaletą jest stosunkowo dobra jakość obrazu przy niskim poborze energii i wciąż możemy spotkać je w sklepach. Jednak sprzęty LCD nie zapewniają świetnego odwzorowania kolorów, ich kąt widzenia nie jest zbyt szeroki, poza tym w ich przypadku często pojawia się problem z tzw. martwymi pikselami (nieświecącymi punktami w matrycy). Dlatego większość kupujących wybiera sprzęt nowszej generacji, czyli LED.

 

Standard wyświetlanego obrazu

Telewizory z 28-calowym ekranem przeważnie zapewniają obraz w rozdzielczości 1366 pikseli x 768 pikseli (standard HD Ready). To odpowiedni wybór dla osób, które oglądają głównie programy telewizyjne nadawane przez sieć kablową. Jeżeli zależy nam na lepszej jakości obrazu, najlepiej poszukać modelu Full HD, gwarantującego rozdzielczość 1920 pikseli x 1080 pikseli. Nie należy się obawiać, że nie wykorzystamy w pełni możliwości takiego urządzenia, ponieważ pojawia się coraz więcej programów telewizyjnych i filmów nadawanych w standardzie Full HD.

 

Wymiary i waga

28-calowe urządzenia mają stosunkowo małe wymiary, gdyż ich wysokość to przeważnie ok. 40 cm, szerokość – od 60 cm do 80 cm, a głębokość – od 5 cm do 20 cm. Grubość obudowy w dużej mierze uzależniona jest od rodzaju wyświetlacza. Niemniej jednak telewizor z 28-calowym ekranem powinien zmieścić się na szafce RTV. Jeżeli nie mamy możliwości ustawienia go na półce, zwykle można bez przeszkód dokupić specjalny uchwyt VESA i zawiesić urządzenie na ścianie. Nie powinno być to zbyt kłopotliwe, gdyż tego typu sprzęty ważą od 3 kg do maksymalnie 7 kg.

 

Tuner DVB-T

Uważa się, że najlepszy telewizor 28 cali ma wbudowany tuner DVB-T. Dzięki niemu możliwy jest odbiór sygnału cyfrowej telewizji naziemnej, bez potrzeby podłączania dodatkowego dekodera. Każdy nowoczesny sprzęt powinien być wyposażony w takie rozwiązanie, gdyż w Polsce całkowicie zrezygnowano z nadawania telewizji analogowej.

 

Smart TV

Za sprawą technologii Smart TV telewizor staje się użytecznym urządzeniem, służącym nie tylko do oglądania filmów, ale również przeglądania stron internetowych, korzystania z mediów społecznościowych czy tzw. multimediów na życzenie. Sprzęt ze Smart TV wymaga podłączenia do Internetu, umożliwia to wbudowany moduł Wi-Fi, a jeśli go nie ma, wystarczy użyć kabla Ethernet. Niektóre nowoczesne telewizory ze Smart TV dają możliwość sterowania nimi za pomocą gestów lub nawet prostych komend głosowych, a nie tylko przy użyciu dołączonego pilota.

 

Złącza

Kupując telewizor, sprawdźmy, czy ma potrzebne złącza. Podstawą jest gniazdo HDMI, które zastąpiło popularną kilkanaście lat temu wtyczkę Euro. Coraz częściej do dyspozycji mamy również port USB, umożliwiający podłączenie pendrive’a, odtwarzacza MP3 oraz inne zewnętrzne nośniki danych. To daje nam możliwość wykorzystania telewizora do przeglądania zdjęć, plików wideo, odtwarzania playlisty itp. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy sprzęt obsługuje wszystkie formaty plików, czyli mp3, avi, jpg, flv itp. To może mieć istotne znaczenie przy podejmowaniu decyzji, jaki telewizor 28 cali jest najlepszy.

Zastosowane technologie

Na jakość obrazu, a także dźwięku, wpływają technologie, w jakie zostało wyposażone urządzenie. Najczęściej słyszy się o takich rozwiązaniach jak m.in. HDR (High Dynamic Range), pozytywnie wpływającym na realizm oglądanego obrazu czy PurColor, zapewniającym bardziej naturalne kolory. Na zagwarantowanie lepszej jakości dźwięku wpływają natomiast takie technologie jak Dolby Digital Plus i Dolby Pulse.

 

Dodatkowe opcje

28-calowe telewizory są na tyle praktyczne i niewielkie, że często są podstawowym elementem wyposażenia pokoi w hotelach, pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych. Z tego względu sprzęty te często mają tzw. tryb hotelowy, umożliwiający zablokowanie dostępu do niektórych kanałów telewizyjnych, ustawienie maksymalnego poziomu głośności dźwięków czy podłączenie do płatnych kanałów. Co więcej, najlepszy telewizor 28 cali ma timer umożliwiający określenie czasu, po jakim automatycznie się wyłączy przy dłuższej bezczynności. To pozwala na zasypianie przy włączonym urządzeniu, bez ryzyka, że będzie działać przez całą noc.

 

Telewizory 28 cali w dobrych cenach

Przeciętnie 28-calowe telewizory z wyświetlaczem LED kosztują od 600 zł do 1000 zł. Wśród nich można znaleźć modele ze Smart TV. Dostępne są również znacznie droższe sprzęty, za które trzeba zapłacić ponad 2000 zł. To urządzenia oferowane przez renomowanych producentów, wyposażone w komunikację Wi-Fi i nowoczesne technologie poprawiające komfort oglądania telewizji.

 

 

Gdzie kupić telewizor 28 cali?

 

Skoro już wiesz, jaki telewizor 28 cali jest polecany do codziennego oglądania telewizji, możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniego sprzętu. Musisz podjąć decyzję, gdzie kupisz urządzenie, a do wyboru masz dwie opcje – w sklepie stacjonarnym oraz internetowym. Która z nich jest lepsza?

Zakup telewizora stacjonarnie – zalety

Sklepy RTV AGD znajdziemy zarówno w mniejszych, jak i większych miejscowościach. W ich asortymencie są nie tylko bardzo duże, ponad 40-calowe telewizory, ale również te mniejsze, także z ekranem o przekątnej 28 cali. Idąc do sklepu stacjonarnego, możemy dokładnie obejrzeć dostępne sprzęty i sprawdzić np. jak gruba jest ich obudowa oraz jak dużą mają podstawkę. To pozwala nam zdecydować, który telewizor będzie dobrze prezentował się w pomieszczeniu i zmieści się na półce. Należy wspomnieć także o tym, że w sklepie stacjonarnym istnieje możliwość włączenia wybranego urządzenia. Możemy więc sprawdzić, czy widziane na ekranie kolory mają odpowiedni kontrast, jak płynnie zmienia się obraz podczas dynamicznych scen itp.

Na zakupy do sklepu stacjonarnego najlepiej wybrać się w czasie sezonowych obniżek. Wtedy za wypatrzony telewizor możemy zapłacić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych mniej, zależnie od modelu. Ponadto po zapłaceniu za produkt możemy od razu wziąć go do domu i podłączyć.

 

Zakup telewizora stacjonarnie – wady

Wspomnieliśmy, że zakupiony telewizor możemy zabrać ze sobą i zawieźć do domu. Jednak to może być problemem, zwłaszcza jeśli mamy mały samochód. Mimo że 28-calowy sprzęt nie jest tak duży, jak ten 50-calowy, to jednak kłopotliwe często okazuje się samo przeniesienie go ze sklepu do zaparkowanego auta. Jeśli idziemy na zakupy w czasie wyprzedaży, musimy uzbroić się w cierpliwość. Obniżone ceny sprawiają, że w galeriach handlowych robi się bardzo tłoczno, a w kolejce do kasy niekiedy spędza się nawet kilkadziesiąt minut. Poza tym w niektórych sklepach możemy mieć do wyboru tylko kilka 28-calowych telewizorów, ponieważ obecnie na popularności wciąż zyskują modele ze znacznie większym ekranem.

 

Zakup telewizora przez Internet – zalety

Telewizor możemy bez przeszkód kupić w Internecie, gdyż wiele sklepów stacjonarnych ma też swoją stronę www. To daje nam możliwość złożenia zamówienia w dowolny dzień i o każdej porze, a więc także w niedzielę wolną od handlu. Mając wątpliwości, czy dane urządzenie spełni nasze oczekiwania, możemy znaleźć na jego temat recenzje napisane przez osoby, które zdecydowały się na jego zakup. Poza tym robienie zakupów przez Internet wiąże się z możliwością szybkiego porównania cen w wielu sklepach. Po złożeniu i opłaceniu zamówienia telewizor zostanie nam dostarczony pod drzwi, więc nie musimy się martwić np. o to, że mamy zbyt mały samochód, aby go przewieźć.

Zakup telewizora przez Internet – wady

W przypadku robienia zakupów w sklepie stacjonarnym cierpliwością należy wykazać się podczas stania w kolejce do kasy. Kupując telewizor przez Internet, musimy poczekać kilka dni na dostarczenie zamówienia. Istnieje też ryzyko, że sprzęt zostanie uszkodzony w transporcie, ale wtedy możemy od razu spisać specjalny protokół w obecności kuriera i zażądać zwrotu pieniędzy za zakupiony produkt. Jeśli obawiamy się, że telewizor nie będzie nam w pełni odpowiadać, możemy najpierw obejrzeć go w sklepie stacjonarnym, a dopiero później zamówić przez Internet.

 

Gdzie można kupić telewizor 28 cali?

28-calowe telewizory znajdziemy w wielu miejscach, także niektórych hipermarketach. Jednak największy wybór produktów mamy w sklepach RTV AGD, takich jak: Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, Avans, NEONET, OleOle! czy Max Elektro.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ