Ranking 11 najlepszych telewizorów 65 cali w 2023

Ostatnio aktualizowane: 30.05.23

 

Telewizor 65 cali – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Telewizor Samsung The Frame QE65LS03A został w roku 2023 okrzyknięty najlepszym telewizorem w swojej klasie. Nie tylko to lekki model, ale też zupełnie płaski i można go powiesić na ścianie wzorem obrazu. Wzorem obrazu też, gdy jest wyłączony na ekranie pojawia się wygaszacz przedstawiający dzieła malarskie znanych mistrzów. Wielkość ekranu 65 cali spełnia obecne standardy, podobnie jak rozdzielczość ekranu wynosząca 3840 x 2160 Px. Ten dobry telewizor 65 cali można również ustawić na podłodze na nóżkach typu sztalugi o regulowanej wysokości. Drugim z kolei najlepiej postrzeganym odbiornikiem jest Telewizor LG OLED65C12LA DVB-T2. To Smart TV dedykowany zarówno dla graczy jak i pasjonatów filmów czy sportowych rozgrywek i ceniony przez nich za wysokiej jakości obraz.

11 najlepszych telewizorów 65 cali. Opinie w 2023 roku

 

W wyborze sprzętu powinien pomóc Ci również ranking telewizorów 65 cali. To zestawienie kilku nowoczesnych urządzeń wyposażonych w innowacyjne technologie i rozwiązania, takie jak np. Smart TV czy obsługa standardu HDR.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To model, którego wygląd przynosi na myśl tradycyjny obraz, powieszony na ścianie, nie odstaje od niej, ma wymienne ramki, a gdy wyłączony wyświetla obrazy znanych malarzy. Do zalet doliczyć należy pilota zdalnego sterowania ładowanego światłem i przez USB

Wady

Za wadę użytkownicy wskazują brak menu w języku polskim oraz to, że dźwięk jednak odbiega od tego z kina domowego, zatem koneserom muzyki może być potrzebny dodatkowy sprzęt do odbioru dźwięku.

Podsumowanie

To model 4K o ekranie wielkości 65 cali i matrycy QLED 120 Hz. Smart TV ma system operacyjny Tizen, nagrywanie na USB, moduł WiFi i Bluetooth. Waga telewizora z podstawą to 22,5 kg, bez niej 22,1 kg.

Drugi wybór

Zalety

To model zaopatrzony w system operacyjny WebOS z menu w języku polskim. Odbiornik wyposażono w 4 porty HDMI, 3 porty USB, złącze Ci, Ethernet i złącze kompozytowe AV. Ponadto telewizor ma dostęp do WiFi i technologii Bluetooth.

Wady

Aczkolwiek w telewizorze zainstalowano 2 głośniki o mocy 10 W, duża część użytkowników twierdzi, że dźwięk jest na tyle słaby, że wymaga instalacji soundbara z Dolby Atmos. Dla użytkowników oryginalny dźwięk jest zbyt „płaski” i ma za mało basów.

Podsumowanie

Telewizor będzie odpowiedni zarówno dla pasjonatów filmów, rozgrywek sportowych, jak i tych, którzy potrzebują go do rozgrywek gamingowych. Obraz w zależności od wykrytego sposobu wykorzystania automatycznie dostosowuje najlepsze parametry.

Rozważ też

Zalety

Mamy tu system operacyjny Android 10 ze zintegrowanym Wi-Fi oraz przeglądarką internetową. Fabrycznie zainstalowano takie aplikacje jak: Youtube, Netflix, HBO GO, Disney+, Apple TV, Skylink Live TV, Amazon Prime jest tu też zintegrowany Chromecast.

Wady

Jak podają użytkownicy telewizor nie obsługuje kodeka AV1 oraz audio AAC. Jest zatem obawa, że w przyszłości do obsługi serwisów streamingowych jak Netlix, Apple, Prime i tym podobnych konieczny będzie montaż przystawki.

Podsumowanie

Do odbiornika dołączono pilot zdalnego sterowania, ale można nim zarządzać też komendami głosowymi lub podłączyć klawiaturę. Sprzęt wyposażono w 4 porty HDMI 2.1, 3 porty USB 3.0, Slot CI oraz 1 optyczne wyjście audio i 1 wyjście słuchawkowe.

 

Telewizor Samsung 65 cali

 

1. Telewizor Samsung The Frame QE65LS03A

 

Telewizor Samsung The Frame 2023 QE65LS03A to model wzbudzający u klientów największe obecnie zainteresowanie. Ma on 65’’ matrycę QLED 120 Hz i rozdzielczość 4K Ultra HD. Tym co sprzęt ten wyróżnia spośród innych jest wymienna ramka, której design każdy użytkownik może dobrać według własnych preferencji. Ciekawym rozwiązaniem jest też dopasowany uchwyt pozwalający na zawieszenie telewizora wzorem obrazu na ścianie, przy czym za pomocą obrotowego wspornika możemy regulować kąt nachylenia ekranu.

Użytkownicy, którzy chcą oglądać program ze stojącego telewizora producent oferuje również regulowaną podstawę typu sztaluga. Istotne jest jednak to, że odbiornik podłączamy pojedynczym o niewielkim przekroju kablem, który łączymy z Moduł One Connect, skrzynką umieszczoną w wygodnym miejscu. Tym co jest tu absolutnie nowatorskie, jest wyświetlanie na monitorze znanych dzieł sztuki, gdy telewizor jest wyłączony.

Telewizor Samsung 65 cali został też zaopatrzony w liczne porty wejścia i wyjścia, z których wymienić możemy 4xHDMI, 2xUSB, CI+, LAN, WiFi i BT. Zamontowano tu także 2 głośniki o mocy 10 W każdy i zastosowano liczne technologie poprawiające dźwięki, są to między innymi: Dźwięk podążający za obiektem, funkcja adaptacji dźwięku+ czy Multiroom Link.

 

 

 

 

Telewizor LG 65 cali

 

2. Telewizor LG OLED65C12LA DVB-T2

 

Telewizor LG OLED65C12LA DVB-T2 zyskał wśród klientów wysokie noty i jest obecnie jednym z chętniej kupowanym modelem. Wymiary tego modelu bez podstawy to: Szerokość 149,9 cm, wysokość 83 cm i głębokość 4,69 cm, waga modelu to 24 kg i można go postawić na dołączonej podstawce lub powiesić na ścianie przy pomocy uchwytu VESA. Telewizor LG 65 cali ma ekran typu OLED o rozdzielczości 3840*2160 px, zatem jest to standard 4K Ultra HD.

Tym co wyróżnia opisywany model to technologia pozwalająca na samoczynne zaświecenie pojedynczych pikseli, dzięki czemu obraz na monitorze cechuje wyjątkowy realizm, potwierdzają to też opinie opisujące ten telewizor 65 cali. Jest to też reprezentant tak zwanych smart TV, zatem znajdziemy w nim szereg rozmaitych funkcji rozszerzających funkcjonalność sprzętu. Za pomocą Wi-Fi użytkownik połączy się z Internetem co pozwoli na korzystanie z jego zasobów na dużym ekranie.

Jak wykazał test użytkowników, telewizor 65 cali wyposażony w technologię ThinQ AI, niezależnie od zarządzania nim za pomocą pilota, reaguje na wydawanie głosowych poleceń. Warta uwagi jest też technologia Dolby Vision IQ, która w sposób automatyczny ustawia obraz dostosowując go do wyświetlanych treści, o innych parametrach przy oglądaniu filmów, innych do rozgrywek sportowych czy dopasowanych do rozgrywek gamingowych.

 

 

 

 

Telewizor Sony 65 cali

 

3. Telewizor Sony Bravia XR-65A90J

 

Telewizor Sony Bravia XR-65A90J to reprezentant Smart TV z systemem Android o rozdzielczości ekranu 3840 x 2160 px. Rozmiar Sony Bravia XR-65A90J to wraz z podstawą: Szerokość 150,2 cm, wysokość 83,4 cm i głębokość 31,7 cm. Telewizor Sony 65 cali został skonstruowany w taki sposób, aby podczas pracy jego procesor XR analizował nieustannie dane i poprawiał jakość obrazu dostosowując głęboką czerń czy jasność do intensywnych świateł.

W tym samym czasie technologia XR Triluminos Pro™ pracuje nad reprodukcją szerokiej palety barw uzupełniając ją o te nietypowe, przez co odcienie na ekranie stają się tożsame z tymi w realnym świecie. Nad dźwiękiem natomiast czuwa Acoustic Auto Calibration optymalizując go zgodnie ze strukturą pomieszczenia w jakim się telewizor znajduje. Jak przekazują użytkownicy telewizory OLED 65 cali mają intuicyjne menu pozwalające na sprawną konfigurację i obsługę.

Bez problemu znajdziemy ustawienia, aby wybrać YouTube czy Netflix, a dołączony aluminiowy pilot z podświetlanymi klawiszami podoba się niemal każdemu. Za jego pomocą włączymy również opcję obsługi głosowej. 

 

 

 

 

Telewizor Philips 65 cali

 

4. Telewizor Philips 65PUS7805

 

Telewizor Philips 65PUS7805 zachwyca smukłością linii i możliwością sterowania głosem. Mimo, że telewizor Philips ma 65 cali można go powiesić na ścianie, albo wykorzystać dołączone nóżki i ustawić na szafce. Model obsługuje rozdzielczość 4K, zatem oglądanie programów przyniesie wiele przyjemności, bo na obrazie widzowi nie umknie żaden szczegół.

Producent zadbał o wyposażenie odbiornika w funkcję Smart TV, a także sprawił, że można go używać do przeglądania stron internetowych. W ramach Smart TV mamy tu już zainstalowane aplikacje takie jak: YouTube, Netflix, ipla, TVN Player, cda.pl, Rakuten TV, Prime Video i CHILI. Dodatkowo mamy tu funkcje oszczędzania energii takie jak zegar automatycznego wyłączania, tryb ECO i wyłączanie obrazu w przypadku odbierania fal radiowych.

Producent podaje, że Philips 65PUS7805 na 1000 godzin pracy zużywa 109 kWh, a w trybie HDR 213 kWh. Wraz z urządzeniem klient otrzymuje dedykowany mu pilot zdalnego sterowania wyposażony w mikrofon, pozwalający na obsługę wyboru programów za pomocą głosu. 

 

 

 

 

Telewizory OLED 65 cali

 

5. Telewizor Sony Bravia XR-65A90J

 

Wielu odbiorców twierdzi, że telewizor Sony Bravia XR-65A90J charakteryzuje głębia obrazu i realistyczne kolory.  Sony Cognitive Processor XR nieustannie analizuje dane, w celu ulepszenia obrazu, a funkcja Kontrast XR dostosowuje jasność do najbardziej intensywnych świateł aktualnie na ekranie oraz występującej głębokiej czerni.

Natomiast technologia interpolacji przetwarza obraz tak, że staje się on zbliżony do jakości 4K. Rozdzielczość ekranu to 3840×2160 Px.  Telewizor wyposażono w system Android i funkcję Smart, w ramach której są na nim już zainstalowane takie aplikacje jak YouTube, Google Play Store, Netflix, Chromecast i HBO GO. Matryca OLED o wielkości 65 cali ma częstotliwość odświeżania 120 Hz.A głośniki łącznie mają moc 60W. Zastosowano tu także technologię dolby digital oraz system dźwięku przestrzennego.

Waga sprzętu wraz z podstawą to 24,6 kg, a jego wymiary, również z podstawą to: szerokość 150,2 cm, wysokość 83,2 cm oraz głębokość 31,7 cm. Pobór mocy w trakcie pracy wynosi 532 W, a w czasie czuwania 0,5 W. 

 

 

 

 

Telewizor TCL 65 cali

 

6. Telewizor TCL QLED 65C715

 

Telewizor TCL QLED 65C715 według producenta, dzięki technologii kropek kwantowych zapewnia więcej niż miliard kolorów w kinowej jakości. zapewnia to nie tylko wierne odwzorowanie kolorów, ale też poziom głębi wysokiej jakości. Telewizor TCL 65 cali to również ultracienka konstrukcja z obrazem 4K i wieloma funkcjami Smart TV. Zainstalowano tu system Android, z wbudowanym Asystentem Google. Bezramkowa konstrukcja przedstawia nową jakość w każdym salonie.

Metalowa konstrukcja wraz z eleganckim stojakiem sprawi, że telewizor łatwo wkomponuje się w istniejącą aranżację pokoju. Tym co interesujące jest w tym modelu, jest to, że bez przerywania oglądania (funkcja obraz w obrazie) można sprawdzić wynik meczu. Każdy z użytkowników może mieć własne ustawienia boczne, gdzie szybko znajdzie swoje ulubione treści. TCL QLED 65C715 został też wyposażony w komunikację za pomocą Bluetooth, WiFi, DLNA i LAN.

A jego matryca QLED ma częstotliwość odświeżania 50 Hz. Znajdziemy tu także 3 złącza HDMI i 2 porty USB. Szerokość modelu wraz z podstawą to 144,6 cm , a jego głębokość wynosi 30 cm. 

 

 

 

 

Telewizor 65 cali 4k

 

7. Telewizor Samsung QLED QE65Q80A

 

Smart TV oparty na systemie Tizen charakteryzuje telewizor Samsung QLED QE65Q80A. Znajdziemy tu 4 złącza HDMI, 2 porty USB z możliwością nagrywania na nośnik USB oraz ponadto CI+,LAN,WLAN i, BT. Nowa linia 2023 roku ma wielkość ekranu 65 cali i rozdzielczość 3840 x 2160 px. Telewizor 65 cali 4K wyposażono w tuner telewizji kablowej, satelitarnej i naziemnej, a częstotliwość odświeżania obrazu wynosi 120 Hz.

Łączna moc głośników wynosi 60 W, a przy wydobyciu dobrej jakości dźwięku współpracują technologie i urządzenia: Dolby Digital Plus, Dekoder Dolby 5.1, dźwięk podążający za obiektem, Q-Symphony, funkcja adaptacji dźwięku+, głośnik niskotonowy, Multiroom Link, Bluetooth Audio, Surround Sound.

W QLED QE65Q80A zastosowano też wsparcie aplikacji SmartThings i możliwość przeglądania stron internetowych. Menu jest dostępne w języku polskim, a koneserom obrazu producent dostarcza kilka jego trybów takich jak naturalny, kinowy, sportowy, standard, tryb gier i hotelowy. 

 

 

 

 

Telewizor Panasonic 65 cali

 

8. Telewizor Panasonic TX-65HX710E

 

Tym co cenią użytkownicy modelu Panasonic TX-65HX710E jest możliwość pobrania wszelkich aplikacji i gier ze sklepu Play. Zatem amatorzy grania na dużym ekranie bez problemu pobiorą ulubiona grę, aby użyć jej nie tylko na laptopie czy smartfonie, ale właśnie na telewizorze o wielkości 65 cali. Umożliwia to wgrany w telewizor Panasonic 65 cali system Android.

Na uwagę zasługuje też wbudowana obsługa Chromecast pozwalająca na oglądanie rodzinnych zdjęć wykonanych za pomocą dowolnego urządzenia na domowym odbiorniku. Producent zastosował tu matrycę typu LED o przekątnej ekranu wynoszącej 164 cm w formacie HD i rozdzielczości  3840 x 2160 Px. Matryca ma technologię HDR, a częstotliwość odświeżania wynosi 50 Hz. Wykorzystano tu również 2 głośniki o łącznej mocy 24 W, a jako łączność funkcjonuje WiFi i technologia Bluetooth.

Telewizor można postawić na szafce za pomocą dołączonego stojaka, lub powiesić na ścianie, gdyż jest zgodny ze standardem VESA.Wysokość modelu bez podstawy wynosi 83,6 cm, szerokość 145,2 cm, głębokość 7,2 cm. Waga bez podstawy to 20 kg.  

 

 

 

 

Telewizor Sharp 65 cali

 

9. Telewizor Sharp 65BL2EA

 

Telewizor Sharp 65BL2EA to źródło długiej i niezapomnianej rozrywki. Za pomocą odbiornika użytkownik ma dostęp do wielu platform streamingowych, rozmaitych gier i wielu aplikacji dostępnych za pomocą Google Play. Niektóre z nich, jak serwisy z serialami i filmami, typu Netflix, Prime Video, HBO GO, ipla czy Player oferują dodatkową, pozaprogramową rozrywkę.

Ze sklepu Play użytkownik również może pobrać przeglądarkę internetową, za pomocą której, przy użyciu klawiatury na USB czy myszki, będzie mógł w wygodny sposób surfować po Internecie z użyciem dużego ekranu. Najwyższy poziom akustyczny w tym urządzeniu zapewnia technologia DTS Virtual:X sprawiając, że dźwięk rozbrzmiewa nad głową, w czym pomaga system dźwiękowy wyposażony w 2 głośniki wysokotonowe o mocy 10 W każdy i niskotonowy woofer.

Telewizor Sharp 65 cali wzorem laptopów posiada czytnik kart SD, dzięki czemu bez problemu pokażesz rodzinie zdjęcia z wakacji w rozdzielczości 4K. Interesującą funkcją jest sterowanie za pomocą głosu, pozwala na to Asystent Google i system operacyjny Android 9.0. 

 

 

 

 

Telewizor 65 cali 100hz

 

10. Telewizor TCL 65C825

 

Według opisu producenta telewizor TCL 65C825 wyposażony w nowoczesną technologię kropek kwantowych zapewnia obraz kinowy i ponad miliard kolorów i odcieni. Dlatego też ten telewizor 65 cali z wyświetlaczem QLED zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów i głębi. Dodatkowo model ten wyświetla obrazy z prędkością 100 klatek na sekundę zapewniając płynny obraz zarówno podczas seansów filmowych, jak i w grach, czy rozgrywkach sportowych z jakością 4K o rozdzielczości 3840×2160.

Na uwagę zasługuje również design TCL 65C825. Metalowa konstrukcja bez ramy zaopatrzona w centralną podstawkę pozwoli na ustawienie odbiornika w niemal każdym miejscu. Telewizor 65 cali 100Hz zapewnia też użytkownikowi dźwięk wysokiej jakość, zapewnia to soundbar i głośniki ONKYO. TCL 65C825 wyposażono również w 4 złącza HDMI, 2 porty USB oraz port Ethernet (LAN).

 

 

 

 

11. Telewizor LG OLED Dla Gracza OLED65BX3LB

 

Model LG OLED Dla Gracza OLED65BX3LB budzi emocje u wielu miłośników kina TV, ma on 65 cali i proporcje ekranu 16:9, podświetlenie matrycy typu OLED z częstotliwością odświeżania 100Hz, a także licznymi funkcjami poprawy obrazu, z których wymienić możemy: Perfect Colors, Pixel Dimming, Perfect Black, 4K Cinema HDR, Ultra Luminance Pro, AMD FreeSync, HDR Dynamic Tone Mapping, OLED Motion Pro, Dolby Vision IQ, FILMMAKER MODE, tryb HGiG, NVIDIA G-Sync, α7 Gen3 Intelligent Processor, AI Picture. Telewizor LG 65 cali jest dedykowany dla osób, które interesuje gra na dużym ekranie i wyposażono go także w tryb sport.

Telewizor wyposażono również w system dźwięku przestrzennego Dolby Surround i 4 głośniki o mocy 10 W każdy. Podobnie jak inne telewizory OLED 65 cali LG OLED Dla Gracza OLED65BX3LB to Smart TV wyposażony w przeglądarkę internetową, moduł WiFi, Bluetooth i nagrywanie na USB, z zainstalowanymi aplikacjami Apple TV, Disney+, Netflix i YouTube. Opinie jakie ten telewizor 65 cali zbiera, mówią głównie o dobrej jakości dźwięku i łatwości obsługi sprzętu. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki telewizor 65 cali kupić?

 

Biorąc pod uwagę to, że nowoczesne telewizory różnią się między sobą dostępnymi funkcjami, technologiami, designem itp. (nawet jeśli mają ekran o tej samej przekątnej), wybór właściwego modelu może być kłopotliwy. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować poradnik zakupowy pełen wskazówek i przydatnych informacji. Podpowiadamy w nim, jaki dobry i tani telewizor 65 cali wybrać, aby nie żałować podjętej decyzji.

Urządzenie LED czy OLED?

Kupując telewizor, musimy zdecydować przede wszystkim o rodzaju matrycy. Obecnie do wyboru mamy przede wszystkim sprzęty LED i OLED. Te pierwsze są uważane za ulepszoną wersję urządzeń LCD, wyposażono je w diody LED emitujące światło (tego typu produkty nie wymagają więc dodatkowego oświetlenia). Do ich zalet zalicza się wysoki współczynnik kontrastu i dobre odwzorowanie kolorów. Modele LED dzielimy na Edge LED (diody umieszczone są przy krawędziach ekranu) i Full LED (diody są rozmieszczone na całej powierzchni wyświetlacza).

Telewizor OLED 65 cali to bardziej zaawansowany sprzęt, jeśli chodzi o wykorzystane technologie. Są one wyposażone w tzw. diody organiczne odpowiadające za generowanie pikseli. Ponieważ każda z nich świeci niezależnie od pozostałych, to gwarantuje głęboką czerń i świetną jakość wyświetlanych na ekranie kolorów. Sprzęty OLED są znacznie droższe niż LED, dlatego wciąż nie cieszą się tak dużą popularnością wśród konsumentów jednak opinie o tych telewizorach 65 cali są bardzo dobre.

Nie sposób nie wspomnieć też o modelach QLED. To tak naprawdę sprzęty z matrycą LED, ale mające dodatkowo warstwę tzw. kropek kwantowych, czyli Quantum Dot. Takie rozwiązanie ma zapewniać lepsze kolory niż w przypadku zwykłego urządzenia z diodami LED.

 

Rozdzielczość ekranu

65-calowe sprzęty w większości pozwalają na oglądanie filmów i seriali w rozdzielczości 3840 pikseli x 2160 pikseli, czyli 4K UHD. To oznacza, że obraz jest bardziej szczegółowy i możemy dostrzec każdy detal. Tego typu urządzenie z pewnością spodoba się osobom, które uwielbiają oglądać telewizję w wolnym czasie, a także tym grającym na konsoli. Są też telewizory gwarantujące rozdzielczość Full HD (1920 pikseli x 1080 pikseli). Z uwagi na to, że większość stacji telewizyjnych oferuje programy w takiej jakości, możemy w pełni wykorzystać możliwości zakupionego sprzętu.

 

Smart TV

Smart TV w telewizorze 65 cali to według wielu osób funkcja, w którą powinien być wyposażony najlepszy telewizor 65 cali. To opcja dająca nam dostęp do różnych aplikacji z dostępnymi on-line filmami i serialami. Za sprawą Smart TV możemy też korzystać z mediów społecznościowych, grać w gry internetowe oraz przeglądać swoje ulubione strony.

 

Komunikacja – jaki telewizor 65 cali jest najlepszy?

Aby sprzęt umożliwiał nam dostęp do Internetu, musi być wyposażony w moduł Wi-Fi, ewentualnie odpowiednie wyjście, do którego podłączymy kabel Ethernet. Test telewizorów 65 cali pokazał, że nawet stosunkowo tanie telewizory mogą łączyć się z Internetem. Warto pamiętać, że nie zawsze połączenie Wi-Fi jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ mogą pojawiać się zakłócenia lub krótkie przerwy w łączności. Z tego względu połączenie przez kabel Ethernet nie jest złym rozwiązaniem (w razie potrzeby przewód możemy zamaskować).

 

Tuner DVB-T

W naszym kraju już od kilku lat działa cyfrowa telewizja naziemna. Aby móc odbierać jej sygnał, do starszego telewizora trzeba podłączyć specjalny dekoder. Nie jest to jednak konieczne, jeśli wybierzemy model mający wbudowany tuner DVB-T. Wówczas możemy bez przeszkód oglądać telewizję, bez potrzeby kupowania dodatkowych urządzeń.

 

Wyjścia i porty

Dobry telewizor ma nie tylko wyjście słuchawkowe czy HDMI, ale też porty USB. To daje możliwość podłączenia do sprzętu pendrive’a lub innego nośnika danych, aby np. móc obejrzeć na dużym ekranie filmy i zdjęcia z wakacji. Niektóre modele mają też m.in. czytnik kart pamięci. Warto ponadto sprawdzić, czy produkt wyposażono w moduł Bluetooth. Wtedy będziemy mogli używać bezprzewodowych słuchawek i szybko połączyć telewizor ze swoim smartfonem, tabletem itp.

 

Technologia HDR

Technologia HDR (High Dynamic Range) wpływa na poprawę jakości kolorów obrazu, w efekcie czego są żywsze, a do tego bardziej realistyczne. To z kolei zwiększa komfort oglądania filmów. Nie wszystkie urządzenia obsługują standard HDR, ale jeżeli lubimy spędzać wolny czas przed telewizorem, warto znaleźć model wyposażony w taką technologię.

 

Sposób sterowania

Co prawda do każdego sprzętu dołączony jest w komplecie pilot zdalnego sterowania, jednak urządzenie możemy obsługiwać też na inne sposoby. W zależności od poziomu zaawansowania technologicznego, najlepsze telewizory 65 cali mogą być także sterowane przy pomocy swojego smartfona (trzeba jedynie zainstalować odpowiednią aplikację) lub głosowo, wydając określone komunikaty. To nowoczesne, ale też wygodne opcje, ponieważ nie musimy szukać pilota, aby zmienić kanał czy poziom głośności dźwięku.

Wymiary i waga

Mówi się, że 65-calowe telewizory są duże i przez to mogą np. optycznie zmniejszać pomieszczenie. Nie jest to jednak do końca prawda. Większość takich urządzeń ma wokół ekranu cienką ramkę, co dodaje im elegancji. Szerokość 65-calowych sprzętów nie przekracza 150 cm, a wysokość – 90 cm. Waga tego typu produktów wynosi zwykle ok. 20 kg. To sprawia, że możemy ustawić urządzenie na półce (po montażu podstawki) lub zawiesić na ścianie. Planując zakup telewizora 65 cali, warto też podejść do sklepu Media Expert czy Media Markt aby zobaczyć go na żywo.

 

Jakość obrazu i dźwięku

W celu poprawy jakości obrazu producenci wyposażają oferowane przez siebie telewizory w innowacyjne rozwiązania, takie jak technologia Dolby Vision czy funkcja Micro Dimming, analizująca i regulująca obraz w kilku tysiącach stref po to, aby poprawić kontrast barw oraz nadać czerni większą głębię. Jeśli chodzi o dźwięk, to zwykle za jego jakość odpowiada technologia Dolby Atmos lub podobne. Telewizory mają wbudowane głośniki, ich łączna moc wynosi od 20 W do ponad 40 W. Co ciekawe, w przypadku niektórych urządzeń dźwięk wydobywa się z całego ekranu, a to daje bardziej realistyczny efekt i zapewnia lepszą synchronizację z obrazem.

 

Telewizory 65 cali w dobrych cenach

65-calowe telewizory z matrycą LED kosztują przeciętnie od 3000 zł do ok. 6000 zł. Na zakup modelu OLED wydamy znacznie więcej, bo od 8000 zł do nawet 15 000 zł lub więcej. Zależy to od producenta, ale też rozdzielczości obrazu i dostępnych funkcji. Kupując telewizor, nie warto jednak nadmiernie oszczędzać, zwłaszcza jeśli chcemy, aby sprzęt niezawodnie działał przez długi czas. Odpowiedni model znajdziesz w naszym rankingu tv 65 cali. Dowiesz się z niego też jaki tv 65 cali do 5000 kupić.

 

 

Jaki telewizor wybrać, 55 czy 65-calowy?

 

Planujesz zakupić telewizor? Masz nawet wybrany odpowiedni model, lecz nie możesz zdecydować, ile cali powinien mieć sprzęt? Wiele osób woli decydować się na większe telewizory, nie zawsze jest to jednak dobry pomysł. W poniższym poradniku spróbujemy Ci doradzić, jakie urządzenie będzie lepsze, telewizor, który ma przekątną 55 cali czy taki, którego przekątna wynosi 65 cali.

 

Co możesz zrobić przed samą decyzją?

Na początku zastanów się, czego oczekujesz od samego telewizora i do czego będzie Ci głównie służył. Niektórzy używają telewizora w klasyczny sposób, czyli po prostu oglądają telewizję lub filmy. Inni z kolei potrzebują go wyłącznie od tego, aby podłączyć konsolę do gier. Wtedy potrzeby się zmieniają – zwykle do gier nie potrzebujemy bardzo dużej przekątnej.

Wybierz też odpowiednie miejsce na telewizor. Najlepiej, żeby znajdował się on dokładnie przed kanapą, na której będzie siedział oglądający. Dodatkowe głośniki, czyli popularne kino domowe również powinny być skierowane bezpośrednio na twarz. Oczywiście istnieją technologie, które pozwalają dobrze widzieć obraz nawet z boku, lecz najlepiej jest oglądać telewizor na wprost. Zmierz, jak daleko umieszczona jest kanapa od telewizora oraz, jak dużo masz na niego miejsca. Parametry tego typu mogą przeważyć o tym, co powinieneś wybrać.

Jaki wybrać telewizor, o przekątnej 55 cali czy 65 cali?

Jeżeli masz dylemat pomiędzy wybraniem modelu o przekątnej 55 cali a 65 cali, zwróć uwagę, jaki telewizor jest najczęściej polecany. Kinomaniacy wolą większe sprzęty, gracze mniejsze, jednak najczęściej pojawia się opinia, że to nie rozmiar ma znaczenie, a jakość wyświetlanego obrazu.

W przypadku, kiedy pomieszczenie, w którym zamierzasz umieścić telewizor jest dość duże, postaw na model o przekątnej 65 cali. Jeżeli odległość ekranu od kanapy to więcej niż 3 m, zakup mniejszej wersji, nawet do gier nie będzie dobrym rozwiązaniem. W przeciwnym razie możesz niezbyt wyraźnie widzieć obraz, a oglądanie nie będzie przyjemnością. Jeśli kanapa znajduje się około 2 m od telewizora, a szczególnie chodzi nam tu o jej oparcie, to nie musisz narażać się na większy wydatek i kupować dużego telewizora, wystarczy ten o przekątnej 55 cali.

 

Ważne jest miejsce na telewizor oraz wielkość pomieszczenia

Dokładnie sprawdź, czy w Twoim pomieszczeniu zmieści się większy telewizor, a jeżeli tak, czy samo pomieszczenie nie jest dla niego zbyt małe. Duży telewizor może dawać wrażenie przytłoczenia, a tym samym salon nie będzie prezentował się tak dobrze, jak z mniejszym telewizorem.

 

 

FAQ

 

P1: Telewizor 65 cali – jaka odległość?

To, w jakiej odległości od kanapy ma znaleźć się telewizor z ekranem 65 cali w dużej mierze zależy od jego rozdzielczości. Jeśli jest to urządzenie Full HD, wówczas na każdy cal przekątnej ekranu przypadają ok. 4 cm. To oznacza, że telewizor powinien być ustawiony od kanapy w odległości ok. 260 cm. W przypadku jakości obrazu 4K UHD na każdy cal przekątnej ekranu przypada 2,1 cm, co daje ok. 136,5 cm. Telewizor, który będzie ustawiony niewłaściwie, a więc za blisko lub za daleko kanapy, nie pozwoli na dostrzeżenie na ekranie wszystkich ważnych detali. Poza tym oglądanie filmów prawdopodobnie będzie mało komfortowe.

 

P2: Jaki telewizor – 55 czy 65 cali?

Osoby planujące zakup nowego telewizora, bardzo często wahają się nad dwiema możliwościami: Ekranem o przekątnej 55 i 65 cali. Która opcja jest lepszym wyborem? Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. 55-calowy sprzęt zajmuje nieco mniej miejsca na półce, dlatego może lepiej sprawdzić się w pomieszczeniu o niewielkim metrażu. Poza tym w porównaniu do modelu 65-calowego czasem okazuje się on nieco tańszy, co ma istotne znaczenie dla osób chcących uniknąć nadwyrężenia domowego budżetu. Jakie zalety ma większy telewizor, wyposażony w ekran o przekątnej 65 cali? Sprawia on, że oglądanie filmów, seriali czy transmisji sportowych dostarcza więcej emocji i można poczuć się prawie tak samo, jak na sali kinowej.

P3: Jakie wymiary ma telewizor 65 cali?

Telewizor z ekranem o przekątnej 65 cali nie jest małym urządzeniem i trzeba o tym pamiętać. Jego szerokość wynosi ok. 145 cm, a wysokość ok. 80 – 85 cm. Sprawdzając, czy sprzęt na pewno zmieści się na szafce RTV, warto uwzględnić też wymiary podstawki. Należy mieć również na uwadze, że samo przewiezienie kupionego telewizora do domu może być kłopotliwe. Tego typu sprzęty są zapakowane w duże kartony, których wymiary to ok.: Szerokość – 158 cm, głębokość – 24 cm i wysokość – 96 cm.

 

P4: Ile kosztuje telewizor 65 cali?

Zakup 65-calowego telewizora to stosunkowo duży wydatek. Za takie urządzenie zwykle trzeba zapłacić 3000 – 6 000 zł, zależnie od marki i zastosowanych technologii. Są też nieco droższe modele, które kosztują nawet ok. 10 000 zł. Choć taka kwota może wydawać się wygórowana, to warto pamiętać, że urządzenia, takie jak telewizory kupuje się raz na minimum kilka lat. Nie jest to sprzęt, który wymaga regularnej wymiany, np. co rok. Nie powinniśmy nadmiernie oszczędzać na zakupie telewizora, inaczej może się okazać, że wybraliśmy model, który nie zapewnia w pełni komfortowego oglądania filmów.

 

P5: Jak przewieźć telewizor 65 cali?

Osoby chcące kupić 65-calowy telewizor w sklepie stacjonarnym muszą pamiętać o zorganizowaniu bezpiecznego transportu. Tego typu urządzenie można przewieźć większym autem, przykładowo SUV-em, na tylnej kanapie. Powinno ono być ustawione w pozycji stojącej, ekranem skierowanym na zewnątrz, a więc nie w kierunku siedzenia. Dla bezpieczeństwa należy zamocować karton z telewizorem za pomocą pasów bezpieczeństwa i dodatkowych, elastycznych linek z haczykami. Jeśli nie mamy możliwości przewiezienia telewizora we własnym aucie, można zdecydować się na wykupienie usługi transportu pod wskazany adres lub na skorzystanie z usług firmy przewozowej. Tak kupisz telewizor 65 cali za pośrednictwem serwisu Allegro.

 

 

Dodaj komentarz

5 KOMENTARZ

Grzegorz

April 20, 2022 at 11:38 am

Planujemy kupić TV do nowego mieszkania. Ogólnie oglądamy Netflixx i TV satelitarną (mecze + filmy). Zastanawiamy się nad zakupem Telewizora Manta 65LUW121D lub LG 65NANO753PA. Te dwa modele wybraliśmy bo są jedne z tańszych i oglądneliśmy je w sklepie i dla Nas wydawały się być ok. Jak uważacie ? Zależy nam na cenie im niższa tym lepiej.

Odpowiadać
Artur

October 1, 2021 at 6:07 am

Piszecie, że Samsung The Frame 2021 QE65LS03A ma matrycę QLED 60 Hz, natomiast na stronach producenta jest wskazanie, ze 120 Hz. Możecie to wyjaśnić?

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

October 11, 2021 at 5:20 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Rzeczywiście do opisu wkradł się błąd spowodowany niepoprawnymi danymi na stronie sprzedawcy. Błąd został już poprawiony.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać
Maciej

August 23, 2021 at 10:39 am

Mam TCL QLED 65C715 i jestem zadowolony. Dobra jakość dźwięku i obrazu, android szybki, zero zawieszek. Ja korzystam głównie pod konsolę i do oglądania.

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

September 7, 2021 at 2:28 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać