Ranking 5 najlepszych telewizorów LED w 2022

Ostatnio aktualizowane: 16.01.22

 

Telewizor LED – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Ranking telewizorów LED rozpoczyna model Samsung 55″ Smart UHD TV RU7172. Zebrał on najwięcej pozytywnych opinii konsumentów, na co wpływa ekran o przekątnej 55 cali, dostęp do Smart TV, a także zastosowanie innowacyjnych technologii. Za sprawą urządzenia można oglądać filmy w jakości 4K, co daje pewność, że nie umknie nam żaden szczegół. Poza tym sprzęt łączy się z Internetem bezprzewodowo, ma wbudowany moduł Wi-Fi. Nasz ranking obejmuje także opisy innych ciekawych urządzeń. Pomyśl nad zakupem telewizora LED Sony Bravia KD-65XF9005, który ma bardzo szybki czas reakcji. Wbudowane głośniki zapewniają dobrej jakości dźwięk bez nieprzyjemnych szumów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Telewizor zapewnia obraz w jakości 4K, dlatego na ekranie można dostrzec każdy szczegół. Zastosowanie technologii HDR zwiększa zakres świetlny, co ma pozytywny wpływ na jasność i kontrast kolorów. Sprzęt daje dostęp do Smart TV.

Wady

Nie wszystkim podoba się to, jak działa dołączony do urządzenia pilot. Część konsumentów uważa, że ma on za mały zasięg i do tego nie jest zbyt poręczny.

Podsumowanie

Sprzęt ma 55-calowy ekran, wokół niego jest wąska ramka. To sprawia, że telewizor elegancko się prezentuje. Zapewnia on dobrej jakości obraz, a także dźwięk. Urządzenie ma moduł Bluetooth i Wi-Fi, wyposażono go też w tuner DVB-T.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest wyposażony w technologię Bluetooth, więc można cieszyć się rozrywką bez użycia kabli. Procesor modelu przetwarza obraz w czasie rzeczywistym, co gwarantuje dużą szczegółowość. TV wyposażono w funkcję sterowania głosem.

Wady

Użytkownicy stwierdzili, że obsługa telewizora jest dość trudna. Poza tym urządzenie ma zbyt krótki kabel zasilający, co wpływa na komfort użytkowania.

Podsumowanie

Jest to telewizor typu LED wyposażony w 3 złącza HDMI i 3 USB. Przekątna ekranu to 65 cali. Z kolei rozdzielczość ekranu to 3840 pikseli x 2160 pikseli. Pobór mocy sprzętu w trybie czuwania to 0,50 W.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie ma wszystkie potrzebne złącza, w tym port USB. To oznacza, że możemy przeglądać pliki zapisane na zewnętrznych nośnikach danych. Telewizor można ustawić na półce lub zawiesić na ścianie, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Wady

Sprzęt nie jest wyposażony w Smart TV. Aby zyskać dostęp do aplikacji umożliwiających oglądanie filmów online konieczne jest dokupienie specjalnej przystawki.

Podsumowanie

To telewizor z 32-calowym ekranem zapewniającym rozdzielczość HD. Menu w języku polskim sprawia, że ustawienie optymalnych parametrów urządzenia nie zajmuje dużo czasu. Sprzęt wykorzystuje kilka nowoczesnych technologii, takich jak redukcja szumów 3D oraz Dolby Digital Plus.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki telewizor LED kupić?

 

Telewizory LED są już obecne na rynku od kilku lat. Zostały wprowadzone przez firmę Sony w 2004 roku, a pierwszy model kosztował 15 tysięcy dolarów. Obecnie nie musimy już wydawać takich pieniędzy i mamy dostępne telewizory LED w dobrych cenach. Różnica między standardowymi odbiornikami LCD, a odbiornikami LED to rodzaj podświetlenia umieszczonego za ciekłokrystalicznym panelem. W odbiorniku tym tradycyjne lampy fluorescencyjne z zimną katodą zostały zastąpione diodami LED (Light-Emitting Diode). Technologia LED wykorzystuje ciekłe kryształy, których warstwa może być w różnym stopniu przeźroczysta. Zależy to od wartości napięcia elektrycznego.

Jaki telewizor LED wybrać – dwa rodzaje podświetlenia

Ekran telewizora LED jest podświetlany krawędziowo lub w sposób pełny. Ekran oświetlany krawędziowo ma diody LED umieszczone po bokach ekranu. Pozwala to na wykonanie bardzo cienkiego ekranu, niemniej zdarza się, że odbiorniki takie mogą mieć problemy z równomiernym podświetleniem matrycy, na ogół można zaobserwować, że obraz jest jaśniejszy na bokach.

Drugi rodzaj to telewizory z pełnym podświetleniem LED, gdzie diody są umieszczone za wyświetlaczem. Jest to obecnie najczęściej stosowane rozwiązanie do podświetlenia matrycy. Dodatkowo odbiorniki są wyposażane w technologię “Local Dimming”, która umie wyłączyć wybrane sekcje diod LED w miejscu, gdzie ma być wyświetlany ciemny obraz. Dzięki temu telewizor taki uzyskuje wysoki kontrast i poprawę głębi czerni, parametru niezwykle trudno uzyskiwanego.

Technologia telewizorów LED z matrycą złożoną z diod LED wykorzystującą ciekłe kryształy sprawia, że kryształy odpowiedzialne za wyświetlenie obrazu przepuszczają światło, a pozostałe je blokują.

 

Zalety technologii LED

Do najważniejszych zalet telewizora LED należy to, że są to bardzo cienkie odbiorniki, ich grubość może wynosić nawet 2,5 cm. Pobierają bardzo niewielką ilość energii, w porównaniu do telewizora LCD może to być nawet 70% mniej (choć sam odbiornik będzie droższy od modelu LCD). Oświetlenie z tyłu matrycy, zapewnia równomierne oświetlenie całej matrycy, a odbiorniki z wygaszaniem strefowym oferują głęboką czerń, porównywalną z telewizorami plazmowymi. Technologia LED oferuje również bardzo dobry kontrast obrazu.

 

Ekologia

Bezwzględnie telewizory LED są przyjazne środowisku, bo podczas produkcji wykorzystywanych przez nie podświetleń nie używa się rtęci. Również ze względu na energooszczędność, są to modele postrzegane, jako przyjazne środowisku.

 

Jaki jest najlepszy telewizor LED  – wielkość

Rozmiar odbiornika telewizyjnego jest podawany w calach. Największą popularnością wśród klientów cieszą się odbiorniki od 40 do 65 cali. To, jaka wielkość będzie dla Ciebie odpowiednia, będzie zależało od wielkości pomieszczenia, w którym odbiornik zamierzasz postawić. Przy ekranie 65 cali, odległość od odbiornika powinna wynosić blisko 3 metry. A przy 50 calowym telewizorze już wystarczy umieścić go 2 metry od kanapy. Zwykle też modele większe są wyposażone w więcej nowoczesnych funkcji niż małe odbiorniki. Najbardziej popularnymi jednak modelami kupowanymi przez użytkowników są telewizory wielkości 32 – 40 cali. Taki model jest już na tyle duży, że dobrze się na nim ogląda telewizję, a nie ma problemu ze zmieszczeniem odbiornika w niewielkiej sypialni, czy kuchni.

 

Format ekranu

Format ekranu, to ważny wybór. Tradycyjnym formatem jest proporcja ekranu 4: 3. Jednak wielu producentów oferuje obecnie format panoramiczny, czyli o proporcjach ekranu 16:9. Taki format doskonale sprawdza się przy oglądaniu filmów. Natomiast zaopatrując się w model o formacie 21:9 będziesz mógł cieszyć się obrazem niczym w sali kinowej.

 

Rozdzielczość

Bardzo istotny parametr niezależnie od tego, w jakim celu wykorzystujesz odbiornik. Im jest rozdzielczość wyższa, tym obraz jest wyraźniejszy i bardziej szczegółowy. Oczywiście dostawca programu, też przesyła nam obraz o określonej rozdzielczości. Nigdy nie ma sensu kupować odbiornika o wyższej rozdzielczości niż możesz uzyskać od dostawcy programu. Będą to zwyczajnie wyrzucone pieniądze, bo za wysoką rozdzielczość będziesz musiał zapłacić, a nie dasz rady jej wykorzystać.

Rozdzielczość określa się za pomocą dwóch wartości. Pierwsza z nich określa ilość wyświetlanych pikseli w pionie, a druga w poziomie. Są to, więc maleńkie punkty, za pomocą, których jest tworzony obraz. Obecnie telewizory LED sprzedawane są w następujących rozdzielczościach: 1366 x 768 (HD Ready), 1920 x 1080 (Full HD) i 3840 x 2160 (4K).

 

Częstotliwość odświeżania

Jest to parametr, który mówi o tym, jak często obraz jest na ekranie aktualizowany (odświeżany). Jest to niezwykle istotne przy oglądaniu scen dynamicznych, albo też dla osób używających telewizor, jako monitor do gier. Gdy częstotliwość jest niska sprawia to, że dynamicznie zmieniające się obrazy stają się nieostre. Standardowo telewizory LED posiadają odświeżanie na poziomie 100 Hz. Jest to jakość DVD wystarczająca przy rozdzielczości 720 x 576. Przy rozdzielczości 1920 × 1080 odpowiednia częstotliwość odświeżania to będzie 120 Hz lub więcej. A dla obrazu 4K i 3D zalecane jest odświeżanie na poziomie 240 Hz i więcej.

 

Czas reakcji matrycy

Gdy czas reakcji jest zbyt długi mamy na ekranie efekt smużenia i rozmycie konturów obiektów przy bardziej dynamicznych scenach. Bowiem czas reakcji to czas, w jakim telewizor zarejestruje zmianę położenia obiektu na ekranie. Najlepiej, aby wybrać model telewizora, który dysponuje czasem reakcji krótszym niż 6 ms.

 

 

Kontrast obrazu

Rozróżnić tu możemy kontrast statyczny i dynamiczny i tylko tak da się ten parametr porównać w poszczególnych modelach. Kontrast generalnie jest to określenie, ile razy najjaśniejszy punkt na ekranie jest jaśniejszy od najciemniejszego punktu. Pomiary takie dokonuje się laboratoryjnie, ale nie zmienia to faktu, że wpływa on na jakość odbioru obrazu. Statyczny kontrast oblicza się wyświetlając na ekranie jednocześnie obraz o maksymalnej bieli i maksymalnej czerni (na przykład szachownicę), a następnie oblicza kontrast statyczny. Kontrast dynamiczny mierzy się wyświetlając kolejno najjaśniejszy obraz, a potem najciemniejszy i znów oblicza się jego wartość.

 

Złącza

Każde urządzenie elektroniczne, do komunikacji z pozostałymi w domu urządzeniami potrzebuje szereg złącz. Tak też jest w przypadku naszego telewizora LED, do którego możemy podłączyć szereg urządzeń peryferyjnych, pod warunkiem posiadania odpowiednich wyjść. Wśród najbardziej pożądanych złączy jest analogowe złącze Euro/Scart, które pozwala na przesyłanie obrazu z rozdzielczością 576i oraz dźwięku mono lub stereo. HDMI natomiast to interfejs cyfrowy, za pomocą którego przenosimy sygnał cyfrowy do rozdzielczości 80p oraz dźwięku przestrzennego 7.1 (osiem kanałów). S-Video służy do przenoszenia analogowo obrazu o rozdzielczości 480i.

Złącze komponentowe zaś, to kable zakończone wtyczkami typu cinch, za pomocą których jest przesyłany obraz analogowo o rozdzielczości 1080p. Po dodaniu 4 cinch stereo możliwe jest przenoszenie dźwięku. USB, to obecnie jedno z najbardziej wykorzystywanych złączy. Za pomocą USB podłączymy pamięć zewnętrzną, odtworzymy z niej film, czy muzykę, albo oglądniemy zdjęcia na ekranie telewizora. Równie przydatnym jest posiadanie czytnika kart pamięci, za pomocą którego bezpośrednio z karty pamięci odczytamy film, muzykę, czy inne treści. Natomiast złącze audio pozwala na podłączenie słuchawek lub dodatkowego sprzętu nagłaśniającego.

 

5 najlepszych telewizorów LED. Opinie w 2022 roku

 

Technika wciąż idzie naprzód. Nawet, jeśli Twój stary telewizor jeszcze dobrze działa, to kiedyś przychodzi moment rozstania się z reliktem przeszłości. A może od dawna poszukujesz telewizora dla siebie? Ten ranking jest dla wszystkich tych, którzy myślą o zakupie nowego sprzętu. Postaramy się w nim wskazać dobry i tani telewizor ledowy, wszystkim tym, którzy właśnie takiego modelu szukają.  Poniżej przedstawiamy pięć czołowych modeli opisując ich ceny, a także opinie klientów. Sprawdź, który z modeli najbardziej Ci odpowiada.

 

1. Telewizor Samsung 55″ Smart UHD TV RU7172

 

Samsung 55″ Smart UHD TV RU7172 to telewizor umożliwiający oglądanie filmów w jakości 4K na dużym, 55-calowym ekranie. Możemy dostrzec na nim nawet najmniejszy detal, za co odpowiada nowoczesny procesor UHD i zastosowane technologie. Jedną z nich jest HDR, która odpowiada za właściwy kontrast i jasność kolorów.

Wymiary urządzenia są równe: 123,86 cm x 79,28 cm x 26,13 cm (z podstawą). Jest ono wyposażone w Smart TV, a z Internetem łączy się bezprzewodowo, za pomocą modułu Wi-Fi. Sprzęt ma 3 gniazda HDMI, 2 porty USB, gniazdo Ethernet, złącze CI, a także cyfrowe wyjście audio (optyczne).

Na temat przedstawionego telewizora można znaleźć wiele komentarzy, a przeważają te pozytywne. Konsumenci chwalą go nie tylko za dobrej jakości obraz, ale i dźwięk. Ciekawe jest to, że urządzenie można połączyć z innowacyjną aplikacją SmartThings dającą możliwość wygodnego sterowania wieloma różnymi sprzętami domowymi.

Telewizor Samsung 55″ Smart UHD TV RU7172 ma 55-calowy ekran. Jego wymiary bez podstawy to: 123,86 cm x 71,42 cm x 5,87 cm. Urządzenie waży 17,3 kg.

 

Zalety

Smart TV: Ponieważ sprzęt ma Smart TV, możemy korzystać z różnych aplikacji internetowych, przeglądarki, jak również mediów społecznościowych.

Technologia HDR: Telewizor jest wyposażony w technologię HDR (High Dynamic Range), która gwarantuje realistyczne kolory, nawet podczas najciemniejszych scen.

Tuner DVB-T: Urządzenie ma wbudowany tuner DVB-T, a więc odbiera sygnał cyfrowej telewizji naziemnej (wyposażono go w funkcję automatycznego wyszukiwania kanałów).

Możliwość zawieszenia na ścianie: Sprzęt można bez przeszkód zawiesić na ścianie, wystarczy do niego dokupić odpowiedni wieszak VESA.

Rozdzielczość 4K: Za sprawą telewizora możemy oglądać filmy i seriale w jakości 4K, co pozwala na dostrzeżenie na ekranie większej ilości detali.

 

Wady

Mało poręczny pilot: Kupujący uważają, że dołączony do urządzenia pilot nie jest zbyt poręczny, w dodatku ma mały zasięg (działa na podczerwień).

 

 

 

 

2. Telewizor Sony Bravia KD-65XF9005

 

Do naszego zestawienia wybraliśmy dobrze oceniany przez konsumentów telewizor LED Sony Bravia KD-65XF9005 o przekątnej ekranu równej 65 cali. Taki sprzęt na pewno spełni oczekiwania wymagających użytkowników. Jeśli nie masz miejsca na montaż tak dużego modelu, możesz zdecydować się na zakup 49-calowego lub 55-calowego telewizora. Urządzenie wyposażone jest w 4 złącze HDMI i 3 wejścia USB.

Model Sony Bravia KD-65XF9005 z technologią X-tended Dynamic Range PRO zapewnia, że bardzo ciemne, jak i wyjątkowo jasne kolory zachowują swoją intensywność. Urządzenie ma wysoki kontrast, a mimo to wyświetlany na ekranie obraz jest rzeczywisty. Sprzęt pozwala na odtwarzanie filmów i gier w formacie 4K HDR. 

Telewizor LED ma łączność bezprzewodową Wi-Fi, która umożliwia dostęp do wielu ciekawych treści. Użytkownicy nie mają problemu z wyszukiwaniem ciekawych filmów, seriali czy gier. Konsumenci wskazują, że obsługa sprzętu jest prosta. To wszystko za sprawą przejrzystego menu.

LED Sony Bravia KD-65XF9005 to telewizor o przekątnej równej 65 cali. Rozdzielczość ekranu to: 3840 x 2160 pikseli.

 

Zalety

Technologia 4K X-Reality PRO: Zastosowana technologia 4K X-Reality PRO sprawia, że wyświetlany obraz zyskuje lepszą jakość. W efekcie prezentowany na ekranie materiał multimedialny jest idealnie ostry i ma ładnie odwzorowane barwy.

Dla fanów gier: Telewizor LED Sony Bravia KD-65XF9005 to model polecany dla fanów gier na PlayStation. Entuzjaści rozgrywek z pewnością będą zadowoleni z płynnie przechodzącego obrazu i realistycznych kolorów.

Wyszukiwanie głosowe: Użytkownik ma możliwość skorzystania z funkcji wyszukiwania głosowego poprzez Google. W efekcie możliwe jest sprawne przeglądanie materiałów zamieszczonych w Internecie bez konieczności wpisywania tekstu w odpowiednie okienko.

Płynność obrazu: Dzięki technologii Motionflow XR nie musimy się obawiać o to, że obraz będzie się zacinał, a szybkie akcje nie będą odpowiednio wyświetlane.

 

Wady

Pilot się zacina: Z części zamieszczonych w Internecie opinii wynika, że pilot zdalnego sterowania czasami się zacina, co uniemożliwia szybkie wybranie interesujących nas ustawień. 

 

 

 

 

3. Telewizor LED 32” Manta 32LHN19S HD USB

 

Telewizor Manta 32” 32LHN19S HD USB ma ekran o przekątnej 32 cale, jego rozdzielczość to 1366 x 768 pikseli. Umożliwia oglądanie filmów w jakości HD. Złącza, w jakie wyposażono urządzenie to: HDMI, USB, CI, VGA oraz optyczne. To oznacza, że możemy do niego podłączyć inne sprzęty.

Opisywany model ma wąską ramkę wokół ekranu oraz elegancko wyglądającą podstawę. Jego wymiary są równe: 72,8 cm x 48,1 cm x 20,1 cm. Telewizor wykorzystuje technologie wpływające na poprawę dźwięku, a są to Dolby Digital Plus oraz redukcja szumów 3D.

Jak przekonują konsumenci, sprzęt marki Manta jest godny uwagi. Jest łatwy w obsłudze, ponieważ ma przejrzyste menu w języku polskim. Wbudowany tuner DVB-T pozwala na oglądanie cyfrowej telewizji naziemnej bez potrzeby podłączania zewnętrznego dekodera. Atutem telewizora są też kompaktowe wymiary. Możemy ustawić go na wąskiej półce, a w razie potrzeby zawiesić na ścianie.

Manta 32” 32LHN19S HD USB to telewizor ważący 5,7 kg. Wymiary urządzenia bez podstawy to: 72,8 cm x 49 cm x 8,6 cm. Model ma 32-calowy ekran.

 

Zalety

Ma potrzebne złącza: Sprzęt ma wszystkie złącza, które mogą okazać się przydatne, czyli: USB, HDMI, optyczne, VGA, CI i wyjście słuchawkowe. Jeśli pojawi się taka konieczność, możemy podłączyć do telewizora dodatkowe urządzenia, a także zewnętrzne nośniki danych.

Dobrej jakości brzmienie: Model ma wbudowane głośniki o łącznej mocy 16 W. Wyposażono go też w specjalne technologie, które zapewniają dobrej jakości brzmienie, czyli redukcja szumów 3D oraz Dolby Digital Plus.

Łatwa obsługa: Obsługa telewizora nie sprawi nam żadnego problemu, na co wpływa m.in. przejrzyste menu dostępne w języku polskim. To sprawia, że urządzenie jest często wybierane dla seniorów czy do pokoju dziecka.

 

Wady

Brak Smart TV: Sprzęt nie ma Smart TV. Żeby korzystać z internetowych aplikacji, należy dokupić do niego specjalną przystawkę.

 

 

 

 

4. Toshiba Telewizor 4K UHD 55V5863DG

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez telewizora LED Toshiba 55V5863DG o przekątnej ekranu równej 55 cali. Dokładne wymiary urządzenia bez podstawy to: szerokość – 124,3 cm, wysokość – 76,8 cm i głębokość – 7,4 cm, a jego waga wynosi 17,5 kg. Model wyposażono w dwa głośniki Onkyo o mocy 10 W każdy. Ich jakość jest określana jako bardzo dobra, dlatego nie ma konieczności inwestowania w dodatkowy sprzęt audio.

Telewizor gwarantuje obraz w jakości 4K UHD, który uwzględnia każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. W efekcie oglądając filmy możemy poczuć się, jak w kinie. Na uwagę zasługuje też system Dolby Vision HDR, który również pozytywnie wpływa na jakość prezentowanego na ekranie obrazu. 

Recenzje dotyczące modelu Toshiba 55V5863DG są pochlebne, co pozwala sądzić, że spełnia on oczekiwania konsumentów. Urządzenie jest zrobione z dobrej jakości materiałów, a wyświetlany obraz ma zachowany odpowiedni kontrast.

Telewizor LED Toshiba 55V5863DG ma przekątną ekranu równą 55 cali. Rozdzielczość ekranu to: 3840 x 2160 pikseli.

 

Zalety

Dolby Vision HDR: Model ma system Dolby Vision, który wykorzystuje metadane w celu właściwego dostosowania jasności każdej wyświetlanej klatki. W efekcie obraz zyskuje bardzo dobrą jakość.

Głośniki Onkyo: Telewizor LED ma głośniki Onkyo, które gwarantują przejrzysty dźwięk bez żadnych zakłóceń. Użytkownik nie ma problemu z usłyszeniem nawet cichych dialogów. Co więcej, może wykorzystać sprzęt do słuchania muzyki.

Nagrywanie USB: Urządzenie ma funkcję nagrywania na USB, więc masz pewność, że ulubiony program telewizyjny Cię nie ominie.

 

Wady

Podstawka: Choć wykonana z plastiku podstawka jest stabilna, więc spełni swoje podstawowe zadanie, nie wykazuje dużej odporności na zarysowania.

Obsługa: Pewna grupa osób twierdzi, że urządzenie nie ma intuicyjnego systemu obsługi, więc potrzeba czasu, aby zacząć swobodnie korzystać z wszystkich dostępnych opcji.

 

 

 

 

5. TV 60 Sharp LC-60UI9362E 4k 800Hz

 

Godnym uwagi telewizorem LED jest model Sharp LC-60UI9362E z czarną obudową. Ma on cienkie ramki, które nie przeszkadzają w trakcie oglądania filmów. Model jest wsparty na solidnej podstawie. Nóżki są wykonane z trwałego materiału zapewniającego maksymalną stabilność. Istnieje także możliwość montażu urządzenia na ścianie za pomocą specjalnego uchwytu.

Przekątna ekranu wynosi 60 cali. W ofercie producenta można znaleźć także model o przekątnej 70 cali. Wymiary sprzętu bez podstawy to: głębokość – 4,8 cm, szerokość – 135,2 cm i wysokość – 78 cm. Waga modelu jest równa 22,8 kg. Telewizor ma 3 złącze HDMI i USB. Technologia up-skaler konwertuje obraz do rozdzielczości 4K, dzięki czemu zyskuje on zdecydowanie lepszą jakość.

Konsumenci są zgodni, co do tego, że warto zainwestować w telewizor LED Sharp LC-60UI9362E. Wyświetlany obraz ma zachowany odpowiedni kontrast, a więc kolory są realistyczne. Model spełnia oczekiwania nawet wymagających miłośników kina.

Sharp LC-60UI9362E to telewizor LED z łącznością bezprzewodową Wi-Fi. Przekątna ekranu wynosi 60 cali. 

 

Zalety

Rozdzielczość 4K: Test telewizorów LED Sharp LC-60UI9362E potwierdził, że są to modele gwarantujące bardzo dobrą jakość obrazu. Jest to możliwe dzięki technologii up-skaler, która poprawia obraz do rozdzielczości 4K.

Krótki czas reakcji: Urządzenie wyposażono w wydajny procesor zapewniający szybki czas reakcji.

 

Wady

Połączenie Wi-Fi: W niektórych opiniach pojawia się informacja, że czasami dochodzi do zerwania połączenia z Wi-Fi, co może powodować zakłócenie odtwarzania filmu czy serialu.

Waga: Z racji tego, że telewizor jest stosunkowo ciężki możemy mieć problem z jego bezpiecznym przeniesieniem. Czasami lepiej skorzystać z pomocy dodatkowej osoby, aby mieć pewność, że nie upuścimy sprzętu na podłogę.

 

 

 

 

Ile godzin dziennie możemy spędzić przed telewizorem?

 

 

Oglądanie telewizji to wciąż jedna z najbardziej popularnych rozrywek wśród dzieci i dorosłych, mimo dostępu do Internetu na laptopie, telefonie czy tablecie. Jednak należy pamiętać, że czas spędzony przed szklanym ekranem powinien być ograniczony, gdyż ma to negatywny wpływ na nasze zdrowie. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, ile godzin dziennie powinniśmy spędzać przed TV.

 

Szkodliwy wpływ telewizji

Liczne badania naukowe potwierdzają negatywny wpływ telewizji na zdrowie dziecka i osoby dorosłej, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Jest to związane z nadmiarem emitowanych bodźców, jakością prezentowanych treści, a także tendencją do upraszczania rzeczywistości i niedostateczną stymulacją mózgu. Mimo to telewizor znajduje się niemal w każdym domu, a oglądanie ulubionych kanałów jest głównym sposobem na relaks i rozładowanie stresu po ciężkim dniu. 

Jednym z negatywnych skutków nadmiernego oglądania telewizji jest brak odpowiedniej ilości ruchu, co prowadzi do zaburzeń rozwoju ciała. Grozi nam nadwaga, problemy z równowagą i wady kręgosłupa. Zbyt częste patrzenie w ekran może doprowadzić też do pogorszenia się wzroku, objawiające się  krótkowzrocznością.

Nadmierna ilość emitowanych bodźców w krótkim czasie prowadzi do nadpobudliwości oraz problemów z pamięcią i koncentracją. Nasze mózgi nie są w stanie nadążyć za prezentowanymi przekazami, dźwiękowymi i słuchowymi. Brak odpowiedniej stymulacji mózgu wpływa na lenistwo umysłowe naszych dzieci, a także problemy z nauką. Dziecko może mieć również problemy z odróżnianiem świata rzeczywistego od prezentowanego w TV, a także staje się mniej wrażliwe na krzywdę innych.  Wynika to z upowszechnienia przekazów medialnych o krzywdzie ludzkiej.

Ile godzin dziecko powinno oglądać TV?

Należy pamiętać o tym, że dziecko w każdym wieku powinno inaczej korzystać z telewizji, gdyż z upływem lat zmienia się jego percepcja. Im maluch jest młodszy, tym rzadziej powinien zerkać w ekran telewizora. 

Dzieci do drugiego roku życia nie powinny wcale oglądać telewizji. Maluchy w tym wieku nie rozumieją, co się dzieje na ekranie. Poza tym w tym wieku najważniejszym zmysłem mającym wpływ na rozwój jest dotyk, a nie wzrok czy słuch. 

Maluchy, które skończyły 2 latka mogą obejrzeć krótką, animowaną bajkę, której bohaterami są na przykład zwierzęta. Nie może ona jednak trwać dłużej niż 10 minut. Trzylatki również nie powinny spędzać przed ekranem więcej niż 15-20 minut. Włączmy im krótką kreskówkę z ulubionymi bohaterami, która będzie pozbawiona przemocy i dynamicznych scen, gdyż dzieci w tym wieku często nie nadążają za szybką akcją rozgrywaną na ekranie. 

Przedszkolaki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym (5-7 lat) mogą oglądać telewizję przez 20-30 minut. Zwróćmy jednak uwagę, żeby oglądany program zawierał treści edukacyjne, czyli na przykład piosenki, wierszyki czy propozycje zabaw. Maluchy w wieku od 7 do 9 lat mogą już spędzić około 50 minut przed telewizorem, jednak nie częściej niż dwa razy w ciągu dnia. Powyżej 10. roku życia nie zaszkodzi godzina oglądania. Starsze dzieci mogą poświęcić na oglądanie około 2 godziny. 

Bez względu na wiek pociechy, bardzo ważne jest to, aby telewizję oglądać wspólnie. Rozrywka powinna być uzupełniona przez rodziców odpowiednim wyjaśnieniem czy komentarzem. Pamiętajmy, że telewizja nigdy nie zastąpi zabawy z rówieśnikami, którzy w różny sposób oddziałują na osobowość dziecka.

 

Ile godzin dziennie dorosły może oglądać telewizję?

Według badania agencji Wavemaker, przeciętny Polak w wieku od 19 do 60 lat w 2018 roku spędził przed telewizorem ponad 4,5 godziny dziennie. Jest to o 3 minuty więcej niż w poprzednim roku, co może być spowodowane coraz bogatszą ofertą programową. 4,5 godziny to zdecydowanie za długo, gdyż osoby dorosłe także nie powinny spędzać zbyt dużo czasu przed szklanym ekranem. Optymalnym czasem w ciągu dnia jest od 2 do maksymalnie 3 godzin, aby uniknąć negatywnych skutków. Pamiętajmy jednak, żeby w trakcie oglądania wstać, rozprostować nogi lub po prostu się przejść, gdyż oglądanie telewizji nie tylko sprawia, że mamy gorszy wzrok, ale również negatywnie wpływa na naszą postawę.

Co zrobić, aby ograniczyć dziecku czas spędzony przed telewizorem?

Ważne jest, aby rodzice ustalili ze swoimi dziećmi jasne cele i zasady oglądania telewizji. Na przykład regułą może być wyłączanie telewizora podczas posiłków, wyniesienie odbiornika z sypialni czy korzystanie z niego tylko po odrobieniu lekcji. Rodzice powinni zapewnić swoim pociechom dostęp do wielu ciekawych książek, które rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Dobrym rozwiązaniem jest częste wspólne czytanie czy zabranie malucha do biblioteki. Warto się także zastanowić nad zrezygnowaniem z kablówki czy zakupem kolejnego telewizora. Rozważmy na co przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze, może być to rower, sprzęt sportowy czy gry planszowe. Czas spędzony z dzieckiem na spacerach czy zajęciach artystycznych z pewnością przyniesie więcej korzyści. W ten sposób zaangażujemy maluchy fizycznie, emocjonalnie i intelektualnie oraz pokażemy im, jak spędzać wolny czas z dala od telewizora.

Aby nauczyć nasze dzieci oglądania telewizji w odpowiedniej ilości oraz wyboru odpowiednich programów, rodzice muszą też wykształcić właściwe nawyki telewizyjne u siebie. Badania wykazują, że dzieci dużo szybciej uczą się poprzez obserwację niż stosowanie się do zakazów. Maluchy naśladują zachowania mamy i taty i gdy widzą, że rodzic spędza przed telewizorem dużo czasu, dochodzą do wniosku, że to jest w porządku. Podobnie jest w przypadku zastępowania domowych czynności ulubionym programem czy serialem. Gdy maluch widzi, że rodzic zaprzestaje swoich zajęć, aby usiąść przed telewizorem, zrobi dokładnie to samo. Pamiętajmy też, żeby się nie przejmować, gdy dziecko mówi, że się nudzi. Nuda zazwyczaj wyzwala kreatywność.

 

Jaki telewizor będzie odpowiedni dla naszego dziecka?

W pokoju naszego dziecka nie może stanąć przypadkowy telewizor. Jego wybór powinien być przemyślany, a rodzic musi mieć na uwadze kilka czynników. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na stabilne nóżki, które zapobiegną przewrócenia się urządzenia, co mogłoby skrzywdzić naszego malucha. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór modelu do powieszenia na ścianie. W ten sposób nie zabierzemy dziecku przestrzeni na zabawki. 

Warto rozważyć opcję zakupienia telewizora z inteligentnym sensorem, który dostosowuje jasność ekranu do pory dnia. Taka funkcja jest zazwyczaj dostępna bezpośrednio na pilocie. W ten sposób oczy dziecka oglądającego bajkę czy program edukacyjny tak szybko się nie męczą. Pamiętajmy także, że telewizor nie służy jedynie do oglądania ulubionych programów, ale może być także podłączony do konsoli lub komputera. W tym celu w wybranym modelu powinna znaleźć się co najmniej jedna wtyczka HDMI.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Telewizor 4K UHD AndroidTV Philips 49PUS8303

 

Chętnie wybieranym przez konsumentów telewizorem LED jest Philips 49PUS8303. Urządzenie ma przekątną równą 49 cali. Dokładne wymiary sprzętu to: szerokość – 109,8 cm, wysokość – 63,7 cm i głębokość – 3,9 cm (bez podstawy). Jego waga wynosi 17,3 kg. Model ma srebrną obudowę. Ekran jest wyjątkowo cienki. W zestawie znajduje się podstawa umożliwiająca ułożenie telewizora na szafce RTV.

Sprzęt wyposażono w procesor P5, który zapewnia ładny obraz bez zakłóceń. Nie musimy się obawiać, że w trakcie filmu akcji nie dostrzeżemy wszystkich szczegółów. Telewizor ma system Ambilight, co oznacza, że wyświetlany obraz nie jest ograniczany przez ramki. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu oświetleniu. 

Osoby, które mają ten telewizor w swoim domu są zadowolone z jego użytkowania. Ich zdaniem sprzęt ma intuicyjny system obsługi i wiele nowatorskich rozwiązań, które czynią go bardziej funkcjonalnym. Dodatkowym atutem urządzenia jest nowoczesny design.

Philips 49PUS8303 to telewizor LED o przekątnej równej 49 cali. Model ma łączność bezprzewodową Wi-Fi.

 

Zalety

Procesor obrazu: Sprzęt wyposażono w sprawnie działający procesor P5 gwarantujący płynną pracą i zadowalającej jakości obraz. Nawet jeśli oglądamy filmy akcji, możemy być pewni, że nic nie umknie naszej uwadze.

System Android: Telewizor LED ma system Android, który jest łatwy w obsłudze i umożliwia dostęp do wielu ciekawych treści. Użytkownik może np. skorzystać ze sklepu Google Play i zakupić najnowsze filmy czy programy, jak również pobierać darmowe gry. Każdy domownik ma szansę znaleźć dla siebie idealną rozrywkę.

Jakość dźwięku: W urządzeniu zastosowano technologię DTS HD Premium Suite, dzięki której generowany przez wbudowane głośniki dźwięk ma zadowalającą jakość. Dialogi są wyraźne, więc nie występuje problem związany z rozumieniem tekstu.

 

Wady

Odwzorowanie koloru czarnego: Użytkownicy przyznają, że intensywność koloru czarnego nie jest zadowalająca i czasami barwa ta zyskuje szary odcień.

 

 

Telewizor Samsung UE55NU7172

 

Zapoznaj się z opisem Samsung UE55NU7172. Jest to telewizor LED o wymiarach: szerokość – 123,9 cm, wysokość – 71,4 cm i głębokość – 5,9 cm (bez podstawy). Sprzęt waży niewiele ponad 17 kg. Jakość obrazu to 4K UHD, rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli. Przekątna ekranu wynosi 55 cali. W sklepach ten model jest też dostępny w większych i mniejszych rozmiarach.

Technologia PurColor gwarantuje realistyczne odwzorowanie kolorów. W związku z tym oglądanie filmów prezentujących piękne krajobrazy staje się większą przyjemnością. Kinową jakość obraz zapewnia technologia HDR, dzięki której możliwe jest uchwycenie nawet najmniejszych szczegółów. Urządzenie ma cienką ramkę i dobrze wyprofilowane podstawki. Sprzęt prezentuje się elegancko i nowocześnie.

Większość opinii na temat telewizora LED Samsung UE55NU7172 jest pozytywna, co świadczy o dobrej jakości jego wykonania. Urządzenie ma szybki czas reakcji i jest łatwe w obsłudze. Zastosowano w nim wiele nowoczesnych technologii, które sprawiły, że stało się ono bardziej funkcjonalne.

Samsung UE55NU7172 to bardzo dobry telewizor LED do 1700 zł. Przekątna ekranu wynosi 55 cali, a jego rozdzielczość to 4K UHD.

 

Zalety

Technologia HDR: W urządzeniu zastosowano technologię HDR, która zapewnia kinową jakość obrazu. Na ekranie wyświetlane są nawet najmniejsze detale, dzięki czemu możemy zarejestrować każdy szczegół. Chcąc oglądnąć film w zachwycającej jakości nie musimy wychodzić do kina.

Clean Cable Solution: Z tyłu telewizora znajduje się specjalny stojak, który umożliwia prostą organizację kabli (Clean Cable Solution). Nie trzeba martwić się o to, że wystające przewody wpłyną negatywnie na estetykę wnętrza.

Aplikacja: Rekomendowany przez nas model jest kompatybilny z aplikacją SmartThings pozwalającą na łatwe sterowanie telewizorem. Dzięki oprogramowaniu możemy w szybki sposób zsynchronizować sprzęt ze swoim smartfonem i korzystać z telefonu, jak z pilota.

PurColor: Na uwagę zasługuje technologia PurColor, która sprawia, że wyświetlane na ekranie obrazy mają bardzo realistyczne kolory.

Design: Wiele osób zwraca uwagę na bardzo ładny design urządzenia. Sprzęt ma cienki ekran i dobrze komponuje się z innymi sprzętami multimedialnymi.

 

Wady

Głośniki: Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na słabą jakość dźwięku odtwarzanego przez wbudowane głośniki. Uważają oni, że konieczna jest inwestycja w dobry sprzęt audio.

 

 

Panasonic TX-50DS630E

 

Pierwszy z modeli, zajmujący czołowe miejsce w rankingu, to Panasonic TX-50DS630E. Jest to urządzenie o przekątnej ekranu 50 cali, wadze 16,5 kg (wraz z podstawą), oraz wymiarach (również z podstawą) szerokość: 1126 mm, wysokość: 693 mm, oraz głębokość: 202 mm.

Telewizor jest wykonany w standardzie FullHD i posiada rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 px. Dzięki wielu ustawieniom, użytkownik może nie tylko ułatwić sobie obsługę urządzenia, ale również je spersonalizować.

Na przykład system My Home Screen daje możliwość konfiguracji odbiornika tak, aby zawierał łącza wyłącznie do ulubionych treści, czy aplikacji. Adaptacyjne ściemnianie podświetlenia natomiast analizuje otrzymywane obrazy, aby dostosować moc światła w taki sposób, by zoptymalizować obraz na ekranie.

Bardzo ciekawą funkcją jest Voice Assistant, który pozwala rozstać się z mozolnym wpisywaniem poleceń za pomocą pilota. Zamiast tego wydajemy polecenia głosowe, przez mikrofon umieszczony w pilocie, albo za pomocą urządzenia typu smart. W ten sposób możemy na przykład wyszukać film, w którym występuje nasz ulubiony aktor. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w szereg złącz. Mamy tu między innymi 3 złącza HDMI, gniazdo USB, Ethernet, WiFi, Bluetooth.

Użytkownik ma też możliwość odtwarzania programów z pamięci USB. Telewizor obsługuje kilkanaście różnych formatów plików, więc nie ma obawy, o trudności w odtworzeniu nagrania. Dla użytkowników atrakcyjnym okazało się być to, że model ten odbiera telewizje naziemną, oraz to, że indywidualnie, każdy klient może uzyskać takie nasycenie i odcienie kolorów, jakie mu odpowiadają. Nie bez znaczenia dla użytkowników jest również personalizacja odbiornika.

 

 

Samsung UE40J5100

 

Samsung UE40J5100, to najlepszy telewizor ledowy, dla osób poszukujących prostego urządzenia służącego wyłącznie do oglądania telewizji.  Przekątna ekranu w tym modelu wynosi 40 cali, jest o wadze wraz z podstawą 8,6 kg i wymiarach wliczając podstawę: szerokość 908 mm, wysokość 585 mm, głębokość 288 mm.

Rozdzielczość ekranu kształtuje się na poziomie 1920 x 1080 px. Producent tego sprzętu postawił na doskonalenie obrazu. Mamy tu zatem funkcję Wide Color Enhancer Plus, która poszerza gamę kolorystyczną obrazu, oraz zwiększa liczbę odcieni kolorów. DCR kontrast dynamiczny optymalizuje poziomy czerni i bieli i wspiera jasność obrazu.

Ponadto użytkownik ma do dyspozycji kilka trybów ekranu, które może dostosować do właśnie oglądanego programu. W trybie filmowym zyskujesz wyrazisty obraz przy jasnym oświetleniu pokoju, lekko przyciemniony, gdy w pomieszczeniu jest ciemno. Tryb sportowy za to automatycznie zwiększa podświetlenie, kontrast i nasycenie kolorów. Model ten pozwala również oglądać filmy bezpośrednio z urządzenia podłączonego do złącza USB.

Dla użytkowników poszukujących urządzenia do odbioru telewizyjnego, jest to bardzo dobry sprzęt, bez zbędnych, skomplikowanych funkcji. Telewizor bez problemu ściąga sygnał naziemny, posiada dobrej jakości obraz i bardzo atrakcyjna cenę.

 

 

Sony KDL-50W805C

 

Ranking telewizorów ledowych kontynuujemy modelem Sony KDL-50W805C. Jest to model 50 calowy o rozbudowanej technologii. Użytkownik może, na przykład, oglądać programy trójwymiarowe w technologii 3D.

Motionflow XR 800 Hz, czyli technologia interpolacji pozwala na uzyskanie większej płynności obrazu, co jest ważne w scenach akcji, czy rozgrywkach sportowych. Sony KDL-50W805C pozwala na nagrywanie dowolnych audycji i odtwarzanie ich w dowolnym czasie.

Ponadto użytkownik może odtwarzać programy bezpośrednio z urządzenia podłączonego za pomocą złącza USB. A dźwięki płynące z telewizora, dzięki trybowi ClearAudio+, są realistyczne i czyste. Gdy do tego dodamy jeszcze takie funkcje, jak Social Viewing, które w pełni integrują odbiornik z serwisami społecznościowymi, używanymi w trakcie oglądania programu.

Albo Sony Entertainment Network, który daje dostęp do rozrywki on-line, oraz system obsługi telewizora BRAVIA, który pozwala zapanować nad wszystkimi tymi funkcjami – zyskamy pełen obraz tego, czym dysponuje Sony KDL-50W805C. Użytkownicy są tu zadowoleni, z posiadanego przez odbiornik systemu Android i możliwości sterowania nim za pomocą smartfona. Chwalą łatwość obsługi i bardzo dobry obraz.

 

 

LG 32LF5610

 

Kolejny produkt, jakie chcemy opisać to LG 32LF5610. Jest to odbiornik o przekątnej ekranu 32 cale i rozdzielczości 1920 x 1080 px. Waga tego modelu (wraz z podstawą) wynosi 6,2 kg, a wymiary, również uwzględniające podstawę, to: szerokość 732 mm, wysokość 481 mm, głębokość 207 mm. Jest to model dla osób, które szczególnie zwracają uwagę na energooszczędność.

Model ten posiada funkcję inteligentnego oszczędzania energii, dzięki której użytkownik może regulować podświetlenie obrazu, czy wyłączać ekran w przypadku słuchania muzyki. Mamy tu również funkcję Standby Mode Zero, która przełącza telewizor w tryb hibernacji, gdzie zużycie energii jest równe zeru. Ponadto dla wygody regulowania parametrami obrazu model ten został wyposażony w funkcję Picture Wizard III.

A za wyraźne i dobrze słyszalne dźwięki jest odpowiedzialna funkcja Clear Voice II. Dodatkowo sprzęt ten, jak i inne produkty LG posiada certyfikat DivX Certified® i w związku z tym odtwarza pliki DivX® o rozdzielczości nawet 1080p. Jest to sposób na dostęp do szerokiego wyboru treści Premium dostępnych w Internecie.

Opinie o telewizorach ledowych mówią przede wszystkim o doskonałym stosunku ceny do jakości telewizora, ze zdecydowanym akcentem na jakość. Użytkownicy podkreślają szybkość działania i jakość obrazu, a także wygląd i solidność wykonania.

 

 

Philips 55PUS6561

 

Ostatnim w naszym rankingu jest model Philips 55PUS6561. Jest to telewizor 4K Ultra Slim, o przekątnej ekranu 55 cali, z systemem Android TV. Użytkownik znajdzie tu szereg użytecznych funkcji. Telewizor, na przykład, ma wbudowane Wi-Fi, za pomocą którego łączy się z Internetem.

Funkcja Smart pozwala na używanie wszystkich tych aplikacji, które używasz na swoim smartfonie. Teraz wszystko to możesz przenieść na ekran telewizora. Dodatkowo funkcja Smart pozwala również na współużytkowanie aplikacji, filmów i innych materiałów.

Za pomocą tej funkcji skomunikujesz się z Google Play Store, Google Cast,  Simply Share,  Cloud Gaming czy YouTube. Ponadto telewizor ma możliwość połączenia się z przeglądarką internetową, a także zawiera telegazetę. Również zaawansowana technologia obrazu i dźwięku daje dużą przyjemność w oglądaniu programów.

Przede wszystkim 4K daje bardzo wysoką rozdzielczość. Funkcja Ambilight emituje światło z trzech stron ekranu, dzięki czemu wrażenia kolorów i dynamiki sprawiają, że oglądanie telewizji staje się wyjątkowym przeżyciem. Dodatkowo obraz HDR dodaje dynamiki wyświetlanym programom.

Oczywiście model ten ma również możliwość nagrywania programów, a także ich odtwarzania bezpośrednio z nośnika podłączonego przez port USB. Użytkownicy zaś przekazują, że telewizor bardzo dobrze współpracuje z innymi sprzętami. Chwalą też jakość obrazu 4K, a także możliwość korzystania z niezliczonej ilości aplikacji.

 

 

Telewizor 32 cale

 

Telewizor 32” Philips 32PFS5823/12 LED Smart TV

 

Warto zastanowić się nad zakupem Philips 32PFS5823. Ten telewizor 32 cale o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, odtwarza obraz w jakości Full HD. Jego wymiary to: 73,2 cm x 45,4 cm x 16,6 cm. W ofercie producenta można znaleźć także większe modele (43 cale i 50 cali). Sprzęt jest wsparty na smukłej podstawie Open Stand, która nie tylko gwarantuje maksymalną stabilność, ale też dobrze pasuje do wnętrza.

Zadaniem zastosowanej technologii Philips Pixel Plus HD jest poprawienie jakości obrazu i zapewnienie idealnego kontrastu. W efekcie wyświetlany na ekranie film wygląda bardzo realistycznie. Na uwagę zasługuje też technologia DTS HD, która umożliwia przetwarzanie dźwięku bez utraty jego jakości. Model ma funkcję Smart TV. System operacyjny Saphir jest przejrzysty, dlatego korzystanie z menu nie sprawia problemów. Użytkownik może w łatwy sposób uzyskać dostęp do popularnych aplikacji i zapewnić sobie więcej rozrywki.

Telewizor 32 cale wyposażono w wiele wejść, więc można do niego podłączyć różne sprzęty. To bardzo podoba się użytkownikom. Port USB umożliwia odtwarzanie filmów nagranych na dysku zewnętrznym. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, estetycznie się prezentuje, a jakość wyświetlanego obrazu określana jest jako bardzo dobra.

 

 

 

Telewizor LG 32LK500BPLA

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć telewizora 32 cale LG 32LK500BPLA, który można kupić w przystępnej cenie. Wymiary modelu są następujące: szerokość – 72,8 cm, wysokość – 47,5 cm i głębokość – 18,3 cm, a jego waga wynosi 5 kg. Sprzęt jest wsparty na solidnie wykonanej podstawie pasującej kolorystycznie do obudowy. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania.

Telewizor ma LED-ową matrycę HD Ready, a częstotliwość odświeżania wynosi 50 Hz. Rozdzielczość ekranu jest równa 1366 x 768 pikseli. Moc wbudowanych głośników wynosi 10 W. Technologia DTS Virtual zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku. Nawet bez korzystania z dodatkowych głośników możemy być pewni, że brzmienie będzie zadowalające, zarówno w przypadku oglądania filmów czy programów rozrywkowych, jak i również słuchania muzyki. System webOS 3.5 jest łatwy w obsłudze i zapewnia dostęp do wielu ciekawych treści multimedialnych. Na obudowie znajduje się złącze USB, dzięki któremu możemy podłączyć do telewizora pendrive czy dysk zewnętrzny, na którym zapisaliśmy ulubione filmy czy rodzinne fotografie.

Wiele osób przyznaje, że LG 32LK500BPLA to dobry i tani telewizor, który warto kupić. Nietrudno się z tym nie zgodzić. Prezentowany model jest jednym z najlepszych w tym zakresie cenowym. Ma wszystkie potrzebne funkcje, jest łatwy w obsłudze i solidnie wykonany.

 

 

 

Telewizor Samsung UE32N4002

 

Wykonany przez użytkowników test telewizorów potwierdził, że model Samsung UE32N4002 jest funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Z tego też powodu postanowiliśmy umieścić go w naszym rankingu. Rozdzielczość ekranu to 1366 x 768 pikseli. Dokładne wymiary sprzętu są następujące: szerokość – 74,5 cm, wysokość – 44,2 cm i wysokość – 46,6 cm. Urządzenie waży 4,1 kg, więc jego przenoszenie nie stanowi problemu.

Prezentowany telewizor 32 cale ma technologię Wide Color Enhancer, która zapewnia bardzo dobrą widoczność wszystkich detali, co wpływa na poprawę jakości obrazu. Wygląda on realistycznie, dzięki czemu oglądanie filmów prezentujących piękne, widokowe ujęcia to prawdziwa przyjemność. Funkcja Clean View redukuje zakłócenia i zniekształcenia obrazu, a także poprawia jego kontrast. Urządzenie ma port USB, do którego możemy podłączyć nośnik danych i odtwarzać z niego filmy, muzykę i zdjęcia.

W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania wraz z bateriami zasilającymi. W instrukcji obsługi ujęte zostały wszystkie ważne informacje na temat użytkowania telewizora. Kupujący przyznają, że jego obsługa nie jest skomplikowana. Niewątpliwym atutem jest bardzo dobra jakość obrazu, kompaktowe wymiary i dobrze wyważona podstawa. Sprzęt ma prosty design i pasuje do innych urządzeń, które znajdują się w pomieszczeniu.

 

 

 

Telewizor Samsung

 

Telewizor Samsung UE65NU7092

 

Jeżeli jesteś zainteresowany sprzętem, który wyróżnia się wysoką jakością obrazu, to powinieneś zwrócić uwagę na telewizor Samsung UE65NU7092. Funkcja PurColor sprawia, że barwy są nasycone i w wierny sposób oddają rzeczywistość. Wpływa to pozytywnie na wrażenia wizualne.

Funkcja Smart Hub umożliwia dostęp do wielu filmów, aplikacji, gier, a także treści znajdujących się w Internecie. Gwarantuje to miłe spędzenie czasu w gronie rodziny czy też przyjaciół. Aplikacja Stream link pozwala na transmitowanie gier z komputera na ekran telewizora. Dzięki urządzeniu możesz grać w swoje ulubione rozgrywki.

Prezentowany telewizor firmy Samsung jest pozytywnie oceniany przez kupujących. Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, więc nie sprawi Ci trudności korzystanie z zaawansowanych funkcji. Nie można zapomnieć także o bardzo wysokiej jakości odtwarzanych obrazów, a także o wiernym odwzorowaniu nawet najmniejszych szczegółów.

 

 

 

Telewizor SAMSUNG LED UE65NU7092

 

Chcesz kupić telewizor Samsung, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? W takim razie zachęcamy Cię do zapoznania się z opisem Samsung UE65NU7092. Jest to dobry telewizor, który idealnie wpasuje się do salonu i będzie gwarantował rozrywkę dla całej rodziny. Przekątna ekranu wynosi 65 cali, jednak jeśli chcemy, możemy wybrać także mniejszy sprzęt (43, 50 lub 55 cali). Model ma wymiary: głębokość – 31,7 cm, szerokość – 145,7 cm i wysokość – 87,7 cm, a jego waga wynosi 25,4 kg.

Największym atutem telewizora jest bez wątpienia rozdzielczość UHD 4K, a także technologia HDR gwarantująca widoczność nawet najmniejszych drobiazgów, co jest istotne szczególnie dla miłośników filmów. Funkcja PurColor wpływa na kontrast i poprawia jakość wyświetlanego obrazu. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość schowania kabli do obudowy z tyłu telewizora. Dzięki temu zyskujemy pewność, że przewody nie będą odwracały naszej uwagi i wpływały negatywnie na estetykę wnętrza.

Kupując ten telewizor, możesz mieć pewność, że nie będziesz się nudził. Dostęp do ciekawych filmów, gier i aplikacji zapewnia system Smart Hub. Aby z niego skorzystać, musimy podłączyć telewizor do Internetu. Użytkownikom podoba się estetyczne wykonanie sprzętu, funkcjonalność, a także możliwość zagwarantowania rozrywki każdemu domownikowi, niezależnie od jego wieku.

 

 

 

Telewizor 40 cali

 

Telewizor Sony KDL40WE660 LED Full HD Android

 

Telewizor 40 cali Sony Bravia KDL-40WE660 ma wymiary: 91 cm x 59,1 cm x 20,8 cm, a jego waga wynosi niecałe 9 kg. W zestawie znajduje się dobrze wyważona podstawa, więc sprzęt można umieścić na szafce. Komplet obejmuje także pilot zdalnego sterowania z bateriami i potrzebne przewody zasilające. Ciekawym dodatkiem jest instrukcja “Szybkie przygotowanie do pracy”, która zawiera w formie skrótowej najważniejsze informacje potrzebne nam do rozpoczęcia użytkowania urządzenia.

Sprzęt ma technologię High Dynamic Range (HDR), która uwydatnia wszystkie szczegóły, nawet te znajdujące się w najciemniejszych i najjaśniejszych obszarach. Ekran ma rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 pikseli, więc obraz jest idealnie ostry i bardzo realistyczny. Tryb ClearAudio+ sprawia, że wydobywający się z telewizora dźwięk jest słyszalny z każdej strony. Specjalnie zaprojektowana podstawa pozwala na lepszą organizację przewodów. W rezultacie nic nie odwraca naszej uwagi, a miejsce, w którym znajduje się telewizor, wygląda estetycznie.

Model ma wbudowane Wi-Fi pozwalające na szybkie podłączenie do domowego Internetu. Tym samym użytkownik otrzymuje dostęp do ciekawych multimediów, co wzbudza uznanie kupujących. Sprzęt przydaje się nie tylko do oglądania programów wyświetlanych aktualnie w telewizji, ale także do przeglądania stron internetowych i korzystania z ciekawych aplikacji.

 

 

 

Telewizor Thomson 40FD3306 Full Hd Hdmi Led

 

Polecamy Twojej uwadze Thomson 40FD3306, czyli telewizor 40 cali z ekranem o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Urządzenie ma wymiary: 57,5 cm x 90,5 cm x 19 cm, a jego waga wynosi 6,4 kg. Sprzęt można postawić na szafce lub zamontować na ścianie, w zależności od preferencji. Model wyposażono w 2 głośniki o mocy 8 W każdy. Dobrą jakość dźwięku gwarantuje system Dolby Digital Plus.

Użytkownik ma możliwość dostosowywania ustawień obrazu, sterując podświetleniem czy interpolacją. Telewizor ma złącze HDMI pozwalające na odtwarzanie sygnałów video o standardowej, zwiększonej i dużej rozdzielczości. Na obudowie znajduje się złącze USB, które czyni sprzęt bardziej funkcjonalnym. Jeśli chcemy, możemy odtworzyć na ekranie zapisany na dysku zewnętrznym filmy, jak również fotografię czy ulubioną muzykę. Urządzenie ma funkcję automatycznego wyłączania.

Telewizor jest wsparty na solidnej podstawie wykonanej z dobrej jakości materiałów. Obudowa nie jest podatna na zarysowania, a dodatkowo prezentuje się bardzo elegancko. Smukły ekran to coś, co doceni każdy z kupujących. Osoby, które zdecydowały się na inwestycję to w urządzenie, przyznają, że model działa płynnie i zapewnia zadowalającą jakość obrazu.

 

 

 

Telewizor 55 cali

 

Telewizor LG OLED55B8PLA

 

Zapoznaj się z opisem LG OLED55B8, który zdobył wiele dobrych ocen konsumentów. Ten telewizor 55 cali ma wymiary: 122,8 cm x 75,2 cm x 22 cm i jest sprzedawany w zestawie z dobrze wykonaną podstawką. Istnieje możliwość montażu urządzenia na ścianie i w tym celu należy skorzystać z uchwytu VESA. Model ma smukłą obudowę i płaski ekran, dlatego prezentuje się elegancko i dobrze wygląda w nowoczesnych wnętrzach.

Rozdzielczość ekranu wynosi 3840 x 2160 pikseli. Obraz 4K gwarantuje rozrywkę na najwyższym poziomie. Użytkownik może dojrzeć najmniejsze szczegóły, co przekłada się na spore zadowolenie z zakupu. Technologia LG Cinema HDR stanowi gwarancję, że wyświetlany na ekranie obraz będzie wierny oryginałowi. Na uwagę zasługuje też system Dolby Atmos zapewniający najlepszy dźwięk, więc możemy poczuć się jak w kinie. Użytkownik poprzez funkcję webOS uzyskuje dostęp do wielu aplikacji, które może pobierać i korzystać z nich. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania pozwalający na szybkie wybranie interesujących nas ustawień.

Opinie o telewizorach marki LG są pochlebne i nie inaczej jest w przypadku rekomendowanego przez nas modelu. Urządzenie ma bardzo dobrą jakość obrazu i intuicyjny system obsługi, czego można dowiedzieć się, po przeczytaniu zamieszczonych w Internecie recenzji.

 

 

 

Philips 55PUS6703/12 Telewizor 4K Ultra HD

 

Chcesz kupić dobry telewizor 55 cali? Jeśli tak, przyjrzyj się modelowi Philips 55PUS6703 o wymiarach: szerokość – 124,4 cm, wysokość – 76,1 cm i głębokość – 23,1 cm i wadze 15,6 kg. Rozdzielczość ekranu to 3840 x 2160 pikseli. Jakość 4k Ultra HD gwarantuje, że wyświetlany obraz będzie bardzo dobrze odwzorowywał rzeczywistość, co przełoży się na większe zadowolenie z użytkowania sprzętu.

Model ma system Philips Ambilight, który tworzy ładne tło świetlne i sprawia, że ekran wydaje się większy. Na uwagę zasługuje też funkcja High Dynamic Range Plus poprawiająca kontrast obrazu i czyniąca go tym samym bardziej wyrazistym. Aby korzystanie ze sprzętu nie było skomplikowane, producent zainstalował w telewizorze system Saphi, który jest na tyle przejrzysty, że wybór interesujących ustawień nie sprawia żadnych kłopotów. Wystarczy wcisnąć na pilocie przycisk home, aby naszym oczom ukazało się przejrzyste menu.

Urządzenie ma metalową podstawkę, która jest nie tylko wytrzymała, ale też elegancko wygląda. Konsumenci zapewniają, że ładnie komponuje się ona z obudową. Telewizor działa płynnie, więc można na nim nie tylko oglądać ulubione filmy, ale też grać w gry online i nie martwić się o ewentualne zakłócenia.

 

 

 

Telewizor 50 cali

 

Telewizor Philips LCD 50” 4K Ultra HD Android TV

 

Philips 50PUS7303 to telewizor 50 cali, który został wybrany przez wielu konsumentów. Większość opinii na temat sprzętu jest pozytywna, co pozwala stwierdzić, że jest on godny uwagi. Wymiary urządzenia są następujące: wysokość – 71,7 cm, szerokość – 112, 8 cm i głębokość – 26,6 cm. Jego waga wynosi 13,6 kg. W skład kompletu wchodzi dobrze wyważona podstawa pozwalająca na ustawienie telewizora na szafce. Istnieje także możliwość przytwierdzenia go do ściany.

Model 4 K UHD ma rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli. Procesor obrazu P5 to gwarancja płynnej pracy niezależnie od tego, co oglądasz. Funkcja Micro Dimming ustawia odpowiedni kontrast, korzystając z algorytmu oprogramowania i odpowiedniego podświetlenia. Czerń i biel, czyli kolory, które najtrudniej idealnie odwzorować, wyglądają na ekranie tak samo, jak w rzeczywistości. Złącze USB umożliwia odtwarzanie plików zapisanych w pamięci zewnętrznej.

Kupując telewizor Philips 50PUS7303, otrzymujesz dostęp nie tylko do ciekawych programów, ale także aplikacji. To daje pewność, że nie będziesz się nudził. Opublikowane w Internecie opinie są dowodem na to, że sprzęt jest funkcjonalny, płynnie działa, ładnie się prezentuje, a dodatkowo jest łatwy w obsłudze. To wszystkie cechy, które powinny wyróżniać tego rodzaju urządzenie.

 

 

 

Telewizor 4K

 

Telewizor LG 43” 4K UHD Smart TV HDR 43UK6300

 

LG 43UK6300 to telewizor 4 K dostępny z ekranem o przekątnej 43, 49, 50, 55 lub 65 cali. W rezultacie kupujący ma możliwość wybrania modelu najbardziej odpowiadającego jego potrzebom. Niezależnie od tego, czy szuka dużego sprzętu do salonu, czy chce kupić mniejszy telewizor do sypialni, może zdecydować się na LG 43UK6300. Urządzenie ma funkcję Smart TV, która daje dostęp do ciekawych aplikacji i pozwala na swobodne przeglądanie witryn internetowych po uprzednim skonfigurowaniu połączenia.

Produkt 43 calowy waży 9,3 kg, a jego wymiary to: szerokość – 97,7 cm, wysokość – 62,9 cm i głębokość – 21,6 cm. Urządzenie ma 3 gniazda HDMI i 2 USB. Wbudowane głośniki mają moc równą 20 W. Telewizor można zamontować na ścianie, korzystając z uchwytu VESA 200 m x 200 m. Model zapewnia szeroki kąt widzenia, co oznacza, że prezentowany na ekranie obraz zachowuje bardzo dobrą jakość niezależnie od tego, czy siedzimy na wprost telewizora czy z boku. Płynna praca jest możliwa dzięki czterordzeniowemu procesorowi.

Osoby, które mają w swoich domach ten telewizor, twierdzą, że zapewnia on rozrywkę na najwyższym poziomie. Oglądając filmy, można poczuć się jak w kinie. Obraz jest na tyle rzeczywisty, że czujemy się tak, jakbyśmy byli częścią rozgrywających się na nim wydarzeń.

 

 

 

Telewizor 65 cali

 

Telewizor Sony 65″ LED KD65XF9005BAEP

 

Jeśli chcesz zakupić duży sprzęt do swojego salonu, warto zastanowić się nad inwestycją w Sony Bravia KD-65XF9005. Jest to telewizor 65 cali, który spełni oczekiwania każdego użytkownika. Model jest dostępny także w mniejszej i większej wersji (49, 55 i 75 cali). Urządzenie ma dwa wbudowane głośniki (system Dolby Vision) o łącznej mocy równej 20 W, które odtwarzają dźwięk na bardzo dobrym poziomie.

Rozdzielczość ekranu wynosi 3840 x 2160 pikseli. Na obudowie znajdziemy m.in. 4 porty HDMI i 2 złącza USB. Będziesz mógł odtwarzać na dużym ekranie rodzinne fotografie czy ulubione filmy. Technologia X-tended Dynamic Range PRO sprawia, że ciemne obszary na ekranie są bardziej intensywne, a jasny obraz dobrze odwzorowany. Kolejnym udogodnieniem jest technologia X-Motion Clarity, która sprawia, że szybkie sceny pozostają wyraźne, a w związku z tym oglądający może uchwycić każdy szczegół.

Powodem, dla którego urządzenie jest chętnie wybierane przez konsumentów, okazuje się przede wszystkim bardzo dobra jakość obrazu. To podstawa w tego typu sprzętach. System obsługi jest prosty i przejrzysty, więc użytkownik może bez problemu korzystać z dostępnych w sprzęcie funkcji i lepiej dostosowywać go do swoich potrzeb.

 

 

 

Telewizor 42 cale

 

Telewizor Skymaster 42SF1000

 

Skymaster 42SF1000 to telewizor, który wyposażony jest w specjalną matrycę zapewniającą ostry obraz i wyraźne kolory. Rozdzielczość ekranu Full HD to: 1920×1080 pikseli. Jego przekątna wynosi 42 cale.

Sprzęt ma aż 3 złącza HDMI, co umożliwia podłączenie kilku urządzeń, takich jak konsola do gier, odtwarzacz Blu-ray czy też dekoder. Dzięki temu możesz na nim grać, a także oglądać filmy nagrane na nośnikach pamięci. Wejście USB pozwala na podłączenie na przykład telefonu lub kamery i wyświetlanie plików na ekranie telewizora.

Według konsumentów uznało opisywany telewizor to bardzo dobry sprzęt. Łatwość obsługi sprawia, że każdy poradzi sobie z jego użytkowaniem. Nie można zapomnieć także o wysokiej jakości obrazu oraz dźwięku, co ma pozytywny wpływ na wrażenia wizualne i słuchowe. Kupujący potwierdzają, że to bardzo dobry wybór dla tych, którzy potrzebują solidnego, prostego w obsłudze sprzętu zapewniającego rozrywkę.

 

 

 

Telewizor Manta

 

Manta Telewizor 40 LED4004T2PRO

 

Dlaczego warto kupić telewizor Manta LED4004T2 PRO? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Jest to stosunkowo tani model, na którego zakup może sobie pozwolić wiele osób. Ekran ma przekątną 40 cali, co gwarantuje wygodę użytkowania. Dokładne wymiary produktu to: głębokość – 15 cm, szerokość – 90,8 cm i wysokość – 55,7 cm. Jego waga jest równa 8 kg.

Telewizor wyposażono w sporą ilość złączy, które dają możliwość podłączenia do niego wielu urządzeń. To przekłada się na większą funkcjonalność sprzętu. Do modelu można dla przykładu podłączyć konsolę, odtwarzacz Blu-ray i kamerę cyfrową. Wbudowany tuner cyfrowy DVB-T/C pozwala na oglądanie programów telewizji naziemnej i kablowej. Jeśli chcemy nagrać wyświetlany aktualnie program, możemy skorzystać z funkcji PVR i zapisać plik na nośniku zewnętrznym. Wbudowane głośniki mają łączną moc 20 W i system Dolby Digital.

Wielu osobom podoba się to, że model ma funkcję teletekstu, a także Elektroniczny Przewodnik po Programach. W efekcie, aby sprawdzić, co ciekawego będzie wyświetlane w telewizji, nie trzeba sięgać po telefon czy kupować gazety. Atutem są także kompaktowe wymiary sprzętu. Mieści się on nawet w niewielkiej sypialni.

 

 

 

Telewizor 24 cale

 

Telewizor Toshiba 24SW763DG LED HD Ready

 

Toshiba 24SW763DG Star Wars to telewizor 24 cale, który z pewnością spodoba się fanom Gwiezdnych Wojen. Obudowa modelu nawiązuje stylistyką do tego filmu, co jest bardzo oryginalnym rozwiązaniem. Sprzęt podoba się zarówno młodszym, jak i starszym konsumentom i może stanowić ciekawy prezent z ważnej okazji.

Wymiary telewizora to: szerokość – 55,4 cm, wysokość – 37 cm i głębokość – 13,4 cm. Jego waga wynosi nieco ponad 4 kg. Nie powinniśmy mieć problemu z wyborem miejsca odpowiedniego do postawienia modelu. Jego ewentualne przenoszenie również nie będzie sprawiało kłopotów. Rozdzielczość ekranu to 1366 x 768 piksele, a wbudowane głośniki mają moc 5 W. Sprzęt można powiesić na ścianie, a aby to zrobić, potrzebujemy uchwytu VESA 75 x 75 mm. Urządzenie ma funkcję Smart TV, która daje nieograniczony dostęp do wielu ciekawych programów.

Toshiba 24SW763DG Star Wars podoba się przede wszystkim użytkownikom szukającym oryginalnie wyglądających sprzętów. Ci, którzy zdecydowali się kupić ten model, przyznają, że wyróżnia go płynna praca, szybki czas reakcji i zadowalająca jakość obrazu. Nie bez znaczenia jest także łatwa obsługa i możliwość korzystania z ciekawych aplikacji gwarantujących dobrą rozrywkę.

 

 

 

Telewizor LG

 

Telewizor LG 55UK6400PLF

 

Telewizor LG 55UK6400 jest dostępny z ekranem o przekątnej równej 55 cali. Jeśli chcemy, możemy także zdecydować się na inwestycję w mniejszy lub nieco większy model. Urządzenie ma odświeżanie na poziomie 100 Hz, dlatego prezentowany na ekranie obraz się nie zacina. Brak szumów i zakłóceń to jedna z najważniejszych zalet sprzętu. Na uwagę zasługuje też rozdzielczość ekranu 3840 x 2160 pikseli (UHD 4K).

Dokładne wymiary telewizora to: szerokość – 124,7 cm, wysokość – 78,5 cm, i głębokość – 25,9 cm. Dzięki funkcji Smart TV otrzymujemy swobodny dostęp do przeglądarki internetowej, YouTube, Netflixa i innych popularnych serwisów oferujących ciekawe treści. Wbudowane głośniki mają moc 20 W i zapewniają zadowalającą jakość dźwięku. Model ma łączność bezprzewodową Wi-Fi i Bluetooth. Użytkownik może skorzystać z blokady rodzicielskiej, co jest istotne, jeśli w domu są małe dzieci i chcemy mieć kontrolę nad tym, co oglądają.

Opinie na temat prezentowanego telewizora są bardzo dobre. Wyświetlany obraz uwzględnia wszystkie szczegóły i się nie zacina. Kolory są wiernie odwzorowane, co wpływa pozytywnie na odbiór wyświetlanych treści. Urządzenie ma menu w języku polskim, więc jego konfiguracja jest dla każdego prosta. Sprzęt można zamontować na ścianie.

 

 

 

Telewizor Samsung UE55NU8042 Smart Tv 4K

 

Telewizor Samsung UE55NU8042 zdobył sporo pozytywnych recenzji konsumentów, co pozwala sądzić, że jest to to godny uwagi sprzęt. Przekątna ekranu wynosi 55 cali, jednak w ofercie producenta można znaleźć także większe i mniejsze modele (49 cali i 65 cali). Obraz jest odtwarzany w jakości 4K Ultra HD, rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli. Sprzęt wyposażono w procesor Quad-Core zapewniający płynną i szybką pracę.

Wymiary telewizora są następujące: wysokość – 78,7 cm, szerokość – 122,7 cm i głębokość – 32,2 cm. Jego waga wynosi 18,9 kg. Model można umieścić na szafce RTV, używając w tym celu dołączonej do zestawu podstawki. Istnieje także możliwość zawieszenia telewizora na ścianie. Urządzenie ma funkcję Dynamic Crystal Color, co oznacza, że wyświetlany na ekranie obraz ma idealnie odwzorowane kolory. Technologia HDR 1000 poprawia kontrast i jasność, więc widoczne są wszystkie, nawet najmniejsze detale.

W zestawie znajduje się uniwersalny pilot (Samsung One Remote), za pomocą którego można sterować różnymi urządzeniami znajdującymi się w pomieszczeniu. Prezentowany sprzęt nie ma widocznych plastikowych ramek na ekranie i jest wyjątkowo cienki, więc idealnie wtapia się w pomieszczenie. Zapewnia to lepsze przeżycia w trakcie oglądania filmów.

 

 

 

Telewizor 42 cale TechniSat TechniVision 42

 

Wśród 42-calowych telewizorów jednym z najchętniej wybieranych modeli jest TECHNISAT TechniVision 42. Urządzenie ma funkcję Smart TV będącą standardem w tego typu sprzętach. Dzięki niej użytkownik otrzymuje dostęp do różnorodnych multimediów, co oznacza, że może znaleźć to, co zagwarantuje mu niezapomnianą rozrywkę i miło spędzony czas. Istnieje możliwość sterowania urządzeniem z poziomu swojego smartfona, a konsumenci potwierdzają, że jest to bardzo wygodna opcja.

Telewizor 42 cale ma LED-ową matrycę, a rozdzielczość ekranu wynosi 1920 x 1080 pikseli. 3 złącza HDMI, 2 porty USB i wyjście słuchawkowe czynią sprzęt bardziej funkcjonalnym. Urządzenie ma wyjątkowo cienką obudowę i ekran, więc wygląda elegancko i nowocześnie. Dokładne wymiary modelu to: głębokość – 25,5 cm, szerokość – 96,5 cm i wysokość – 96,5 cm. Jego waga jest równa 15,5 kg. Sprzęt jest dostępny w zestawie z solidnie zrobioną podstawką, jednak w razie potrzeby możemy go zamontować na ścianie. Do tego będziemy potrzebowali uchwyt VESA 400 x 400 mm.

Choć nie jest to sprzęt popularnego producenta, i tak cieszy się sporym zainteresowaniem kupujących. Wynika to z tego, że model działa płynnie nawet przy bardzo szybko zmieniającym się obrazie. Brak zakłóceń czyni oglądanie filmów bardziej przyjemnymi.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ