Ranking 5 najlepszych telewizorów LED w 2020

Ostatnio aktualizowane: 22.10.20

 

Telewizor LED – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Ranking telewizorów LED rozpoczyna model Samsung 55″ Smart UHD TV RU7172. Zebrał on najwięcej pozytywnych opinii konsumentów, na co wpływa ekran o przekątnej 55 cali, dostęp do Smart TV, a także zastosowanie innowacyjnych technologii. Za sprawą urządzenia można oglądać filmy w jakości 4K, co daje pewność, że nie umknie nam żaden szczegół. Poza tym sprzęt łączy się z Internetem bezprzewodowo, ma wbudowany moduł Wi-Fi. Nasz ranking obejmuje także opisy innych ciekawych urządzeń. Pomyśl nad zakupem telewizora LED Sony Bravia KD-65XF9005, który ma bardzo szybki czas reakcji. Wbudowane głośniki zapewniają dobrej jakości dźwięk bez nieprzyjemnych szumów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki telewizor LED kupić?

 

Telewizory LED są już obecne na rynku od kilku lat. Zostały wprowadzone przez firmę Sony w 2004 roku, a pierwszy model kosztował 15 tysięcy dolarów. Obecnie nie musimy już wydawać takich pieniędzy i mamy dostępne telewizory LED w dobrych cenach. Różnica między standardowymi odbiornikami LCD, a odbiornikami LED to rodzaj podświetlenia umieszczonego za ciekłokrystalicznym panelem. W odbiorniku tym tradycyjne lampy fluorescencyjne z zimną katodą zostały zastąpione diodami LED (Light-Emitting Diode). Technologia LED wykorzystuje ciekłe kryształy, których warstwa może być w różnym stopniu przeźroczysta. Zależy to od wartości napięcia elektrycznego.

Jaki telewizor LED wybrać – dwa rodzaje podświetlenia

Ekran telewizora LED jest podświetlany krawędziowo lub w sposób pełny. Ekran oświetlany krawędziowo ma diody LED umieszczone po bokach ekranu. Pozwala to na wykonanie bardzo cienkiego ekranu, niemniej zdarza się, że odbiorniki takie mogą mieć problemy z równomiernym podświetleniem matrycy, na ogół można zaobserwować, że obraz jest jaśniejszy na bokach.

Drugi rodzaj to telewizory z pełnym podświetleniem LED, gdzie diody są umieszczone za wyświetlaczem. Jest to obecnie najczęściej stosowane rozwiązanie do podświetlenia matrycy. Dodatkowo odbiorniki są wyposażane w technologię “Local Dimming”, która umie wyłączyć wybrane sekcje diod LED w miejscu, gdzie ma być wyświetlany ciemny obraz. Dzięki temu telewizor taki uzyskuje wysoki kontrast i poprawę głębi czerni, parametru niezwykle trudno uzyskiwanego.

Technologia telewizorów LED z matrycą złożoną z diod LED wykorzystującą ciekłe kryształy sprawia, że kryształy odpowiedzialne za wyświetlenie obrazu przepuszczają światło, a pozostałe je blokują.

 

Zalety technologii LED

Do najważniejszych zalet telewizora LED należy to, że są to bardzo cienkie odbiorniki, ich grubość może wynosić nawet 2,5 cm. Pobierają bardzo niewielką ilość energii, w porównaniu do telewizora LCD może to być nawet 70% mniej (choć sam odbiornik będzie droższy od modelu LCD). Oświetlenie z tyłu matrycy, zapewnia równomierne oświetlenie całej matrycy, a odbiorniki z wygaszaniem strefowym oferują głęboką czerń, porównywalną z telewizorami plazmowymi. Technologia LED oferuje również bardzo dobry kontrast obrazu.

 

Ekologia

Bezwzględnie telewizory LED są przyjazne środowisku, bo podczas produkcji wykorzystywanych przez nie podświetleń nie używa się rtęci. Również ze względu na energooszczędność, są to modele postrzegane, jako przyjazne środowisku.

 

Jaki jest najlepszy telewizor LED  – wielkość

Rozmiar odbiornika telewizyjnego jest podawany w calach. Największą popularnością wśród klientów cieszą się odbiorniki od 40 do 65 cali. To, jaka wielkość będzie dla Ciebie odpowiednia, będzie zależało od wielkości pomieszczenia, w którym odbiornik zamierzasz postawić. Przy ekranie 65 cali, odległość od odbiornika powinna wynosić blisko 3 metry. A przy 50 calowym telewizorze już wystarczy umieścić go 2 metry od kanapy. Zwykle też modele większe są wyposażone w więcej nowoczesnych funkcji niż małe odbiorniki. Najbardziej popularnymi jednak modelami kupowanymi przez użytkowników są telewizory wielkości 32 – 40 cali. Taki model jest już na tyle duży, że dobrze się na nim ogląda telewizję, a nie ma problemu ze zmieszczeniem odbiornika w niewielkiej sypialni, czy kuchni.

 

Format ekranu

Format ekranu, to ważny wybór. Tradycyjnym formatem jest proporcja ekranu 4: 3. Jednak wielu producentów oferuje obecnie format panoramiczny, czyli o proporcjach ekranu 16:9. Taki format doskonale sprawdza się przy oglądaniu filmów. Natomiast zaopatrując się w model o formacie 21:9 będziesz mógł cieszyć się obrazem niczym w sali kinowej.

 

Rozdzielczość

Bardzo istotny parametr niezależnie od tego, w jakim celu wykorzystujesz odbiornik. Im jest rozdzielczość wyższa, tym obraz jest wyraźniejszy i bardziej szczegółowy. Oczywiście dostawca programu, też przesyła nam obraz o określonej rozdzielczości. Nigdy nie ma sensu kupować odbiornika o wyższej rozdzielczości niż możesz uzyskać od dostawcy programu. Będą to zwyczajnie wyrzucone pieniądze, bo za wysoką rozdzielczość będziesz musiał zapłacić, a nie dasz rady jej wykorzystać.

Rozdzielczość określa się za pomocą dwóch wartości. Pierwsza z nich określa ilość wyświetlanych pikseli w pionie, a druga w poziomie. Są to, więc maleńkie punkty, za pomocą, których jest tworzony obraz. Obecnie telewizory LED sprzedawane są w następujących rozdzielczościach: 1366 x 768 (HD Ready), 1920 x 1080 (Full HD) i 3840 x 2160 (4K).

 

Częstotliwość odświeżania

Jest to parametr, który mówi o tym, jak często obraz jest na ekranie aktualizowany (odświeżany). Jest to niezwykle istotne przy oglądaniu scen dynamicznych, albo też dla osób używających telewizor, jako monitor do gier. Gdy częstotliwość jest niska sprawia to, że dynamicznie zmieniające się obrazy stają się nieostre. Standardowo telewizory LED posiadają odświeżanie na poziomie 100 Hz. Jest to jakość DVD wystarczająca przy rozdzielczości 720 x 576. Przy rozdzielczości 1920 × 1080 odpowiednia częstotliwość odświeżania to będzie 120 Hz lub więcej. A dla obrazu 4K i 3D zalecane jest odświeżanie na poziomie 240 Hz i więcej.

 

Czas reakcji matrycy

Gdy czas reakcji jest zbyt długi mamy na ekranie efekt smużenia i rozmycie konturów obiektów przy bardziej dynamicznych scenach. Bowiem czas reakcji to czas, w jakim telewizor zarejestruje zmianę położenia obiektu na ekranie. Najlepiej, aby wybrać model telewizora, który dysponuje czasem reakcji krótszym niż 6 ms.

 

 

Kontrast obrazu

Rozróżnić tu możemy kontrast statyczny i dynamiczny i tylko tak da się ten parametr porównać w poszczególnych modelach. Kontrast generalnie jest to określenie, ile razy najjaśniejszy punkt na ekranie jest jaśniejszy od najciemniejszego punktu. Pomiary takie dokonuje się laboratoryjnie, ale nie zmienia to faktu, że wpływa on na jakość odbioru obrazu. Statyczny kontrast oblicza się wyświetlając na ekranie jednocześnie obraz o maksymalnej bieli i maksymalnej czerni (na przykład szachownicę), a następnie oblicza kontrast statyczny. Kontrast dynamiczny mierzy się wyświetlając kolejno najjaśniejszy obraz, a potem najciemniejszy i znów oblicza się jego wartość.

 

Złącza

Każde urządzenie elektroniczne, do komunikacji z pozostałymi w domu urządzeniami potrzebuje szereg złącz. Tak też jest w przypadku naszego telewizora LED, do którego możemy podłączyć szereg urządzeń peryferyjnych, pod warunkiem posiadania odpowiednich wyjść. Wśród najbardziej pożądanych złączy jest analogowe złącze Euro/Scart, które pozwala na przesyłanie obrazu z rozdzielczością 576i oraz dźwięku mono lub stereo. HDMI natomiast to interfejs cyfrowy, za pomocą którego przenosimy sygnał cyfrowy do rozdzielczości 80p oraz dźwięku przestrzennego 7.1 (osiem kanałów). S-Video służy do przenoszenia analogowo obrazu o rozdzielczości 480i.

Złącze komponentowe zaś, to kable zakończone wtyczkami typu cinch, za pomocą których jest przesyłany obraz analogowo o rozdzielczości 1080p. Po dodaniu 4 cinch stereo możliwe jest przenoszenie dźwięku. USB, to obecnie jedno z najbardziej wykorzystywanych złączy. Za pomocą USB podłączymy pamięć zewnętrzną, odtworzymy z niej film, czy muzykę, albo oglądniemy zdjęcia na ekranie telewizora. Równie przydatnym jest posiadanie czytnika kart pamięci, za pomocą którego bezpośrednio z karty pamięci odczytamy film, muzykę, czy inne treści. Natomiast złącze audio pozwala na podłączenie słuchawek lub dodatkowego sprzętu nagłaśniającego.

 

5 najlepszych telewizorów LED. Opinie w 2020 roku

 

Technika wciąż idzie naprzód. Nawet, jeśli Twój stary telewizor jeszcze dobrze działa, to kiedyś przychodzi moment rozstania się z reliktem przeszłości. A może od dawna poszukujesz telewizora dla siebie? Ten ranking jest dla wszystkich tych, którzy myślą o zakupie nowego sprzętu. Postaramy się w nim wskazać dobry i tani telewizor ledowy, wszystkim tym, którzy właśnie takiego modelu szukają.  Poniżej przedstawiamy pięć czołowych modeli opisując ich ceny, a także opinie klientów. Sprawdź, który z modeli najbardziej Ci odpowiada.

 

1. Telewizor Samsung 55″ Smart UHD TV RU7172

 

Samsung 55″ Smart UHD TV RU7172 to telewizor umożliwiający oglądanie filmów w jakości 4K na dużym, 55-calowym ekranie. Możemy dostrzec na nim nawet najmniejszy detal, za co odpowiada nowoczesny procesor UHD i zastosowane technologie. Jedną z nich jest HDR, która odpowiada za właściwy kontrast i jasność kolorów.

Wymiary urządzenia są równe: 123,86 cm x 79,28 cm x 26,13 cm (z podstawą). Jest ono wyposażone w Smart TV, a z Internetem łączy się bezprzewodowo, za pomocą modułu Wi-Fi. Sprzęt ma 3 gniazda HDMI, 2 porty USB, gniazdo Ethernet, złącze CI, a także cyfrowe wyjście audio (optyczne).

Na temat przedstawionego telewizora można znaleźć wiele komentarzy, a przeważają te pozytywne. Konsumenci chwalą go nie tylko za dobrej jakości obraz, ale i dźwięk. Ciekawe jest to, że urządzenie można połączyć z innowacyjną aplikacją SmartThings dającą możliwość wygodnego sterowania wieloma różnymi sprzętami domowymi.

Telewizor Samsung 55″ Smart UHD TV RU7172 ma 55-calowy ekran. Jego wymiary bez podstawy to: 123,86 cm x 71,42 cm x 5,87 cm. Urządzenie waży 17,3 kg.

 

Zalety

Smart TV: Ponieważ sprzęt ma Smart TV, możemy korzystać z różnych aplikacji internetowych, przeglądarki, jak również mediów społecznościowych.

Technologia HDR: Telewizor jest wyposażony w technologię HDR (High Dynamic Range), która gwarantuje realistyczne kolory, nawet podczas najciemniejszych scen.

Tuner DVB-T: Urządzenie ma wbudowany tuner DVB-T, a więc odbiera sygnał cyfrowej telewizji naziemnej (wyposażono go w funkcję automatycznego wyszukiwania kanałów).

Możliwość zawieszenia na ścianie: Sprzęt można bez przeszkód zawiesić na ścianie, wystarczy do niego dokupić odpowiedni wieszak VESA.

Rozdzielczość 4K: Za sprawą telewizora możemy oglądać filmy i seriale w jakości 4K, co pozwala na dostrzeżenie na ekranie większej ilości detali.

 

Wady

Mało poręczny pilot: Kupujący uważają, że dołączony do urządzenia pilot nie jest zbyt poręczny, w dodatku ma mały zasięg (działa na podczerwień).

 

 

 

 

2. Telewizor Sony Bravia KD-65XF9005

 

Do naszego zestawienia wybraliśmy dobrze oceniany przez konsumentów telewizor LED Sony Bravia KD-65XF9005 o przekątnej ekranu równej 65 cali. Taki sprzęt na pewno spełni oczekiwania wymagających użytkowników. Jeśli nie masz miejsca na montaż tak dużego modelu, możesz zdecydować się na zakup 49-calowego lub 55-calowego telewizora. Urządzenie wyposażone jest w 4 złącze HDMI i 3 wejścia USB.

Model Sony Bravia KD-65XF9005 z technologią X-tended Dynamic Range PRO zapewnia, że bardzo ciemne, jak i wyjątkowo jasne kolory zachowują swoją intensywność. Urządzenie ma wysoki kontrast, a mimo to wyświetlany na ekranie obraz jest rzeczywisty. Sprzęt pozwala na odtwarzanie filmów i gier w formacie 4K HDR. 

Telewizor LED ma łączność bezprzewodową Wi-Fi, która umożliwia dostęp do wielu ciekawych treści. Użytkownicy nie mają problemu z wyszukiwaniem ciekawych filmów, seriali czy gier. Konsumenci wskazują, że obsługa sprzętu jest prosta. To wszystko za sprawą przejrzystego menu.

LED Sony Bravia KD-65XF9005 to telewizor o przekątnej równej 65 cali. Rozdzielczość ekranu to: 3840 x 2160 pikseli.

 

Zalety

Technologia 4K X-Reality PRO: Zastosowana technologia 4K X-Reality PRO sprawia, że wyświetlany obraz zyskuje lepszą jakość. W efekcie prezentowany na ekranie materiał multimedialny jest idealnie ostry i ma ładnie odwzorowane barwy.

Dla fanów gier: Telewizor LED Sony Bravia KD-65XF9005 to model polecany dla fanów gier na PlayStation. Entuzjaści rozgrywek z pewnością będą zadowoleni z płynnie przechodzącego obrazu i realistycznych kolorów.

Wyszukiwanie głosowe: Użytkownik ma możliwość skorzystania z funkcji wyszukiwania głosowego poprzez Google. W efekcie możliwe jest sprawne przeglądanie materiałów zamieszczonych w Internecie bez konieczności wpisywania tekstu w odpowiednie okienko.

Płynność obrazu: Dzięki technologii Motionflow XR nie musimy się obawiać o to, że obraz będzie się zacinał, a szybkie akcje nie będą odpowiednio wyświetlane.

 

Wady

Pilot się zacina: Z części zamieszczonych w Internecie opinii wynika, że pilot zdalnego sterowania czasami się zacina, co uniemożliwia szybkie wybranie interesujących nas ustawień. 

 

 

 

 

3. Telewizor LED 32” Manta 32LHN19S HD USB

 

Telewizor Manta 32” 32LHN19S HD USB ma ekran o przekątnej 32 cale, jego rozdzielczość to 1366 x 768 pikseli. Umożliwia oglądanie filmów w jakości HD. Złącza, w jakie wyposażono urządzenie to: HDMI, USB, CI, VGA oraz optyczne. To oznacza, że możemy do niego podłączyć inne sprzęty.

Opisywany model ma wąską ramkę wokół ekranu oraz elegancko wyglądającą podstawę. Jego wymiary są równe: 72,8 cm x 48,1 cm x 20,1 cm. Telewizor wykorzystuje technologie wpływające na poprawę dźwięku, a są to Dolby Digital Plus oraz redukcja szumów 3D.

Jak przekonują konsumenci, sprzęt marki Manta jest godny uwagi. Jest łatwy w obsłudze, ponieważ ma przejrzyste menu w języku polskim. Wbudowany tuner DVB-T pozwala na oglądanie cyfrowej telewizji naziemnej bez potrzeby podłączania zewnętrznego dekodera. Atutem telewizora są też kompaktowe wymiary. Możemy ustawić go na wąskiej półce, a w razie potrzeby zawiesić na ścianie.

Manta 32” 32LHN19S HD USB to telewizor ważący 5,7 kg. Wymiary urządzenia bez podstawy to: 72,8 cm x 49 cm x 8,6 cm. Model ma 32-calowy ekran.

 

Zalety

Ma potrzebne złącza: Sprzęt ma wszystkie złącza, które mogą okazać się przydatne, czyli: USB, HDMI, optyczne, VGA, CI i wyjście słuchawkowe. Jeśli pojawi się taka konieczność, możemy podłączyć do telewizora dodatkowe urządzenia, a także zewnętrzne nośniki danych.

Dobrej jakości brzmienie: Model ma wbudowane głośniki o łącznej mocy 16 W. Wyposażono go też w specjalne technologie, które zapewniają dobrej jakości brzmienie, czyli redukcja szumów 3D oraz Dolby Digital Plus.

Łatwa obsługa: Obsługa telewizora nie sprawi nam żadnego problemu, na co wpływa m.in. przejrzyste menu dostępne w języku polskim. To sprawia, że urządzenie jest często wybierane dla seniorów czy do pokoju dziecka.

 

Wady

Brak Smart TV: Sprzęt nie ma Smart TV. Żeby korzystać z internetowych aplikacji, należy dokupić do niego specjalną przystawkę.

 

 

 

 

4. Toshiba Telewizor 4K UHD 55V5863DG

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez telewizora LED Toshiba 55V5863DG o przekątnej ekranu równej 55 cali. Dokładne wymiary urządzenia bez podstawy to: szerokość – 124,3 cm, wysokość – 76,8 cm i głębokość – 7,4 cm, a jego waga wynosi 17,5 kg. Model wyposażono w dwa głośniki Onkyo o mocy 10 W każdy. Ich jakość jest określana jako bardzo dobra, dlatego nie ma konieczności inwestowania w dodatkowy sprzęt audio.

Telewizor gwarantuje obraz w jakości 4K UHD, który uwzględnia każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. W efekcie oglądając filmy możemy poczuć się, jak w kinie. Na uwagę zasługuje też system Dolby Vision HDR, który również pozytywnie wpływa na jakość prezentowanego na ekranie obrazu. 

Recenzje dotyczące modelu Toshiba 55V5863DG są pochlebne, co pozwala sądzić, że spełnia on oczekiwania konsumentów. Urządzenie jest zrobione z dobrej jakości materiałów, a wyświetlany obraz ma zachowany odpowiedni kontrast.

Telewizor LED Toshiba 55V5863DG ma przekątną ekranu równą 55 cali. Rozdzielczość ekranu to: 3840 x 2160 pikseli.

 

Zalety

Dolby Vision HDR: Model ma system Dolby Vision, który wykorzystuje metadane w celu właściwego dostosowania jasności każdej wyświetlanej klatki. W efekcie obraz zyskuje bardzo dobrą jakość.

Głośniki Onkyo: Telewizor LED ma głośniki Onkyo, które gwarantują przejrzysty dźwięk bez żadnych zakłóceń. Użytkownik nie ma problemu z usłyszeniem nawet cichych dialogów. Co więcej, może wykorzystać sprzęt do słuchania muzyki.

Nagrywanie USB: Urządzenie ma funkcję nagrywania na USB, więc masz pewność, że ulubiony program telewizyjny Cię nie ominie.

 

Wady

Podstawka: Choć wykonana z plastiku podstawka jest stabilna, więc spełni swoje podstawowe zadanie, nie wykazuje dużej odporności na zarysowania.

Obsługa: Pewna grupa osób twierdzi, że urządzenie nie ma intuicyjnego systemu obsługi, więc potrzeba czasu, aby zacząć swobodnie korzystać z wszystkich dostępnych opcji.

 

 

 

 

5. TV 60 Sharp LC-60UI9362E 4k 800Hz

 

Godnym uwagi telewizorem LED jest model Sharp LC-60UI9362E z czarną obudową. Ma on cienkie ramki, które nie przeszkadzają w trakcie oglądania filmów. Model jest wsparty na solidnej podstawie. Nóżki są wykonane z trwałego materiału zapewniającego maksymalną stabilność. Istnieje także możliwość montażu urządzenia na ścianie za pomocą specjalnego uchwytu.

Przekątna ekranu wynosi 60 cali. W ofercie producenta można znaleźć także model o przekątnej 70 cali. Wymiary sprzętu bez podstawy to: głębokość – 4,8 cm, szerokość – 135,2 cm i wysokość – 78 cm. Waga modelu jest równa 22,8 kg. Telewizor ma 3 złącze HDMI i USB. Technologia up-skaler konwertuje obraz do rozdzielczości 4K, dzięki czemu zyskuje on zdecydowanie lepszą jakość.

Konsumenci są zgodni, co do tego, że warto zainwestować w telewizor LED Sharp LC-60UI9362E. Wyświetlany obraz ma zachowany odpowiedni kontrast, a więc kolory są realistyczne. Model spełnia oczekiwania nawet wymagających miłośników kina.

Sharp LC-60UI9362E to telewizor LED z łącznością bezprzewodową Wi-Fi. Przekątna ekranu wynosi 60 cali. 

 

Zalety

Rozdzielczość 4K: Test telewizorów LED Sharp LC-60UI9362E potwierdził, że są to modele gwarantujące bardzo dobrą jakość obrazu. Jest to możliwe dzięki technologii up-skaler, która poprawia obraz do rozdzielczości 4K.

Krótki czas reakcji: Urządzenie wyposażono w wydajny procesor zapewniający szybki czas reakcji.

 

Wady

Połączenie Wi-Fi: W niektórych opiniach pojawia się informacja, że czasami dochodzi do zerwania połączenia z Wi-Fi, co może powodować zakłócenie odtwarzania filmu czy serialu.

Waga: Z racji tego, że telewizor jest stosunkowo ciężki możemy mieć problem z jego bezpiecznym przeniesieniem. Czasami lepiej skorzystać z pomocy dodatkowej osoby, aby mieć pewność, że nie upuścimy sprzętu na podłogę.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Telewizor 4K UHD AndroidTV Philips 49PUS8303

 

Chętnie wybieranym przez konsumentów telewizorem LED jest Philips 49PUS8303. Urządzenie ma przekątną równą 49 cali. Dokładne wymiary sprzętu to: szerokość – 109,8 cm, wysokość – 63,7 cm i głębokość – 3,9 cm (bez podstawy). Jego waga wynosi 17,3 kg. Model ma srebrną obudowę. Ekran jest wyjątkowo cienki. W zestawie znajduje się podstawa umożliwiająca ułożenie telewizora na szafce RTV.

Sprzęt wyposażono w procesor P5, który zapewnia ładny obraz bez zakłóceń. Nie musimy się obawiać, że w trakcie filmu akcji nie dostrzeżemy wszystkich szczegółów. Telewizor ma system Ambilight, co oznacza, że wyświetlany obraz nie jest ograniczany przez ramki. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu oświetleniu. 

Osoby, które mają ten telewizor w swoim domu są zadowolone z jego użytkowania. Ich zdaniem sprzęt ma intuicyjny system obsługi i wiele nowatorskich rozwiązań, które czynią go bardziej funkcjonalnym. Dodatkowym atutem urządzenia jest nowoczesny design.

Philips 49PUS8303 to telewizor LED o przekątnej równej 49 cali. Model ma łączność bezprzewodową Wi-Fi.

 

Zalety

Procesor obrazu: Sprzęt wyposażono w sprawnie działający procesor P5 gwarantujący płynną pracą i zadowalającej jakości obraz. Nawet jeśli oglądamy filmy akcji, możemy być pewni, że nic nie umknie naszej uwadze.

System Android: Telewizor LED ma system Android, który jest łatwy w obsłudze i umożliwia dostęp do wielu ciekawych treści. Użytkownik może np. skorzystać ze sklepu Google Play i zakupić najnowsze filmy czy programy, jak również pobierać darmowe gry. Każdy domownik ma szansę znaleźć dla siebie idealną rozrywkę.

Jakość dźwięku: W urządzeniu zastosowano technologię DTS HD Premium Suite, dzięki której generowany przez wbudowane głośniki dźwięk ma zadowalającą jakość. Dialogi są wyraźne, więc nie występuje problem związany z rozumieniem tekstu.

 

Wady

Odwzorowanie koloru czarnego: Użytkownicy przyznają, że intensywność koloru czarnego nie jest zadowalająca i czasami barwa ta zyskuje szary odcień.

 

 

Telewizor Samsung UE55NU7172

 

Zapoznaj się z opisem Samsung UE55NU7172. Jest to telewizor LED o wymiarach: szerokość – 123,9 cm, wysokość – 71,4 cm i głębokość – 5,9 cm (bez podstawy). Sprzęt waży niewiele ponad 17 kg. Jakość obrazu to 4K UHD, rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli. Przekątna ekranu wynosi 55 cali. W sklepach ten model jest też dostępny w większych i mniejszych rozmiarach.

Technologia PurColor gwarantuje realistyczne odwzorowanie kolorów. W związku z tym oglądanie filmów prezentujących piękne krajobrazy staje się większą przyjemnością. Kinową jakość obraz zapewnia technologia HDR, dzięki której możliwe jest uchwycenie nawet najmniejszych szczegółów. Urządzenie ma cienką ramkę i dobrze wyprofilowane podstawki. Sprzęt prezentuje się elegancko i nowocześnie.

Większość opinii na temat telewizora LED Samsung UE55NU7172 jest pozytywna, co świadczy o dobrej jakości jego wykonania. Urządzenie ma szybki czas reakcji i jest łatwe w obsłudze. Zastosowano w nim wiele nowoczesnych technologii, które sprawiły, że stało się ono bardziej funkcjonalne.

Samsung UE55NU7172 to bardzo dobry telewizor LED do 1700 zł. Przekątna ekranu wynosi 55 cali, a jego rozdzielczość to 4K UHD.

 

Zalety

Technologia HDR: W urządzeniu zastosowano technologię HDR, która zapewnia kinową jakość obrazu. Na ekranie wyświetlane są nawet najmniejsze detale, dzięki czemu możemy zarejestrować każdy szczegół. Chcąc oglądnąć film w zachwycającej jakości nie musimy wychodzić do kina.

Clean Cable Solution: Z tyłu telewizora znajduje się specjalny stojak, który umożliwia prostą organizację kabli (Clean Cable Solution). Nie trzeba martwić się o to, że wystające przewody wpłyną negatywnie na estetykę wnętrza.

Aplikacja: Rekomendowany przez nas model jest kompatybilny z aplikacją SmartThings pozwalającą na łatwe sterowanie telewizorem. Dzięki oprogramowaniu możemy w szybki sposób zsynchronizować sprzęt ze swoim smartfonem i korzystać z telefonu, jak z pilota.

PurColor: Na uwagę zasługuje technologia PurColor, która sprawia, że wyświetlane na ekranie obrazy mają bardzo realistyczne kolory.

Design: Wiele osób zwraca uwagę na bardzo ładny design urządzenia. Sprzęt ma cienki ekran i dobrze komponuje się z innymi sprzętami multimedialnymi.

 

Wady

Głośniki: Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na słabą jakość dźwięku odtwarzanego przez wbudowane głośniki. Uważają oni, że konieczna jest inwestycja w dobry sprzęt audio.

 

 

Panasonic TX-50DS630E

 

Pierwszy z modeli, zajmujący czołowe miejsce w rankingu, to Panasonic TX-50DS630E. Jest to urządzenie o przekątnej ekranu 50 cali, wadze 16,5 kg (wraz z podstawą), oraz wymiarach (również z podstawą) szerokość: 1126 mm, wysokość: 693 mm, oraz głębokość: 202 mm.

Telewizor jest wykonany w standardzie FullHD i posiada rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 px. Dzięki wielu ustawieniom, użytkownik może nie tylko ułatwić sobie obsługę urządzenia, ale również je spersonalizować.

Na przykład system My Home Screen daje możliwość konfiguracji odbiornika tak, aby zawierał łącza wyłącznie do ulubionych treści, czy aplikacji. Adaptacyjne ściemnianie podświetlenia natomiast analizuje otrzymywane obrazy, aby dostosować moc światła w taki sposób, by zoptymalizować obraz na ekranie.

Bardzo ciekawą funkcją jest Voice Assistant, który pozwala rozstać się z mozolnym wpisywaniem poleceń za pomocą pilota. Zamiast tego wydajemy polecenia głosowe, przez mikrofon umieszczony w pilocie, albo za pomocą urządzenia typu smart. W ten sposób możemy na przykład wyszukać film, w którym występuje nasz ulubiony aktor. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w szereg złącz. Mamy tu między innymi 3 złącza HDMI, gniazdo USB, Ethernet, WiFi, Bluetooth.

Użytkownik ma też możliwość odtwarzania programów z pamięci USB. Telewizor obsługuje kilkanaście różnych formatów plików, więc nie ma obawy, o trudności w odtworzeniu nagrania. Dla użytkowników atrakcyjnym okazało się być to, że model ten odbiera telewizje naziemną, oraz to, że indywidualnie, każdy klient może uzyskać takie nasycenie i odcienie kolorów, jakie mu odpowiadają. Nie bez znaczenia dla użytkowników jest również personalizacja odbiornika.

 

 

Samsung UE40J5100

 

Samsung UE40J5100, to najlepszy telewizor ledowy, dla osób poszukujących prostego urządzenia służącego wyłącznie do oglądania telewizji.  Przekątna ekranu w tym modelu wynosi 40 cali, jest o wadze wraz z podstawą 8,6 kg i wymiarach wliczając podstawę: szerokość 908 mm, wysokość 585 mm, głębokość 288 mm.

Rozdzielczość ekranu kształtuje się na poziomie 1920 x 1080 px. Producent tego sprzętu postawił na doskonalenie obrazu. Mamy tu zatem funkcję Wide Color Enhancer Plus, która poszerza gamę kolorystyczną obrazu, oraz zwiększa liczbę odcieni kolorów. DCR kontrast dynamiczny optymalizuje poziomy czerni i bieli i wspiera jasność obrazu.

Ponadto użytkownik ma do dyspozycji kilka trybów ekranu, które może dostosować do właśnie oglądanego programu. W trybie filmowym zyskujesz wyrazisty obraz przy jasnym oświetleniu pokoju, lekko przyciemniony, gdy w pomieszczeniu jest ciemno. Tryb sportowy za to automatycznie zwiększa podświetlenie, kontrast i nasycenie kolorów. Model ten pozwala również oglądać filmy bezpośrednio z urządzenia podłączonego do złącza USB.

Dla użytkowników poszukujących urządzenia do odbioru telewizyjnego, jest to bardzo dobry sprzęt, bez zbędnych, skomplikowanych funkcji. Telewizor bez problemu ściąga sygnał naziemny, posiada dobrej jakości obraz i bardzo atrakcyjna cenę.

 

 

Sony KDL-50W805C

 

Ranking telewizorów ledowych kontynuujemy modelem Sony KDL-50W805C. Jest to model 50 calowy o rozbudowanej technologii. Użytkownik może, na przykład, oglądać programy trójwymiarowe w technologii 3D.

Motionflow XR 800 Hz, czyli technologia interpolacji pozwala na uzyskanie większej płynności obrazu, co jest ważne w scenach akcji, czy rozgrywkach sportowych. Sony KDL-50W805C pozwala na nagrywanie dowolnych audycji i odtwarzanie ich w dowolnym czasie.

Ponadto użytkownik może odtwarzać programy bezpośrednio z urządzenia podłączonego za pomocą złącza USB. A dźwięki płynące z telewizora, dzięki trybowi ClearAudio+, są realistyczne i czyste. Gdy do tego dodamy jeszcze takie funkcje, jak Social Viewing, które w pełni integrują odbiornik z serwisami społecznościowymi, używanymi w trakcie oglądania programu.

Albo Sony Entertainment Network, który daje dostęp do rozrywki on-line, oraz system obsługi telewizora BRAVIA, który pozwala zapanować nad wszystkimi tymi funkcjami – zyskamy pełen obraz tego, czym dysponuje Sony KDL-50W805C. Użytkownicy są tu zadowoleni, z posiadanego przez odbiornik systemu Android i możliwości sterowania nim za pomocą smartfona. Chwalą łatwość obsługi i bardzo dobry obraz.

 

 

LG 32LF5610

 

Kolejny produkt, jakie chcemy opisać to LG 32LF5610. Jest to odbiornik o przekątnej ekranu 32 cale i rozdzielczości 1920 x 1080 px. Waga tego modelu (wraz z podstawą) wynosi 6,2 kg, a wymiary, również uwzględniające podstawę, to: szerokość 732 mm, wysokość 481 mm, głębokość 207 mm. Jest to model dla osób, które szczególnie zwracają uwagę na energooszczędność.

Model ten posiada funkcję inteligentnego oszczędzania energii, dzięki której użytkownik może regulować podświetlenie obrazu, czy wyłączać ekran w przypadku słuchania muzyki. Mamy tu również funkcję Standby Mode Zero, która przełącza telewizor w tryb hibernacji, gdzie zużycie energii jest równe zeru. Ponadto dla wygody regulowania parametrami obrazu model ten został wyposażony w funkcję Picture Wizard III.

A za wyraźne i dobrze słyszalne dźwięki jest odpowiedzialna funkcja Clear Voice II. Dodatkowo sprzęt ten, jak i inne produkty LG posiada certyfikat DivX Certified® i w związku z tym odtwarza pliki DivX® o rozdzielczości nawet 1080p. Jest to sposób na dostęp do szerokiego wyboru treści Premium dostępnych w Internecie.

Opinie o telewizorach ledowych mówią przede wszystkim o doskonałym stosunku ceny do jakości telewizora, ze zdecydowanym akcentem na jakość. Użytkownicy podkreślają szybkość działania i jakość obrazu, a także wygląd i solidność wykonania.

 

 

Philips 55PUS6561

 

Ostatnim w naszym rankingu jest model Philips 55PUS6561. Jest to telewizor 4K Ultra Slim, o przekątnej ekranu 55 cali, z systemem Android TV. Użytkownik znajdzie tu szereg użytecznych funkcji. Telewizor, na przykład, ma wbudowane Wi-Fi, za pomocą którego łączy się z Internetem.

Funkcja Smart pozwala na używanie wszystkich tych aplikacji, które używasz na swoim smartfonie. Teraz wszystko to możesz przenieść na ekran telewizora. Dodatkowo funkcja Smart pozwala również na współużytkowanie aplikacji, filmów i innych materiałów.

Za pomocą tej funkcji skomunikujesz się z Google Play Store, Google Cast,  Simply Share,  Cloud Gaming czy YouTube. Ponadto telewizor ma możliwość połączenia się z przeglądarką internetową, a także zawiera telegazetę. Również zaawansowana technologia obrazu i dźwięku daje dużą przyjemność w oglądaniu programów.

Przede wszystkim 4K daje bardzo wysoką rozdzielczość. Funkcja Ambilight emituje światło z trzech stron ekranu, dzięki czemu wrażenia kolorów i dynamiki sprawiają, że oglądanie telewizji staje się wyjątkowym przeżyciem. Dodatkowo obraz HDR dodaje dynamiki wyświetlanym programom.

Oczywiście model ten ma również możliwość nagrywania programów, a także ich odtwarzania bezpośrednio z nośnika podłączonego przez port USB. Użytkownicy zaś przekazują, że telewizor bardzo dobrze współpracuje z innymi sprzętami. Chwalą też jakość obrazu 4K, a także możliwość korzystania z niezliczonej ilości aplikacji.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments