Ranking 5 najlepszych wieży stereo w 2023

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Wieża stereo – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Panasonic SC-PM250 to wieża stereo, która zyskała ogromną popularność konsumentów. Dlaczego? Przede wszystkim, dlatego, że posiada wiele ciekawych funkcji, ma łączność Bluetooth, nie zacina płyt, a podczas przesyłu muzyki z telefonu też nie dochodzi do przerw. Skąd to wiemy? Po pierwsze dokładnie przyjrzeliśmy się cechom produktu, a po drugie postanowiliśmy przeanalizować oceny konsumentów. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego właśnie sprzętu zauważają, że jest on niezawodny, wydajny, łatwy w obsłudze, a do tego tani. Nie można też zapomnieć o dobrych i mocnych głośnikach. Jeśli jednak ten model nie sprostał Twoim oczekiwaniom, nie pasuje do Twoich wnętrz lub po prostu jest niedostępny, Twojej uwadze polecamy inną, równie ciekawą wieżę, jaką jest Blaupunkt MS40BT. To urządzenie też ma łączność Bluetooth, sporą pamięć stacji radiowych i jest bardzo łatwe w obsłudze.

5 najlepszych wieży stereo. Opinie w 2023 roku

 

Skoro już wiesz, czym cechują się dobre wieże stereo, zapraszamy Cię do zapoznania się z dobrymi, ciekawymi produktami. Poniżej prezentujemy ranking wież stereo, w którym umieściliśmy pięć ciekawych propozycji.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wieża jest wyposażona w moduł Bluetooth, dlatego może nawiązać bezprzewodowe połączenie z tabletem, smartfonem lub innym urządzeniem. To pozwala na strumieniowe przesyłanie muzyki. Sprzęt nie pobiera dużo prądu, więc nie wpływa na wzrost rachunków.

Wady

Urządzenie ma krótki przewód zasilający, dlatego ustawienie go we wcześniej wybranym miejscu może okazać się niemożliwe. Wieża musi stać w pobliżu gniazdka lub być podłączona do przedłużacza.

Podsumowanie

Sprzęt umożliwia słuchanie muzyki zapisanej na płytach CD, ma też wbudowany tuner FM. Wieża nie zajmuje dużo miejsca na biurku, a do tego ładnie się prezentuje. Urządzeniem możemy sterować przy pomocy pilota, który jest dołączony do zestawu.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma na tyle kompaktowe wymiary, że możemy ustawić je na wąskim biurku lub stoliku nocnym. Sprzęt zapewnia świetnej jakości brzmienie z wyraźnie podkreślonym basem. Jest to możliwe za sprawą mocnego, 300 W wzmacniacza.

Wady

Sprzęt możemy wygodnie obsługiwać wykorzystując do tego pilota zdalnego sterowania. Jednak po wciśnięciu przycisku mija kilka sekund, zanim urządzenie zareaguje.

Podsumowanie

Wieża została wyposażona w funkcję Bluetooth i złącze USB. Z tego względu możemy wykorzystać urządzenie do odtwarzania piosenek zapisanych na pendrive’ach lub innych zewnętrznych nośnikach danych. Sprzęt ma tuner FM z możliwością zapisania 50 stacji radiowych, zegar z funkcją alarmu, a także podświetlany na niebiesko wyświetlacz LED.

Rozważ też

Zalety

To elegancka wieża, która jest bardzo łatwa w obsłudze. Sprzęt umożliwia odtwarzanie plików muzycznych nie tylko w formacie MP3, ale też FLAC, WAV i ALAC. Obudowa modelu została wykonana z materiałów wykazujących odporność na zarysowania.

Wady

Urządzenie ma moduł Wi-Fi, więc łączy się bezprzewodowo z Internetem. Jednak czasami zdarza się, że połączenie zostaje niespodziewanie przerwane, przez co słuchanie przesyłanej strumieniowo muzyki nie jest już tak przyjemne.

Podsumowanie

Sprzęt ma cyfrowe wejście optyczne, poprzez które można go połączyć np. z telewizorem. Urządzenie wyposażono również z dwa porty USB, Bluetooth z NFC oraz łączność AirPlay. Wieża może być wykorzystana do ładowania baterii w smartfonie.

 

1. Wieża Panasonic SC-PM250 EC-S

 

Panasonic SC-PM250 to urządzenie z technologią bezprzewodową Bluetooth, która ułatwi nam przesyłanie muzyki ze smartfonu i tabletu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Bogaty bas i czysty dźwięk sprawiają, że będziesz czerpał pełnię radości z muzyki. Taka wieża sprawdzi się również podczas imprezy w ogrodzie lub w domu.

Za sprawą niskiego zużycia energii, systemu automatycznego wyłączania oraz tego, że urządzenie zużywa zaledwie 0,2 W w trybie czuwania, nie musimy obawiać się o nasze rachunki.

Urządzenie ma wejście USB, odtwarza płyty CD i CD-R/-RW i ma wbudowane radio, które ma automatyczne strojenie. Zapamiętuje do 30 stacji radiowych.

Ponieważ model ten posiada wyświetlacz LCD, jego obsługa będzie łatwiejsza. Dodatkowo ułatwi nam to pilot zdalnego sterowania, jak również sam system Bluetooth.

Urządzenie jest dość mobilne. Produkt ten ceniony jest za solidne wykonanie oraz funkcjonalność. Poza tym konsumenci pozytywnie odnoszą się do wyglądu tego modelu i podkreślają, że jest to bardzo dobra i tania wieża stereo.

Panasonic SC-PM250 to bardzo dobra wieża stereo do 400 zł. Moc sprzętu wynosi 20 W. Wymiary zestawu są następujące: 18,4 cm x 12,3 cm x 22,8 cm.

 

Zalety

Łączność bezprzewodowa: Urządzenie ma łączność bezprzewodową Bluetooth, więc możliwe jest przesyłanie muzyki bez użycia kabla. Wystarczy sparować wieżę stereo ze swoim telefonem czy tabletem. Ta czynność nie powinna okazać się czasochłonna ani skomplikowana.

Jakość dźwięku: W sprzęcie zastosowano system D.Bass, który zapewnia interesujące i dobrej jakości brzmienie. Warto wspomnieć także o standardzie Surround – dzięki niemu dźwięk jest przestrzenny, co jest ważne szczególnie podczas oglądania produkcji filmowych.

Automatyczne wyłączanie: Użytkownik ma możliwość skorzystania z opcji automatycznego wyłączania po upływie określonego czasu. Dzięki temu wieża stereo nie pobiera prądu, gdy nie jest używana.

Radio cyfrowe: Jeśli kupisz Panasonic SC-PM250, będziesz mógł nie tylko słuchać muzyki z nośnika USB, telefonu czy płyt CD. Urządzenie ma także radio cyfrowe. Można zapisać ulubione stacje, aby za każdym razem nie tracić czasu na ich ustawianie.

Pilot zdalnego sterowania: W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania – możemy zmieniać utwory czy ogólne ustawienia sprzętu, bez podchodzenia do niego.

 

Wady

Opóźnienie dźwięku w stosunku do obrazu: Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na małe opóźnienia audio w stosunku do wideo.

 

 

 

 

2. Wieża Blaupunkt MS40BT Bluetooth CD Usb MP3

 

Blaupunkt MS40BT to mikrowieża, którą cechuje solidne wykonanie i bardzo atrakcyjny design. Urządzenie posiada praktyczny napęd służący do odtwarzania płyt CD i CD-RW.

Model ten ma wbudowany moduł Bluetooth, za sprawą którego wieża jest kompatybilna ze smartfonami oraz tabletami. Urządzenie posiada też gniazdo USB umożliwiające podłączenie MP3 lub nośnika pamięci z zapisanymi piosenkami (obsługuje nośniki o pojemności maksymalnie 32 GB). Nie można też zapomnieć o tym, że wieża jest wyposażona w radio z pojemną pamięcią, bo aż 50 stacji.

Wymiary głośników tego zestawu to: 14 cm x 30 cm x 21 cm, a sama wieża ma wymiary: 23 cm x 15 cm x 23 cm. Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz LED, który jest bardzo czytelny.

Opinie o wieżach stereo tego producenta są bardzo pozytywne. Produkty tej marki cenione są za solidne wykonanie oraz łatwość obsługi.

Wieża stereo Blaupunkt MS40BT ma moc równą 100 W. Wymiary zestawu to: 23 cm x 15 cm x 23 cm. Sprzęt ma czarno-srebrny kolor.

 

Zalety

Zegar: Urządzenie wyposażono w zegar z funkcją alarmu. Można ustawić wieżę w ten sposób, aby włączała się o określonej godzinie. Pobudka w rytmie ulubionych piosenek z pewnością będzie przyjemniejsza niż standardowy dźwięk budzika.

Możliwość odtwarzania muzyki z telefonu: Chcesz odtwarzać muzykę z telefonu i nie martwić się zbyt krótki przewodem? Jeśli tak, prezentowany model jest dla Ciebie. Wieża stereo ma bezprzewodową łączność Bluetooth.

Zapisywanie stacji radiowych: Sprzęt ma wbudowany tuner, pozwalający na słuchanie ulubionych stacji radiowych. W pamięci urządzenia można ich zapisać aż 50.

Złącze USB: Na obudowie znajduje się złącze USB, które obsługuje nośniki pamięci do 32 GB. Możemy podłączyć do wieży pendrive z wieloma utworami nagranymi w formacie MP3.

 

Wady

Mało ustawień equalizera: Użytkownik ma do wyboru tylko 5 ustawień equalizera. Dla bardziej wymagających osób to zbyt mało.

 

 

 

 

3. Yamaha MusicCast PianoCraft MCR-N470D

 

Polecamy Twojej uwadze wieżę stereo Yamaha MusicCast MCR-N470D. Moc urządzenia jest równa 40 W. Wymiary modelu są następujące: 27 cm x 11,3 cm x 32,5 cm, a jego waga wynosi ok. 2,6 kg. Jak widać, sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, a dodatkowo, z uwagi na lekkość, jego przenoszenie nie stanowi żadnego problemu.

Prezentowany model ma funkcje: Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth. Aby odtworzyć zapisane w pamięci telefonu utwory, nie trzeba sięgać po kabel. Wystarczy sparować smartfona z wieżą stereo. Użytkownik może pobrać na telefon aplikację MusicCast Controller, która umożliwia łatwe sterowanie sprzętem. Wieża jest uznawana za funkcjonalną i uniwersalną. Na jej obudowie znajduje się wyjście słuchawkowe, wejścia analogowe i port USB.

Konsumenci, którzy kupili sprzęt, twierdzą, że była to dobra decyzja. Takie stwierdzenie wynika m.in. z tego, że urządzenie jest łatwe w obsłudze i gwarantuje przyjemny dźwięk. Na uwagę zasługuje wykonanie kolumn – są one zrobione z materiałów ograniczających wibracje.

Yamaha MusicCast MCR-N470D to wieża stereo w kolorze czarnym. Moc sprzętu wynosi 40 W. Model ma wymiary: 27 cm x 11,3 cm x 32,5 cm.

 

Zalety

Funkcjonalność: Prezentowana wieża stereo jest uznawana za bardzo funkcjonalny sprzęt. Na uwagę zasługuje opcja Spotify Connect, dzięki której możliwe jest odtwarzanie różnych utwór muzycznych dostępnych na tej platformie. Urządzenie ma wbudowane radio internetowe, co oznacza, że użytkownik ma dostęp do niezliczonej ilości stacji radiowych.

Wykonanie kolumn: W zestawie znajdują się dwie solidnie wykonane kolumny. Przy ich produkcji wykorzystano autorską technologię firmy Yamaha, czyli VCCS. W rezultacie kolumny są odpowiednio chronione przed wibracjami obudowy, które mogłyby wpłynąć negatywnie na jakość odtwarzanego dźwięku.

Wyjście słuchawkowe: Model ma wyjście słuchawkowe, więc możemy np. oglądać film, nie przeszkadzając innym domownikom.

 

Wady

Brzmienie basu: Nie każdemu podoba się brzmienie basu. Zdaniem części konsumentów jest ono nieco płytkie.

 

 

 

 

4. System HI-FI Onkyo CS-N575D BB mini Bluetooth

 

Onkyo CS-N575D to wieża stereo sprzedawana w zestawie z pilotem zdalnego sterowania. Warto dodać, że istnieje możliwość pobrania na telefon specjalnej aplikacji, która pozwala na łatwe sterowanie sprzętem z poziomu swojego smartfona. Te rozwiązania wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i sprawiają, że korzystanie ze sprzętu jest wygodniejsze.

Wieża stereo ma moc równą 40 W. Wymiary urządzenia to: 21,5 cm x 11,7 cm x 29, 65 cm. Model ma bezprzewodową łączność Wi-Fi, więc użytkownik otrzymuje dostęp do różnych serwisów muzycznych, a tym samym może odtwarzać wiele ciekawych utworów i np. tworzyć własne playlisty. Wieża stereo zapewnia bogate i pełne brzmienie.

Opinie na temat sprzętu Onkyo CS-N575D są pochlebne, co potwierdza, że jest to dobrej jakości model. Wśród zalet urządzenia konsumenci wyróżniają przede wszystkim: przyjemny dźwięk, łatwy system obsługi, jak również możliwość odtwarzania utworów z różnych źródeł.

Wieża stereo Onkyo CS-N575D ma wymiary: 21,5 cm x 11,7 cm x 29, 65 cm, a jej moc wynosi 40 W. Produkt ma czarny kolor.

 

Zalety

Jakość dźwięku: Urządzenie zapewnia zadowalającą jakość odtwarzanych utworów. Dźwięk ma duży zakres basu, wokal ma przyjemne brzmienie i słyszalne są wszystkie szczegóły.

Swobodny dostęp do różnych serwisów internetowych: Użytkownicy doceniają to, że korzystając z wieży stereo, mają dostęp do różnych muzycznych serwisów internetowych np. Spotify czy TIDAL. W efekcie mogą odtwarzać dowolne utwory.

Łatwe sterowanie: Sprzętem można sterować nie tylko za pomocą pilota, ale także poprzez aplikację mobilną.

 

Wady

Zasięg Wi-Fi: Urządzenie ma funkcję łączności bezprzewodowej Wi-Fi, jednak jakość sygnału nie jest najlepsza. Czasami zdarza się, że w najmniej oczekiwanym momencie połączenie zostaje zerwane.

Bardzo widoczny kurz: Ze względu na to, że zestaw ma czarny kolor, osadzający się na obudowie kurz jest bardzo widoczny.

 

 

 

 

5. Sieciowy zestaw audio Marantz MCR511 + Boston Acoustics A25

 

Marantz MCR511 to prosta w obsłudze wieża wyposażona w łączność Wi-Fi, która pozwala nam na łączenie jej z innymi sprzętami. Model ten ma cyfrowe wejście pozwalające na podłączenie TV, a więc może Ci służyć nie tylko do słuchania muzyki, ale też odtwarzania filmów o wyższej jakości dźwięku.

Wiele osób potwierdza, że odtwarzanie ścieżki dźwiękowej, również tej w niestandardowych formatach, jak ALAC czy FLAC, odbywa się bez zakłóceń.

Spotify Connect, w które sprzęt został wyposażony, to świetna propozycja dla tych, którzy lubią nowe technologie, gdyż funkcja ta pozwala na cyfrowe streamowanie muzyki bez utraty jakości dźwięku.

Urządzenie można łączyć z różnymi aplikacjami dostępnymi na smartfony, na przykład Air Play czy Marantz Hi-Fi Remote app. Model ten oprócz Wi-Fi ma też wbudowaną antenę Bluetooth z NFC. W efekcie jest to jedna z droższych propozycji na rynku, ale osoby, które zdecydowały się na zakup tej właśnie wieży, potwierdzają, że jest jedną z lepszych inwestycji, jaką poczynili.

Na uwagę zasługują nie tylko różne technologie zastosowane w produkcji i funkcje sprzętu, ale też jego wygląd. Taka wieża będzie się pięknie prezentować w każdym pomieszczeniu.

Marantz MCR511 to wieża stereo o mocy równej 120 W. Wymiary sprzętu są następujące: 29,2 cm x 30,2 cm x 7,7 cm.

 

Zalety

Przyjemny dla ucha dźwięk: Sporo osób podkreśla, że zestaw Marantz MCR511 spełni oczekiwania także bardziej wymagających użytkowników. Urządzenie zapewnia dźwięk w jakości Hi-Fi.

Możliwość ładowania urządzeń: Docenić należy to, że istnieje możliwość ładowania innych urządzeń za pomocą wieży stereo. To przydatne np. w sytuacji, kiedy chcemy sparować sprzęt z naszym telefonem, aby odtwarzać utwory z serwisów internetowych.

 

Wady

Design: Urządzenie wygląda jak sprzęt z dawnych lat. Wieża nie ma nowoczesnego designu, dlatego nie będzie pasowała do wszystkich wnętrz.

Słaba wytrzymałość obudowy: Jakość materiałów wykorzystanych do zrobienia obudowy kolumn głośnikowych nie jest najlepsza.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką wieżę stereo kupić?

 

Wieże stereo dostępne są w wielu nowoczesnych wariantach, które mają możliwość zintegrowania dodatkowych urządzeń, takich jak: smartfony czy tablety. Z tego względu wybór urządzenia nie jest prosty. Przygotowaliśmy więc ten poradnik, który oprócz najbardziej istotnych informacji na temat tego typu produktu, odpowiada również na pytanie – jaką wieżę stereo wybrać?

Rodzaje

Biorąc pod uwagę konstrukcję możemy wyróżnić następujące wieże:

Komponentowe – profesjonalny sprzęt grający, który składa się kilku modułów połączonych ze sobą za pomocą specjalnych przewodów. Takie elementy można dowolnie wymieniać wedle uznania, niezależnie od marki. To sprawia, że możemy stworzyć własną wersję naszej wieży stereo, która spełni nasze oczekiwania. Wieża składa się przede wszystkim ze wzmacniacza, odtwarzacza CD i DVD oraz kolumn głośnikowych. Dodatkowym elementem może być radio. Urządzenie posiada dużą moc muzyczną wzmacniacza oraz kolumn, co przekłada się na wyższą dynamikę dźwięku.

Mikro i makro – małe, często podręczne zestawy muzyczne, które najczęściej składają się z jednostki głównej oraz dwóch głośników. Dostępne są również wersje zsynchronizowane, składające się tylko z jednego elementu. Taki sprzęt pozwala na słuchanie radia, odtwarzanie płyt CD i DVD. Starsze modele posiadają również magnetofon na kasety, który w nowszych modelach nie jest już spotykany.

Jednostka główna ma również wyświetlacz oraz panel dotykowy lub z przyciskami i pokrętłem, za pomocą którego możemy zmieniać stacje radia, jak również dostosowywać głośność muzyki. Produkt tego typu charakteryzuje się przede wszystkim doskonałą jakością dźwięku oraz szeroką gamą formatów muzycznych. Dodatkowo, ciekawy design sprawia, że wieża stereo doskonale wpisze się w wystrój naszego wnętrza. Wieże mikro i makro posiadają również możliwość podłączenia ich do ulubionego odtwarzacza muzycznego czy smartphona. Dzięki temu, możliwe jest słuchanie muzyki za pomocą naszego telefonu.

 

Moc – jaka wieża stereo jest najlepsza?

Pamiętaj, aby sprawdzić moc danego modelu. Dobra wieża stereo powinna spełniać wszystkie Twoje oczekiwania odnośnie jakości odtwarzanego dźwięku, jak i głośności. Pamiętaj, że im większa moc urządzenia tym głośniej będzie on pracować. Średnio jedna kolumna ma moc od 5 do 50 W.

 

Odtwarzacz

Kupując wieżę stereo, warto jest się przyjrzeć samemu odtwarzaczowi płyt CD oraz DVD. Jego zadaniem jest konwertowanie sygnału cyfrowego na analogowy, który następnie wysyłany jest do wzmacniacza. W ten sposób odczytywany jest zapis płyty, na której nagrane zostały pliki muzyczne w różnych formatach. W zależności od modelu, odtwarzacze różnią się od siebie pod względem sposobu ładowania płyty: od góry lub od boku.

 

Tuner radiowy

Ważnym elementem każdej wieży stereo jest również radio cyfrowe. Posiada ono wbudowany system RDS, którego zadaniem jest wyświetlanie nazw audycji, jak i tytułów oraz wykonawców danych utworów. Taki tuner radiowy posiada również możliwość zapisu stacji czy automatycznego wyszukiwania fal.

 

Dysk twardy

Za pomocą dysku twardego w wieży stereo możemy przechowywać kilkadziesiąt utworów muzycznych na podobnej zasadzie, jak w komputerze. To pozwala nam również na zgrywanie muzyki z płyt, dzięki czemu będziemy mogli odtwarzać nasze ulubione utwory bez konieczności wsuwania płyty. W zależności od modelu, dysk twardy w wieży stereo może mieć pojemność od 32 GB do nawet 160 GB.

 

Głośniki

Wieża stereo posiada wbudowane głośniki lub wolnostojące kolumny, które możemy postawić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu lub powiesić na ścianie. Ważne jest, by rozstawić je w taki sposób, aby dźwięk dobrze rozprzestrzeniał się i nie był zakłócany przez inne urządzenia. Obudowa głośnika może być wykonana z drewna lub plastiku.

 

Dodatkowe funkcje

Niektóre modele wież stereo posiadają dodatkowe funkcje, które mają nam jeszcze bardziej umilić czas. Do nich zaliczamy:

Gramofon – urządzenie, które znowu zaczyna być popularne. Wiele osób ma w domu zakurzoną kolekcję płyt gramofonowych, które możemy posłuchać dzięki naszej wieży stereo wyposażonej w funkcję gramofonu. Większość takich modeli wykonana została w stylu retro.

Nagrywanie – jeżeli zależy Ci na audycji radiowej, a nie masz czasu by jej posłuchać, funkcja nagrywania z pewnością Ci się przyda.

Wi-fi – za pomocą tej funkcji możemy słuchać muzyki bez użycia jakichkolwiek kabli. Poszczególne elementy naszej wieży stereo zintegrowane są za pomocą sieci. Dzięki temu możemy również odtwarzać utwory z portali muzycznych, takich jak YouTube czy SoundCloud.

Zegar z funkcją budzika – każda wieża wyposażona jest w zegar, dzięki któremu możemy kontrolować czas. Za pomocą wyświetlacza możemy również nastawiać budzik, czy zaprogramować samodzielne wyłączanie i włączanie się sprzętu.

Wygląd

Przyjrzyj się też kwestii związanej z wyglądem produktu. Taka wieża często stoi w widocznym miejscu, dlatego warto wybrać model, który ma dobrze wykonaną, elegancką budowę. Zwróć też uwagę na to, aby zachowane zostały proporcje wielkościowe między głośnikami i samą wieżą.

 

Wieże stereo w dobrych cenach

Wybierając taki sprzęt pamiętaj koniecznie, by kierować się parametrami danego modelu. Droższe urządzenie nie zawsze będzie oznaczać lepszą jakość dźwięku i odwrotnie. W sklepach RTV znajdziemy całą gamę tego typu sprzętu, których cena waha się od 200 złotych do nawet kilku tysięcy złotych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ