contact

Ranking 6 najlepszych wzmacniaczy słuchawkowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Wzmacniacz słuchawkowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Każda osoba, która lubi słuchać muzyki, powinna zdecydować się na zakup wzmacniacza słuchawkowego. Jednym z polecanych urządzeń, które sprawdzi się do zastosowań scenicznych, a także studyjnych jest Behringer Powerplay HA6000. Sprzęt pozwala uzyskać najwyższą jakość brzmienia nawet przy słuchaniu muzyki przy ustawieniu na maksymalną głośność. Sygnał wyjściowy jest stale kontrolowany przez 8-diodowy miernik LED przy każdym kanale. Model ma symetryczne wyjścia i wejścia Jack ¼”, a także złącze XLR. Innym polecanym urządzeniem jest Aune X1s PRO wyposażone w analogowy potencjometr oraz cyfrowe złącze koaksjalne. Model ma także cyfrowe filtry takie jak: Slow roll-off, fast roll-off, a także apodizing.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Profesjonalny wzmacniacz 6-kanałowy charakteryzuje się bardzo dobrą jakością brzmienia. Optymalne parametry urządzenia sprawiają, że sprawdzi się on zarówno w studiu, jak i do zastosowań scenicznych. Wyjścia główne umożliwiają połączenie kaskadowe dla kilku wzmacniaczy.

Wady

Stacjonarne urządzenie przeznaczone do wzmacniania sygnału nie ma portu USB. Z tego powodu osoba korzystająca ze wzmacniacza ma do dyspozycji jedynie złącza Jack.

Podsumowanie

Behringer Powerplay HA6000 to model przeznaczony dla profesjonalistów poszukujących sprawdzonego rozwiązania w postaci stacjonarnego wzmacniacza. Uniwersalny zasilacz impulsowy dołączony do zestawu umożliwia uzyskanie wysokiej jakości dźwięku przy jednoczesnym niskim poborze energii. Model ma symetryczne wejścia oraz wyjścia na wtyczkę Jack ¼”, a także złącza XLR.

Drugi wybór

Zalety

Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC ma wbudowaną funkcję wzmacniacza słuchawkowego, który poprawia jakość dźwięku odtwarzanego w laptopie lub w komputerze stacjonarnym. Model jest wyposażony w gniazdo USB oraz ma uniwersalny zasilacz, co sprawia, że jest całkowicie mobilny.

Wady

Urządzenie pomimo tego, że może być używane jako mobilne, ma wymiary utrudniające transport i przenoszenie. Niezbędna jest dodatkowa torba, aby zmieścić wzmacniacz z ładowarką sieciową.

Podsumowanie

Wzmacniacz słuchawkowy w połączeniu z przetwornikiem cyfrowo-analogowym można podłączyć do aktywnych kolumn lub zestawu głośników z funkcją dźwięku przestrzennego, co pozwala na szybkie stworzenie domowego systemu Hi-Fi. Poziom wyjściowy RCA wynosi 2,0 Vmrs, pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz, a SNR 117 dB. Moc wyjściowa 560 mW przy 32 omach.

Rozważ też

Zalety

Niewielkich rozmiarów wzmacniacz do gitary basowej to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują urządzenia pozwalającego ćwiczyć grę na gitarze w każdych warunkach. AmPlug umożliwia wpięcie bezpośrednio do gitary oraz podłączenie słuchawek do gniazda na przednim panelu.

Wady

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup Blackstar AmPlug FLY Bass zwracają uwagę, że model ma obudowę wykonaną ze słabej jakości plastiku, który niekiedy pęka podczas korzystania.

Podsumowanie

Kompaktowy wzmacniacz słuchawkowy do gitary typu AmPlug ma wejścia takie jak: 1 x Mono 6,3 mm oraz 1 x Stereo Aux 3,5 mm; wyjścia: 1 x Headphone Jack 3,5 mm TRS, a także sterowanie: 1 x Tap Tempo, 1 x Volume, 1 x Tone, a także 1x Gain.

 

 

6 najlepszych wzmacniaczy słuchawkowych. Opinie w 2020 roku 

 

Wzmacniacz słuchawkowy to niezbędne urządzenie, które powinien mieć każdy audiofil. Rozwiązanie pozwala wzmocnić sygnał wyjściowy audio generowany przez seryjny moduł znajdujący się wewnątrz sprzętu. W przypadku dobrej jakości słuchawek należy dopasować parametry wzmacniacza, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Aby zdecydować się na dobrej jakości sprzęt, warto sprawdzić ranking wzmacniaczy słuchawkowych znajdujący się poniżej. Opis poszczególnych produktów, parametry oraz opinie użytkowników pomogą w wyborze odpowiedniego modelu. 

 

Wzmacniacz słuchawkowy Behringer

 

1. Behringer Powerplay HA6000 Wzmacniacz Słuchawkowy 4337

 

Wzmacniacz słuchawkowy Behringer Powerplay HA6000 jest przeznaczony do profesjonalnego użytku w studiu lub przy różnego rodzaju projektach scenicznych, gdzie niezbędne jest odpowiednie nagłośnienie. Wysoka jakość czystego brzmienia współpracuje z każdym rodzajem dostępnych słuchawek, nawet po ustawieniu głośności na najwyższy poziom. Niezależne sekcje dla wzmacniaczy o wysokiej mocy dostarczają miksów stereo z możliwością kontrolowania balansu. 

Urządzenie ma dostosowane wejście AUX do oddzielnego miksowania, a także do mieszania dowolnych źródeł dźwięku. Dodatkowe opcje pozwalają na dowolną korekcję w zakresie niskich oraz wysokich tonów, co pozwala dobrze dopasować dźwięk do potrzeb użytkownika. Zaawansowana funkcja wyciszania lewego i prawego kanału kontroluje wydobywający się dźwięk. Na przednim i tylnym panelu znajduje się po jednym wejściu Jack ¼ cala. 

Test wzmacniaczy słuchawkowych wskazuje, że użytkownicy chętnie wybierają profesjonalne urządzenie Behringer Powerplay HA6000. Stacjonarny model ma w zestawie uniwersalny impulsowy zasilacz niepowodujący żadnych zakłóceń. 

 

 

 

 

Wzmacniacz słuchawkowy do smartfona 

 

2. Aune Wzmacniacz Słuchawkowy X1s PRO

 

Nowoczesny wzmacniacz słuchawkowy do smartfona Aune X1s PRO łączy w sobie funkcje urządzenia przeznaczonego do wzmocnienia dźwięku oraz przetwornika cyfrowo-analogowego. Wyposażony w analogowy potencjometr umożliwia użytkownikowi wygodną i bezproblemową kontrolę nad głośnością dźwięku. Wielofunkcyjne rozwiązanie nadaje się do wzmocnienia odtwarzanego dźwięku w przypadku laptopów oraz komputerów stacjonarnych, a także na stworzenie domowego systemu Hi-Fi po podłączeniu do głośników lub kolumn. 

Aune X1s PRO ma stylową i charakterystyczną obudowę w kolorze czarnym lub srebrnym. Cyfrowe filtry takie jak: Apodizing, fast roll-off oraz slow roll-off w połączeniu z dobrymi parametrami umożliwiają napędzenie większości słuchawek. Poziom wyjściowy RCA to 2,0 Vmrs, SNR 117 dB., pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 kHz. Moc wyjściowa urządzenia wynosi 560 mW przy 32 omach, a THD+N – 102 dB. Wzmacniacz słuchawkowy do telefonu ma wymiary 17,1 cm x 14,5 cm x 4,5 cm. 

Opinie o wzmacniaczach słuchawkowych z opcją przetwornika cyfrowo-analogowego są pozytywne wśród audiofilów poszukujących uniwersalnego rozwiązania. Aune X1s PRO służy zarówno jako urządzenie mobilne, jak i stacjonarne, co sprawia, że użytkownik nie musi kupować dwóch osobnych sprzętów.

 

 

 

 

Wzmacniacz słuchawkowy do gitary

 

3. Wzmacniacz Słuchawkowy Blackstar AmPlug FLY Bass 

 

Popularny wzmacniacz dźwięku Blackstar AmPlug FLY Bass przeznaczony do gitary basowej to jedna z popularnych konstrukcji, która umożliwia wygodne podłączenie bezpośrednio do instrumentu. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że użytkownik może bez problemu ćwiczyć na gitarze basowej bez przeszkadzania osobom znajdującym się obok. Wzmacniacz słuchawkowy do gitary ma dodatkowe gniazda umożliwiające podłączenie słuchawek. Funkcja Tap Tempo oraz kanały overdrive, modern i classic sprawiają, że każda osoba znajdzie opcję odpowiednią dla siebie. 

Urządzenie przeznaczone do odsłuchiwania dźwięków bezpośrednio z gitary basowej ma wejścia takie jak: 1 x Mono 6,3 mm oraz 1 x Stereo Aux 3,5 mm oraz wyjścia: 1 x Headphone Jack 3,5 mm TRS. Oprócz tego użytkownik ma do dyspozycji sterowanie: 1 x Tap Tempo, 1 x Volume, 1 x Tone, a także 1 x Gain. Blackstar amPlug FLY Bass ma trzy kanały oraz pętle rytmów: Blues and metronome, funk, R&B, hip-hop i rock.  

Konsumenci grający na gitarze basowej chętnie wybierają dobry i tani wzmacniacz słuchawkowy, który pozwala ćwiczyć w każdym miejscu o dowolnej porze. Prosta obsługa oraz kompaktowe wymiary sprawiają, że model jest często kupowany przez muzyków. 

 

 

 

 

Wzmacniacz słuchawkowy Bluetooth    

 

4. Wzmacniacz Słuchawkowy FiiO Q1 MKII 

 

Wszechstronne urządzenie charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami jest przystosowane do współpracy z wieloma sprzętami różnych producentów. Za pomocą dołączonego kabla USB wzmacniacz słuchawkowy Fiio Q1 MKII łączy się z systemami iOS oraz Android. Natywny przetwornik cyfrowo-analogowy DAC ma wbudowaną opcję wzmacniacza, co pozwala na uzyskanie naturalnego i czystego brzmienia o wysokiej rozdzielczości. 

Układ XMOS umożliwia dekodowanie do 384 kHz/32 bit i do DSD256, a dwa osobne oscylatory krystaliczne zapewniają dobrą konwersję cyfrowo-analogową. Wzmacniacz słuchawkowy z funkcją Bluetooth ułatwia nawiązanie połączenia między mobilnymi urządzeniami wyposażonymi w opcję łączności bezprzewodowej. Model ma wbudowaną baterię o pojemności 1800 mAh, która umożliwia pracę do 20 godzin na jednym ładowaniu. Wzmacniacz słuchawkowy i reduktor szumu zapewniają optymalne doznania słuchowe. 

Osoby, które kupiły urządzenie, są zadowolone z dobrej jakości sprzętu mobilnego wyróżniającego się kompaktowymi wymiarami 9,9 cm x 9,9 cm x 1,2 cm i wagą wynoszącą  101 gramów. Wielofunkcyjny sprzęt jest wyposażony w standardowe gniazda 3,5 mm mini Jack. 

 

 

 

 

Wzmacniacz słuchawkowy lampowy

 

5. Feliks Audio Echo Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy

 

Klasyczny i elegancki lampowy wzmacniacz słuchawkowy Feliks Audio Echo to wyjątkowe  urządzenie przeznaczone dla osób, które są fanami wysokiej jakości brzmienia. Model wyróżnia się wyjątkową obudową nawiązującą stylem do starych sprzętów audio będących gratką dla kolekcjonerów. Wysokie parametry techniczne zapewniają użytkownikom niebywałe doznania słuchowe podczas odtwarzania muzyki przez podłączenie wzmacniacza. 

Feliks Audio Echo ma wbudowane dwie lampy 6N6P oraz dwie lampy sterujące 6N1P. Pasmo przenoszenia wynosi 15 Hz – 45 Khz +/- 3 dB. (300 Om), a impedancja wejściowa 100 kOhm. Moc wyjściowa urządzenia określana jest na 350 mW przy THD 0,4% (300 Om, 20 mW). Dla podłączonych słuchawek optymalna impedancja wynosi 100 – 600 Om. Model ma wyjście słuchawkowe Jack 6,3 mm, wejście RCA oraz wyjście RCA przedwzmacniacza.  

Audiofile, którzy postanowili kupić klasyczne urządzenie przeznaczone do wysokiej i średniej klasy nauszników, potwierdzają, że to dobry wzmacniacz słuchawkowy wyróżniający się elegancką obudową.

 

 

 

 

Wzmacniacz słuchawkowy przenośny 

 

6. Topping Wzmacniacz Słuchawkowy Przenośny z USB Dacnx4 DSD 3A3F8517E

 

Topping NX4 DSD to przenośny wzmacniacz słuchawkowy zasilany akumulatorem o pojemności 2400 mAh, który bez przeszkód może być użytkowany zarówno w domu, jak i w każdym innym miejscu. Model ma przyznany japoński certyfikat Hi-Res, świadczący o tym, że to sprzęt gwarantujący wysoką jakość dźwięku z odpowiednio dobranymi słuchawkami. Zakres częstotliwości pracy od 20 do 100 000 Hz umożliwia odsłuch nawet najdrobniejszych detali, przez co użytkownik ma bardzo dużą przyjemność z korzystania. 

Wzmacniacz słuchawkowy DAC USB Topping NX4 DSD ma aluminiową obudowę chroniącą wnętrze przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tryb bass boost oraz gain zapewniają odpowiednie brzmienie, a kompatybilność z 32 bit / 768 kHz, DSD256 (Dop.) oraz DSD512 (native) pozwala na słuchanie wszystkich możliwych formatów. Wzmacniacz słuchawkowy z USB ma także złącze słuchawkowe 3,5 mm mini Jack umożliwiające obsługiwanie słuchawek do 32 Om, 100 Om, 150 Om, 200 Om, a także do 300 Om.

Przenośny model wyróżnia się nie tylko kompaktową aluminiową obudową, ale także bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Konsumenci chwalą sprzęt za bezproblemową obsługę oraz wysoką jakość dźwięku. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki wzmacniacz słuchawkowy kupić? 

 

Wzmacniacz słuchawkowy to niewielkie urządzenie elektroniczne, które ma za zadanie zwiększyć możliwości zestawu słuchawkowego lub głośników podłączonych do smartfona lub komputera. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala wydobyć maksimum możliwości, co sprawia, że użytkownik może na nowo odkryć swoje ulubione piosenki. Poszukując dobrej jakości sprzętu, warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, które świadczą o tym, że dany wzmacniacz będzie pasował do posiadanego urządzenia. 

Dlaczego warto kupić wzmacniacz słuchawkowy? 

Zasada działania wzmacniacza słuchawkowego jest prosta. Sama jego nazwa wskazuje, że urządzenie ma za zadanie wzmocnić sygnał audio na wyjściu, który jest wyprowadzony z telefonu komórkowego, tabletu, wieży hi-fi czy laptopa bezpośrednio do słuchawek. Oczywiście każde z tych urządzeń ma wbudowany swój własny wzmacniacz, jednak jego parametry mogą być na tyle słabe, że nie będzie w stanie w pełni usatysfakcjonować użytkownika. Najczęściej dzieje się tak w przypadku niewielkich odtwarzaczy mp3 i mp4, a także w przypadku smartfonów i laptopów, gdzie zainstalowany element nie może wydobyć odpowiedniej ilości energii, która w pełni wykorzysta potencjał przetworników. Wybierając najlepszy wzmacniacz słuchawkowy, należy sprawdzić parametry takie jak impedancja oraz skuteczność przetworników. Im wyższa będzie skuteczność oraz niższa impedancja, tym lepiej będzie wysterować słuchawki, do których będzie zainstalowane zewnętrzne urządzenie wzmacniające. Większość modeli dostępnych w ofertach producentów ma impedancję wynoszącą do 32 omów oraz skuteczność 100 dB., co oznacza, że można będzie zastosować urządzenie o optymalnych parametrach klasy średniej. W przypadku profesjonalnych słuchawek konieczne może być zakupienie wyższej klasy sprzętu przeznaczonego do wzmocnienia sygnału wyjściowego. Powyżej 100 dB. warto przetestować wzmacniacz, zanim użytkownik zdecyduje się na zakup, ponieważ po podłączeniu można zauważyć różnicę w brzmieniu. 

 

Jaki wzmacniacz słuchawkowy wybrać? 

Zastanawiając się, jaki jest najlepszy wzmacniacz słuchawkowy, warto wybrać odpowiednią technologię, która będzie spełniać oczekiwania użytkownika. Dostępne są dwa podstawowe rodzaje podzielone ze względu na swoje gabaryty. Oznacza to, że użytkownik ma do wyboru model przenośny i stacjonarny. Ten pierwszy jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony do użytku poza domem, gdzie nie ma możliwości podłączenia do zasilania elektrycznego. Modele mobilne mają wbudowany akumulator oraz znacznie gorsze parametry, w porównaniu do zwykłych stacjonarnych, które jednak mają większe gabaryty. Niektóre wzmacniacze słuchawek mają także dodatkową funkcję Crossfeed, która sprawia, że prawy oraz lewy kanał stereo lekko się krzyżują, co zapobiega silnemu odseparowaniu kanałów. Zastosowanie tej technologii sprawia, że podczas słuchania muzyki użytkownika nie boli głowa, ponieważ dźwięk wydobywający się z nauszników jest bardzo naturalny i przyjemny dla słuchu. 

 

Wzmacniacze tranzystorowe 

Klasyczne wzmacniacze tranzystorowe to proste konstrukcje zapewniające odpowiednią moc umożliwiającą wysterowanie podłączonych słuchawek. Zastosowanie prostej konstrukcji sprawia, że są to najczęściej spotykane modele w sprzedaży, które są niezawodne i tanie w eksploatacji. Jak sama nazwa wskazuje, działanie jest oparte na układach tranzystorowych lub ewentualnie na scalonych wzmacniaczach operacyjnych, które umożliwiają uzyskanie bardzo naturalnego brzmienia. Droższe konstrukcje pozwalają na różnorakie brzmienie. Dla audiofila ważne jest czy wyróżnia się brzmienie cieplejsze, neutralne, naturalne, szybkie czy dynamiczne. 

 

Wzmacniacze lampowe

Wzmacniacze lampowe to najstarsza technologia na rynku, która wciąż wykorzystywana jest przez audiofilów. Są to typowe konstrukcje stacjonarne mające spore gabaryty oraz wagę, które dodatkowo wydzielają ciepło podczas użytkowania. Mimo niedogodności charakteryzują się klimatem, który obecnie ciężko znaleźć w nowym audio. W porównaniu do technologii tranzystorowej charakteryzują się zupełnie innym brzmieniem oraz zakresem oporności słuchawek, które są w stanie zasilać. Wzmacniacze lampowe są chętnie wybierane przez osoby lubiące klimat oraz unikalne brzmienie muzyki. 

Wzmacniacze DAC

Urządzenia zwane także integrami słuchawkowymi od razu po podłączeniu współpracują ze sprzętem wyjściowym. Uważane są za jedne z najpopularniejszych ze względu na cenę oraz możliwość podłączenia za pomocą gniazda USB i wejść cyfrowych bezpośrednio do odtwarzacza, smartfona lub komputera. Proste rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim przestrzeń.  

 

Wzmacniacze słuchawkowe w dobrych cenach 

Nowy wzmacniacz słuchawkowy o dobrych parametrach z możliwością podłączenia różnych urządzeń typu smartfon lub laptop to wydatek do 400 zł w zależności od producenta. Podstawowy model przeznaczony dla słuchawek o impedancji od 16 do 100 Dhm, stosunku sygnału do szumu wynoszącym 100 dB. oraz paśmie przenoszenia od 20 do 20000 Hz można zakupić za cenę do 200 zł. Profesjonalne urządzenia o wysokich parametrach przeznaczone do użytku stacjonarnego to koszt od 500 do 2500 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa wzmacniacz słuchawkowy? 

Działanie wzmacniacza słuchawkowego jest proste i sama nazwa tego elektronicznego urządzenia podpowiada, do jakich celów się je kupuje. Smartfony, tablety, laptopy czy odtwarzacze multimedialne mają swoje własne wzmacniacze, które dla wielu osób są niewystarczające, ponieważ nie zapewniają optymalnych efektów. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zakup mocnego wzmacniacza słuchawkowego, który sprawi, że użytkownik odkryje ulubioną muzykę na nowo. Zewnętrzne modele zwiększają moc sygnału wyjściowego przez dostarczenie większej ilości energii niezbędnej do wykorzystania pełnej mocy przetworników. Oczywiście nie każde słuchawki będą odpowiednie do podłączenia, dlatego przed zakupem należy sprawdzić parametry wyrażane w jednostce zwaną Om, a także SPL.  

 

P2: Jak zrobić wzmacniacz słuchawkowy? 

Własnoręczne wykonanie wzmacniacza słuchawkowego wymaga podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu elektroniki. Domowe urządzenie wzmacniające sygnał wyjściowy można wykonać na układzie scalonym, tranzystorach lub lampach. W przypadku konstrukcji opartej na lampach zalecane są wersje E88CC oraz 6N13S, które powinny być wystarczające dla zwykłych słuchawek. Budowa takiego urządzenia wymaga jednak odpowiedniej znajomości i umiejętności ułożenia oraz podłączenia mas, a także dobrania właściwych kondensatorów. Ważne, aby lampa miała stały prąd żarzenia wynoszący 2.5 A, a początkowy 9 A. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może okazać się wykonanie układu miękkiego Lm 338 oraz tranzystora BD282. 

P3: Co to jest wzmacniacz słuchawkowy? 

Wzmacniacz słuchawkowy jest urządzeniem elektronicznym odpowiedzialnym za wzmocnienie sygnału audio na wyjściu, dzięki czemu odtwarzana muzyka jest jeszcze lepsza. Dźwięk wytwarzany przez wieżę hi-fi, smartfon czy inne urządzenie multimedialne jest wyprowadzany z danego sprzętu, który ma wbudowany swój wzmacniacz, jednak nie jest na tyle wystarczający, aby zadowolić audiofila. Użytkownicy zazwyczaj decydują się na instalację wzmacniacza w przypadku laptopów, telefonów komórkowych oraz standardowych odtwarzaczy mp3, które mają ograniczone możliwości. Po podłączeniu wzmacniacza słuchawki lub zestaw głośników z funkcją dźwięku przestrzennego otrzymują dodatkową energię, która pozwala na wykorzystanie potencjału przetworników.  

 

P4: Co daje wzmacniacz słuchawkowy? 

Urządzenie wzmacniające sygnał zwane wzmacniaczem słuchawkowym jest niezbędne w sytuacji, gdy użytkownik chce zwiększyć możliwości w brzmieniu zestawu audio. Za sprawą wzmocnienia napięcia, które jest generowane po podłączeniu wzmacniacza, następuje poprawa dźwięku. Oprócz tego wzmacniacz słuchawkowy jest potrzebny do tego, aby pozytywnie wpłynąć na finalne brzmienie zestawu. Zastosowanie odpowiedniego sprzętu umożliwia uzyskanie najlepszej synergii akustycznej.  

 

P5: Jak podłączyć wzmacniacz słuchawkowy? 

Podłączenie wzmacniacza słuchawkowego do danego urządzenia jest uzależnione od tego, jaki rodzaj sprzętu zostanie wybrany przez użytkownika. Nowoczesne sprzęty przeznaczone dla audiofili mają możliwość połączenia ze słuchawkami, głośnikiem aktywnym, komputerem, smartfonem czy tabletem. Posiadacze klasycznych wzmacniaczy słuchawkowych w zależności od podłączonego urządzenia mają do wyboru gniazda Audio IN oraz Audio OUT. Od producenta sprzętu zależy to, do jakich gniazd użytkownik będzie mógł się wpiąć, ponieważ nie ma na to sztywnej reguły. Zazwyczaj słuchawki czy głośniki aktywne należy wpiąć za pomocą przewodu stereo mini do wyjścia Audio OUT, a komputer czy urządzenia takie jak iPhone, iPod czy iPad za pomocą kabla USB do Audio IN. Do gniazda wejściowego można także podłączyć sprzęt z optycznym wyjściem taki jak dyktafon PCM lub za pomocą przewodu stereo mini urządzenie z wyjściem analogowym. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ