Ranking 5 najlepszych żarówek H7 w 2022

Ostatnio aktualizowane: 28.09.22

 

Żarówki H7 – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli szukasz dobrych żarówek, które będą pasować do lamp Twojego samochodu, to dobrze trafiłeś. Ze względu na ich różnorodność, zakup może się okazać dość problematyczny. Po przeanalizowaniu oferty rynkowej dotyczącej samochodowych żarówek H7, udało nam się wybrać 5 najlepszych modeli 2022 roku. Na pierwszym miejscu naszej listy znalazł się produkt Osram H7 Night Breaker Laser Next Generation +150%. Dobre żarówki H7 wykorzystują technologię ablacji laserowej i świecą do 150% jaśniej niż wskazują na to minimalne wymogi homologacyjne. Żarnik jest solidnie zrobiony i gwarantuje dodatkową ilość światła. Jeżeli ten model nie spełnia Twoich oczekiwań, warto zwrócić uwagę na produkt Philips X-treme Vision 12972XV. Jest to żarówka, którą konsumenci docenili nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę, ale także jakość. Produkt ten wytwarza jasne, ale przyjemne dla oka światło, które doskonale rozświetla drogę w trakcie jazdy. Oprócz tego posiada on również certyfikaty świadczące o jego jakości wykonania. Taka żarówka H7, która daje białe światło, z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

5 najlepszych żarówek H7. Opinie w 2022 roku

 

Zakup odpowiedniej żarówki do Twojego auta może się okazać dość problematyczny ze względu na dostępność przeróżnych modeli na półkach sklepowych. A możę trapi Cię pytanie jakie wybrać żarówki H7 do soczewek? Aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy ranking, w którym przedstawiliśmy ranking żarówek H7. Są to najlepsze żarówki H7 aktualnie dostępne na rynku.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Żarówka samochodowa generuje do 150% większe światło, niż jest to określone w wymaganiach homologacyjnych. Kierowca lepiej widzi to, co dzieje się na drodze. W związku z tym łatwiej jest mu odpowiednio zareagować.

Wady

Opakowanie ma solidne zamknięcie. Z jednej strony to spora zaleta. Z drugiej jednak otwieranie pudełka i sięganie po żarówki nie jest proste. Często trzeba użyć dużo siły, aby otworzyć opakowanie.

Podsumowanie

Moc wejściowa żarówki wynosi 68 W, a znamionowa 55 W. Produkt zapewnia bardzo dobrą widoczność. Żarówka wykorzystuje technologię ablacji laserowej. Średnica Osram H7 Night Breaker Laser wynosi 9 mm.

Drugi wybór

Zalety

Produkt ma daleki zasięg - świeci długimi jasnymi strumieniami. Dzięki temu szybko zobaczysz zwierzęta znajdujące się na drodze, a także rowerzystów i pieszych. Światło dostarczane przez model jest bardzo jasne.

Wady

Konsumenci w pierwszej kolejności zwrócili uwagę na żywotność modelu, która jest stosunkowo krótka, więc produkt trzeba dość często wymieniać, nawet 2 razy do roku.

Podsumowanie

Żarówka ma duży zasięg, więc jest odpowiednia dla osób, które dużo jeżdżą w nocy, po drogach, które nie mają oświetlenia. Model przystosowany jest do zakładania do świateł mijania. W zestawie znajdują się 2 sztuki produktu.

Rozważ też

Zalety

Model ma ładną, stosunkowo białą, barwę światła. Jednocześnie świeci on bardzo mocno i intensywnie, oświetlając duży teren przed samochodem, dlatego drogę widać bardzo wyraźnie. Produkt szczególnie dobrze sprawdza się w zimie i w nocy, gdy widoczność jest ograniczona.

Wady

Żarówki dość szybko się przepalają, co bywa niekomfortowe dla zawodowych kierowców. W trakcie intensywnych opadów deszczu lub śniegu - białe światła pogarszają widoczność.

Podsumowanie

Produkt przeznaczony jest do montowania w samochodzie, aby oświetlił drogę zarówno w dzień, jak i w nocy. Zasięg żarówek jest dość duży, a światło mocne.

 

1. Żarówki Samochodowe Osram H7 Night Breaker Laser Next Generation +150%

 

Osram H7 Night Breaker Laser Next Generation +150% to żarówka samochodowa sprzedawana w zestawie po 2 sztuki. Długość produktu wynosi 67,5 mm, a średnica wynosi 9 mm. Trwałość B3 jest równa 150 h. Strumień świetlny liczy 1550 lm. Moc znamionowa żarówki to 55 W, a wejściowa – 68 W.

Produkt zapewnia mocne światło, dzięki czemu kierowca lepiej widzi, co dzieje się na drodze i jest w stanie odpowiednio zareagować. W żarówce zastosowano innowacyjną technologię ablacji laserowej, dzięki której świeci ona do 150% jaśniej w porównaniu z wymogami homologacyjnymi. Osram H7 Night Breaker Laser Next Generation wytwarza też do 20% bielsze światło.

Osoby, które kupują ten zestaw żarówek do swojego samochodu są zadowolone z jakości ich wykonania, a także efektywności działania. Instalacja żarówki w aucie nie zabiera dużo czasu.

Osram H7 Night Breaker Laser Next Generation +150% to mocne żarówki samochodowe sprzedawane w opakowaniu po 2 sztuki. Ich moc znamionowa wynosi 55 W.

 

Zalety

Technologia ablacji laserowej: W żarówce wykorzystano technologię ablacji laserowej, dzięki której generowane światło jest mocniejsze. To, co dzieje się na drodze, staje się lepiej widoczne dla kierowców.

Barwa światła: Osram H7 Night Breaker Laser wytwarza do 20% bielsze światło. Jego barwa jest przyjemniejsza. To też przekłada się na lepszą widoczność.

Solidne wykonanie: Czytając opinie na temat produktu można dowiedzieć się, że jest on solidnie zrobiony. Większość osób potwierdza, że jakość wykonania żarówek jest bardzo dobra.

Bezpieczeństwo: Night Breaker Laser gwarantuje większą ilość światła, co przekłada się na bezpieczeństwo osób podróżujących samochodem. Kierowca lepiej widzi, co dzieje się na drodze i może odpowiednio zareagować.

Łatwy montaż: Instalacja tych żarówek w aucie nie jest trudna i nie zajmuje dużo czasu.

 

Wady

Opakowanie: Żarówki są zamknięte w szczelnym opakowaniu, które trudno otworzyć. Trzeba użyć do tego dużo siły.

 

 

 

 

2. Żarówki H7 Philips X-treme Vision 12972XV

 

Żarówka H7 Philips X-treme Vision 12972XV ze względu na swoje parametry, cieszy się uznaniem wielu konsumentów.

Jest to model, który zdobył popularność nie tylko wśród konsumentów, ale też wielu instytucji, co potwierdzają certyfikaty dotyczące jakości wykonania. Jednym z nich jest Original Equipment Quality – OEQ, który gwarantuje nam, że wybrany przez nas produkt jest bardzo wydajny i funkcjonalny.

Główną zaletą żarówki H7 jest długość strumienia padania światła. Jak zapewnia producent jest on 130% lepszy w porównaniu do zwykłych żarówek. Jest to bardzo ważne, gdyż gwarantuje nam dobre, jasne oświetlenie drogi oraz pobocza w trakcie jazdy. Wartość mocy żarnika wynosi 55 W, a napięcie zasilania to 12 V.

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, i potwierdza to test żarówek H7, że model ten doskonale oświetla drogę i jest bardzo odporny na uszkodzenia, więc raz zainstalowaną żarówkę możemy używać przez kilka miesięcy.

Żarówka samochodowa Philips X-treme Vision ma moc wyjściową równą 55 W, a napięcie wynosi 12 V. W opakowaniu znajdują się dwie sztuki produktu.

 

Zalety

Światło: Wytwarzane światło jest bielsze niż w innych modelach dostępnych na rynku. Wpływa to pozytywnie na komfort jazdy – kierowca ma zapewnioną lepsza widoczność, a tym samym może szybciej reagować.

Montaż: W opiniach konsumentów można przeczytać, że żarówkę łatwo się wymienia. Wspomniana czynność zajmuje nie więcej niż kilka minut i nie wymaga szczególnych umiejętności. W związku z tym z montażem modelu poradzi sobie nawet osoba niedoświadczona.

Jazda nocna: W komentarzach Internautów pojawia się informacja, że produkt świetnie sprawdza się podczas nocnej jazdy po nieoświetlonych drogach. Dowodzi to, że żarówka jest mocna.

Opakowanie: Model zapakowany jest w hermetyczne pudełko, które bardzo dobrze zabezpiecza znajdujące się w środku produkty.

 

Wady

Żywotność: Pewna grupa konsumentów zauważyła, że żarówki przepalają się już po kilku miesiącach użytkowania. Są to jednak pojedyncze opinie.

 

 

 

 

3. Żarówki H7 Philips White Vision Set 12972WH

 

Jeżeli szukasz dobrej żarówki H7, to model Philips White Vision Set 12972WH. Produkt ten wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz dobrymi parametrami.

Ta dobra i tania żarówka H7  wytwarza bardzo intensywne światło, które nie drażni innych kierowców, jadących z naprzeciwka. Zaletą produktu jest przede wszystkim jego barwa – jest biała, dzięki czemu nasze oczy nie będą się męczyć podczas nocnej jazdy samochodem. Produkt ten ma moc 55 W, a napięcie wynosi aż 13,2 V. Dodatkowo żarówka Philips White Vision Set 12972WG dostępna jest w dwupaku.

Konsumenci docenili ten produkt ze względu na jego bardzo atrakcyjną cenę. Jak podkreślają w swoich ocenach, jest ona adekwatna do jakości wykonania. Opinie o żarówkach H7 zauważają też, że prezentowany model żarówki H7 LED z homologacją jest wytrzymały, nie trzeba go wymieniać zbyt często, co sprawia, że  użytkowanie jest dla kierowcy bardziej komfortowe. Również zadając sobie pytanie o żarówki H7 LED czy są legalne, chcemy uspokoić klientów, że w pełni legalne są te, które spełniają normę ECE i są dopuszczone do użytku na drogach publicznych.

Philips White Vision 12972WH to halogenowa żarówka samochodowa o mocy 55 W i napięciu równym 12 V. Żywotność produktu wynosi 450 h.

 

Zalety

Światło: Żarówka emituje intensywne, białe światło. W związku z tym kierowca ma zapewnioną lepszą widoczność, co przekłada się na większe bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Co ważne, te  najmocniejsze żarówki H7 nie oślepiają kierowców jadących z naprzeciwka.

Nie męczy: Czytając recenzje Internautów można natrafić na komentarze, w których użytkownicy zaznaczają, że z uwagi na emitowane przez model światło o białej barwie oczy kierowcy nie męczą się zbyt szybko w trakcie nocnej jazdy. Jeśli podróżujesz często po zmierzchu, Philips White Vision 12972WH to model dla Ciebie.

Efekt świetlny: Konsumenci zapewniają, że żarówka gwarantuje efekt światła ksenonowego. W rezultacie reflektory wyglądają atrakcyjnie, co wpływa także na estetykę pojazdu.

 

Wady

Wkręcanie: Część osób uważa, że montaż żarówki H7 bywa kłopotliwa i czasochłonna. Osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły mogą mieć z tym problem.

 

 

 

 

4. Żarówki Samochodowe H7 TUNGSRAM Megalight Ultra

 

Jeżeli szukasz żarówki H7 o wysokiej jakości wykonania i niskiej cenie, to zwróć uwagę na model Tungsram Megalight Ultra. Niska cena i jej świetny stosunek do jakości to główny powód, dla którego tak wiele osób zdecydowało się na ten produkt.

Ta żarówka H7 wyróżnia się na tle innych bardzo jasnym światłem, które doskonale oświetli drogę oraz pobocze podczas nocnej jazdy samochodem. Dodatkowo nie będzie ono męczyć naszych oczu, ani razić innych kierowców. Warto również wspomnieć, że długość padania strumienia takiego światła to ok. 120% więcej, niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Model ten jest dostępny w dwupaku, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale także będziemy mogli od razu wymienić żarówki w reflektorach naszego samochodu. Moc tego produktu wynosi 55 W, a napięcie 12 V.

Konsumenci docenili żarówką Tungsram Megalight Ultra nie tylko za świetny stosunek jakości do ceny, ale także to, że charakteryzuje się bardzo jasnym i przyjemnym dla oka światłem.

TUNGSRAM Megalight Ultra to dobra żarówka H7 do 50 zł. Moc produktu wynosi 55 W, a napięcie jest równe 12 V. Model ma trzonek typu PX26d.

 

Zalety

Filtr UV: Prezentowana żarówka ma filtr UV. Zapobiega on matowieniu szkła reflektora, dzięki czemu nie musimy się obawiać o jego uszkodzenie.

Zasięg: Kierowcy pozytywnie wypowiadają się na temat zasięgu światła. Jest on według nich zadowalający i gwarantuje bardzo dobrą widoczność nawet na nieoświetlonej drodze.

Do reflektorów plastikowych: Z uwagi na to, że żarówka ma standardową moc może być używana także do reflektorów plastikowych. Konsument nie musi się obawiać, że produkt przepali reflektor i konieczna będzie jego wymiana.

 

Wady

Opakowanie: Konsumenci zauważyli, że opakowanie produktu jest zrobione z nie najlepszych gatunkowo tworzyw.

Światło: Pewna grupa osób uważa, że światło powinno być nieco bardziej intensywne.

 

 

 

 

5. Bosma Żarówki Led H7 12/24V 4000Lm Canbus Duo Bosma6087

 

Żarówka Bosma Led H7 12/24 V 4000Lm Canbus Duo Bosma6087 może wydawać kilkukrotnie większy strumień światła, w porównaniu do żarówek halogenowych. Produkt ten wyróżnia się niskim poborem energii elektrycznej, co pozytywnie wpływa na otaczające nas środowisko.

Żarówki ledowe H7 emitują białe światło. Producent gwarantuje, że mogą działać przez 30 000 h godzin ciągłego świecenia. Zostały one skonstruowane w taki sposób, że z łatwością można je zamontować w miejsca przeznaczone na żarówki halogenowe. Nie ma konieczności specjalnego przerabiania oraz dostosowywania reflektora do kształtu prezentowanego modelu.

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z zakupu żarówki H7 24V marki Bosma. Wybierają ją głównie osoby, którym zależy, aby ich samochód wyposażony był w oświetlane o zimnym kolorze. Dodatkowo produkt jest bezproblemowy w montażu i każdy z nas powinien sobie bez problemu poradzić z tym zadaniem.

Żarówka Bosma Led H7 12/24 V 4000Lm Canbus Duo Bosma6087 to produkt emitujący światło o białej barwie. Okres jego działania wynosi 30 000 h ciągłego świecenia. Moc elektryczna świetlówki wynosi 25 W.

 

Zalety

Łatwy montaż: Żarówka jest bezproblemowa w montażu. Możemy ją także montować w miejscach, przeznaczonych na żarówki halogenowe, bez potrzeby ewentualnych przeróbek.

Bezpieczeństwo: Prezentowana żarówka wydziela niski poziom temperatury. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że znajdujące się w pobliżu świetlówki elementy reflektora ulegną zniszczeniu.

 

Wady

Opakowanie: Produkt znajduje się w kartonowym opakowaniu. Wyciągnięcie z niego żarówki, bez uszkodzenia oraz pozostawienia śladów palców na bezbarwnej części często jest nieco skomplikowane.

Barwa światła: Biały kolor żarówek dla części użytkowników jest zaletą, dla innych jednak jest to spora wada. Podczas obfitych opadów śniegu biała barwa oświetlenia może sprawiać dyskomfort podczas jazdy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką żarówkę H7 kupić?

 

Na skuteczność działania reflektorów w Twoim aucie duży wpływ mają same żarówki. To właśnie od nich zależy ilość światła emitowanego w trakcie jazdy. Coraz bardziej popularne stają się żarówki typu H7, które są zarówno tanie, jak i efektywne. W naszym poradniku przedstawiamy najistotniejsze kwestie dotyczące zakupu produktu, byś mógł znaleźć ten idealny model wśród sprzętu dostępnego obecnie na rynku. Z nami nie będziesz mieć problemu, jaką żarówkę H7 wybrać.

Dlaczego żarówka H7?

Żarówka H7 jest coraz bardziej popularna ze względu na jej dostępność oraz moc. W produkcie, który ma zaledwie 3 cm długości, umieszczono żarnik, którego moc wynosi 55 W. Dzięki temu mamy pewność, że droga i pobocze w trakcie jazdy autem będą doskonale oświetlone. Nawet jeżeli posiadasz już żarówki w reflektorach swojego auta, warto zdecydować się na zakup produktów zapasowych, które na wszelki wypadek będziesz przewozić w samochodzie. Dzięki temu w razie awarii nie będziesz mieć problemu z szukaniem odpowiedniego sprzętu na stacjach benzynowych, gdzie żarówki H7 dostępne są po zawyżonych cenach.

 

Moc – jaka żarówka H7 jest najlepsza?

Ważnym parametrem jest moc żarówek. To właśnie od niej zależy jasność emitowanego światła. Pamiętaj jednak, że im wyższa jest jej wartość, tym większe zużycie energii, co prowadzi do krótszej żywotności produktu. Żarówki H7 wyróżniają się na tle innych produktów tym, że ich wiązka światła wynosi ok. 1500 lumenów, co oznacza, że świecą prawie o połowę mocniej aniżeli modele H4. Dzięki temu doskonale sprawdzą się podczas zimy, kiedy szybciej zapada zmrok.

 

Rodzaje

Wśród dostępnych w sklepach modeli, znajdziesz produkty, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale przede wszystkim parametrami. Oprócz tego, żarówki występują w przeróżnej gamie kolorystycznej. Dlatego na rynku znajdziesz produkty:

Białe lub żółte – emitują naturalne światło, które doskonale sprawdzi się zarówno podczas pochmurnego czy deszczowego dnia, jak i zimowej nocy. Ich światło jest przyjemne dla oka i nie będzie stwarzać zagrożenia dla nadjeżdżających kierowców. Jest to przede wszystkim najpopularniejszy rodzaj żarówek H7.

Barwione – choć coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup tego modelu, nie jest to dobry wybór. Choć daje nam poczucie lekkiego tuningu naszego auta, żarówki barwione mogą stwarzać zagrożenie na drodze. Dzieje się tak ze względu na to, że kierowcy nie są przyzwyczajeni do takich efektów, są one rozpraszające. Co więcej, niektóre kolory mogą ich oślepiać.

 

Jedna czy w zestawie?

Pamiętaj, że gdy wymieniasz żarówki na innych rodzaj, zawsze należy montować je parami, a nie pojedynczo, bo różne produkty dają inny efekt świetlny i to wpływa nie tylko na jakość oświetlenia, ale też bezpieczeństwo Twoje i innych kierowców. Nie należy instalować modelu H7 w parze z H4 (z ksenonem), gdyż może to prowadzić do nierównego oświetlenia drogi oraz pobocza, a w konsekwencji utrudniać naszą jazdę samochodem. Dlatego w sklepach często dostępne są żarówki sprzedawane od razu w opakowaniu po dwie sztuki. Również żarówki ksenonowe H7 można zakupić w komplecie 2 sztuk. Jeśli potrzebujesz jednej żarówki, bo się spaliła, są sklepy sprzedające pojedyncze sztuki, ale zawsze warto mieć zapas oświetlenia w bagażniku. Wyboru odpowiedniego oświetlenia i żarówki H7 możesz dokonać w serwisie Allegro.

 

Jasność

Najlepsza żarówka H7 to model, który emituje wystarczająco jasne światło, by dobrze oświetlić naszą drogę, jednocześnie nie oślepiając nadjeżdżających kierowców. Natężenie światła podaje się za pomocą jednostki – lx. Określa się je za pomocą maksymalnej długości strumienia: np. na odległość 20 m potrzebnych jest co najmniej 30 lx, natomiast na 10 m aż 50 lx.

 

Zasięg

Reflektory powinny emitować światło, które określane jest również pod względem zasięgu. Pamiętaj, że lampy muszą oświetlać prawy pas jezdni oraz pobocze, dlatego strumień świetlny z lewej strony jest krótszy o ok. 30 m.

 

Trwałość

Emitowanie jaśniejszego światła wiąże się z produkcją większego ciepła niż w przypadku zwykłych modeli. Dlatego sprzęt powinien być wykonany z dobrych materiałów, odpornych na działanie wysokiej temperatury. Do produkcji żarówek typu H7 wykorzystuje się szkło kwarcowe, które jest odporne na działanie promieniowania UV. Ponadto jest twardsze i nie ulega drganiom.

System chłodzenia

Skutkiem ubocznym emitowania jasnego światła jest wydzielanie się ciepła, często aż 70 st. C. Aby żarówka H7 się nie przepaliła zbyt szybko, niezbędny jest odpowiedni system chłodzenia. Z tego względu, producenci wyposażają swoje produkty w specjalne wentylatory i radiatory, które zapewniają odpowiednie chłodzenie sprzętu w trakcie pracy. To zdecydowanie wydłuża żywotność naszego produktu.

 

Cokół

Cokół to element żarówki, który podpina się pod sam reflektor samochodowy. W przypadku błędnego montażu, produkt nie będzie świecił prawidłowo. Jest to bardzo istotne, gdyż w takim przypadku możemy stwarzać zagrożenie na drodze, a samo niepoprawnego zamontowanie żarówek jest karane mandatem oraz punktami karnymi. Cokół żarówki wykonany jest najczęściej z wysokiej jakości stopu aluminium typu 6063. To tworzywo nie będzie się topić pod wpływem działania wysokiej temperatury w trakcie pracy.

 

Żarówki H7 w dobrych cenach

Koszt zakupu żarówki typu H7 zależy przede wszystkim od jakości wykonania modelu oraz producenta. Dlatego najtańsze modele, jakie możemy dostać w sklepach, kupimy za ok. 50 złotych. Na rynku dostępne są też produkty , których cena przekracza ponad 400 złotych za sztukę. Zadając sobie pytanie jakie będą odpowiednie żarówki H7 do reflektorów soczewkowych, trzeba wiedzieć, że każdy  producentów posiada w swojej ofercie zarówno żarówki H7 do soczewek, jak i tradycyjnych kloszy reflektora, wystarczy zasygnalizować sprzedawcy jakiej żarówki szukamy.

 

Jakie żarówki H7 dają najwięcej światła?

 

Zapewne wiesz już, że żarówki H7 montowane są w głównych reflektorach auta i pełnią funkcję świateł drogowych oraz mijania. Z tego względu powinieneś znaleźć produkt, który zapewni Ci dobrą widoczność na drodze, zwłaszcza po zmroku. Zachęcamy Cię do zapoznania się z umieszczonymi poniżej informacjami, które rozwieją Twoje wątpliwości, jakie żarówki H7 są polecane przez kierowców i ekspertów i znajdziesz zarówno dobre żarówki H7 do soczewek jak i tradycyjnych reflektorów. 

 

Barwa światła

Jeżeli chodzi o żarówki do samochodu, najlepiej wybrać modele generujące białe lub lekko żółte, jasne światło. Kupując taki produkt możemy mieć pewność, że nawet przy trudnych warunkach atmosferycznych w porę zauważymy przeszkody na drodze i unikniemy wypadku. Temperatura barwowa żarówek podawana jest w Kelwinach. Najczęściej polecane są modele o barwie od 4300 K do 6000 K, a im wyższa wartość, tym lepiej. Produkty, których temperatura barwy wynosi 4300 K dają taki kolor światła, jaki generuje słońce, a więc o lekko żółtym zabarwieniu. Z kolei żarówki z oznaczeniem od 5000 K do 6000 K (żarówki H7 niebieskie) świecą nieco jaśniej i dają delikatnie niebieską poświatę.

Jakie napięcie i moc?

Żarówki montowane w autach, w przeciwieństwie do tych przeznaczonych do lamp i domowych żyrandoli, muszą mieć ściśle określoną moc, a także napięcie. Montaż niewłaściwego pod tym względem oświetlenia zwykle przyczynia się do skrócenia żywotności żarówek lub emisji słabszej wiązki światła. Samochodom osobowym dedykowane są produkty z oznaczeniem 12 V/55 W, a ciężarowym – 24 V/70 W. W sklepach możemy również znaleźć modele o większej lub mniejszej mocy, dotyczy to w szczególności żarówki xenon H7. Jeśli mamy wątpliwości, które żarówki pasują do naszego auta, najlepiej zasięgnąć porady u pracownika sklepu motoryzacyjnego lub mechanika.

 

Ilość generowanego światła

Jeżeli zależy nam na dobrej widoczności w czasie jazdy samochodem, musimy kupić żarówki generujące dużą ilość światła. Jak rozpoznać, czy dany model jest odpowiedni? Informacji na ten temat dostarczy nam wartość strumienia świetlnego wyrażana w lumenach. Standardowo wynosi ona ok. 1500 lm przy pełnym rozgrzaniu żarnika. Osoby często jeżdżące po zmroku, które nie czują się zbyt pewnie na drodze powinny sięgnąć po produkty generujące nieco więcej światła, najlepiej oferowane przez renomowaną markę. Wówczas można mieć pewność, że żarówki przed pojawieniem się w sklepach przeszły testy w specjalistycznych laboratoriach potwierdzające ich dobrą jakość.

 

Ile powinna wynosić żywotność żarówek H7?

Wielu kierowców narzeka, że muszą zbyt często wymieniać oświetlenie – dotyczy to nie tylko produktów H7, ale także innych, np. świateł stopu. Jeżeli chcemy kupić żarówkę dającą jasne światło, która nie spali się za szybko, musimy koniecznie sprawdzić jej żywotność. Zazwyczaj oświetlenie H7 działa niezawodnie przez ok. 450 godzin, niekiedy nieco dłużej (do 650 godzin). Im trwalsze są żarówki, tym rzadziej musimy je wymieniać. Warto jednak wozić ze sobą w aucie zapasowe źródło światła, gdyż nigdy nie mamy pewności, kiedy dokładnie samochodowe oświetlenie nas zawiedzie i się przepali.

Żarówki H7 dające dużo światła kosztują przeważnie kilkadziesiąt złotych. Jednak na światłach auta nie powinniśmy nadmiernie oszczędzać, ponieważ od nich zależy bezpieczeństwo nasze, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Montaż zbyt słabo świecących żarówek powoduje, że nie widzimy dokładnie drogi, w efekcie czego jesteśmy bardziej narażeni na groźny wypadek. Poświęćmy więc dużo czasu na poszukiwania produktu H7, aby mieć pewność, że kupujemy właściwy model.

 

 

FAQ

 

P1: Jak wygląda żarówka H7?

Żarówki H7 są stosowane głównie w reflektorach samochodów. Tego typu produkty pojawiły się na rynku w latach dziewięćdziesiątych i od tego momentu nie tracą na popularności. Każda żarówka składa się z trzonka, który służy do jej mocowania. Elementem budowy jest także żarnik, który po rozgrzaniu stanowi źródło światła. Jest on umieszczony w kwarcowej, przezroczystej bańce. Bańka jest wypełniona gazem, a jego zadaniem jest zwiększenie temperatury żarnika, co przekłada się na bardziej intensywny strumień światła. W środku żarówki H7 znajduje się także drut kontaktowy. Produkt nie ma zbyt dużych wymiarów. Przyjmuje się też, że żarówka z homologacją (czyli dopuszczona do jazdy po drogach) mam moc ok. 55 W.

 

P2: Jak wymienić żarówkę H7?

Wymiana żarówki H7 w samochodzie nie powinna być zbyt dużym problemem, choć jeśli robimy to po raz pierwszy, możemy nie wiedzieć, jakie kroki należy wykonać. Przede wszystkim przed przystąpieniem do pracy powinniśmy mieć przygotowaną nową żarówkę, którą będziemy instalować. Następnym zadaniem jest dostanie się do tylnej części reflektora. W przypadku światła przedniego należy podnieść maskę, a w przypadku żarówki tylnej klapę bagażnika. Kolejnym krokiem jest zdjęcie plastikowej osłony z reflektora i znalezienie przepalonej żarówki. Kiedy to zrobimy, wystarczy tylko ją zdemontować. Zaleca się, aby odpiąć ją delikatnie, a przed tym lekko pobujać na boki.

P3: Żarówka H7 – ile lumenów?

Zacznijmy od tego, czym jest lumen. To jednostka światła określająca to, z jaką intensywnością ono świeci. Dostępne na rynku żarówki samochodowe H7 mają 1500 lumenów. Gwarantują intensywny strumień światła, cechuje je spora wydajność i bardzo dobra żywotność. Produkty sprawdzonych marek zachowują sprawność nawet do 550 godzin, co jest dobrym wynikiem. Nie trzeba ich często wymieniać, a to pozwala nieco zredukować koszty związane z użytkowaniem samochodu. Warto podkreślić, że na terenie państw Unii Europejskiej obowiązują żarówki o mocy znamionowej 55 W.

 

P4: Ile kosztuje żarówka H7?

Wielu kierowców interesuje to, ile trzeba zapłacić za żarówkę H7. Czy jest to duży wydatek? Cena żarówek zależy między innymi od tego, ile sztuk znajduje się w opakowaniu. Pojedynczy produkt popularnej marki można kupić już nawet za kilkanaście złotych. Jest to zwykła żarówka o mocy 55 W, która spełnia określone prawem wymagania. W sklepach można też znaleźć opakowania z dwoma produktami, trzeba za nie zapłacić zwykle ok. 50 zł. Jeśli mocowanie jest zrobione z lepszych gatunkowo materiałów, wiązka światła ma większy zasięg, a ogólna jakość wykonania produktu jest bardzo dobra, musimy liczyć się z tym, że koszt zakupu niezbędnego wyposażenia samochodowego będzie wyższy.

 

P5: Żarówka H7- gdzie kupić?

Zastanawiając się, gdzie kupić żarówkę H7, należy wziąć pod uwagę dwie sytuacje. Jeśli dojdzie do jej przepalenia i konieczna będzie wymiana produktu niemal natychmiast, należy udać się do sklepu stacjonarnego. Miejscem, gdzie zawsze powinniśmy znaleźć model, który potrzebujemy, jest stacja benzynowa. Na zakup możemy zdecydować się też w sklepie motoryzacyjnym, czasami produkty tego typu są dostępne nawet w marketach. Zazwyczaj jednak zakupy stacjonarne okazują się nieco droższe. W związku z tym warto kupować online i mieć zapasową żarówkę zawsze w bagażniku. Pozwoli nam to nie tylko zaoszczędzić nieco pieniędzy, ale też będzie gwarancją bezpieczeństwa (zawsze, bez względu na miejsce, będziemy mogli szybko wymienić przepaloną żarówkę).

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ