Zestawienie topowych marek zajmujących się produkcją kina domowego  

Ostatnio aktualizowane: 24.11.20

 

Kino domowe to urządzenie, które sprawia, że oglądanie ulubionych filmów oraz seriali jest przyjemniejsze. Osoby, które zdecydują się na zakup tego sprzętu, stają przed wyzwaniem, który model oraz jaką firmę wybrać, aby zagwarantować sobie komfortowe oglądanie telewizji, czy też słuchanie muzyki. Poniżej prezentujemy zestawienie wiodących marek produkujących tego typu urządzenia. 

 

LG

Firma LG Electronics została powstała w 1958 r. Początkowo zajmowała się produkcją urządzeń domowych, takich jak radioodbiorniki i telewizory, w efekcie czego uzyskała aktualny status lidera w branży technologicznej. Marka LG koncentruje się przede wszystkim na ludziach. Dzięki szczerości oraz wierności postawionym zasadom zyskuje coraz więcej nowych konsumentów na całym świecie. Oferuje nowe rozwiązania, aby zapewnić klientom nie tylko nowe doświadczenia z zaawansowaną technologią, ale także zapewnić komfort oraz poprawić jakość dotychczasowego życia. LG zajmuje się produkcją sprzętu RTV, AGD, a także klimatyzacji i telefonów komórkowych. Marka gwarantuje, że wszystkie wytwarzane przez nią urządzenia cechują się nie tylko wysoką jakością, ale także są łatwe w obsłudze.

 

Yamaha

Yamaha rozpoczęła swoją działalność w 1887 roku. Od samego początku firma wytwarza najwyższej jakości produkty. Są to m.in. instrumenty klawiszowe, keyboardy cyfrowe, gitary, zestawy perkusyjne, instrumenty dęte, smyczkowe, syntezatory i narzędzia do tworzenia muzyki oraz urządzenia audio. Firma, zatrudniając doświadczonych pracowników, dba o to, aby instrumenty muzyczne oraz urządzenia audio wytwarzały jak najwyższej jakości dźwięk. Produkcja każdego z nich wynika z wielkiego oddania i pasji do muzyki całej firmy. Marka angażuje się w tworzenie emocji oraz zarażanie nowych pokoleń miłością do muzyki. Organizuje festiwale i koncerty muzyczne, oferuje programy stypendialne oraz  jest założycielem szkoły muzycznej.

Sony

Firma Sony została założona w 1946 roku w Tokio przez inżyniera Masaru Ibuka oraz fizyka Akio Morita. Zamysłem założenia firmy była naprawa oraz budowa urządzeń elektrycznych. Sony od zawsze była marką międzynarodową. Jej założyciele od samego początku  uważali, że działalność powinna być  rozpowszechniona na całym świecie. Firma zajmuje się produkcją, m.in. telewizorów i kin domowych, sprzętu audio, kamer, aparatów fotograficznych, telefonów komórkowych oraz zestawów samochodowych. Producent dba o to, aby każdy z tych urządzeń został wytworzony z dbałością o najmniejszy szczegół, aby konsumenci byli zadowoleni z jego użytkowania. 

 

Panasonic

Historia marki Panasonic rozpoczęła się w roku 1918. Działa w 35 krajach Europy oraz Wspólnoty Niepodległych Państw. Od samego początku swojej działalności koncentruje się wokół ludzi, chcąc w jak największym stopniu poprawić ich jakość życia. Panasonic dąży do ciągłego rozwoju technologii elektronicznej. W swojej ofercie ma m.in. telewizory, aparaty, kamery, odtwarzacze audio, słuchawki, małe AGD oraz telefony. Każdy z tych produktów cechuje się wysoką jakością wykonania, co sprawia, że są one w stanie pełnić swoją funkcję  przez wiele lat. 

 

Pioneer

Pioneer jest japońskim producentem urządzeń elektrycznych. Marka rozpoczęła swoją działalność w 1938 roku. Jej założycielem jest Nozomu Matsumoto. Korporacja początkowo zajmowała się naprawą głośników. Aktualnie zajmuje się produkcją, m.in. nawigacji samochodowych, kin domowych, napędów DVD, głośników, słuchawek, sprzętu dla DJ-ów, telewizorów oraz car audio. Firma Pioneer zasłynęła ze stworzenia pierwszego na świecie systemu stereo, znajdującego się w oddzielnych obudowach, pierwszego na świecie napędu CD-ROM x4, pierwszego na świecie odtwarzacza DVD/LD/CD, czy też pierwszej na świecie nagrywarki Blu-Ray. Swój sukces może zawdzięczać nie tylko wprowadzaniu nowych rozwiązań technologicznych, ale również produkowaniu wysokiej jakości sprzętu elektronicznego, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród kupujących.

 

Bose

Firma Bose jest amerykańskim przedsiębiorstwem, które zostało założone w 1964 roku przez Armar’a Bose. Marka znana jest z tego, że dużą część swoich dochodów przeznacza na ciągły rozwój oraz inwestycje. Jej produkty możemy znaleźć w takich miejscach, jak: stadiony olimpijskie, teatry, Broadway, a nawet w wahadłowcu kosmicznym. Dzięki temu, że Bose ma własne laboratoria badawcze, może w nich samodzielnie przeprowadzać testy jakości produkowanych urządzeń, a także jest w stanie opracować nowe rozwiązania technologiczne, aby w późniejszym czasie wprowadzić je na rynek. W ofercie sprzedaży tego producenta możemy znaleźć takie urządzenia, jak: słuchawki, kino domowe, głośniki, a także okulary słoneczne, które zostały wyposażone w system audio. Dzięki wspólnej pasji pracowników do tworzenia nowej technologii są oni w stanie zastosować w swoich urządzeniach najlepszą jakość dźwięków. Sprawia to, że produkty marki Bose wyróżniają się spośród innych sprzętów elektronicznych oferowanych na rynku.

Harman Kardon

Harman Kardon jest amerykańskim producentem systemów nagłaśniających znajdujących swoje zastosowanie w domach oraz samochodach. Firma założona została w 1953 roku przez Sidneya Harmana i Bernarda Kardona. Jej największym osiągnięciem jest to, że jako pierwsza na świecie stworzyła odbiornik stereofoniczny. Producent zajmuje się wytwarzaniem takich urządzeń, jak: amplitunery AVR, odtwarzacze DVD, kina domowe, nagrywarki, odtwarzacze CD, oraz nagłośnienie car-audio. Każde z tych urządzeń wyróżnia się niespotykanym designem. Projektanci dbają o to, aby ich wygląd był oryginalny i ponadczasowy. Produkty marki Harman Kardon wyróżniają się także niezwykłą jakością dźwięku, który zapewnia pełny komfort użytkownikowi podczas słuchania ulubionej muzyki oraz oglądania filmu czy serialu. 

 

Philips

Ranking kin domowych nie byłby pełen bez holenderskiej marki Philips. Została ona założona w 1891 roku przez Gerarda Philipsa oraz jego ojca Frederika. Marka w swojej działalności skupia się przede wszystkim na poprawie jakości życia użytkowników poprzez ciągłe wprowadzanie znaczących innowacji w takich dziedzinach, jak: medycyna, produkty konsumenckie oraz oświetlenie. Philips jest liderem zajmującym się produkcją urządzeń w zakresie opieki kardiologicznej, energooszczędności oraz najnowocześniejszych rozwiązań oświetleniowych. W ich ofercie możemy znaleźć: kina domowe, konsole do gier oraz małe AGD. Jednym ze znaczących osiągnięć Philipsa jest wprowadzenie na rynek kasety magnetofonowej. Dzięki ciągłemu rozwojowi marka oferuje konsumentom wysokiej jakości urządzenia, w których wykorzystywane są takie rozwiązania oraz technologie, aby każdy użytkownik bez problemu mógł z nich korzystać.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments