Ranking 10 najlepszych dekoderów DVB-T w 2024

Ostatnio aktualizowane: 30.04.24

 

Dekoder DVB-T – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Ze względu na funkcjonalność i małe rozmiary tuner telewizji naziemnej DVB-T i DVB-T2 LTC T203 jest obecnie najchętniej kupowanym sprzętem. Wyposażono go w technologię Dolby Digital Plus oraz przewodnik po programach EPG, a także za pomocą Wi-Fi może on nawiązywać łączność z Internetem. Dekoder DVB-T z Internetem to także sprzęt, do którego użytkownik podłączy przez port USB zewnętrzny nośnik, dzięki czemu nie tylko zatrzyma i przewinie program, ale też nagra do późniejszego odtworzenia. Drugim w kolejności najchętniej kupowanym urządzeniem jest dekoder tuner TV naziemnej HD DVB-T Wiwa H.265 LITE z oprogramowaniem w języku polskim i pilotem zdalnego sterowania z programowalnymi przyciskami.

10 najlepszych dekoderów DVB-T. Opinie w 2024 roku

 

Ranking dekoderów DVB-T, który powstał na podstawie analizy opinii konsumentów, przedstawia najbardziej popularne urządzenia dostępne obecnie w sklepach. Wśród nich na pewno jest sprzęt, którego szukasz. Sprawdź, na które modele warto zwrócić szczególną uwagę.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dekoder jest wyposażony we wszystkie niezbędne złącza, a ponadto można go bezprzewodowo połączyć z domową siecią internetową. Ma on przydatną funkcję zatrzymywania i przewijania obrazu, poza tym daje możliwość korzystania z elektronicznego przewodnika po programach.

Wady

Wadą modelu jest niewygodny w obsłudze pilot. Konsumenci narzekają, że przyciski są bardzo płaskie, w efekcie czego trudno jest znaleźć ten odpowiedni bez patrzenia na pilot.

Podsumowanie

Urządzenie jest niewielkie, a do tego eleganckie. Ponieważ ma ono port USB, może być wykorzystywane do przeglądania zdjęć i filmów czy słuchania muzyki. Dekoder zapewnia jakość HD i daje możliwość swobodnego korzystania z aplikacji YouTube.

Drugi wybór

Zalety

Do sprzętu dołączono poręczny pilot z funkcją Memo Control, który ma programowalne przyciski. Jeśli nie chcemy, żeby dzieci miały dostęp do wszystkich kanałów, możemy skorzystać z blokady rodzicielskiej. Istnieje możliwość podłączenia dekodera do Internetu.

Wady

Żeby urządzenie nawiązało bezprzewodowe połączenie z daną siecią internetową, konieczne jest podłączenie do niego specjalnej anteny. Nie znajduje się ona w zestawie.

Podsumowanie

Dekoder pozwala na oglądanie programów w jakości HD i korzystanie z aplikacji YouTube. Złącza, w jakie go wyposażono to: USB, HDMI i SCART. Sprzęt umożliwia nagrywanie wybranych programów, zatrzymywanie i przewijanie obrazu, a także włączanie i wyłączanie napisów. Ma on też funkcję EPG.

Rozważ też

Zalety

Tuner ma preinstalowane oprogramowanie które zapewnia dostęp do szerokiego wyboru kanałów cyfrowych i radiowych. Urządzenie jest kompatybilne z komputerami PC, a jego zasilanie z portu USB zapewnia szybką i łatwą instalację bez dodatkowych narzędzi.

Wady

Jak zgłaszają niektórzy użytkownicy, antena dołączona do zestawu jest niskiej jakości i nie zapewnia odpowiedniej siły sygnału. Aby uzyskać wyższą jakość, konieczne jest zakupienie nowego, wyższej jakości modelu.

Podsumowanie

Tuner cyfrowy USB DVB-T2 H.265 HEVC Rebel jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących wysokiej jakości sprzętu do oglądania telewizji cyfrowej. Urządzenie jest wyposażone w zaawansowane funkcje, takie jak kodek HEVC H.265 do lepszej jakości obrazu oraz zaawansowany dekoder do odtwarzania najnowszych kanałów telewizyjnych.

 

 

Dekoder DVB-T z Wi-Fi

 

1. Tuner Telewizji Naziemnej DVB-T i DVB-T2 LTC T203

 

Sprzęt LTC T203 można podłączyć do dowolnego telewizora, niezależnie od marki, za pomocą kabla HDMI lub złącza Euro. To dekoder DVB-T z Wi-Fi, a więc może nawiązywać bezprzewodową łączność z Internetem. Obsługuje on teletekst oraz elektroniczny przewodnik po programach (EPG), a dodatkowo technologię Dolby Digital Plus.

Urządzenie ma port USB, dlatego można do niego podłączyć zewnętrzny nośnik danych. Pozostałe gniazda, w jakie zostało ono wyposażone, to: Wejście i wyjście antenowe, Coaxial, HDMI oraz SCART. Sprzęt ma funkcję zatrzymywania i przewijania obrazu (Time Shift) oraz nagrywania programów.

Kupującym podoba się to, że dekoder jest mały i elegancki, a do tego łatwo się go podłącza do telewizora i konfiguruje. Za pośrednictwem urządzenia możemy na większym ekranie przeglądać zdjęcia i filmy, np. z wakacji, a nawet odtwarzać swoją ulubioną muzykę. Pomyślnie przeszło ono test dekoderów DVB-T.

Tuner telewizji naziemnej DVB-T i DVB-T2 LTC T203 jest łatwy w instalacji, zawiera wszystkie niezbędne komponenty i może być podłączony do istniejącego systemu telewizyjnego w ciągu kilku minut. Dlatego ranking tunerów DVB-T2 2024 stawia go na wysokim miejscu.

 

Zalety

Rewelacyjna jakość obrazu: Jak przekazują opinie o dekoderach DVB-T, tuner telewizji naziemnej DVB-T i DVB-T2 LTC T203 zapewnia wysokiej jakości obraz, który jest wyraźny i krystalicznie czysty.

Duży wybór stacji: Ten DVB-T2 tuner może przechwytywać sygnał cyfrowy z ponad 1000 stacji, w tym stacji HD, co pozwala na oglądanie większej ilości telewizji.

Funkcja PVR: Tuner z opcją PVR umożliwia nagrywanie telewizji cyfrowej, aby użytkownik mógł oglądać ulubione programy w dogodnym dla siebie czasie. 

Podłączenie do telewizora: Tuner telewizji Naziemnej DVB-T i DVB-T2 LTC T203 można łatwo podłączyć do telewizora, aby użytkownik mógł cieszyć się telewizją cyfrową bezpośrednio na swoim ekraMember

Kompatybilność: Tuner jest kompatybilny z wieloma funkcjami i urządzeniami, w tym z Windows Media Center, a także z technologiami sieciowymi i WiFi. 

 

Wady

Instrukcja: Instrukcja opisuje sprzęt powierzchownie i niewystarczająco. Wiele tematów, jak np złącza i funkcjonalność czy programowanie – pomija i wiele prób podłączenia urządzenia kończy się fiaskiem.

 

 

 

 

Dekoder DVB-T Wiwa

 

2. Dekoder Tuner TV Naziemnej HD DVB-T Wiwa H.265 LITE

 

Model H.265 LITE odbiera obraz w jakości HD i pozwala na połączenie z Internetem, zarówno poprzez kabel, jak i bezprzewodowo. Funkcje, w jakie wyposażono sprzęt, to m.in.: EPG, Time Shift, nagrywanie programów oraz wybór napisów. Oprogramowanie jest co pewien czas aktualizowane, a menu zostało przetłumaczone na język polski.

Sprzętem steruje się przy użyciu pilota z funkcją Memo Control z programowalnymi przyciskami. Możemy też wykorzystać w tym celu funkcyjne guziki umieszczone na przednim panelu. Przedstawiony dekoder DVB-T Wiwa ma wymiary: 14,5 cm x 9 cm x 3,2 cm.

Dla konsumentów istotne jest to, że urządzenie wyposażono w niezbędne złącza (USB, HDMI, SCART) i odczytuje pliki zapisane w najbardziej popularnych formatach. Atutem sprzętu jest też blokada rodzicielska, dzięki której dzieci nie mają dostępu do wszystkich kanałów. Wiele osób uważa, że to bardzo dobry i tani dekoder DVB-T.

Dekoder tuner TV naziemnej HD DVB-T Wiwa H.265 LITE posiada prosty i intuicyjny interfejs użytkownika, dzięki czemu można go szybko i łatwo oraz wygodnie obsługiwać.

 

Zalety

Zgodność z technologią DVB-T2: Produkt jest w pełni zgodny z technologią DVB-T2, która gwarantuje doskonałą jakość obrazu oraz dźwięku. Dzięki temu ten dekoder DVB-T2 wyróżnia niejeden ranking.

Wyświetlanie obrazu w HD: Dekoder tuner TV naziemnej HD DVB-T Wiwa H.265 LITE umożliwia odbiór obrazu w jakości HD, co zapewnia wyjątkową wyrazistość i szczegółowość obrazu.

Przyjazny dla środowiska: Produkt jest wyposażony w funkcję oszczędnego zużycia energii, dzięki czemu można znacznie ograniczyć wydatki na prąd oraz wspierać ochronę środowiska.

Przyjazny dla użytkownika: Dekoder tuner TV naziemnej HD DVB-T Wiwa H.265 LITE ma intuicyjny interfejs, który jest prosty w obsłudze.

Wysokiej jakości odbiór: Dekoder tuner TV naziemnej HD DVB-T Wiwa H.265 LITE oferuje wysokiej jakości, bezpłatny odbiór cyfrowej telewizji naziemnej.

 

Wady

Oglądanie z nagrywaniem: Oglądanie jednego kanału i rejestrowanie drugiego jest niemożliwe, co jest lekkim rozczarowaniem. Kolejną uciążliwością jest konieczność przełączania kanałów w celu przeglądania EPG.

 

 

 

 

Dekoder DVB-T do laptopa

 

3. Tuner Cyfrowy USB DVB-T2 H.265 HEVC Rebel dla Komputerów PC

 

Przygotuj się na odblokowanie bezprecedensowej wydajności dzięki rewolucyjnemu tunerowi cyfrowemu USB DVB-T2 H.265 HEVC Rebel dla PC! To potężne urządzenie zostało zaprojektowane, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki użytkownicy uzyskują dostęp do cyfrowych treści telewizyjnych. Dzięki tunerowi cyfrowemu USB DVB-T2 H.265 HEVC Rebel użytkownicy mogą szybko i łatwo uzyskać dostęp do cyfrowych treści telewizyjnych z portu USB komputera, umożliwiając oglądanie telewizji cyfrowej, nagrywanie programów telewizyjnych i dostęp do treści z serwisów strumieniowych, takich jak Netflix, Hulu i Amazon Prime.

To rewolucyjne urządzenie zapewnia niespotykaną dotąd wydajność, umożliwiając użytkownikom dostęp do wysokiej jakości cyfrowych treści telewizyjnych i wideo przy zmniejszonej przepustowości i poprawionej jakości obrazu. Dzięki kompaktowej konstrukcji i łatwej konfiguracji, dekoder DVB-T do laptopa jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce przenieść swoje doświadczenie oglądania telewizji cyfrowej na wyższy poziom.

Następujące zalety tunera cyfrowego USB DVB-T2 H.265 HEVC Rebel dla Komputerów PC wskazują, że jest to najlepszy i najtańszy dekoder DVB T2:

 

Zalety

Łatwa instalacja: Tuner cyfrowy USB DVB-T2 H.265 HEVC Rebel dla komputerów PC jest łatwy w instalacji, wystarczy podłączyć go do portu USB, aby od razu móc go używać.

Bogactwo kanałów: Ten dekoder DVB T2 oferuje bogactwo kanałów cyfrowych HDTV i SDTV, w tym kanały kodowane, dzięki czemu można uzyskać dostęp do najnowszych filmów i programów telewizyjnych.

Obsługa H.265: Tuner cyfrowy USB DVB-T2 H.265 HEVC Rebel dla komputerów PC obsługuje kodeki H.265 HEVC, które pozwalają na wysoką jakość obrazu przy niskim poborze mocy.

Złącza audio i wideo: Dekoder DVB T2 obsługuje złącza audio i wideo, takie jak HDMI, SCART, S-Video i Composite, co pozwala na wygodne podłączenie do innych urządzeń.

Łatwe przesyłanie strumieniowe: Ten dekoder umożliwia łatwe przesyłanie strumieniowe treści do tabletu, laptopa lub smartfona.

 

Wady

Antena: Dołączona do zestawu antena jest kiepskiej jakości i nie odbiera prawidłowo sygnałów. Lepiej jest zaopatrzyć się w nowy, lepszej jakości egzemplarz.

 

 

 

 

Dekoder DVB-T z Internetem

 

4. Tuner DVB-T2 Blow 7000FHD Mini H.265 HEVC

Tuner DVB-T2 Blow 7000FHD Mini H.265 HEVC to wszechstronny dekoder, który zapewnia zaawansowaną i zoptymalizowaną jakość obrazu. Zapewnia on najwyższy poziom wydajności dzięki wbudowanemu algorytmowi, który pozwala uzyskać najlepsze wyniki jakie przedstawia niejeden ranking tunerów DVB T2. Ponadto, dzięki wbudowanemu dostępowi do Internetu, można korzystać z szerokiej gamy treści które są dostępne online. Jest to zaprojektowane z myślą o wygodnym, bezproblemowym i wielofunkcyjnym użytkowaniu.

Tuner jest kompaktowy, a jego zasilanie jest zapewnione przez złącze USB, które jest wygodne w użyciu. Sprzęt jest wyposażony w wiele funkcji, w tym w tryb oszczędzania energii, który pomaga zminimalizować zużycie energii. Dekoder DVB-T z Internetem działa wyjątkowo płynnie i ma bardzo niski poziom szumu. Jest to idealne urządzenie dla fanów dobrej jakości filmowania i oglądania telewizji.

Tuner DVB-T2 Blow 7000FHD Mini H.265 HEVC oferuje wysokiej jakości obraz dzięki swojej funkcji wyświetlania w rozdzielczości Full HD. Przez wielu urządzenie to jest postrzegane jako najlepszy dekoder DVB T2.

 

Zalety

Obsługa Wi-Fi: Tuner DVB-T2 Blow 7000FHD Mini H.265 HEVC jest łatwy w konfiguracji i obsługuje komunikację bezprzewodową poprzez system Wi-Fi.

Szybkie ładowanie: Dzięki szybkiemu ładowaniu, urządzenie włącza się w ciągu zaledwie kilku sekund.

Łatwa konfiguracja: Tuner DVB-T2 Blow 7000FHD Mini H.265 HEVC jest łatwy w instalacji, a jego ustawienia są łatwe do skonfigurowania i dostosowania.

Uniwersalny dostęp: Tuner DVB-T2 Blow 7000FHD Mini H.265 HEVC oferuje dostęp do różnych kanałów bezpłatnych i abonamentowych w wysokiej jakości.

Wsparcie H.265: Tuner DVB-T2 Blow 7000FHD Mini H.265 HEVC wspiera wideo wysokiej jakości H.265 HEVC, dzięki czemu można uzyskać lepszą jakość obrazu i dźwięku.

 

Wady

Przełączanie kanałów: Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że używając urządzenie, przełączanie kanałow trwa nieco dłuzej niż jestesmy do tego przyzwyczajeni. Jest to mała niedogodność tego dekodera. 

 

 

 

 

Dekoder DVB-T Ferguson

 

5. Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T-75

 

Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T-75 to zaawansowane cyfrowe urządzenie przeznaczone do odbioru sygnału naziemnego. Wyposażone jest ono w wyświetlacz numeryczny na przednim panelu, przyciski zmiany oraz wyłączenia, pilot Bluetooth umożliwiający zdalne zarządzanie i optymalne ustawienia w odległości do 10m. Jego wyjątkowo szybkie programowanie i rewelacyjna jakość obrazu gwarantują najwyższy poziom odbiornika.

Zintegrowany dekoder dźwięku E-AC-3 (Dolby Digital Plus) daje możliwość cieszenia się w wersji HD z wszystkich programów cyfrowych. Dekoder DVB-T Ferguson oferuje wbudowany odtwarzacz multimedialny, łatwą w obsłudze grafikę ekranową oraz funkcję PVR, która umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych. Ferguson Ariva T-75 jest kompatybilny z DVB-T2 (MPEG-II / MPEG-IV / H.264 / H.265) i osiąga najwyższy ranking tunera DVB-T2 HEVC.

Wszystkie dane są przesyłane przez złącza SCART, HDMI, SPDIF oraz USB. Te najlepsze dekodery DVB T2 to idealne rozwiązanie dla wszystkich szukających wysokiej jakości odbiornika cyfrowego. Wyjątkowy dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T-75 to urządzenie zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikowi najlepszej jakości obrazu i dźwięku w wysokiej rozdzielczości. 

 

Zalety

Wyświetlacz na przednim panelu: Dekoder wyposażony jest w wyświetlacz numeryczny na przednim panelu, ułatwiający orientację i kontrolowanie odbiornika telewizyjnego.

Pilot Bluetooth: Pilot Bluetooth pozwala na swobodne zarządzanie odbiornikiem, nawet ukrytym w sąsiednim pomieszczeniu.

Szybkie programowanie: Programowanie odbiornika jest szybkie i intuicyjne, pozwala to na szybkie i łatwe ustawianie wielu parametrów.

Rewelacyjna jakość obrazu: Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T-75 zapewnia doskonałą jakość obrazu i dźwięku dzięki wsparciu dla wszystkich wiodących standardów cyfrowych.

Dekoder dźwięku E-AC-3: Dekoder E-AC-3 (Dolby Digital Plus) zapewnia najlepszy odbiór fonii na telewizorze, umożliwiając oglądanie programów cyfrowych wysokiej jakości. Dekoder E-AC-3 (Dolby Digital Plus) oferuje wyjątkowy dźwięk przestrzenny i wyrazistość dialogów.

 

Wady

Zmiana kanałów i krótki kabel: Użytkownicy zauważyli również wady tego modelu, jest nią między innymi  niskiej jakości i bardzo krótki kabel HDMI, oraz fakt, że po zmianie kanału przez 1-2 sekundy obraz jest wyświetlany w zwolnionym tempie.

 

 

 

 

Dekoder DVB-T z anteną

 

6. Cyfrowy Zestaw DVB-T z Anteną Pokojową MAT-820T 

 

Cyfrowy Zestaw DVB-T z Anteną Pokojową MAT-820T powinien zainteresować osoby, które rezygnują z telewizji satelitarnej czy kablowej na rzecz tej cyfrowej nadawanej poprzez sygnał naziemny. Znajdujący się w komplecie dekoder pełni jednocześnie funkcję tunera telewizyjnego oraz multimedialnego odtwarzacza z nagrywarką PVR. Ma on port USB, wyjście HDMI, SCART i RCA.

Sprzęt wyposażono w funkcję EPG, Time Shift oraz INFO. Daje on możliwość nagrywania programów na dysk zewnętrzny, nawet gdy w tym samym czasie oglądamy inny kanał (wystarczy, że są nadawane z tego samego multipleksu). Należy wspomnieć także o opcji kontroli rodzicielskiej, pozwalającej na zablokowanie treści nieodpowiednich dla dzieci.

Ponieważ prezentowany model to dekoder DVB-T z anteną w zestawie, nie ma potrzeby samodzielnego dobierania elementów niezbędnych do oglądania telewizji. Konsumenci docenili sprzęt również za szybkie działanie i kompaktowe wymiary.

Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T-75 firmy MAT-COMPANY łączy w sobie wiele funkcji, które pozwolą Ci czerpać jeszcze więcej radości z oglądania telewizji. Przedstawiamy kilka zalet produktu.

 

Zalety

Wielojęzyczne menu OSD: Dekoder Ferguson Ariva T-75 wyposażony jest w wielojęzyczne menu OSD, które umożliwia korzystanie z funkcji dekodera w dowolnym języku. 

Odtwarzanie nagrań: Dekoder Ferguson Ariva T-75 ma funkcję odtwarzania nagrań, co pozwala na oglądanie wcześniej zapisanych programów w dowolnym momencie.

Elektroniczny przewodnik po programach (EPG): Dekoder Ferguson Ariva T-75 posiada funkcję elektronicznego przewodnika po programach (EPG), która pozwala na łatwe przeglądanie i wybór programów telewizyjnych. 

Odtwarzanie napisów: Dekoder Ferguson Ariva T-75 obsługuje odtwarzanie napisów, które pozwala na wyświetlanie napisów w języku polskim wraz z oglądanym programem telewizyjnym. 

Nagrywanie programów na dysk zewnętrzny: Dekoder Ferguson Ariva T-75 może nagrywać programy na dysk zewnętrzny, co pozwala na zapisywanie programów telewizyjnych na dysku do 1 TB. 

 

Wady

Kabel zasilający: Użytkownicy przekazują, że model ten został zaopatrzony w bardzo krótki kabel zasilający, jego długość nie przekracza 75 cm. 

 

 

 

 

Dekoder DVB-T 2

 

7. Wiwa Tuner H.265 PRO DVB-T/DVB-T2 H.265 HD

 

Wiwa H.265 PRO to nowoczesny tuner drugiej generacji, który zapewnia dostęp do darmowych kanałów nadawanych w naziemnej telewizji cyfrowej, w technologii H.265/HEVC. W sprzęcie zastosowano także starsze technologie H.264 i MPEG-4, które są aktualnie stosowane w naszym kraju. Tuner posiada złącze RJ45 lub port USB, pozwalające na połączenie z siecią Wi-Fi, oraz pilot z funkcją Memo Control do obsługi dekodera i odbiornika TV. Przyciski funkcyjne na panelu przednim ułatwiają obsługę.

Ekran OSD w języku polskim wyświetlany na ekranie telewizora jest przejrzysty i intuicyjny. Metalowa obudowa zapewnia trwałość i wytrzymałość. Tuner WIWA H.265 PRO jest w stanie obsłużyć DVB-T2 i DVB-T w technologii H.265/HEVC, MPEG-4, AVC/H.264, MPEG-2 w rozdzielczości Full HD 1080p. Oferuje możliwość nagrywania programów i odtwarzaniu multimediów, a także dostęp do Internetu, w tym pogody, YouTube, IPTV i RSS. 

Nowoczesny tuner drugiej generacji WIWA H.265 PRO obsługuje darmowe kanały nadawane w naziemnej telewizji cyfrowej w najnowszej technologii H.265/HEVC. Jest to standard, który będzie obowiązywał w Polsce. Dlatego tuner DVB-T2 HEVC został uwzględniony w rankingu.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Tuner jest sterowany pilotem z funkcją Memo Control (programowalne przyciski – umożliwiające obsługę dekodera i odbiornika TV jednym pilotem). Sprzęt posiada cyfrowy wyświetlacz oraz podstawowe przyciski funkcyjne na panelu przednim. OSD w języku polskim – wyświetlane na ekranie telewizora, przejrzyste intuicyjne, łatwe w obsłudze.

Kompatybilność: Tuner jest kompatybilny ze starszymi technologiami H.264 i MPEG-4, które są aktualnymi standardami nadawania w Polsce.

Złącze RJ45: Tuner posiada dostęp do Internetu realizowany poprzez złącze RJ45 lub za pośrednictwem anteny Wi-Fi łączonej przez port USB (zestaw nie zawiera anteny Wi-Fi).

Wyświetlacz: Numeryczny cyfrowy wyświetlacz pokazuje numer aktualnie oglądanego kanału, a w trybie uśpienia pokazuje godzinę.

Metalowa obudowa: Tuner posiada metalową obudowę, która zapewnia trwałość i wytrzymałość.

 

Wady

YouTube: Dekoder wymaga zaraz po zakupie aktualizacji, inaczej nie ma możliwości odbioru YouTube, a i po aktualizacji odbiór jest nie najlepszy.

 

 

 

 

Dekoder DVB-T Opticum

 

8. Tuner DVB-T Opticum NYTRO BOX

 

W tunerze DVB-T Opticum NYTRO BOX zastosowano system dźwięku przestrzennego Dolby Digital, co znaczy, że przetwarzany w formie cyfrowej sygnał ulegający kompresji nie jest narażony na straty i transmitowany cechuje się wysoką jakością. Dekoder DVB-T Opticum obsługuje standard DVB-T telewizji cyfrowej naziemnej i dane przesyła przez MPEG.

Sprzęt wyposażono w funkcję Time Shift, która pozwala na zatrzymywanie i cofanie oglądanych programów. Jest to możliwe dzięki możliwości obsługi dysku twardego podłączanego za pomocą portu USB. Funkcja ta pozwala też na nagrywanie programów na dysk zewnętrzny. Dekoder zaopatrzono w Digital EPG, czyli elektroniczny przewodnik po kanałach wyświetlany w formie tekstu, zawierający informacje o programach i godziny ich emisji.

Oprócz wspomnianego portu USB, urządzenie zaopatrzono w złącze HDMI i SCART, a także wyjścia S/PDIF, RF Loop through. Ponadto Opticum NYTRO BOX ma menu w języku polskim i jest ono wyświetlane na ekranie, wyposażono sprzęt także w automatyczne strojenie i obsługę plików MP3, WMA, JPG oraz MPEG4. Użytkownik może też tworzyć własne listy programów.

Tuner DVB-T OPTICUM Nytro Box to odbiornik cyfrowej telewizji naziemnej. Posiada szereg zalet, dzięki czemu jest prosty w obsłudze i zapewnia wygodę użytkowania.

 

Zalety

Wysoce wydajny procesor: Tuner Nytro Box wyposażony jest w wydajny procesor ALI3822P, który zapewnia wysoką wydajność i możliwość uzyskania jakości obrazu w obu rozdzielczościach – wysokiej i niskiej.

Obsługa technologii H.265: Produkt wyposażony jest w technologię H.265/HVEC, która zapewnia lepszą jakość obrazu przy mniejszym zużyciu przepustowości.

Przyjazne dla użytkownika wielojęzyczne menu ekranowe: Tuner Nytro Box posiada wielojęzyczne menu ekranowe, które pozwala użytkownikowi na łatwe i intuicyjne korzystanie z urządzenia.

Samouczący się pilot: Tuner Nytro Box wyposażony jest w samouczący się pilot, który umożliwia łatwą obsługę urządzenia bez konieczności wchodzenia w menu.

7 Days EPG: Tuner Nytro Box daje możliwość przeglądania programów telewizyjnych w przód i wstecz, aż do 7 dni.

 

Wady

Współpraca z pendrivem: Jak opisują użytkownicy model ten ma kłopoty ze współpracą z pendrivami o większej pojemności – po prostu ich nie czyta. To spory kłopot.

 

 

 

 

Dekoder DVB-T Manta

 

9. Dekoder Manta DVBT 022 T2

 

Dekoder Manta DVBT 022 T2 to wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala w łatwy i wygodny sposób odbierać programy telewizyjne. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LED, pilota oraz wyjścia HDMI, SCART, USB 2.0, ANTENA, COAXIAL. Obsługuje sygnały DVB-T, DVB-T2 MPEG-2, MPEG-4(H.264/H.265/HEVC), a także formaty plików wideo MPEG, MPEG2, MPEG4, H264, HEVC(H.265), plików audio WMA, MP3, AAC (wma, mp3, m4a), AC-3(Dolby),E-AC-3(Dolby Plus) i plików foto JPEG.

Dekoder DVB-T Manta posiada też funkcję odtwarzania i nagrywania USB oraz inne funkcje: EPG, teletekst, blokadę rodzicielską, wsparcie dla napisów DivX/MKV. Jest wyposażony w zasilacz AC 110/230V 50 Hz, wymiary sprzętu to 168 x 81 x 36 mm, jego waga wynosi 250 g.

Dekoder Manta DVBT 022 T2 to najnowszy dekoder cyfrowego polskiego nadawcy telewizji, oferujący szereg nowoczesnych funkcji.  Oto kilka najważniejszych zalet tego produktu.

 

Zalety

Wyświetlacz LED: Dekoder wyposażony jest w wyświetlacz LED, który ułatwia wybór kanałów i dostęp do innych funkcji.

Obsługa różnych formatów: Dekoder obsługuje różne formaty, w tym DVB-T, DVB-T2 MPEG-2, MPEG-4(H.264/H.265/HEVC), formaty plików wideo (MPEG, MPEG2, MPEG4, H264, HEVC(H.265)), formaty plików audio (WMA, MP3, AAC (wma, mp3, m4a), AC-3(Dolby),E-AC-3(Dolby Plus)) i formaty plików foto (JPEG).

Obsługa Dolby Digital Plus i EAC3: Dekoder Manta DVBT 022 T2 obsługuje Dolby Digital Plus i EAC3, dzięki czemu można cieszyć się wyraźnym i głębokim dźwiękiem.

Wsparcie dla napisów DivX/MKV: Dekoder wspiera napisy DivX/MKV, dzięki czemu można łatwo i wygodnie korzystać z jego funkcji.

Odtwarzanie i nagrywanie USB: Dekoder Manta DVBT 022 T2 pozwala na odtwarzanie i nagrywanie programów telewizyjnych na nośniku USB.

 

Wady

Pilot: Pilot nie został wyposażony w programowalne przyciski, zatem zmusza to użytkownika do używania dwóch pilotów zdalnego sterowania: od telewizora i dekodera. 

 

 

 

 

10. Dekoder stb tuner DVB-T Mat STB HD

 

Mat STB HD to urządzenie naziemne, które umożliwia odbieranie różnych kanałów cyfrowych zarówno telewizyjnych, jak i radiowych. Kupujący twierdzą, że tuner można łatwo ustawić i podłączyć do telewizora.

Sprzęt jest bardzo dobrym wyborem, jeżeli ma się w domu sprawny telewizor kineskopowy albo telewizor LCD, który nie odbiera obrazu. Dlaczego? Tuner umożliwia oglądanie programów z naziemnej telewizji cyfrowej w dobrej jakości na dowolnym telewizorze. Mając założoną antenę oraz przewód i podłączając ten dekoder, można oglądać wiele kanałów.

Urządzenie ma wejście USB, co pozwala na podłączenie pendrive’a lub pamięci zewnętrznej. Model może odtwarzać różne pliki, co pozwala na oglądanie na telewizorze własnych filmów i zdjęć z wycieczek, a także innych multimediów. Sprzęt ma funkcję nagrywania, dlatego, jeśli Twój ulubiony program jest emitowany w środku nocy, można go nagrać i obejrzeć o innej porze. Dekoder daje możliwość odtwarzania teletekstu oraz napisów.

Mat STB HD to model obsługujący format MPEG-2 i MPEG-4. Urządzenie wyposażono m.in. w port USB, wyjście HDMI i antenowe.

Mat STB HD to odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej, który cechuje się pełną kompatybilnością ze standardami MPEG4 (H.264 H.265/HEVC). Zestaw zawiera tuner DVB-T2, zasilacz sieciowy, odbiornik IR, pilot, baterie do pilota oraz instrukcję w języku polskim.

 

Zalety

Nagrywanie – PVR: Mat STB HD posiada funkcję PVR, która umożliwia nagrywanie wybranych programów na zewnętrznych nośnikach danych, w postaci plików *.ts, które następnie można odtworzyć za pomocą darmowej aplikacji VideoLan player (VLC).

Multimedia: Odbiornik Mat STB HD jest również pełnowartościowym odtwarzaczem plików multimedialnych, umożliwiającym odtwarzanie zdjęć, plików audio oraz plików wideo w formacie OGG, MP3, VMA, MPG, DAT, VOD, AVI, JPG, GIF, BMP.

Oddzielne listy kanałów: Mat STB HD posiada oddzielne listy kanałów ulubionych (FAV), telewizyjnych i radiowych, dzięki czemu bez problemu można korzystać z ulubionych stacji i programów.

Automatyczne lub ręczne wyszukiwanie: Użytkownicy Mat STB HD mają możliwość wyszukiwania dostępnych kanałów TV i radio, zarówno w trybie automatycznym, jak i w trybie ręcznym.

Obsługa LCN: Odbiornik Mat STB HD posiada funkcję LCN, czyli Logical Channel Number, która umożliwia wygodne przełączanie między kanałami.

Elektroniczny Przewodnik Programów: Mat STB HD posiada również wbudowany Elektroniczny Przewodnik Programów (EPG), który służy do wygodnego przeglądania i wybierania programów telewizyjnych.

 

Wady

Napisy ekranowe: Mat STB HD umożliwia odtwarzanie napisów ekranowych. Jednak nie ma możliwości wyboru napisów w języku polskim.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki dekoder DVB-T kupić?

 

Dekoder DVB-T jest niezbędny do tego, aby posiadacze starszych telewizorów mogli oglądać telewizję naziemną. Jednak jak wybrać odpowiedni sprzęt, który będzie łatwy w obsłudze i szybki w działaniu? Tego dowiesz się za sprawą naszego poradnika. Podpowiadamy w nim, jaki jest najlepszy dekoder DVB-T.

Obsługiwany standard

Większość dostępnych na rynku urządzeń obsługuje podstawowy standard DVB-T, w ramach którego przesyłany jest nie tylko cyfrowy sygnał wideo, ale i dźwięk (a także dane dodatkowe). Jest to możliwe za sprawą transportowego strumienia MPEG. Obecnie na rynku pojawiają się też bardziej nowoczesne dekodery, które obsługują standard DVB-T2, czyli drugiej generacji, pozwalający na uzyskanie wyższej jakości obrazu, nawet 4K. Co więcej, niektóre sprzęty są dodatkowo przystosowane do odbioru sygnału telewizji kablowej, co czyni je bardziej uniwersalnymi.

 

Jakość obrazu

Standardowo dekodery DVB-T obsługują jakość obrazu SD. Ponieważ jest to stosunkowo niska rozdzielczość, warto poszukać sprzętu, który daje też możliwość oglądania programów telewizyjnych w lepszej jakości, HD lub Full HD. Powinny o tym pamiętać w szczególności te osoby, które chcą wykorzystywać telewizor także do przeglądania plików zapisanych na zewnętrznych nośnikach danych (np. pendrive) czy korzystania z różnych aplikacji internetowych.

 

Złącza

Jeśli nie do końca wiemy, jaki dekoder DVB-T wybrać, sprawdźmy, który z dostępnych modeli został wyposażony we wszystkie niezbędne złącza. Jednym z podstawowych jest port USB, dający możliwość podłączenia do urządzenia pendrive’a, aparatu fotograficznego, kamery i podobnych sprzętów. Potrzebne jest również gniazdo HDMI pozwalające na przesyłanie sygnału cyfrowego w wysokiej jakości. To dzięki niemu zazwyczaj możliwe jest podłączenie dekodera do telewizora, choć w przypadku starszych urządzeń bardziej przydatne okazuje się wejście analogowe SCART. Można znaleźć je w kineskopowych tele-odbiornikach, odpowiada za przesyłanie obrazu, jak i dźwięku. Większość tunerów DVB-T ma dodatkowo złącze RCA, nazywane potocznie cinchem. Podobnie jak HDMI, służy ono do przesyłania sygnału wideo i audio.

Nowoczesne dekodery mają dodatkowo gniazdo LAN, w efekcie czego można je przewodowo połączyć z Internetem. Są też modele pozwalające na łączność Wi-Fi, ale często wymagają dokupienia specjalnego adaptera, aby było to możliwe. W ofercie niektórych producentów znajdziemy ponadto dekodery z czytnikiem kart pamięci czy slotami CI.

 

Wymiary

Aby nie mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do ustawienia sprzętu, warto sprawdzić jego całkowite wymiary. Dekodery DVB-T są w większości na tyle niewielkie, że można je umieszczać bezpośrednio przy telewizorze, nawet jeśli ma grubą i szeroką podstawę. Ponieważ tego typu urządzenia wyglądają estetycznie, nie mają negatywnego wpływu na wystrój pomieszczenia i mogą znajdować się w dobrze widocznym miejscu.

 

Funkcje

Najlepszy dekoder DVB-T ma różne funckje, w tym: Automatyczne wyszukiwanie programów, EPG (elektroniczny przewodnik po programach) oraz INFO, czyli wyświetlanie informacji na temat oglądanego programu telewizyjnego. Jeśli często nie mamy czasu na to, aby zobaczyć na żywo premierowy odcinek serialu lub swoje ulubione show, należy poszukać sprzętu pozwalającego na jego nagrywanie, np. na zewnętrznym nośniku danych. Dekoder powinien też umożliwiać korzystanie z teletekstu oraz napisów, przydatna okazuje się ponadto funkcja Time Shift. To inaczej zatrzymywanie i cofanie programu nadawanego na żywo. Osobom, które chcą ograniczyć swoim dzieciom dostęp do nieodpowiednich treści, polecane są urządzenia z blokadą rodzicielską.

Bardziej zaawansowane technologicznie dekodery DVB-T mają własne oprogramowanie oraz nowoczesny procesor i mogą pełnić funkcję domowego centrum multimedialnego. To sprzęty dające możliwość korzystania z różnych aplikacji internetowych i HbbTV, czyli telewizji hybrydowej.

Elementy w zestawie

Niemal każdy dekoder do odbioru sygnału cyfrowej telewizji naziemnej ma w zestawie pilota, który służy do jego obsługi. Niekiedy dodatkowym elementem jest antena, bez której oglądanie programów nie byłoby możliwe. Robiąc zakupy należy też sprawdzić, czy do kompletu został dołączony kabel pozwalający na podłączenie dekodera do telewizora. Jeśli nie, będziemy musieli kupić go osobno. Jednak nie dotyczy to urządzeń przeznaczonych do laptopów, gdyż te mają nieco inną budowę (podłącza się je bezpośrednio do jednego z portów USB).

 

Łatwa obsługa i konfiguracja

Kiedy już podłączymy tuner DVB-T do telewizora, musimy go skonfigurować, a więc wyszukać dostępne w ramach danego multipleksu kanały. Nie sprawi to żadnego problemu, jeśli dostępna będzie opcja automatycznego strojenia. Kłopotliwa nie może być też dalsza obsługa sprzętu, w tym zmiana programu czy wyszukiwanie o nim informacji. Z tego względu warto sprawdzić, czy wybieramy dekoder z menu przetłumaczonym na język polski.

 

Dekodery DVB-T w dobrych cenach

Dekoder DVB-T nie jest drogim urządzeniem. Jego zakup to znacznie mniejszy wydatek niż wymiana telewizora na taki z tunerem do odbioru telewizji naziemnej. Przeciętnie sprzęty DVB-T kosztują 50 – 150 zł, modele przeznaczone do laptopów mogą być nieco droższe (górna granica to zwykle ok. 200 zł). Jeżeli marzy nam się innowacyjny dekoder z własnym oprogramowaniem, Wi-Fi, wbudowanym dyskiem twardym i podobnymi udogodnieniami, prawdopodobnie zapłacimy za niego ponad 1000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak podłączyć dekoder DVB-T?

Podłączenie dekodera DVB-T do telewizora nie jest trudne. Najpierw należy umieścić jego wtyczkę w gniazdku, a później wyjąć z gniazda antenowego tele-odbiornika przewód antenowy i umieścić go w odpowiednim złączu na obudowie dekodera. Kolejny krok to połączenie obu urządzeń za pomocą kabla, nierzadko trzeba dokupić go osobno, gdyż nie znajduje się w komplecie (zwykle pasującym modelem jest przewód Euro – Euro). Kiedy przełączymy telewizor w tryb pracy ze źródła zewnętrznego, wystarczy uruchomić dekoder i postępować zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami. Jeśli mamy starszy sprzęt, wyposażony tylko w gniazdo antenowe, podłączenie dekodera jest możliwe po zastosowaniu dodatkowej przystawki, to tzw. modulator.

 

P2: Jak ustawić dekoder DVB-T?

Po podłączeniu dekodera DVB-T do telewizora należy go odpowiednio ustawić, czyli skonfigurować. Gdy upewnimy się, że do tele-odbiornika podłączona jest także antena służąca do odbioru sygnału telewizji naziemnej, możemy przejść do wyszukiwania kanałów. Najłatwiejszym sposobem jest uruchomienie automatycznego strojenia, taką opcję znajdziemy w menu dekodera, a po jej włączeniu wszystkie dostępne kanały wyszukają się same. Jednak czasami konieczne jest skorzystanie z innej opcji, wyszukiwania ręcznego. W tym przypadku musimy sami ustalić częstotliwość, z jakiej zostaną pobrane kanały, a żeby nie tracić na to dużo czasu, warto wcześniej sprawdzić, w zasięgu którego multipleksu się znajdujemy.

P3: Jak podłączyć dekoder DVB-T do monitora?

Dekoder DVB-T możemy podłączyć nie tylko do telewizora, ale również do innych urządzeń, np. monitora. Jeżeli jest to dla nas wygodniejsze rozwiązanie, musimy zaopatrzyć się w odpowiedni przewód. To, jaki kabel będzie potrzebny zależy od rodzajów gniazd, w jakie został wyposażony monitor. Zazwyczaj używa się w tym celu przewodu HDMI. Konieczne jest też wyprowadzenie dźwięku bezpośrednio z urządzenia wyświetlającego obraz, więc trzeba dodatkowo podłączyć do niego głośniki. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie złącza RCA na dekoderze.

 

P4: Jak podłączyć dekoder DVB-T do laptopa?

Jeśli nie mamy w domu telewizora, ale chcemy odbierać sygnał telewizji naziemnej, możemy w tym celu wykorzystać laptop. Dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnego, niewielkiego dekodera z anteną, który podłącza się do portu USB. Daje on możliwość oglądania swoich ulubionych kanałów w dowolnym miejscu, także w podróży. Podłączenie zwykłego dekodera DVB-T przeznaczonego do telewizora prawdopodobnie nie będzie możliwe. Wynika to z tego, że zarówno on, jak i laptop, mają gniazda wyjścia sygnału, a jedno z nich powinno być wyposażone w gniazdo wejścia.

 

P5: Ile kosztuje dekoder DVB-T?

Żeby oglądać cyfrową telewizję naziemną, możemy wymienić stary telewizor na taki z wbudowanym tunerem lub dokupić osobno dekoder DVB-T. Większość osób decyduje się na drugie rozwiązanie, ponieważ wiąże się to ze znacznie mniejszym wydatkiem. Przeciętnie tego typu urządzenia kosztują od 50 zł do 150 zł, a modele USB do laptopów od 100 do 200 zł. Niekiedy w zestawie poza pilotem znajduje się też antena pokojowa. Są też znacznie droższe sprzęty, za które trzeba zapłacić ponad 1000 zł. To nowoczesne dekodery, które mają własny system operacyjny i dostęp do Internetu, dlatego mogą pełnić funkcję centrum multimedialnego. 

 

 

Dodaj komentarz

4 KOMENTARZ

Helena

April 22, 2022 at 4:17 pm

Za niecałe 100 zł możemy dostać bardzo fajny dekoder DVB-T Manta DVBT017 Wszystko chodzi jak powinno, żywe kolory ,nic nie trzeszczy, przejrzyste i proste menu, wygodny i łatwy w obsłudze pilot ,polecam

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

April 25, 2022 at 3:18 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać
Krzysztof

February 6, 2021 at 11:10 pm

W mojej ocenie, w 2021 roku nie warto analizować, ani kupować jakiekolwiek dekodera obsługującego sam standard DVB-T, bez DVB-T2 (H.265/HEVC).
Już w przyszłym roku wyłączą DVB-T i co dalej? Kolejny dekoder TV naziemnej?
Nawet nie doczeka końca gwarancji.
Opisywana na pierwszym miejscu MANTA, ale nie tylko – nie spełniają tych warunków, a już niedługo będą nadawały się na śmietnik.

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

February 24, 2021 at 1:55 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Weźmiemy je pod uwagę podczas aktualizacji zestawienia.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać