Ranking 6 najlepszych blend fotograficznych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 01.12.23

 

Blenda fotograficzna – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli pasjonujesz się fotografią, wiesz, jak ważne jest odpowiednie światło podczas wykonywania zdjęć. Aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty podczas pracy, przyda Ci się blenda fotograficzna Massa B5R60. Okrągły kształt i nieduże wymiary ułatwiają przenoszenie, więc możesz zabrać ją ze sobą na zdjęcia w plenerze. Wymienne płaszcze w różnych kolorach sprawdzą się w każdej sytuacji. Blendę łatwo się składa, a wytrzymałe materiały sprawiają, że wielokrotne zginanie nie powoduje pęknięć. Jeśli potrzebujesz większej powierzchni odbijającej światło, dobrym wyborem będzi model Foto Elite BL-10002. Ma on wymiary 90 cm x 120 cm, a dołączone do zestawu wymienne płaszcze zapewniają dobre ujęcia zarówno w pomieszczeniu, jak i podczas pracy na zewnątrz.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Blenda Massa sprawdzi się zarówno w plenerze, jak i podczas robienia zdjęć w pomieszczeniu. Szkielet ma elastyczną konstrukcję, co ułatwia składanie. W zestawie znajduje się pięć wymiennych płaszczy o różnym przeznaczeniu. Wygodny zamek błyskawiczny ułatwia zmianę ekranów. Blendę można wygodnie przenosić w torbie fotograficznej.

Wady

Blenda ma niedużą średnicę, co sprawia, że aby uzyskać odpowiedni efekt, trzeba długo szukać właściwego ustawienia ekranu. W efekcie traci się cenny czas podczas robienia zdjęć.

Podsumowanie

Zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy fotografii będą zadowoleni z wyboru blendy Massa. Wymienne ekrany można szybko i prosto zdjąć i założyć na elastyczny stelaż. Każda powierzchnia zapewnia inny efekt na zdjęciu. Po skończonej pracy blendę wystarczy złożyć i schować do torby.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą blendy fotograficznej Foto Elite jest duża powierzchnia, która odbija więcej światła, niż popularne, okrągłe modele. W zestawie znajduje się pięć płaszczy, które można wygodnie zdejmować i szybko zakładać. Powierzchnie w różnych kolorach umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów i zmianę barw na zdjęciu. Blendę wygodnie się składa.

Wady

Pokrowiec ochronny na blendę jest słabo wykonany, przez co łatwo się psuje już po kilku użyciach. Szwy na uchwycie pokrowca pękają, a zamek zacina się, co zmniejsza komfort użytkowania.

Podsumowanie

Jeśli szukasz dobrej blendy fotograficznej, to model Foto Elite sprawdzi się w każdych warunkach. Wymienne płaszcze w pięciu różnych kolorach mogą odbijać światło, pochłaniać je lub rozpraszać. Blendę przechowuje się w pokrowcu, który zapewnia trwałość ekranów i ułatwia przenoszenie.

Rozważ też

Zalety

Blenda fotograficzna Fomei sprawdza się w każdych warunkach do wykonywania różnego rodzaju zdjęć, zarówno portretów, jak i fotografii plenerowych. Pięć powierzchni umożliwia uzyskanie innego efektu, od rozproszenia światła po pogłębienie cieni i kontrastu. Po złożeniu blenda nie zajmuje dużo miejsca, można ją przechowywać w torbie fotograficznej.

Wady

System składania blendy jest niewygodny, stelaż często odgina się, przez co złożenie ekranu zajmuje dłużej, niż powinno. Wpływa to negatywnie na wygodę użytkowania.

Podsumowanie

Niezależnie, czy robisz zdjęcia okazjonalnie, czy zajmujesz się tym na co dzień, przyda Ci się blenda Fomei. Zestaw pięciu płaszczy ułatwia stworzenie ładnego i niepowtarzalnego zdjęcia. Duża powierzchnia blendy zapewnia właściwe odbicie lub rozproszenie światła. Pokrowiec zapewnia wygodny transport.

 

 

6 najlepszych blend fotograficznych. Opinie w 2023 roku

 

Każdy fotograf, zarówno doświadczony, jak i początkujący, potrzebuje odpowiedniego sprzętu. Oprócz aparatu warto mieć także dobrą blendę, która odbije światło lub doświetli ciemny kadr. W sklepach dostępnych jest wiele modeli z kilkoma rodzajami płaszczy w różnych kolorach. Aby więc ułatwić Ci wybór odpowiedniej blendy fotograficznej, przygotowaliśmy ranking z polecanymi przez użytkowników produktami.  

 

1. Blenda Okrągła 5w1 60cm Massa B5R60 

 

Każde dobre zdjęcie wymaga odpowiedniego doświetlenia. Niezależnie, czy wykonujesz fotografie w plenerze, czy w studiu, przyda Ci się okrągła blenda 5w1 Massa B5R60 o średnicy 60 cm. Pozwala ona na uzyskanie odpowiedniego natężenia i barwy światła, aby wykonane zdjęcie było niepowtarzalne. Blenda ma wbudowany szkielet o wytrzymałej konstrukcji. Jest on jednocześnie elastyczny, co pozwala łatwo złożyć sprzęt po skończonej pracy. W zestawie znajdują się płaszcze wykonane z niełuszczącego się materiału.

Blenda fotograficzna 5w1 umożliwia zmianę koloru płaszcza i uzyskanie różnych efektów. Srebrny pokrowiec służy do mocnego odbijania światła w celu uzyskania kontrastu. Płaszcz w kolorze złotym pozwala ocieplić kolorystykę zdjęcia, a biała blenda umożliwia doświetlenie kadru światłem o naturalnej barwie. W zestawie znajduje się także pokrowiec czarny, który podkreśla cienie i zmniejsza refleksy i pochłania za duże ilości światła. Ostatni, piąty płaszcz dyfuzyjny rozprasza promienie światła i zmiękcza je. Producent dołączył do zestawu także pokrowiec do przechowywania blend.

Fotografowie, którzy zakupili zestaw blend 5w1, są zadowoleni z wyboru. Duża ilość płaszczy umożliwia pracę w każdych warunkach, niezależnie od ilości i jakości światła w otoczeniu. Blenda sprawdza się do robienia zdjęć w plenerze i w studiu.  

 

 

 

 

2. Blenda 5w1 Owalna 90×120 Foto Elite BL-10002 

 

Zarówno amatorzy fotografii, jak i profesjonaliści będą zadowoleni z owalnej blendy 5w1 Foto Elite BL-10002. Jej wymiary to 120 cm x 90 cm, pozwala więc łatwo uzyskać odpowiednie warunki do pracy. W zestawie znajduje się 5 płaszczy w różnych kolorach, które przeznaczone są do innych typów fotografii. Blenda złota ociepla fotografię, srebrna odbija światło, a czarna je pochłania i dodatkowo pogłębia cienie i kontrast. W zestawie znajduje się również płaszcz biały i dyfuzor. Ekrany rozpięte są na wytrzymałym i elastycznym szkielecie, który można szybko złożyć.

Wymiana płaszczy jest prosta, z boku każdego z nich znajduje się zamek błyskawiczny. W efekcie ekrany można szybko zmienić i uchwycić odpowiednie światło na zdjęciu. Blendę po złożeniu można wygodnie przenosić, zmieści się w każdej torbie, ponieważ złożona ma tylko 40 cm.

Opinie o blendach fotograficznych z wymiennymi płaszczami wystawione przez użytkowników są pozytywne. Każda płaszczyzna dobrze spełnia swoje zadanie i odpowiednio pochłania lub odbija światło. Blendę można wygodnie przenosić w torbie fotograficznej.  

 

 

 

 

3. Profesjonalna blenda 5w1 Fomei FY7811

 

Wyposażając swoje studio fotograficzne, warto wybrać profesjonalną blendę 5w1 Fomei FY7811. Jej wymiary to 100 cm szerokości i 150 cm wysokości. Blenda sprawdza się do wykonywania portretów oraz tworzenia fotografii plenerowych. W zestawie znajduje się dyfuzor oraz cztery wymienne płaszcze w różnych kolorach: Srebrnym, złotym, białym i czarnym. Dołączone ekrany mogą pochłaniać lub odbijać i rozpraszać światło. Zmiana płaszczy jest prosta i nie zajmuje dużo czasu.

Blenda Fomei ma elastyczny stelaż, który można dowolnie zginać i zmieniać ustawienie powierzchni, aby uzyskać jak najlepszy kąt odbicia światła. Składana konstrukcja umożliwia także transport ekranu w torbie fotograficznej. Po złożeniu blenda ma średnicę 47 cm. Do zestawu dołączono ochronny pokrowiec do przechowywania i przenoszenia ekranów. Wszystkie płaszcze zasuwane są zamkiem błyskawicznym.  

Użytkownicy przeprowadzili test blend fotograficznych, podczas którego model Fomei uzyskał wiele pozytywnych komentarzy. Zestaw wymiennych płaszczy umożliwia stworzenie wymarzonego zdjęcia. Po złożeniu blenda nie zajmuje dużo miejsca i jest łatwa w transporcie oraz przechowywaniu.  

 

 

 

 

4. Blenda Składana Phottix 7w1 107cm PHBLENDA86527

 

Do wykonywania różnych rodzajów zdjęć, zarówno portretów, jak i fotografii plenerowej, dobrze sprawdzi się składana blenda Phottix 7w1 PHBLENDA86527 o średnicy 107 cm. Ekran rozpięto na solidnym, elastycznym szkielecie. Umożliwia to złożenie sprzętu i wygodne przechowywanie go w torbie. Blenda jest samorozkładająca się, co poprawia komfort użytkowania. W zestawie oprócz wymiennych płaszczy znajduje się również pokrowiec ochronny. 

Składana blenda fotograficzna ma siedem różnych powierzchni, przeznaczonych do wykonywania innych rodzajów zdjęć. Płaszcze można łatwo i szybko zmieniać, dzięki wygodnym zamkom błyskawicznym. Srebrna powierzchnia służy do odbicia światła, złota dodatkowo ociepla kolory na fotografii. Płaszcz czarny redukuje odbicia i pogłębia cień, a biały pozwala doświetlić fotografowany obiekt. Do zestawu dołączono także ekrany w kolorze zielonym i niebieskim, które pozwalają uzyskać oświetlone tło i tworzą nietypowe efekty specjalne. Podstawową blendę stanowi dyfuzor do rozproszonego światła.

Model Phottix jest chętnie wybierany przez profesjonalnych i początkujących fotografów, dlatego uwzględnia go ranking blend fotograficznych. Zestaw 7 płaszczy pozwala uzyskać niepowtarzalne efekty na zdjęciach i stworzyć klimatyczne tło dla portretowanych osób.  

 

 

 

 

5. 2W1 Okrągła Blenda Foto 30cm na Obiektyw + Etui

 

Jeśli lubisz pracować bez pomocy innych osób, przyda Ci się okrągłą blenda foto 2w1 na obiektyw. Ma ona średnicę 30 cm, a znajdujący się na środku otwór, umieszczany na obiektywie aparatu, nadaje się do sprzętów o średnicy 6 – 9 cm. Blenda ma solidny szkielet, który można dowolnie składać, co zapewnia wygodę w transporcie. Do zestawu dołączone jest etui, w którym można przechowywać ekrany. Blenda ma dwa wymienne płaszcze, srebrny do odbijania mocnego światła i złoty, który ociepla kolory na zdjęciu. 

Lekka konstrukcja ułatwia przenoszenie blendy, a dobrej jakości materiał ekranów zapewnia trwałość sprzętu. Po złożeniu całość ma tylko 15 cm średnicy. Zaletą blendy na obiektyw jest możliwość pracy bez dodatkowych gadżetów oraz pomocy innych osób. Odpowiednie światło można uzyskać przy pomocy ekranów zarówno w pomieszczeniu, jak i podczas pracy na zewnątrz. Blenda 2w1 dobrze sprawdza się dla amatorów fotografii oraz dla profesjonalistów.

Dobra i tania blenda fotograficzna na obiektyw jest polecana przez konsumentów, ponieważ jest łatwa w użyciu i można ją wygodnie przenosić. Dwie różne powierzchnie ułatwiają wykonywanie zdjęć w każdych warunkach. 

 

 

 

 

6. Lastolite Blenda Panelite 120×180 cm LA7231

 

Zachęcamy do rozważenia zakupu blendy Lastolite Panelite LA7231 o wymiarach 120 cm x 180 cm. Dwie różne powierzchnie, w kolorze bieli i srebra, umożliwiają uzyskanie innych efektów. Strona biała odbija światło, rozpraszając je, ale nie zmieniając jego odcienia. Powierzchnia srebrna służy do odbicia mocnego światła i stworzenia większego kontrastu na fotografii. Blenda jest składana, co ułatwia transport i przechowywanie jej. Powierzchnie są wytrzymałe, więc nawet wielokrotne składanie nie powoduje pękania materiału.

Solidna obręcz i wzmocnione ściegi zapewniają trwałość konstrukcji. Do zestawu producent dołącza pokrowiec ochronny, w którym można przechowywać blendę. Obie powierzchnie zapewniają naturalny efekt na fotografii, ponieważ nie zmieniają temperatury barwowej światła. Dobra blenda fotograficzna Lastolite jest chętnie wykorzystywana zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Jest łatwa w użyciu, a po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca.

Opinie użytkowników na temat blendy Lastolite są pozytywne. Zapewnia ona naturalną barwę odbitego światła oraz sprawdza się do pracy na zewnątrz, oraz w pomieszczeniu. Blendę można łatwo złożyć i wygodnie przechowywać.  

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką blendę fotograficzną kupić?

 

Blenda fotograficzna przydaje się niezależnie od Twoich umiejętności. Pozwala uzyskać lepsze światło, czy to przez odbicie go, czy rozproszenie. Wszystkie zdjęcia wykonane z użyciem blendy są lepszej jakości, wyraźniejsze i mają niepowtarzalny klimat i charakter. Wybór właściwego modelu do fotografii portretowej lub plenerowej może być trudny, szczególnie dla osób początkujących. Z tego powodu przygotowaliśmy przewodnik, w którym znajdziesz odpowiedź na pytanie, jaka jest najlepsza blenda fotograficzna oraz na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu.

Kształt blendy

Przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniej blendy, trzeba zastanowić się, do czego będzie Ci ona potrzebna oraz jak często chcesz jej używać. Decyduje to o kształcie odpowiedniego dla Ciebie modelu. Blendy mogą być okrągłe, prostokątne lub trójkątne. Zwykle najmniejsze są te na planie koła. Okrągłe sprawdzają się podczas pracy w plenerze, ponieważ są poręczne i po złożeniu można schować je do torby fotograficznej. Wersje prostokątne mają najszersze zastosowanie i są najczęściej wybierane zarówno przez profesjonalnych, jak i początkujących fotografów. Nadają się do wykonywania portretów i tworzenia zdjęć o szerokim kadrze. W zależności od rozmiaru blendy można doświetlić nią całą sylwetkę lub tylko część ciała fotografowanej osoby. Modele trójkątne są rzadko spotykane, wykorzystuje się je głównie do portretów. Jeśli nie wiesz, jaką blendę fotograficzną wybrać na początek, warto zdecydować się na wariant prostokątny lub okrągły.

 

Materiał

Istotną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze blendy fotograficznej, jest jej rodzaj. Decyduje o nim wykorzystany materiał. Powierzchnie blend mogą być w różnych kolorach, a każda barwa ma inne zastosowanie. Najpopularniejsze z nich to:

♦ Blenda srebrna — służy do odbijania mocnego światła, dodatkowo nadaje mu zimnej barwy.

♦ Blenda złota — odbija światło podobnie jak wariant srebrny, ale dodatkowo ociepla kolory na zdjęciu. 

♦ Blenda biała — wykorzystywana jest do delikatnego odbijania światła, tworzy naturalny efekt.

♦ Blenda czarna — pochłania nadmierną ilość światła, redukuje odbicia i pogłębia cienie. Jest to najlepsza blenda fotograficzna do tworzenia artystycznych zdjęć i portretów. Może służyć również za tło.

 

Rozmiar blendy

O komforcie użytkowania decyduje nie tylko rodzaj, ale także rozmiar blendy. Małe modele sprawdzają się do okazyjnego fotografowania, szczególnie w plenerze, ponieważ można łatwo je przenosić. Większe, prostokątne blendy nadają się do robienia portretów i tworzenia szerszych kadrów, ale często do ich ustawienia potrzebny jest stojak lub pomoc drugiej osoby. Warto dopasować rozmiar produktu do swoich potrzeb.

Zestawy płaszczy

Warto rozważyć zakup zestawu, w którym oprócz podstawowej blendy fotograficznej na szkielecie, znajdują się również kolorowe płaszcze. Są to pokrowce, które nakłada się na konstrukcję i otrzymuje inny rodzaj blendy. Takie modele najczęściej występują w formie 5w1 lub rzadziej 7w1. Zestawy wymiennych płaszczy to dobre rozwiązanie, ponieważ pozwalają zaoszczędzić pieniądze i miejsce w torbie fotograficznej. Jednocześnie poszerzają możliwości tworzenia ciekawych ujęć.

 

Blendy fotograficzne w dobrych cenach

Blendy fotograficzne można znaleźć w wielu sklepach ze sprzętem i akcesoriami fotograficznymi, zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Ceny produktów wahają się od ok. 30 zł do ok. 600 zł. Koszt zakupu zależy od rozmiaru blendy, ilości dostępnych płaszczy oraz dodatkowych akcesoriów, takich jak pokrowiec ochronny. Warto jednak zainwestować w dobry produkt sprawdzonego producenta, aby cieszyć się ładnymi zdjęciami i rozwijać swoje umiejętności fotograficzne.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak używać blendy fotograficznej?

Tradycyjne blendy można ustawiać na wiele różnych sposobów. Kąt nachylenia i ułożenie zależy tylko od efektu, jaki chce się osiągnąć na zdjęciu. Blendę trzeba umieścić na specjalnym stojaku lub wykorzystać do pomocy drugą osobę. Powierzchnię odbijającą kieruje się w stronę źródła światła, bezpośrednio na nie lub z lekkim przesunięciem. Efekty można obserwować w obiektywie i uchwycić odpowiednie ustawienie. Istnieją także blendy, które zakłada się bezpośrednio na aparat. Nie trzeba wtedy inwestować w dodatkowy stojak. Ustawienie blendy zależy także od rodzaju wykonywanej fotografii. Podczas tworzenia portretów ekran ustawia się w taki sposób, aby światło padało z dołu. 

P2: Jak zrobić blendę fotograficzną? 

Blenda fotograficzna służy do odbijania światła i jest to kawałek materiału rozpięty na elastycznym szkielecie. Jeśli nie wiesz, czy fotografia to coś dla Ciebie lub chcesz nauczyć się profesjonalnego robienia zdjęć bez inwestowania w drogi sprzęt, możesz spróbować zrobić blendę w domu. Potrzebny jest jedynie materiał, który dobrze odbija światło i konstrukcja z plastikowych rurek, do której będzie on przymocowany. Najczęściej do samodzielnego wykonania blendy wykorzystuje się: Zwykłą kartkę lub brystol, styropian, folię aluminiową lub koc termiczny. Pierwsze dwa materiały przypominają blendę w kolorze białym, folia w kolorze srebrnym odbija mocne światło, a złota strona koca ociepli kolory na zdjęciu. 

 

P3: Co to jest blenda fotograficzna? 

Blenda fotograficzna to ważny element w wyposażeniu każdego fotografa, niezależnie, czy jest on profesjonalistą, czy dopiero rozpoczyna naukę fotografii. Składa się ze szkieletu, zwykle elastycznego, dzięki czemu można ją dowolnie zginać i składać. Na konstrukcji rozpięty jest materiał z tworzywa sztucznego. Na szkielet nakłada się tak zwane płaszcze. Mogą być one w różnych kolorach, od bieli po czerń, a każda barwa ma inne zadanie. Blendy używa się, aby zapewnić sobie odpowiednie światło podczas pracy. W zależności od koloru powierzchni, światło jest odbijane, pochłaniane lub rozpraszane. W rezultacie można uzyskać różne barwy na fotografii lub stworzyć inny efekt, na przykład pogłębić kontrast lub wydobyć cienie. Blendy stosuje się zarówno w fotografii studyjnej, jak i plenerowej. 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Wentyl98

May 28, 2021 at 7:33 am

Oświeci mnie ktoś czy korzystając z takiej oferty blend zapewniam sobie dostęp tylko do 1 szkieletu blend czyli do korzystania z tylko 1 napiętej naraz czy może tak nie jest i spokojnie kupując 5w1 czy 7w1 mogę sobie zapewnić naraz i tło i odbicie światła ?

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

May 29, 2021 at 1:09 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Ilość szkieletów blend może się różnić w zależności od sprzedawcy. Jednak wydaje się, że zazwyczaj dołączany jest jeden szkielet (nawet jeśli w zestawie jest więcej blend). Polecalibyśmy skontaktować się ze sprzedawcą przed dokonaniem zakupu, by się upewnić.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Odpowiadać