Ranking 9 najlepszych dysków twardych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 03.12.24

 

Dysk twardy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Szukasz odpowiedzi na pytanie, jaki dysk twardy kupić? Niezależnie od tego, czy szukasz sprzętu do komputera, do laptopa czy modelu zewnętrznego, na naszej stronie znajdziesz ciekawe propozycje. Pierwszą z nich jest dysk twardy Toshiba P300 HDWD110UZSVA o pojemności 1 TB. Zmieszczą się na nim wszystkie potrzebne pliki, które chcemy przechowywać na swoim komputerze. To model HDD z czujnikiem wstrząsów i licznymi zabezpieczeniami chroniącymi przed utratą danych. Drugie miejsce w rankingu zajął dysk zewnętrzny Seagate Expansion Portable STEA1000400 o pojemności 1 TB. Jest on łatwy w instalacji, wystarczy podłączyć go do komputera czy laptopa przy wykorzystaniu kabla USB.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dysk twardy ma specjalne zabezpieczenia, które chronią przed utratą danych. Model ma skutecznie działający czujnik wstrząsów. Wewnętrzny mechanizm jest tak skonstruowany, aby zapewnić szybki odczyt i zapis danych. Pojemność dysku to aż 1 TB.

Wady

Czytając niektóre komentarze można dojść do wniosku, że sprzęt głośno działa. Buczenie czy podobne dźwięki są słyszalne, kiedy komputer jest bardziej obciążony, np. przesyłane są dane o dużej pojemności.

Podsumowanie

Wiele osób uważa też model za jeden z lepszych na rynku. Dobre oceniany jest stosunek ceny urządzenia do jakości jego wykonania i zastosowanych rozwiązań technologicznych. Na dysku mieści się dużo danych.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma sporą pojemność i pozwala łatwo rozszerzyć pamięć komputera. Dysk zewnętrzny nie wymaga instalacji. Przenoszenie plików z jednego urządzenia na drugie nie zajmuje dużo czasu. Przechowywane na dysku dane są bezpieczne.

Wady

Dołączony do zestawu kabel USB jest stosunkowo krótki, co czasami nieco przeszkadza. Pojedyncze osoby wskazują, że czasami komputer nie widzi dysku i czas jego podłączenia się wydłuża.

Podsumowanie

Pamięć urządzenia wynosi 1 TB, choć ten sam model jest dostępny także w innych wersjach: 2 TB i 4 TB. Dysk zewnętrzny ma czarną, solidnie wykonaną obudowę, która dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm. Model jest lekki, waży tylko 170 g.

Rozważ też

Zalety

Czytając opinie można dowiedzieć się, że dysk jest niemal niesłyszalny w laptopie. Cicha praca przekłada się na większy komfort użytkowania. Urządzenie ma bardzo dobrą wydajność, więc wszystkie pliki i aplikacje szybko się ładują, nawet przy dużym obciążeniu laptopa.

Wady

Niektórym użytkownikom nie podoba się funkcja automatycznego usypiania dysku, która jest aktywowana po około 3 minutach bezczynności. Niewielka część osób uważa to za irytujące rozwiązanie.

Podsumowanie

Dysk do laptopa ma dużą prędkość i gwarantuje wydajność na wysokim poziomie. Jego pojemność wynosi 1 TB. Do wyboru są też modele z pamięcią: 500 GB, 2, 3, 4 i 5 TB.

 

 

9 najlepszych dysków twardych. Opinie w 2024 roku 

 

Mamy nadzieję, że nasz ranking dysków twardych ułatwi Ci wybór dobrej jakości sprzętu. Przygotowując go, skupiliśmy się głównie na opiniach użytkowników, aby mieć pewność, że rekomendowane przez nas urządzenia spełniają oczekiwania konsumentów.

 

Dysk twardy 1TB

 

1. Dysk twardy Toshiba P300 1TB 3,5″ HDWD110UZSVA

 

Prezentujemy dysk twardy Toshiba P300 HDWD110UZSVA o pojemności 1 TB, na którym zmieści się wiele potrzebnych plików. Dokładne wymiary urządzenia to: Wysokość – 26,1 mm, szerokość – 101,6 mm i głębokość – 147 mm. Waga produktu wynosi 450 g. Prędkość działania to 7200 obrotów na minutę, a bufor liczy 64 MB.

Ten dysk 1 TB odznacza się efektywnością działania i ponadprzeciętną wytrzymałością. W modelu zastosowano innowacyjne techniki, których celem było zmniejszenie ruchu głowic i obrotów talerza, a wszystko po to, aby usprawnić odczyt i zapis danych. Dysk ma wewnętrzny czujnik wstrząsów, który stanowi skuteczne zabezpieczenie przed utratą danych. 

Wiele osób poleca dysk HDD Toshiba P300 HDWD110UZSVA o dużej pojemności i wysokiej efektywności działania. Model jest tak skonstruowany, aby zapewnić użytkownikom możliwie najszybsze działanie i dobre zabezpieczenie przechowywanych danych. 

 

 

 

 

Dysk twardy zewnętrzny

 

2. Dysk Twardy Zewnętrzny Seagate Expansion Portable 1TB STEA1000400

 

Dobrym wyborem będzie zewnętrzny dysk twardy Seagate Expansion Portable STEA1000400 zdobywający dobre opinie kupujących. Do jego zalet zalicza się: Kompaktowe wymiary, wytrzymałą obudowę i dużą pojemność. Dokładne wymiary produktu to: Wysokość – 14,8 mm, szerokość – 80 mm i długość – 117 mm. Jego waga jest równa 170 g. Model ma czarną, elegancko wyglądającą obudowę.

Dysk 1 TB ma port USB 3.0, więc wystarczy podłączyć go do komputera, aby móc zacząć z niego korzystać. W przypadku sprzętów z systemem Windows nie ma potrzeby instalowania specjalnego oprogramowania, więc można uruchomić dysk tuż po jego rozpakowaniu. Urządzenie ma pojemność równą 1 TB, czyli mieści się na nim wiele plików, np. do 1000 godzin wideo. Ten dysk jest dostępny też w większej pojemności: 2 TB i 4 TB. 

Większość opinii, jakie można przeczytać na temat tego produktu, jest dobra. Użytkownicy są zadowoleni z szybkości przesyłu danych. Plusem jest dla nich to, że na dysku mieści się wiele różnego typu plików.

 

 

 

 

Dysk twardy do laptopa

 

3. Dysk do Laptopa Seagate BarraCuda 1TB 2,5″ ST1000LM048

 

Chcesz kupić dysk twardy do laptopa, a zależy Ci na wydajności działania i dużej pamięci? Mamy dla Ciebie godny polecenia model, czyli Seagate BarraCuda ST1000LM048 o wymiarach: Szerokość – 69,85 mm, głębokość – 100,3 mm i wysokość – 7 mm. Jego waga to wynosi zaledwie 90 g. Urządzenie osiąga prędkość 5400 obrotów na minutę, co zapewnia komfort użytkowania nawet podczas czynności, które mocno obciążają komputer.

Dysk HDD wykorzystuje technologię wielopoziomowego buforowania zwaną Multi-Tier Caching – MTC, co przekłada się na bardzo dobrą wydajność. Wszelkie aplikacje i pliki są szybciej ładowane, więc korzystanie z laptopa staje się wygodniejsze. Lepsza wydajność odczytu jest zapewniona m.in. poprzez zastosowanie inteligentnych poziomów pamięci (NAND Flash).

Pojemność dysku wynosi 1 TB, ale można też wybrać model 500 GB lub większy. Podłączenie sprzętu do laptopa nie jest trudne, o czym można przeczytać w komentarzach zadowolonych konsumentów. Zapewniają oni, że urządzenie działa, jak powinno.

 

 

 

 

Dysk twardy 2TB

 

4. Dysk Twardy WD Red 2TB SATA III WD20EFAX

 

Jeśli chcesz kupić dysk twardy 2 TB, sprawdź opis WD Red SATA III WD20EFAX. To model w formacie 3,5 cala z interfejsem Serial ATA III. Prędkość tego dysku wynosi 5400 rpm, a pamięć cache jest równa 256 MB. To urządzenie HDD. Jego wymiary to: 147 mm x 101,6 mm x 26,1 mm, a waga wynosi 600 g. 

Ten dysk został utworzony na podstawie systemu NAS, a dokładniej technologii, która umożliwia dostęp do zapisanych danych za pośrednictwem sieci komputerowej. To rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w biurach, ale znajduje też zastosowanie w domach. Urządzenie pracuje cicho i nie nagrzewa się intensywnie, nawet w trakcie wymagającej pracy.

Kupujący uważają, że to dobry dysk twardy spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób i nastawiony na nowoczesne rozwiązania. Parametry techniczne sprzętu są bardzo dobre, podobnie zresztą, jak osiągi.

 

 

 

 

Dysk twardy 500GB

 

5. Przenośny dysk Twardy WD Blue 500GB 2,5″ WD5000LPCX

 

WD Blue WD5000LPCX to dobry dysk twardy 500 GB, który jest polecany do laptopów. Można go także włożyć do obudowy zewnętrznej i uzyskać w ten sposób model przenośny. Urządzenie osiąga prędkość 5400 obrotów na minutę. Format obudowy to 2,5 cali, a interfejs SATA 6 GB/s. 

Do produkcji tego dysku wykorzystano twarde aluminium, a silnik dodatkowo zabezpieczono. W ten sposób udało się stworzyć mniej podatną na uszkodzenia konstrukcję. To z kolei przekłada się na większe bezpieczeństwo przechowywanych na dysku danych. Przed dopuszczeniem do sprzedaży urządzenie przechodzi liczne testy integralności funkcjonalnej. 

Prezentowany dysk twardy HDD zdobywa dobre opinie kupujących. Pozytywnie oceniają oni szybkość działania sprzętu. Dodatkowo przyznają, że pracuje on stosunkowo cicho, nawet przy bardziej wymagających zadaniach. Model jest łatwy w instalacji.

 

 

 

 

Przenośny dysk twardy

 

6. WD Elements Portable 2TB WDBU6Y0020BBK-WESN

 

Model WD Elements Portable WDBU6Y0020BBK-WESN to godny uwagi, przenośny dysk twardy o pojemności aż 2 TB. Zmieści się na nim wiele plików, które będzie można wygodnie odtwarzać i przenosić, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Sprzęt waży tylko 234 g, a jego wymiary to: Wysokość – 110,6 mm, szerokość – 82,1 mm i długość – 15 mm. 

Jak zapewnia producent, dysk jest odporny na wstrząsy i nie ulega łatwo uszkodzeniom, co daje gwarancję bezpieczeństwa przechowywanych na nim danych. Sprzęt umieszczono w wytrzymałej, a przy tym elegancko się prezentującej obudowie. Wraz z dyskiem kupujący otrzymuje bezpłatną, próbną wersję programu WD SmartWare Pro umożliwiającego tworzenia kopii zapasowych. 

Przeglądając wiele stron internetowych, można stwierdzić, że opinie o dyskach twardych WD są zazwyczaj pozytywne. Dobre recenzje zbiera też prezentowany przez nas sprzęt. Jest on podłączany do komputera poprzez port USB 3.0, bez problemu współpracuje też ze starszym interfejsem USB 2.0.

 

 

 

 

Dysk twardy do komputera

 

7. Dysk WD Purple 4TB 3,5″ WD40PURZ

 

WD Purple WD40PURZ to polecany przez użytkowników dysk twardy do komputera. Pojemność urządzenia wynosi aż 4 TB. Sprzęt jest polecany do zaawansowanych systemów monitoringu, wytrzymuje on spore obciążenie roczne i daje możliwość wydajnej obsługi kamer o dobrej jakości. Dokładne wymiary modelu to: 26 mm x 101 mm x 147 mm, a jego waga to 650 g. Cache wynosi 64 MB, a prędkość 5400 obrotów na minutę.

Dysk WD Purple jest zaliczany do klasy Surveillance, co oznacza, że zapewnia niezawodność w zaawansowanych systemach monitoringu w firmach i w domach. Model ma specjalne oprogramowanie, które obsługuje transmisję strumieniową ATA, a w związku z tym ograniczone zostaje zjawisko pikselizacji. 

Do zakupu tego dysku zachęca to, że jest on zoptymalizowany pod kątem obsługi kilkudziesięciu kamer wideo nagrywających w jakości HD. W efekcie użytkownik ma możliwość w przyszłości rozbudować swój system zabezpieczeń.

 

 

 

 

Dysk twardy Xbox 360

 

8. Microsoft Xbox 360 Dysk Twardy 500GB

 

Jeśli interesuje Cię dobry i tani dysk twardy do konsoli, Microsoft Xbox 360 to model, który może Ci się spodobać. Pojemność urządzenia wynosi 500 GB, więc mieści się na nim bez problemu sporo plików. Dysk twardy Xbox 360 ma elegancko i solidnie zrobioną obudowę, która nie jest podatna na zarysowania.

Ten model jest przeznaczony dla osób mających konsolę Microsoft XBox360 Slim lub E Stingray. Ten dysk idealnie sprawdza się do archiwizacji danych, można na nim zapisać nie tylko wiele gier, ale też zdjęcia, filmy czy inne materiały. 

Opinie na temat dysku twardego do konsoli są pozytywne, co stanowi dowód na to, że użytkownicy są zadowoleni z jego użytkowania. Sprzęt jest łatwy do podłączenia i wygodnie się z niego korzysta. Jakość wykonania elementów zewnętrznych jest bardzo dobra.

 

 

 

 

Dysk HDD 4TB

 

9. Dysk Seagate IronWolf 4TB 6Gb/s SATA ST4000VN008

 

Dysk Seagate IronWolf ST4000VN008 jest polecany do wszelkich zastosowań związanych z pamięcią NAS. Jego pojemność wynosi 4 GB, pamięć cache jest równa 64 MB, a prędkość wynosi do 5900 obrotów na minutę. Format dysku to 3,5 cali. Jego dokładne wymiary są następujące: 26,1 mm x 101,6 mm x 147 mm.

Model ma solidnie zrobione czujniki drgań, które łagodzą poziom wibracji, co przekłada się na lepszą wydajność sprzętu. W dysku wykorzystano technologię AgileArray, która gwarantuje sprawność systemu. Modele z serii IronWolf charakteryzują się tym, że są w stanie efektywnie pracować nawet przy bardzo dużym obciążeniu.

Przeprowadzony test dysków twardych wykazał, że warto zainwestować w rekomendowany przez nas sprzęt. Ma on dużą pojemność, działa wydajnie i oferuje użytkownikom wiele możliwości. Ma nowoczesną strukturę dopasowaną nawet do najbardziej wymagających osób. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki dysk twardy kupić?

 

Chcąc zakupić najlepszy dysk twardy, trzeba mieć odpowiednią wiedzę dotyczącą sprzętów tego typu. Bez niej podjęcie decyzji zakupowej będzie bardzo trudne, a czasami nawet niemożliwe. Nie każdy kupujący chce polegać wyłącznie na opiniach sprzedawców, dlatego sporo osób szuka przystępnych informacji, jakie cechy powinien mieć dobry twardy dysk twardy. Istotne informacje zebraliśmy w naszym poradniku.

Rodzaje dysków twardych

Na samym wstępie, zastanawiając się, jaki dysk twardy wybrać, należy dowiedzieć się, co tak naprawdę oferują nam producenci. Na rynku są różne rodzaje sprzętu. Wyróżnić można dyski:

♦ HDD – klasyczne talerzowe, nazywane też czasami magnetycznymi. Mają one zazwyczaj dużą pojemność, co w porównaniu z ceną stanowi bardzo atrakcyjną propozycję. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że dyski HDD mają ruchome elementy, więc są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Zapewniają też nieco mniejszą prędkość odczytu w porównaniu z modelami SSD;

♦ SSD – wykorzystują technologię pamięci Flash, dlatego pracują szybciej od HDD. Nie mają też talerzy, które są zastąpione przez kości NAND. Brak ruchomych części sprawia, że urządzenia tego typu wykazują większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, tym samym można stwierdzić, że zapisane na nich dane są bezpieczniejsze. Wydawać by się mogło, że dyski SSD są więc znacznie lepszym wyborem, ale trzeba pamiętać o ich znacznie wyższej cenie w porównaniu z dyskami HDD;

♦ SSHD – hybrydowe, które stanowią rozwiązanie pośrednie pomiędzy wskazanymi wyżej propozycjami. Mają one pewną ilość pamięci Flash, co pozwala uzyskać lepszą wydajność pracy. Jednoczesne wykorzystanie technologii talerzowej HDD zapewnia większą pojemność.

Dyski można też podzielić, mają na uwadze to, czy korzysta się z nich wewnątrz komputera czy też nie. W sklepach dostępne są modele:

♦ wewnętrzne – montowane wewnątrz obudowy komputera lub laptopa;

♦ zewnętrzne – używane jako pamięć przenośna, mają niewielką obudowę i podłącza się je do komputera przy wykorzystaniu kabla USB. Można na nich przechowywać pliki, takie jak filmy czy zdjęcia, aby zyskać więcej miejsca na dysku twardym w komputerze.

Podziału dysków można też dokonać, biorąc pod uwagę rozmiar i na tej podstawie wyróżnić modele w formacie:

♦ 3,5 cali – stosowane najczęściej w komputerach;

♦ 2,5 cali – używane zazwyczaj w laptopach;

♦ 1,8 cali – polecane do ultracienkich laptopów.

 

Pojemność – jaki jest najlepszy dysk twardy?

Niezwykle istotną kwestią jest pojemność zakupionego dysku. Większość osób zgadza się ze stwierdzeniem, że im jest ona większa, tym lepiej. Pojemny dysk twardy gwarantuje możliwość przechowywania na komputerze wszystkich potrzebnych danych. Jeśli pojemność jest duża, nie trzeba się martwić o to, że szybko dojdzie do sytuacji, w której na urządzeniu będzie mało miejsca i spowolni się jego praca. Obecnie wybór dysków pod względem pojemności jest naprawdę szeroki. Zazwyczaj popularne i cenione przez użytkowników modele mają ponad 100 GB, dobrym wyborem są takie o pojemności 500 GB, a już bardzo dobrym od 1 TB w górę. Im większa pojemność, tym droższy sprzęt. Na cenę produktu wpływa też jego rodzaj. Dysk HDD 1 TB można kupić np. za około 200 zł, podczas gdy model SSD o takiej samej pojemności może kosztować nawet 500 zł. Różnice w cenie są więc znaczące.

Inne ważne parametry

Do istotnych parametrów dysków twardych zalicza się interfejs, czyli rodzaj złącza, za pomocą którego dysk jest podłączany do komputera. Wyróżnia się standardy, takie jak: SATA, SATA II, SATA III i PCI-Express. Dwa ostatnie są najbardziej popularne, a pierwsze z wymienionych uznaje się już za nieco przestarzałe. W przypadku dysków HDD, czyli z obrotowym talerzem, ważną informacją techniczną jest to, z jaką prędkością działa sprzęt. Na rynku można znaleźć dyski talerzowe pracujące z prędkością od 4200 do 7200 obrotów na minutę. Im wartość jest wyższa, tym zapisane dane są szybciej odczytywane.

Kupując dysk twardy, warto też zwrócić uwagę na pamięć podręczną (cache), w której zapisywane są najczęściej używane dane, a wszystko po to, aby zapewnić do nich szybki dostęp. Wielkość pamięci podręcznej może wynosić do 256 MB. Dobrym wyborem są dyski już od 64 MB. 

 

Dysk zewnętrzny – dlaczego warto go mieć?

Dyski zewnętrzne są popularne wśród użytkowników, bo umożliwiają szybkie rozbudowanie pamięci. Na sprzęcie można zapisać wiele zdjęć, filmów czy innych plików, których nie chcemy usuwać i zależy nam, aby zawsze mieć do nich łatwy dostęp. Dyski zewnętrzne są podłączane do komputera za pomocą kabla USB. Nie wymagają instalacji i można z nich korzystać zaraz po podłączeniu. Mają kompaktowe wymiary i zazwyczaj smukłe, solidnie wykonane obudowy. Dyski tego typu warto przechowywać w pokrowcach ochronnych, aby lepiej zabezpieczyć je przed uszkodzeniem.

 

Dyski twarde w dobrych cenach

Za dysk twardy trzeba zapłacić od około 150 zł do nawet 1000 zł, w zależności od tego, czy wybieramy model HDD (tańszy), czy SSD (droższy). Istotnym czynnikiem wpływającym na cenę produktu jest także pojemność. 

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest dysk twardy?

Dysk twardy to pamięć masowa, która wykorzystuje nośnik magnetyczny do przechowywania danych. Skąd wzięła się nazwa urządzenia? Ma ona swoje źródło w zastosowanym do zrobienia podłoża materiale, który jest twardy i sztywny. Zazwyczaj pojemność dysków twardych waha się w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy GB. Oczywiście są też mniejsze dyski, które na tę chwilę nie są już popularne. Każdy dysk twardy HDD ma zamknięty w obudowie wirujący talerz albo cały ich zespół. Wykonuje się je często z warstwy szkła i pokrywa cienkim metalem. Dodatkowo urządzenie tego typu ma głowice elektromagnetyczne, które pozwalają na zapis i odczyt danych. Są one umieszczone na ruchomych ramionach. 

 

P2: Jak sformatować dysk twardy?

Formatowanie dysku twardego to nic innego, jak pozbywanie się z niego wszystkich danych. Oznacza to, że po wykonaniu tego procesu, na dysku nie pozostanie ani jeden plik. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że proces nie jest odwracalny. To, jak należy wykonać formatowanie dysku zależy od systemu, w jakim on występuje. Formatowanie dysku lub partycji jest łatwe, o ile nie znajduje się na nich system operacyjny, którego rzecz jasna nie można usunąć. Formatowanie przebiega podobnie, niezależnie od tego, czy robimy je na dysku wewnętrznym czy zewnętrznym. Dokładnych informacji na temat przeprowadzenia procesu powinniśmy szukać, uwzględniając rodzaj systemu operacyjnego na komputerze. Dla przykładu, na systemie Windows 10 formatowanie można przeprowadzić z poziomu “Zarządzania komputerem”, wybierając opcję “Zarządzanie dyskami” i funkcję “Formatuj” (aktywowaną po naciśnięciu prawego przycisku).

P3: Jak naprawić dysk twardy?

Naprawienie dysku twardego nie zawsze jest możliwe, a już na pewno często okazuje się skomplikowane. Jeśli mamy do czynienia z uszkodzeniami mechanicznymi, inaczej fizycznymi, powstałymi np. na skutek upadku, szanse na odzyskanie utraconych danych są bardzo małe. Trochę łatwiej jest w przypadku uszkodzeń logicznych, które dotyczą problemów z odczytem czy dostępem do zapisanych danych. Taki dysk można, wykorzystując odpowiednie oprogramowanie, poddać skanowaniu w celu znalezienia tzw. bad sectorów i ich naprawienia. Wiele osób uważa jednak, że uszkodzone dyski lepiej oddać specjalistom niż samemu próbować je naprawiać.

 

P4: Jak sprawdzić jaki mam dysk twardy (Windows 10)?

Aby sprawdzić, jaki dysk zastosowano w komputerze z systemem Windows, wystarczy wejść w “Start”, następnie wybrać “Panel Sterowania”, a później “Manager urządzeń”. Kiedy dojdziemy już do tego miejsca, wystarczy znaleźć zakładkę “Stacje dysków” i na ekranie pojawi się informacja o posiadanym przez nas modelu. Sprawdzanie nie powinno nam zająć więcej niż minutę. 

 

P5: Jak podłączyć drugi dysk twardy do komputera?

Przed podłączeniem, a tak naprawdę kupnem dysku twardego należy sprawdzić typ interfejsu, czy jest to SATA czy IDE. Większość współczesnych urządzeń ma interfejs SATA. Chcąc podłączyć taki dysk, należy wyłączyć i odłączyć jednostkę systemową, później zdjąć pokrywę komputera i znaleźć przedział przeznaczony do instalacji. Drugi dysk twardy należy umieścić w wolnej wnęce. Czasami samo wpięcie nie wystarczy i trzeba dodatkowo wzmocnić mocowanie śrubami. Kolejnym krokiem jest podłączenie kabla SATA do dysku twardego jednym końcem, a drugim do odpowiedniego złącza na płycie głównej. 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments