Ranking 9 najlepszych gier na Xbox 360 w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Gry na Xbox 360 – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Xbox 360 to popularna konsola, która może zapewnić rozrywkę osobom w różnym wieku. Aby tak się stało, trzeba zainwestować w ciekawe, dopasowane do naszych zainteresowań i oczekiwań gry. Na tej stronie można znaleźć ranking, a w nim kilka ciekawych tytułów. Wśród najczęściej polecanych gier dla najmłodszych znalazło się Lego Jurassic World PL. Można grać w nią w trybie singleplayer albo multiplayer. W grze zostały odtworzone kultowe sceny z różnych części filmów. Użytkownik może odkrywać tereny Isla Sorna i Isla Nublar i bawić się w naukowca, tworząc własne dinozaury. Polecanym tytułem jest też Pac-Man and the Ghostly Adventures. Ta gra na Xbox 360 została stworzona na podstawie fabuły popularnego serialu animowanego.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

W grze można wybierać jednego z 20 dinozaurów. Gracz ma możliwość zdobycia specjalnego bursztynu Lego i eksperymentowania z DNA. To z kolei pozwala na stworzenie własnego dinozaura. Do wyboru jest opcja gry jednoosobowej i wieloosobowej.

Wady

Osoby, które wiele razy grały już w inne produkcje Lego, przyznają, że w tej konkretnej grze jest mało nowości. Wersja angielska wyłącznie z napisami nie sprawdzi się w przypadku mniejszych dzieci (nie nadążają one z czytaniem).

Podsumowanie

Ten produkt powstał przede wszystkim z myślą o najmłodszych graczach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z konsolą. Między misjami gracz może swobodnie eksplorować teren i zbierać klocki.

Drugi wybór

Zalety

Poszczególne poziomy są zaprojektowane w sposób przejrzysty, więc gra się przyjemnie i dość łatwo. Kamera działa sprawnie, grafika jest na dobrym poziomie. System sterowania jest tak zrobiony, aby młodszy gracz nie miał z nim żadnych problemów.

Wady

W recenzjach produktu można przeczytać, że na początkowym etapie (pierwsze kilka minut) gra jest nieco nudna i dopiero nieco później się rozkręca. To może nieco zniechęcić do tego tytułu, ale warto dać mu szansę.

Podsumowanie

Gra jest oceniana pozytywnie i polecana w szczególności młodych graczom. Z pewnością spełni ona oczekiwania fanów serialu, na bazie którego powstała. Maksymalna liczba graczy w trybie wieloosobowym wynosi 4.

Rozważ też

Zalety

Oprawa graficzna Rayman Legends wzbudza podziw u wielu graczy. Bohaterowie są dobrze wykreowani. Gra się nie zacina, kamera płynnie działa. Rayman ma proste zasady, które łatwo przyswoić, a odblokowywanie kolejnych poziomów nie jest bardzo skomplikowane.

Wady

Oceniający grę zwracają uwagę na to, że nie ma możliwości grania wspólnie ze znajomymi przy wykorzystaniu połączenia internetowego. Kooperacja jest możliwa tylko w momencie dzielenia tej samej konsoli.

Podsumowanie

Choć jest to tytuł stworzony głównie z myślą o najmłodszych, starsi również są z niego zadowoleni. Gra dostarcza sporo zabawy. Ten tytuł jest polecany dla dzieci od 7. roku życia. Gra ma polską wersję językową (dubbing).

 

 

9 najlepszych gier na Xbox 360. Opinie w 2024 roku 

 

Stworzyliśmy ranking gier na Xbox 360, abyś mógł łatwo sprawdzić, które tytuły są obecnie najbardziej popularne. Nasze zestawienie obejmuje gry stworzone z myślą o różnych użytkownikach, więc mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś, co go zainteresuje.

 

Gry Lego na Xbox 360

 

1. Lego Jurassic World PL Gra Xbox 360

 

Gry Lego na Xbox 360 są doceniane przez użytkowników, dlatego tytuł pochodzący z tej grupy musiał znaleźć się w tym zestawieniu. Postawiliśmy na Lego Jurassic World PL, czyli grę odpowiednią dla młodszych dzieci (od 7. roku życia). Jej zasady są łatwe do przyswojenia. Dostępne tryby gry to: Singleplayer i multiplayer.

Gracz może zbierać bursztyny Lego i zabawić się w naukowca, eksperymentując z DNA i tworząc własne, oryginalne i niepowtarzalne dinozaury. W trakcie gry może też zasiedlić wyspy i umieścić na nich dinozaury na wybiegach. Do gry można wybrać jednego z 20 bohaterów dinozaurów m.in. zabójczego Welociraptora czy przyjaznego Triceratopsa.

Lego Jurassic World PL to dobra i tania gra na Xbox 360, która zdobywa pozytywne opinie recenzentów. Osoby, które sprawdziły wszystkie możliwości oferowane przez grę przyznają, że jest ona ciekawa, a jednocześnie prosta. To tytuł idealny dla młodszych osób, które dopiero co wchodzą w świat gier.

 

 

 

 

Gry na Xbox 360 Kinect

 

2. Pac-Man and the Ghostly Adventures Gra Xbox 360

 

Gry na Xbox 360 Kinect, takie jak Pac-Man and the Ghostly Adventures są polecane w szczególności młodszym graczom. Wspomniany tytuł jest doceniany za łatwe sterowanie i mało skomplikowane zasady, które może bez trudu opanować nawet osoba początkująca. W Pac-Mana można grać nie tylko w trybie jednoosobowym, ale też wieloosobowym (do 4 graczy). 

Gra odwołuje się do amerykańskiego serialu animowanego o tym samym tytule. Jego fani z pewnością nie będą zawiedzeni rozgrywką. Akcja rozgrywa się w metropolii Pacopolis, której mieszkańcy zostali zaatakowani przez Bretrayusa. Sprowadzone przez niego zastępy duchów nękają ludzi. W ich obronie staje Pac Man. Fabuła jest prosta, co w przypadku gier przeznaczonych głównie dla dzieci ma sporą zaletę.

Konsumenci wskazują, że nie trzeba inwestować w najnowsze gry na Xbox 360, aby zapewnić sobie rozrywkę na wysokim poziomie. Wydany w 2013 roku Pac-Man to ciekawy tytuł. W opiniach możemy przeczytać sporo dobrych słów na jego temat. Doceniane są łatwe zasady i przejrzyście zaprojektowane poziomy. To cechy, jakie powinny mieć gry na Xbox 360 dla dzieci.

 

 

 

 

Gry na Xbox 360 dla dzieci

 

3. Rayman Legends Gra Xbox 360

 

Opinie o grach na Xbox 360 marki Ubisoft z reguły są bardzo dobre. Każdy tytuł stworzony przez tego producenta jest dopracowany i nie inaczej jest w przypadku gry Rayman Legends, którą chcemy Ci polecić. Jest ona przeznaczona dla graczy od 7. roku życia. Dostępne tryby gry to: Singleplayer, multiplayer i co-operation. 

Rayman Legends to platformowa gra zręcznościowa, która opowiada o przygodach tytułowego bohatera. Stara się on uchronić świat przed zniszczeniem, wykorzystując do tego swoje umiejętności. Gry na Xbox 360 dla dzieci powinny być łatwe, tak aby młodzi gracze się nie zniechęcili. Taki właśnie jest tytuł Rayman Legends, który przy tym utrzymuje zainteresowanie i wymaga odpowiedniego skupienia.

Co zachęca do zakupu opisywanej przez nas gry? Znaczenie ma z pewnością dobrze opracowana grafika, ciekawy pomysł i odpowiednia realizacja. Proste zasady gry sprawiają, że dzieci nie mają problemów z ich przyswojeniem.

 

 

 

 

Tanie gry na Xbox 360

 

4. Teenage Mutant Ninja Turtles Mutants in Manhattan Gra Xbox 360

 

Tanie gry na Xbox 360 są równie dobre, co te droższe, a potwierdzeniem tego twierdzenia jest tytuł Teenage Mutant Ninja Turtles Mutants in Manhattan. Ta gra na konsolę jest przeznaczona dla graczy od 12 lat. Dostępny jest tryb jednoosobowy, a także kooperacja możliwa do przeprowadzenia online. 

Bohaterami tej gry są waleczne żółwie Ninja, które trafiają do Manhattanu, aby pokonać wrogów siejących strach wśród mieszkańców. Świat przestępczy Nowego Jorku jest rozbudowany i zawiły, nie ma tam miejsca na nudę. Przy tworzeniu gry wykorzystano technologię cel-shadingu, czyli cieniowania. W efekcie komiksowe obrazy ładnie się prezentują. 

W recenzjach tej gry można przeczytać, że postaci są dobrze wykreowane i to zarówno pod względem wizualnym, jak i dźwiękowym. Głosy żółwi oddają ich charakter. Prezentowane na ekranie obrazy przyciągają wzrok i sprawiają, że rozgrywka staje się bardziej atrakcyjna.

 

 

 

 

Gry na 2 osoby Xbox 360

 

5. Need For Speed: Most Wanted Gra Xbox 360

 

Wielu miłośników konsoli uważa, że fajne gry na Xbox 360 to takie, które trzymają w napięciu, wymagają dobrego refleksu i spostrzegawczości. Innymi słowy, trudno się przy nich nudzić. Do takich tytułów zalicza się Need For Speed: Most Wanted. To gra zaliczana do wyścigowych będąca kontynuacją edycji z 2005 roku. 

Podczas rozgrywki gracz przemierza ulice wirtualnej metropolii. Steruje samochodami i dąży do tego, aby zostać najlepszym kierowcą i jak najszybciej przejechać określony odcinek trasy. Zadanie nie jest łatwe i to nie tylko dlatego, że wymaga maksymalnej precyzji i szybkości działania, ale też z uwagi na stróży prawa. Kontrolują oni to, co się dzieje i w razie potrzeby wkraczają do akcji. 

Osoby poszukujące gry na 2 osoby Xbox 360 powinny przemyśleć zakup tego produktu. Gra ma charakter zręcznościowy, a rywalizacja jest utrzymana na wysokim poziomie. Trójwymiarowa grafika, zdaniem użytkowników, jest dobrze dopracowana. Gry Xbox 360 na 2 pady są ciekawe i tak też jest w przypadku tego tytułu.

 

 

 

 

Gry RPG na Xbox 360

 

6. Dragons Dogma: Dark Arisen Gra Xbox 360

 

Poszukujesz ciekawej gry RPG na Xbox 360? Jeśli tak, proponujemy Ci tytuł Dragons Dogma: Dark Arisen, który zdobywa sporo pozytywnych recenzji od fanów takich rozgrywek. Jest on zaliczany do gier akcji. Rozgrywka prowadzona jest w angielskiej wersji językowej. Produkt jest polecany dla osób od 18. roku życia. 

Fabuła opiera się na tym, że gracz trafia na wyspę Bitterblack, a jego zadaniem jest pokonanie potworów, które wypełzają z piekielnych czeluści. W podziemiach występuje dodatkowych 25 przeciwników w porównaniu do poprzedniej wersji, są też nowe przedmioty i ulepszenia. 

Dragons Dogma: Dark Arisen to wciągająca gra RPG na Xbox 360, która zachwyca jakością wykonania i rozbudowaną fabułą. Gracz ma do pokonania przerażających przeciwników, więc musi mocno się postarać, aby to zrobić. Ten tytuł spełnia oczekiwania fanów fantasy, co potwierdzają pozytywne opinie na jego temat.

 

 

 

 

Gry na Xbox 360 przygodowe

 

7. Sonic Generations Gra Xbox 360

 

Gry przygodowe na Xbox 360, takie jak Sonic Generations cieszą się dużą popularnością. Wspomniany tytuł jest lubiany przez graczy nie tylko z uwagi na ciekawą fabułę, ale też to, że grę można odtwarzać również na nowszej konsoli Xbox one. Sonic jest dostępny w angielskiej wersji językowej i jest przeznaczony dla dzieci od 7. roku życia.

Gracz wciela się w postać Sonika, który wraz ze swoimi przyjaciółmi zostaje wysłany do tzw. “białej czasoprzestrzeni”. Jednym z zadań jest odkrywanie nowych poziomów (pojawiają się te z poprzednich części, jak i nowe). Wyświetlany obraz ma jakość HD, jest wyraźny i płynny. Kolory są nasycone i wyraziste.

Przeprowadzony test gier na Xbox 360 pokazał, że ten tytuł jest dobrze zrobiony i spełnia oczekiwania sporej liczby graczy. Przede wszystkim spodoba się on tym, którzy znają tę serię i od lat ją uwielbiają. W tej grze pojawiają się też starsze poziomy czy odświeżone motywy muzyczne, które przywołują dobre wspomnienia.

 

 

 

 

Gry na Xbox 360 dla dziewczyn

 

8. Just Dance Disney Gra Xbox 360

 

Jeśli poszukujesz gry na Xbox 360 dla dziewczyn, mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Mowa o grze tanecznej Just Dance Disney, która może dostarczyć niezapomnianej rozrywki całej rodzinie. Użytkownik ma do wyboru aż 25 utworów z klasyki filmowej Disneya i pokazów Disney Channel. Maksymalna liczba tańczących osób do jednej piosenki wynosi 4. 

Podczas zabawy graczowi mogą towarzyszyć postaci Disneya, a wszystko dzięki wciągającym efektom wizualnym. Tła są inspirowane filmami i programami telewizyjnymi. Czujnik Kinect dokładnie śledzi ruchy osób, które biorą udział w zabawie, nie muszą one trzymać kontrolera. Istnieje też możliwość zagrania własnych teledysków i stworzenia oryginalnych układów tanecznych. 

W wielu komentarzach w Internecie można przeczytać, że to dobra gra na Xbox 360, w której zarówno grafika, jak i muzyka są na wysokim poziomie. Just Dance Disney daje możliwość tworzenia własnych list odtwarzania składających się maksymalnie z 10 utworów. 

 

 

 

 

9. Grand Theft Auto V Gra Xbox 360

 

Patrząc na top gry na Xbox 360, często na liście można znaleźć Grand Theft Auto V. To kolejna odsłona gangsterskiej serii, która spotkała się z dużym uznaniem ze strony graczy. Piąta część została stworzona przez studio Rockstar North. Akcja gry toczy się w mieście Los Santos, które jest obszerne i poza centrum zachwyca też piaszczystymi plażami i górzystymi krajobrazami. 

Zadaniem gracza jest wykonywanie różnych misji dla gangsterów i wspinanie się po szczeblach kariery w gangu. Przy okazji może on swobodnie eksplorować teren. Twórcy w tej części zadbali o rozbudowę fabuły i bohaterów i dodali sporo nowych elementów, dzięki którym gra wzbudza duże zainteresowanie i nie sposób się przy niej nudzić. 

Ciekawe gry na konsole Xbox 360 to takie, które utrzymują gracza w napięciu. Grand Theft Auto V z pewnością się do nich zalicza. Użytkownicy doceniają rozbudowę fabuły, duże możliwości i to, że tytuł jest dostępny w polskiej wersji językowej.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę na Xbox 360 kupić?

 

Wyprodukowana przez Microsoft konsola Xbox 360 zyskała dużą popularność wśród fanów gier. Choć pojawił się już nowszy sprzęt, starsza konsola nadal jest w wielu domach i dostarcza niezapomnianej rozrywki. Sporo osób może więc szukać odpowiedzi na pytanie, jaka jest najlepsza gra na Xbox 360. Stworzyliśmy krótki poradnik, który wyjaśnia najważniejsze kwestie. 

Rodzaje gier

Próbując podjąć decyzję, jaką grę na Xbox 360 wybrać, trzeba przede wszystkim wiedzieć, co mamy do wyboru. Istotne jest, aby określić zainteresowania potencjalnego gracza i na tej podstawie wybrać odpowiedni produkt. W sklepach można znaleźć różne gry na Xbox 360: 

♦ Bijatyki –  są inspirowane sztukami walki, a gracze podczas rozgrywki mają do pokonania wirtualnego przeciwnika. Zwykle mogą oni korzystać też z broni białej;

♦ Dla dzieci – wszelkie tytuły stworzone z myślą o najmłodszych miłośnikach konsoli. Nierzadko mają one walor edukacyjny. Ważne, aby miały łatwe do przyswojenia zasady i nie zawierały elementów przemocy;

♦ Kinect – wykorzystują czujnik ruchu w konsoli. Oznacza to tyle, że użytkownik może grać, nie wykorzystując przy tym kontrolera, ale poruszając swoim ciałem i wydając komendy głosowe; 

♦ Muzyczne – polegają na tym, że gracz powtarza określoną sekwencję ruchów, które są niczym innym, jak tańcem. Są to gry polecane szczególnie na spotkania w gronie rodziny czy znajomych, dobrze sprawdzają się w trakcie imprez;

♦ Przygodowe – gracz wciela się w bohatera, który ma do wykonania ważną misję, od której zwykle zależą losy świata;

♦ Role Playing (RPG) – w takich tytułach dużą rolę odgrywa możliwość rozwoju bohatera, dostęp do rozbudowanych statystyk postaci i wielowątkowa fabuła;

♦ Sportowe –  pozwalają wcielić się w rolę sportowca i rozwijać jego umiejętności;

♦ Strategiczne – polegają na tym, że gracz kieruje państwem lub zorganizowaną jednostką, a jego celem jest zwycięstwo militarne lub ekonomiczne;

♦ Wyścigi – to nic innego, jak ściganie się i pokonywanie na trasie swojego przeciwnika.

 

Przeznaczenie

Najlepsza gra na Xbox 360 jest dopasowana do użytkownika nie tylko pod względem jego zainteresowań, ale też wieku. To szczególnie ważne w przypadku gier kupowanych dla dzieci. Tytuły z oznaczeniem dla dorosłych mogą zawierać elementy przemocy i przekazywać maluchowi złe wzorce. Część osób wybierając grę na Xbox 360, sugeruje się też tym, aby była ona kompatybilne z nowszą konsolą Xbox One. 

 

Wersje językowe

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego tytułu warto też sprawdzić, czy jest on dostępny w polskiej wersji językowej. Gry dla dzieci powinny mieć dubbing, bo  maluchy nie zawsze nadążają z tym, aby czytać, to co wyświetlane na ekranie. W przypadku nastolatków i dorosłych graczy napisy będą wystarczające. Angielska wersja językowa też jest dobrym wyjściem, bo podczas gry można jednocześnie uczyć się języka obcego. Wielu graczy nauczyło się angielskiego właśnie głównie dzięki grom.

Tryby gry

Gry oferują zazwyczaj kilka trybów, choć nie jest tak zawsze. Niektóre są przystosowane do gry tylko przez jedną osobę, w inne jest w stanie grać kilka osób. Wyróżnić można więc gry na Xbox 360:

♦ Jednoosobowe – są przeznaczone wyłącznie dla jednego gracza;

♦ Wieloosobowe – tryb umożliwiający rozgrywkę wielu graczom jednocześnie.

Mówiąc o trybach gry, nie można nie wspomnieć o kooperacji, znanej też pod nazwą współpracy, która daje możliwość wspólnej walki przeciw przeciwnikowi (dla dwóch lub więcej graczy).

 

Gry na Xbox 360 w dobrych cenach

Ceny gier na Xbox 360 kształtują się w granicach od 30 zł do nawet 200 zł. Najdroższe są najnowsze tytuły o rozbudowanej fabule. Gry dla dzieci zwykle są tańsze, bo wyróżnia je prostota. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak zainstalować gry na Xbox 360?

Instalacja gry na Xbox 360 jest zadaniem łatwym i według wielu graczy przynosi sporo korzyści. Dzięki instalacji można zmniejszyć ryzyko zarysowania płytki, co uchroni przed późniejszymi problemami związanymi z jej odtwarzaniem. Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli zainstalujemy grę, będzie musiała ona zawsze znajdować się w czytniku, tyle że nie będzie ona tak mocno eksploatowana. Gra będzie działała szybciej, bo nie trzeba będzie odczytywać  z niej wszystkich danych, część z nich zostanie zapisania w pamięci wewnętrznej urządzenia. Aby zainstalować grę, trzeba włożyć ją do stacji dysków. Po chwili nastąpi jej automatyczne uruchomienie, więc trzeba ją wyłączyć i przejść do menu głównego. Tam wybrać grę, wcisnąć przycisk “x”, a następnie opcję “zainstaluj”. Po tym pozostaje odczekać, aż gra się zainstaluje na urządzeniu. Zwykle trwa to kilkanaście minut.

 

P2: Jak nagrywać gry na Xbox 360?

Część użytkowników chciałaby nagrywać gry na Xbox 360, ale nie wie, jak to zrobić. Najlepszym sposobem na to jest podłączenie konsoli do komputera. Po zrobieniu tego i uzyskaniu obrazu z gry na monitorze można włączyć specjalny program do nagrywania ekranu. W Internecie można znaleźć kilka darmowych propozycji. Jeśli pojawią się problemy z podłączeniem sprzętu do komputera, warto sięgnąć do instrukcji i postępować zgodnie ze wskazówkami opracowanymi przez producenta.

P3: Jak zapisać stan gry na Xbox 360?

Podczas emocjonującej rozgrywki i zdobywania nowych poziomów, czasami łatwo zapomnieć o zapisywaniu stanu gry. Dobre jest to, że w większości przypadków gry zapisują się automatycznie, ale czasami czas pomiędzy jednym a drugim zapisem jest długi. Jeśli chcemy samodzielnie zapisać grę, wystarczy, że naciśniemy na gamepadzie przycisk “start”, którym otworzymy menu. Następnie musimy wybrać opcję “save games” i po wyskoczeniu komunikatu wcisnąć “ok”. 

 

P4: Ile kosztują gry na Xbox 360?

Często gry na konsole kojarzone są jako coś drogiego, ale nie zawsze dużo one kosztują. Wszystko zależy od tego, na jaki tytuł się zdecydujemy. Popularne gry dla najmłodszych można kupić już nawet za około 30 zł. Przeciętnie gry na konsolę Xbox 360 kosztują od 60 zł do 100 zł. Zdarzają się i produkty za 150 zł, a nawet więcej. Sporo zależy od tego, czy chcemy nabyć nową grę, która dopiero co pojawiła się na rynku, czy starszy tytuł (który z reguły jest znacznie tańszy). 

 

P5: Czy gry z Xbox 360 działają na Xbox One?

Konsole Xbox 360 i Xbox One zostały stworzone przez firmę Microsoft. Pierwszy sprzęt jest starszy. Pojawia się więc pytanie, czy gry zrobione na Xbox 360 działają na nowszej konsoli. Producent zadbał o kompatybilność wsteczną, która jest dobrym rozwiązaniem i to z dwóch względów. Przede wszystkim jest to korzystne dla graczy, którzy mają już rozbudowaną kolekcję i nie chcą rezygnować ze starszych gier, mimo zmiany sprzętu na nowszy. Co więcej, kompatybilność wsteczna pozwala na poznanie gier, które zostały wyprodukowane wcześniej, jeszcze zanim pojawił się Xbox One. To rozwiązanie nie pozostaje jednak bez wad. Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie gry na Xbox 360 działają na Xbox One, więc jeśli chcemy znać dokładne informacje na temat danego tytułu, musimy ich poszukać.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ