Najlepsze telewizje internetowe za darmo

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Aktualnie coraz więcej osób rezygnuje z telewizji kablowej, czy satelitarnej na rzecz internetowej. Oprócz propozycji, które wymagają dodatkowej opłaty, obecnie każdy z nas ma dostęp do legalnych, darmowych kanałów transmisji. Jednak pomimo rozpowszechnienia się tych form transmisji  nadal wiele osób nie wie, jak znaleźć swój ulubiony program. Na ten i wiele innych stojących przed nami problemów dotyczących telewizji internetowej rozwiązanie znajdziesz w zamieszczonym poniżej artykule.

Legalna, domowa telewizja na komputerze

Jeszcze nie tak dawno telewizja w komputerze była dla wielu marzeniem. Obecnie wiele osób, które zrezygnowały z kablówki, satelity lub smart TV box umożliwiającego korzystanie z takich serwisów internetowych, jak Netflix, czy HBO, korzysta z rozwiązań pozwalających na oglądanie telewizji za damo w Internecie. Ilość osób rezygnujących z podstawowej formy środków masowego przekazu umożliwiających odbiór programów telewizyjnych cały czas wzrasta. Taka tendencja spowodowana jest głównie chęcią sprawowania kontroli nad tym, co w danej chwili się ogląda, brakiem zainteresowania natłokiem transmitowanych reklam, czy też osobista potrzeba osoby oglądającej do bycia nieograniczonym przez ramówkę. Za pomocą online TV za darmo możemy w każdej chwili obejrzeć dowolnie wybraną przez nas transmisję, czy też interesujący nas kanał. 

 

Czy darmowa internetowa TV istnieje?

Telewizja internetowa naprawdę jest darmowa. Jednak obarczona jest zwykle kilkoma aspektami, na które warto zwrócić swoją uwagę, jeżeli nie chcemy płacić za żaden pakiet. Zazwyczaj przed rozpoczęciem wybranej przez nas transmisji będziemy zmuszeni do obejrzenia serii reklam, których nie da się żadnym sposobem pominąć. Ponadto warto pamiętać o tym, że telewizja przez Internet jest, jak już sama nazwa na to wskazuje, usługą internetową. Na serwerach platform gromadzone są dane użytkowników, dlatego niektórzy będą odbierali to jako negatywny aspekt korzystania z tego typu witryn. Zastanawiasz się, jak oglądać TV przez Internet? W dalszej części artykułu zamieściliśmy kilka propozycji polecanych paneli.

WP Pilot – czy to najlepsza telewizja internetowa?

Z pewnością zastanawiasz się, jaka jest najlepsza telewizja internetowa za darmo? Teraz jedną z najpopularniejszych telewizji online jest WP Pilot. Platforma szczyci się dużym uznaniem wśród odbiorców. Umożliwia ona oglądanie 31 kanałów telewizyjnych na żywo. Osoby korzystające z usług tego serwisu nie są zobowiązane do wnoszenia żadnych opłat. Z platformy możemy korzystać na takich urządzeniach, jak: Komputer, laptop, telewizor z Androidem, smartfon oraz tablet. Aby móc użytkować z WP Pilot, użytkownik musi uprzednio założyć swoje indywidualne konto. Oprócz tego rzeczą chyba dla wszystkich oczywistą jest zaopatrzenie się w dobre łącze internetowe. Korzystanie z usług platformy możliwe jest nie tylko w darmowej wersji, ale także w płatnej. Pierwsza opcja, jak możemy się domyśleć, związana jest z pewnymi ograniczeniami. Są nimi głównie dodatkowe reklamy, które będą się nam wyświetlać podczas transmisji programu, czy też gorsza jakość sygnału rejestrowanego obrazu (zdarza się głównie w przypadku dużego zainteresowania). Prezentowana telewizja z Internetu umożliwia nam oglądanie takich kanałów, jak: Polsat, TVN, WP HD, TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP 3 Warszawa, TVP 3 Gdańsk, TV 4, TV Puls, Tele 5 HD, Polonia 1, TVS, Gametoon HD, 4FUN.TV, 4FUN GOLD, 4FUN DANCE, Stars.TV HD, Love TV HD, Fashion TV HD, Jazz HD, Red Carpet TV HD, EzoTV, Twoja.TV HD, To!tv, Music Box UA HD, Travelxp HD, wPolsce.pl HD, TV Trwam, TBN Polska HD, France 24 English HD, France 24 HD.

 

TVP – darmowa telewizja online (TVP Stream)

Kolejnym sposobem na oglądanie popularnych programów jest polska TV przez Internet, czyli TVP. W przypadku tej platformy nie musimy zakładać konta, wystarczy jedynie, że wyszukamy stronę www i włączymy na niej nasz ulubiony kanał spośród takich, jak: TVP Info, TVP Kultura, TVP 2 HD, TVP 3 oraz kanału anglojęzycznego Poland In. Wszystkie transmisje na żywo możemy obejrzeć z poziomu TVP VOD (polska częściowo płatna telewizja przez Internet). Na opisywanej platformie całkowicie bezpłatnie możesz oglądać takie kanały, jak: TVP Info, TVP 2 HD, TVP Kultura 2, TVP Szkoła, TVP ABC, TVP Parlament Kanał 2, TVP Polonia, TVP Wilno, regionalne kanały TVP 3, Poland In. Ponadto Telewizja internetowa za darmo ma również prawo do transmisji meczów polskiej reprezentacji wraz z wybranymi meczami Ligi Mistrzów. Telewizja online Stream oprócz transmisji sportowych umożliwia także dostęp do transmisji na żywo lekkoatletyki, tenisa oraz sportów drużynowych (można je znaleźć na portalu Transmisje TVP Sport).

Telewizja online na smartfona

Telewizje internetowe są także dostępne dla użytkowników smartfonów mających możliwość darmowego pobrania w sklepie Google Play (Android) lub App Store (iOS) w pełni darmowej aplikacji WP Pilot. Oferta mobilna portalu jest dokładnie taka sama, jak na komputerach. Aplikacja daje możliwość użytkownikom oglądania transmisji na żywo z funkcją zmiany jakości (ograniczenie przepływu danych przez sieć mobilną). Takie działanie pozwala nam na zaoszczędzenie znacznej części transferu na naszym koncie. Dużym atutem aplikacji jest to, że oferuje ona obsługę Chromecast. Technologia ta umożliwia szybkie oraz wygodne przesyłanie treści z ekranu smartfona na ekran naszego telewizora. W przypadku darmowej wersji WP Pilot pamiętajmy o tym, że musimy się pogodzić z obecnością reklam podczas oglądania wybranej przez nas transmisji, obniżoną jakością obrazu, a także ograniczonym czasem oglądania, czy też przełączaniem kanałów. Telewizja online za darmo dostępna jest także na aplikacji TVP Stream umożliwiającej oglądanie kanałów telewizji polskiej na żywo. Jednak w przypadku tej aplikacji występuje wiele błędów oraz problemów, np. słabo czytelny program TV, czy trudności z prawidłowym działaniem serwera. 

 

Zagrożenia, z jakimi muszą się zmierzyć użytkownicy sieci

Obecnie chyba każdy użytkownik Internetu jest świadomy, że w miejscu tym może czekać na niego bardzo wiele zagrożeń. Dotyczą one w szczególności dzieci, ale coraz częściej także osób pełnoletnich. Jednym z najczęściej spotykanych przestępstw internetowych jest phishing. Polega on na podszywaniu się pod zaufane portale w celu wyłudzenia pieniędzy, czy też poufnych danych indywidualnych użytkowników. Hakerzy bardzo często są w stanie przejąć dostęp do naszych komputerów oraz przeprowadzić na nich wiele szkodliwych operacji, powodujących np. bezpowrotną utratę plików, złej jakości pracę systemu, czy nawet całkowite zablokowanie, które uniemożliwi nam uruchomienie obsługiwanego przez nas urządzenia. 

 

Bezpieczeństwo w sieci

Częstym zjawiskiem, które dotyka głównie dzieci jest cyberprzemoc. Zagrożenie to polega na wyrządzaniu krzywdy poprzez bycie złośliwym, a często nawet ordynarnym. Może to odbywać się np. poprzez wyzywanie, straszenie, czy poniżanie kogoś w Internecie. Z cyberprzemocą często mamy do czynienia w momencie, kiedy ktoś bez naszej zgody publikuje i rozsyła po całej sieci nasze zdjęcia. Takie działania zwykle prowadzą do odczuwania przez osobę pokrzywdzoną upokorzenia oraz znacznej bezradności. Kolejnym niebezpieczeństwem, czyhającym na nas w sieci są różnego rodzaju uzależnienia, np. od Internetu. Dlatego warto zastanowić się, czy ktoś z naszego najbliższego otoczenia nie zwrócił na to uwagi, że długo przesiadujemy przy komputerze, czy też sami dostrzegając to, podejmowaliśmy próby ograniczenia Internetu, lub odczuwamy potrzebę coraz dłuższego przebywania w sieci? Jeżeli na któreś z powyższych pytań udzieliliśmy twierdzącej odpowiedzi, może to oznaczać, że powinniśmy starać się ograniczyć korzystanie z Internetu.

Zasady, które warto znać korzystając z Internetu

• E-maile od podejrzanych nadawców – obecnie cyberprzestępcy znają wiele technik, które pozwalają im na szybkie zainfekowanie komputerów. Samo wyświetlenie e-maila od podejrzanych nadawców może trwale uszkodzić nasz sprzęt. Z tego względu powinniśmy pamiętać o szybkim ich usuwaniu. Zazwyczaj wiadomości przesyłane są z zagranicznych domen, a ich treści zawierają liczne błędy. E-maile często trafiają do folderu spam. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy otwierać linków ani załączników, które zawarte są w wiadomościach.

• Reklamy na pulpicie oraz w przeglądarkach – darmowa telewizja przez Internet bardzo często zawiera dużą ilość reklam. Szybkim sposobem na zainfekowanie komputera jest kliknięcie reklamy. Z tego względu specjaliści zalecają ignorowanie tego typu okien, a następnie przeskanowanie całego systemu sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym.

• Tworzenie skomplikowanych haseł – działając w sieci, powinniśmy pamiętać o stosowaniu trudnych do odgadnięcia haseł. Jest to szczególnie ważne w przypadku banków, portali społecznościowych, poczty elektronicznej, czy też sieci Wi-Fi. Ważne jest, aby nie stosować tych samych loginów i haseł w różnych miejscach w sieci.

• Aktualizacje – bezpieczeństwo w sieci jest zależne także od tego, jak często użytkownik aktualizuje system operacyjny swojego urządzenia, a także oprogramowanie antywirusowe, czy też inne zainstalowane aplikacje. Aktualizacje pomagają w usuwaniu bieżących luk w zabezpieczeniach.

• Zapora sieciowa firewall – jest systemem chroniącym komputer, który znajduje się w sieci LAN przed nieuprawnionym dostępem z zewnątrz. Firewall odpowiada za monitorowanie ruchów wykonywanych w sieci oraz filtrowanie niebezpiecznych połączeń.

• Wylogowanie się z serwerów – w momencie zakończenia korzystania z serwisu, który wymaga logowania się, pamiętajmy o niezwłocznym wylogowaniu. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadkach, kiedy korzystamy z sieci, które współdzielimy z innymi użytkownikami, np. w bibliotece.

Podawanie poufnych danych – w momencie, kiedy podajemy w Internecie swoje poufne dane, np. podczas rejestrowania się, powinniśmy uprzednio upewnić się, czy wybrany przez nas serwis został zabezpieczony przy pomocy protokołu https.

• Weryfikacja dwuetapowa w systemach bankowości – w przypadku, kiedy logujemy się do banku przez Internet, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na bezpieczeństwo. Jednym z przykładów dwuetapowej weryfikacji jest konieczność wpisania po zalogowaniu np. kodu, który dostaliśmy SMS-em na numer podanego przez nas w banku telefonu.

• Pobieranie plików oraz programów – infekcje komputera spowodowane są często szkodliwym oprogramowaniem pobranym z nielegalnie działających stron. Osoby, które chcą być w pełni bezpieczne podczas użytkowania sieci, powinny korzystać jedynie z zaufanych oraz legalnych źródeł.

• Instalacja programów – bardzo często występują sytuacje, kiedy podczas pobierania legalnego i przydatnego nam programu możemy nie zauważyć, że w pakiecie dołączone są do niego szkodliwe narzędzia, które zostały stworzone przez nieznanych nam twórców. Często okazują się one złośliwymi oprogramowaniami. Z tego względu informatycy zalecają, aby dokładnie czytać wyświetlane komunikaty.

• Adresy e-mail – aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci, powinniśmy korzystać z kilku różnych adresów e-mailowych. Najlepiej podzielić swoje skrzynki pod względem zakresów, które one obejmują, np. osobna skrzynka do zakupów internetowych i osobna do rejestracji w serwisach społecznościowych. Główne konto pocztowe, zawierające poufne dane, np. od pracodawcy nie powinno być łączone ze skrzynkami przeznaczonymi do zakupów czy też paneli społecznościowych, ponieważ użytkownik w ten sposób naraża się na ich przejęcie. 

• Odpowiednie zabezpieczenie routera – obecnie hakerzy są w stanie przeprowadzić atak poprzez włamanie się do Twojego domowego routera. Z tego względu zalecane jest, aby w panelu administracyjnym zmienić domyślne dane. 

• Działania pod wpływem emocji – przestępcy internetowi bardzo często działają w taki sposób, aby wywołać w użytkowniku poczucie strachu, czy też wzbudzić presję czasu. Z tego względu posługują się oni technikami phishingu, np. poprzez wymuszanie danych osobowych, czy też pieniędzy. Hakerzy mogą podszywać się pod zaufane instytucje, np. policję, wyświetlając na ekranie komunikat o złamaniu prawa, żądając okupu w zamian za odblokowanie komputera. Z tego względu powinniśmy pamiętać, że policja ani inne legalnie działające instytucje nie postępują w taki sposób. 

• Tworzenie kopii zapasowych – działalność cyberprzestępcza może spowodować bezpowrotną utratę znacznej części Twoich danych z dysku komputera. Dlatego też każdy użytkownik powinien pamiętać o systematycznym wykonywaniu kopii zapasowych. Pliki backup najlepiej jest przechowywać na zewnętrznych nośnikach danych.

• Strony o złej renomie – skrypty o niebezpiecznej zawartości umieszczane są zwykle na stronach o tematyce erotycznej, hazardowej lub powiązanej z niesprawdzonymi transakcjami finansowymi. Z tego względu powinniśmy unikać korzystania z tego typu portali oraz zabezpieczać przed nimi najmłodszych (funkcja ochrony rodzicielskiej).

• Pakiet antywirusowy – w celu ochrony urządzenia przed atakami hakerów, powinniśmy regularnie skanować system, aby sprawdzić, czy nie jest on zawirusowany. Najlepiej wybrać program, który monitoruje w trybie rzeczywistym oraz jest w stanie usunąć różnego rodzaju zagrożenia, które przedostały się na nasz serwer z Internetu.

• Korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi – jeżeli nie masz pilnej potrzeby, to lepiej nie korzystaj z internetu publicznego. W przypadku ogólnodostępnych sieci Wi-Fi nie zaleca się logowania do systemów bankowości elektronicznej, czy różnego rodzaju serwisów transakcyjnych.

• Używanie oryginalnych systemów operacyjnych oraz legalnych wersji programów – jedynie legalne oprogramowania są na bieżąco uaktualniane przez swoich producentów. Pozwala to na usuwanie występujących luk w zabezpieczeniach, które mogą umożliwić hakerom przeprowadzanie niebezpiecznych dla nas ataków, mających na celu kradzież wartościowych danych.

• Pliki na zewnętrznych nośnikach danych – przed otworzeniem plików, które przechowywane są na zewnętrznych nośnikach danych, takich jak: Płyty CD, pendrive, czy dysk zewnętrzny, musimy pamiętać o uprzednim przeskanowaniu za pomocą specjalnego programu antywirusowego. Takie działanie pozwoli nam uniknąć infekcji naszego sprzętu komputerowego.

• Ochrona nie tylko komputera, ale również pozostałych urządzeń – w przypadku, kiedy logujemy się do sieci z różnych urządzeń, czyli nie tylko komputera, ale również laptopa, tabletu, czy smartfona, ochrona samego komputera często okazuje się niewystarczająca. 

 

 

Dodaj komentarz

1 KOMENTARZ

Marek

September 15, 2021 at 7:22 pm

Ja nie chcę dyskutować tylko oglądać telewizję

Odpowiadać