Najlepszy odtwarzacz mp3 Sony

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Odtwarzacz mp3 Sony – Ranking

 

Sony NWZ-A15B

 

Sony NWZ-A15B to model z wbudowanym wzmacniaczem dźwięku cyfrowym S-Master HX™, który pomaga wydobyć wszystkie walory dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Dzięki tej technologii są osłabiane wszelkie zakłócenia, dzięki czemu dźwięk jest idealnie odtwarzany. Sony NWZ-A15B posiada również technologię Technologia DSEE HX™ (Digital Sound Enhancement Engine), która poprawia jakość dźwięków wcześniej skompresowanych.

Jak wiadomo kompresja powoduje usunięcie najwyższej częstotliwości. DSEE HX™, użyta technologia w tym modelu potrafi je przywrócić. Ponadto model ten ma lekką, kompaktową konstrukcję, jego wymiary wynoszą: szerokość 44,4 mm, wysokość 109,1 mm i głębokość 9,1 mm, natomiast waga to 66 g.

Pamięć podstawowa, w jaką jest ten model wyposażony to 16 lub 64 GB w zależności od wersji i jest tu możliwość zwiększenia pamięci przez dodatkową kartę microSDXC. Odtwarzacz ten obsługuje wiele popularnych formatów audio: MP3, WAV, AIFF, WMA, AAC, HE-ACC, FLAC, ALAC, a także za pomocą technologii aptX® można dźwięk przesyłać bezprzewodowo do innych nośników.

Użytkownicy potwierdzają bardzo dobrą jakość dźwięku tego odtwarzacza, a także są zadowoleni z długiego działania baterii, która wystarcza na około 50 godzin słuchania muzyki.

 

 

 

 

Sony NWZ-B183B

 

Sony NWZ-B183B to odtwarzacz MP3 z atrakcyjnym wzornictwem i wykończeniem z aluminium. Pozwala on na 20 godzin słuchania muzyki i ma funkcję szybkiego, 3-minutowego doładowania, które zapewni kolejne 90 minut odtwarzania. Wymiary tego modelu wynoszą szerokość 8,45 cm, wysokość 2,22 cm, oraz głębokość 1,34 cm, a waga to 30 g. Model ten ma wbudowany nośnik pamięci wielkości 4 GB.

Znajdziemy tu również złącze USB, za pomocą którego można urządzenie podłączyć do komputera, a także podłączenie typu Mini Jack stereo. Urządzenie to jest kompatybilne z systemami komputerowymi Microsoft Windows® 8, Windows® 7 (SP1 lub nowszy), oraz Windows Vista® (SP2 lub nowszy).

Dla użytkowników największą wartością tego modelu, są jego małe rozmiary, a także to, że bateria wystarczająco długo pozwala odtwarzać nagraną muzykę. Jest to jednak model dla mniej wymagających użytkowników, którym zależy głównie na odtwarzaniu muzyki, a nie na bogatych funkcjach dodatkowych urządzenia.

 

 

 

 

Sony NW-E393B

 

Główne cechy modelu Sony NW-E393B, to rozdzielczość wyświetlacza 128 x 160 (QQVGA) i ekran o wielkości 1,77″. Wymiary tego modelu zamykają się w szerokość 4,3 cm, wysokość 9,2 cm i głębokość 1 cm. Natomiast waga urządzenia wynosi 39 g. Czas ładowania do zapełnienia baterii wynosi 2 godziny i starcza to na około 35 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki.

Urządzenie posiada złącze wejściowe i wyjściowe Hi-Speed USB (USB 2.0) pozwalające na komunikację z komputerem. Użytkownik ma do dyspozycji różne tryby odtwarzania muzyki na przykład tryb normalny, powtarzanie, odtwarzanie losowe, powtarzanie losowe czy powtarzanie 1 utworu.

Zarządzanie odbywa się za pomocą kolorowego wyświetlacza TFT z białym podświetleniem diodowym. Model ten pozwala na słuchanie muzyki, przeglądanie zdjęć, a także na słuchanie radia.

Dla użytkowników, którzy zakupili ten model, zaletą jego jest łatwa obsługa, gdyż można w komputerze zaopatrzyć ten model w nagrania metodą „przeciągnij i upuść”. Dodatkowo model ten charakteryzuje ładny design, co również użytkownicy zauważają w swoich komentarzach.

 

 

 

 

Jaki odtwarzacz mp3 Sony wybrać?

 

Rynek odtwarzaczy MP3, MP4, a nawet MP5 znacznie się zmienił ostatnio. Urządzenia te zastąpiły wcześniejsze walkmany i przenośne odtwarzacze CD. Nowoczesne odtwarzacze MP3 to zaawansowane urządzenia, które w dziedzinie odtwarzania muzyki skutecznie konkurują ze smartfonami. Dlatego postanowiliśmy się zająć tematem odtwarzaczy mp3 Sony w dobrej cenie, bo jest to czołowy producent w tym segmencie wyrobów.

Generalnie odtwarzacze możemy podzielić na 3 grupy: są to najstarsze z nich, czyli MP3, które służą do odtwarzania muzyki, mają zwykle funkcje radia z transmiterem FM, dyktafonu, może służyć, jako przenośny pendrive. A najlepsze odtwarzacze mp3 Sony mają też nawigację GPS, czytnik e-booków, kamerę i możliwość połączenia z Internetem. Wyświetlacz takiego odtwarzacza jest monochromatyczny. MP4 obok wszystkich funkcji wymienionych w modelu MP3 ma jeszcze możliwość odtwarzania filmów, przeglądania zdjęć. Natomiast modele MP5 zostały jeszcze wzbogacone o gry, konsole do gier i emulatory.

Przy zakupie odtwarzacza warto jest się zorientować, jakie formaty plików upatrzone urządzenie obsługuje. Do podstawowej funkcji słuchania muzyki potrzebne będą formaty, takie jak MP3, WMA, WAV oraz AAC, oraz opcjonalnie FLAC, Ogg Vorbis, lub APE, które są mniej popularnymi formatami. Przy zakupie odtwarzacza MP4 powinniśmy mieć możliwość obsługi wszystkich formatów wymienionych wyżej oraz formaty wideo AVI, WMV, oraz opcjonalnie RMVB, MPV, MTV Video, DMV, lub AMV Video. Do czytania e-booków przyda się format.txt, a do przeglądania zdjęć JPG, BMP, PNG, lub GIF.

Zwróć uwagę również na rodzaj pamięci, jaki oferuje wybrany model. Mamy tu do wyboru wbudowaną pamięć flash. Jest ona, co prawda niezbyt duża, ale dzięki temu urządzenie jest mniejsze i bardziej poręczne. Pamięć ta dysponuje pojemnością od 4 do 64 GB. Często urządzenia MP3 i 4 posiadają kartę pamięci, która służy, jako pamięć zapasowa. Kartę taką montuje się w specjalnym slocie i może ona mieć maksymalnie 64 GB. Najnowsze i najlepsze odtwarzacze są zaopatrzone w twardy dysk, który może pomieścić 160 GB danych. Jednak takie urządzenia już mają spore rozmiary, a także zapotrzebowanie na energię jest dużo większe.

Aby pomóc Ci wybrać najlepszy odtwarzacz mp3 Sony w 2024 roku, poniżej prezentujemy trzy czołowe modele tej firmy. Być może któryś z nich okaże się najlepszym modelem dla Ciebie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ