Ranking 5 najlepszych odtwarzaczy Blu-ray w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Odtwarzacz Blu-ray – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jaki odtwarzacz Blu-ray został uznany za najlepszy sprzęt w 2024 roku? Z przeprowadzonej analizy komentarzy konsumentów wynika, że to model Oppo UDP-203, który odtwarza nie tylko płyty Blu-Ray, ale także CD oraz DVD. Urządzenie zapewnia obraz w jakości 4K UHD, a do tego obsługuje technologię HDR. Oznacza to, że sprzęt jest idealnym uzupełnieniem zestawu kina domowego. Odtwarzacz ma potrzebne wyjścia i porty (HDMI, LAN i USB), ponadto został wyposażony w moduł Wi-Fi zapewniający bezprzewodową łączność z Internetem. Urządzenie wykazuje odporność na uszkodzenia i świetnie prezentuje się na półce. Wszystko ze względu na metalową obudowę z frontem ze szczotkowanego aluminium. Równie dużą popularnością cieszy się sprzęt Sony UBP-X800. On także ma kartę sieciową Wi-Fi. Odtwarzacz obsługuje takie technologie, jak Dolby Atmos i DST:X, a więc gwarantuje nie tylko doskonałej jakości obraz (4K UHD), ale również dźwięk. Urządzenie możemy wykorzystać zarówno do oglądania filmów, jak i do słuchania muzyki.

Przewodnik zakupowy – Jaki odtwarzacz Blu-ray kupić?

 

Odtwarzacz Blu-ray to urządzenie, które pozwala na oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Coraz częściej odtwarzacz taki staje się częścią naszego kina domowego. A obecnie, gdy ceny tych sprzętów nie są już tak wysokie, coraz więcej użytkowników myśli o zakupie takiego urządzenia. Aby pomóc w wyborze przedstawiamy przewodnik o tym, jaki odtwarzacz Blu-ray wybrać i na co zwracać uwagę przy wyborze modelu dla siebie.

 

 

Rodzaje odtwarzaczy

Jeśli chodzi o budowę, to rozróżniamy trzy rodzaje odtwarzaczy Blu-ray. Są to urządzenia stacjonarne, które charakteryzują się łatwą obsługą i wysoką jakością odtwarzania. Stacjonarny odtwarzać może nawet podnieść jakość filmu nagranego w niższej rozdzielczości. Ponadto mamy tu złącza HDMI do komunikacji z telewizorem. Najnowsze modele posiadają też system All Share, który pozwala na przesyłanie plików między różnymi urządzeniami.

Odtwarzacz Blu-ray komputerowy zastępuje napęd CD/DVD. Charakteryzuje się tym, że można na nim odtwarzać wszystkie formaty plików. Ponadto na dwuwarstwowym krążku Blu-ray można nagrać do 50 GB danych. Odtwarzacz komputerowy może być częścią komputera stacjonarnego, lub laptopa, bo również do takich urządzeń są dostępne czytniki Blu-ray.

Trzecim, ze względu na budowę, jest odtwarzacz Blu-ray przenośny. Są to zdecydowanie najdroższe urządzenia tego typu. Ich mobilność jednak czyni z nich urządzenia pożądane przez użytkowników, mimo że ekran takiego przenośnego urządzenia nie może jeszcze odtwarzać w rozdzielczości Full HD.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Odtwarzacz obsługuje format 4K UHD oraz HDR, dlatego możemy oglądać filmy w bardzo wysokiej rozdzielczości. Model jest kompatybilny z nowoczesnymi standardami wideo i audio. Poza tym urządzenie ma wbudowany moduł Wi-Fi w standardzie 802.11ac.

Wady

Wielu konsumentów uważa, że początkowo obsługa sprzętu jest nieco kłopotliwa. Menu odtwarzacza jest zawiłe, dlatego znalezienie odpowiedniej opcji zajmuje dużo czasu.

Podsumowanie

Urządzenie ma metalową obudowę, a przedni panel został wykonany ze szczotkowanego aluminium. Sprzęt wygląda elegancko, a dodatkowo nie jest podatny na uszkodzenia. Odtwarzacz wyposażono we wszystkie niezbędne gniazda i porty – HDMI, LAN oraz USB. Model odtwarza filmy zapisane na nośnikach Blu-ray, DVD, CD oraz Blu-ray 3D.

Drugi wybór

Zalety

Ponieważ urządzenie ma wbudowaną kartę sieciową Wi-Fi, łączy się bezprzewodowo z Internetem. Odtwarzacz zapewnia świetnej jakości obraz (4K UHD) oraz dźwięk. Sprzęt jest doskonałym uzupełnieniem kina domowego i zmienia oglądanie filmów w przyjemną rozrywkę.

Wady

Co prawda model umożliwia oglądanie filmów 3D. Jednak ich jakość nie dla wszystkich osób jest zadowalająca, ponieważ urządzenie nie skaluje jej do 4K.

Podsumowanie

Odtwarzacz obsługuje najpopularniejsze formaty wideo i audio, jak MP3, MPEG4, AVC, WMA i AAC. Urządzenie efektownie prezentuje się na półce. Co ważne, model jest łatwy w obsłudze, więc szybko znajdziemy interesującą nas opcję w menu. Sprzęt ma dwa złącza HDMI, złącze Ethernet oraz port USB.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze. Odtwarzacz Blu-ray umożliwia bezprzewodowe łączenie się z głośnikami, a także słuchawkami, w efekcie czego możesz na przykład odtwarzać muzykę z płyt CD w całym domu.

Wady

W niektórych opiniach możemy przeczytać, że według części kupujących urządzenie trochę za długo łączy się z Wi-Fi. By korzystać ze sprzętu trzeba odczekać kilka chwil.

Podsumowanie

Przekształcanie obrazu do formatu 4K pozwala na otrzymanie bardzo wyraźnego i realistycznego obrazu. Jakość filmów jest lepsza, co pozytywnie wpływa na wrażenia z ich oglądania. Kolory są bogate i intensywne, a szczegóły odwzorowane z dużą dokładnością.

 

 

Podłączanie do TV

Każdy odtwarzacz Blu-ray, aby wyświetlił filmy, musi zostać podłączony do odbiornika. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu sprawdź, jakimi złączami dysponuje Twój telewizor. Wśród portów znajdziemy:

HDMI – obecnie najbardziej popularny, zapewnia wysoką jakość obrazu i dźwięku. Najnowszą wersją jest obecnie HDMI 1.3, zawartą w większości stacjonarnych i przenośnych odtwarzaczach Blu-ray.

Wyjścia optyczne – szczególnie polecane, gdy zależy nam na krystalicznym dźwięku.

Gniazdo sieciowe (port Ethernet) – pozwala na podłączenie urządzenia do routera, co ułatwia aktualizację oprogramowania urządzenia.

USB – jest to port przydatny, gdy odtwarzamy filmy z różnych źródeł, nie tylko z odtwarzacza Blu-ray, ale np. z pendrive’a.

 

Standardy dźwięku i obrazu w odtwarzaczach Blu-ray

Aby Twoje urządzenie sprawnie radziło sobie z odtwarzaniem, dobrze jest, aby obsługiwało wiele formatów dźwięku i obrazu. Oczywiście im młodsza technologia, tym więcej tych formatów obsługuje, ale nie zawsze wiesz w sklepie, czy odtwarzacz, jaki wpadł Ci w oko, to ten z najaktualniejszymi rozwiązaniami. Standardy dotyczące filmów to przede wszystkim formaty takie jak Blu-ray video, DivX, Xvid, avi, wmv, mkv.  Do zdjęć dobrze jest móc odtwarzać formaty JPG. Dobrze by było również, gdyby Twój Blu-ray obsługiwał płyty: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD+R DL, DVD-R DL, BD-ROM, BD-RE, BD-RE DL, BD-R, BD-R D.

Natomiast podstawowymi formatami dźwiękowymi są CD Audio, DVD Audio, MP3 oraz WMA. Generalnie, im więcej formatów Twój Blu-ray będzie co obsługiwał, tym więcej plików urządzenie będzie mogło odczytać i odtworzyć.

Jeśli chodzi o dźwięk, to warto zwrócić uwagę również, jaki rodzaj dźwięku przestrzennego urządzenie obsługuje. Dobrze by było aby Blu-ray współgrał w tym zakresie ze sprzętem już posiadanym w domu. Najpopularniejsze standardy to Dolby Digital (5.1), Dolby True HD (7.1), Dolby Digital Plus (5.1), DTS (5.1) i DTS-HD (5.1). Pierwsza cyfra w nawiasie mówi o ilości zwykłych głośników, zaś ta po kropce, to głośnik niskotonowy (subwoofer). Pod uwagę warto też wziąć to, że wiele filmów Blu-ray nie wspiera standardu 7.1., więc bezpodstawne będzie kupowanie głośnika o takich parametrach.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Odtwarzacze Blu-ray w dobrych cenach mogą być również wyposażone w moduł Wi-Fi, dzięki któremu użytkownik może się łączyć bezprzewodowo z siecią domową. Wygodne jest także posiadanie standardu DLNA. Pozwala on na przesył plików multimedialnych pomiędzy różnymi urządzeniami. Oczywiście warunkiem przesyłu jest to, że urządzenia te są ze sobą kompatybilne. Niektóre urządzenia Blu-ray są wyposażone we własny dysk twardy. Gdy taki mamy do dyspozycji, można na sprzęt nagrywać filmy nadawane przez telewizję. Jeśli chcemy, aby dysk taki był użyteczny zwróćmy uwagę na jego pojemność, która zależeć będzie od tego czy tylko nagrywamy film i zaraz je usuwamy, czy też traktujemy ten dysk, jako bazowy do przechowywania filmów. W tym drugim przypadku potrzeba naprawdę bardzo pojemnego dysku, wielkości liczonych w terabajtach.

Zastanawiając się,  jaki jest najlepszy odtwarzacz Blu-ray, należy też sprawdzić, jakie funkcje dodatkowe posiada model, który sobie upatrzyliśmy. Gdy nasze urządzenie dysponuje funkcją smart view, to pozwoli ona również odtworzyć film na smartfonie. Dzięki tej funkcji również będziesz w stanie zarządzać urządzeniem za pomocą smartfonu.  Funkcje internetowe zaś, pozwolą na dostęp do portali społecznościowych typu YouTube czy Flickr.

Dla osób wrażliwych na jakość obrazu, na pewno ważnym będzie posiadanie przez urządzenie konwersji obrazu do Full HD. Dzięki tej funkcji, nawet filmy nagrane w niższej rozdzielczości, można oglądać w lepszej jakości. Dzieje się to za pomocą sztucznego podnoszenia rozdzielczości przez odtwarzacz Blu-ray. Oczywiście, jeśli Twój telewizor nie obsługuje jakości Full HD, to nie należy oczekiwać takiego obrazu, posiadając najlepszy nawet Blu-ray.

Może nam również przydać się dodatkowe oprogramowanie, które obsłuży filmy Blu-ray, a które nie są dodane do zestawu. Warto zdecydować się na jedną z trzech opcji: AnyDVD HD, Power DVD 9 lub Win DVD Pro 2010.

Technika idzie na przód, więc i obraz możemy oglądać również w trójwymiarze. Wyświetlanie obrazu 3D to funkcja przygotowana właśnie dla takich filmów. Jednak funkcja to nie wszystko, aby osiągnąć efekt trójwymiarowy potrzebne będą jeszcze odpowiedni telewizor, a także okulary do obrazu 3D.

Mimo, że rozdzielczość 4K jeszcze nie jest najbardziej popularna, głównie ze względu na cenę tej nowości, to jednak technologia starzeje się szybko. Jeśli przewidujesz, że Twój odtwarzacz Blu-ray będzie Ci służył kilka lat, to warto się zastanowić nad tą opcją. Zwłaszcza, jeśli równocześnie rozważasz zakup, lub już jesteś posiadaczem telewizora 4K.

 

Ceny

Sprawa niebagatelna, to kwota, jaką zamierzamy na odtwarzacz Blu-ray przeznaczyć. Odtwarzacze stacjonarne można już kupić za kwotę około 200 złotych. Jednak znajdziesz również zaawansowane modele odtwarzaczy Blu-ray, które kosztują dwa i więcej tysięcy.  

Jeśli chodzi o urządzenie komputerowe, to sam napęd kosztuje około 200 złotych, natomiast nagrywarka – około 400 złotych. Trzeba też zwrócić uwagę, że czyste płyty Blu-ray kosztują również kilkadziesiąt złotych, co niestety podraża taki zakup.

Najbardziej poszukiwane modele przez fanów filmowych to te przenośnie odtwarzacze Blu-ray. Tu ceny zaczynają się od około 300 złotych. Aby kupić prawdziwie dobry odtwarzacz, to jednak trzeba by się liczyć z wydatkiem około 700 złotych.

 

 

5 najlepszych odtwarzaczy Blu-ray. Opinie w 2024 roku

 

Jeśli poszukujesz odpowiedniego sprzętu by stworzyć własne kino domowe koniecznie przeczytaj nasz ranking odtwarzaczy blu-ray, które są nieodzownym jego elementem.

 

1. Odtwarzacz Blu-ray Oppo UDP-203 4K UHD

 

Oppo UDP-203 to odtwarzacz Blu-ray, który umożliwia oglądanie filmów w jakości 4K UHD. To oznacza, że na ekranie możemy zobaczyć wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły. Sprzęt pozwala na odtwarzanie płyt Blu-ray, CD-R i DVD. Opisywany model ma kilka złączy i portów, w tym HDMI oraz USB.

Urządzenie zapewnia nie tylko doskonałej jakości obraz, ale również dźwięk. Wszystko ze względu na to, że obsługuje takie technologie, jak Dolby Atmos oraz DST:X. Obudowa sprzętu została wykonana z metalu, a przedni panel ze szczotkowanego aluminium. Odtwarzacz efektownie wygląda, a do tego jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia.

Po przeanalizowaniu opinii konsumentów okazało się, że sprzęt jest chwalony głównie za możliwość bezprzewodowego połączenia z Internetem (za sprawą wbudowanego modułu Wi-Fi obsługującego standard 802.11ac). Ponadto urządzenie wyposażono w cicho działający napęd. Model oferowany przez markę Oppo szybko odczytuje dane zapisane na płycie, a do tego wyróżnia się niezawodnie działającą korekcją błędów.

Urządzenie Oppo UDP-203 ma wymiary: 43 cm x 31,1 cm x 7,9 cm. Sprzęt odtwarza płyty Blu-ray, Blu-ray 3D, DVD i CD-R. Model ma metalową obudowę.

 

Zalety

Karta sieciowa Wi-Fi: Ze względu na wbudowaną kartę sieciową Wi-Fi sprzęt łączy się bezprzewodowo z Internetem.

Elegancki design: Odtwarzacz wyróżnia się eleganckim designem. Przedni panel urządzenia wykonano ze szczotkowanego aluminium.

Cichy napęd: Sprzęt ma cicho działający napęd, który nie hałasuje podczas odczytywania danych zapisanych na płycie.

Zapewnia jakość 4K UHD: Model pozwala nam na oglądanie filmów w bardzo dobrej jakości (4K UHD). Możemy więc spodziewać się świetnego podkreślenia detali oraz odwzorowania kolorów.

Gwarantuje przestrzenny dźwięk: Odtwarzacz pozwala poczuć się, jak w kinie, gdyż gwarantuje dobrej jakości, przestrzenny dźwięk. Sprzęt obsługuje takie technologie, jak DST:X oraz Dolby Atmos.

 

Wady

Kłopotliwa aktualizacja: Żeby zwiększyć liczbę dostępnych opcji i możliwości urządzenia, wystarczy zaktualizować oprogramowanie. Jednak nie dla wszystkich konsumentów jest to łatwa czynność.

 

 

 

 

2. Odtwarzacz Blu-ray Sony UBP-X800 Ultra Hd 4K

 

Sprzęt Sony UBP-X800 sprawia, że oglądanie filmów w domu jest równie przyjemne, jak na sali kinowej. Urządzenie zapewnia obraz w jakości 4K UHD oraz przestrzenny dźwięk, gdyż obsługuje najnowocześniejsze technologie (DST:X i Dolby Atmos). Odtwarzacz ma złącze HDMI, LAN, port USB i koncentryczne wyjście cyfrowe. Ponadto model wyposażono w moduł Wi-Fi.

Jedną z zalet urządzenia jest to, że obsługuje nową przestrzeń barw BT.2020. Kolory widziane na ekranie są świetnie podkreślone, a czerń odpowiednio głęboka. Sprzęt odtwarza nie tylko płyty Blu-ray, ale też DVD i CD. Prezentowany model możemy więc wykorzystać również do słuchania muzyki.

Konsumenci twierdzą, że odtwarzacz jest łatwy w obsłudze, a ponadto szybko i niezawodnie działa. Sprzęt nie zacina się i odtwarza pliki we wszystkich najpopularniejszych formatach wideo oraz audio. Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca na półce. To idealny model dla wszystkich osób, które szukają dobrego odtwarzacza do swojego zestawu kina domowego.

Sony UBP-X800 to odtwarzacz zapewniający obraz w jakości 4K UHD. Urządzenie ma wymiary: 43 cm x 4 cm x 27 cm. Sprzęt odtwarza płyty Blu-ray, Blu-ray 3D, a także CD i DVD.

 

Zalety

Technologia HDR: Model obsługuje technologię HDR, która zapewnia odpowiednią jasność obrazu, kontrast barw i głęboką czerń. Na ekranie z pewnością dostrzeżemy wszystkie detale.

Idealny do słuchania muzyki: Sprzęt możemy wykorzystać do słuchania muzyki zapisanej na zwykłej płycie CD. Funkcja interpolacji pozwala na zwiększenie częstotliwości oraz zakresu dynamiki plików w formacie MP3 i innych.

Solidna obudowa: Obudowa urządzenia jest wykonana z solidnych materiałów. Co więcej, dopracowano ją pod kątem najmniejszych szczegółów, aby wyeliminować mikrodrgania negatywnie wpływające na jakość obrazu i dźwięku.

Ma niezbędne złącza i wyjścia: Model jest wyposażony w potrzebne wyjścia i złącza, takie jak: port USB, dwa wyjścia HDMI oraz cyfrowe wyjście koaksjalne.

 

Wady

Niedopracowany pilot: Na pilocie brakuje numerycznych przycisków, które znacząco ułatwiałyby szybkie znalezienie odpowiedniej piosenki na płycie CD.

 

 

 

 

3. Odtwarzacz Blu-ray Sony BDP-S6700

 

Sony BDP-S6700 to ciekawy odtwarzacz Blu-ray. Sprzęt umożliwia bezprzewodowe łączenie się z głośnikami i słuchawkami, dlatego możesz słuchać muzyki odtwarzanej z płyt CD w całym domu. Pozwala to na ograniczenie przewodów, które mogą się plątać. Urządzenie odtwarza wiele formatów audio i wideo, w efekcie czego masz szeroki wybór plików do oglądania czy też słuchania.

Obraz odtwarzany przez Sony BDP-S6700 jest bardzo wyraźny. Bogactwo kolorów i odwzorowanie szczegółów z dużą dokładnością wpływa pozytywnie na wrażenia wizualne. Dzięki specjalnemu trybowi umożliwione jest przesyłanie obrazów ze smartfona na ekran telewizora.

Konsumenci pozytywnie oceniają prezentowany odtwarzacz. Podkreślają, że odtwarzane przez niego obrazy są bardzo wyraźne. Nie można także pominąć łatwości obsługi urządzenia, jak i możliwości bezprzewodowej łączności z innymi sprzętami. Wszystkie funkcje i aplikacje w menu są ułożone w przejrzysty i przemyślany sposób, więc wyszukiwanie interesujących Cię opcji jest bardzo wygodne.

Sony BDP-S6700 to odtwarzacz Blu-ray zapewniający wyraźny obraz, a także szybkie i wygodne oglądanie plików wideo z różnych serwisów internetowych. Oprócz tego umożliwione jest bezprzewodowe przesyłanie dźwięku na słuchawki czy też głośniki.  

 

Zalety

Bezprzewodowe przesyłanie dźwięku: Ponieważ w urządzeniu została zastosowana technologia Bluetooth możliwe jest bezprzewodowe łączenie się ze słuchawkami czy też głośnikami.

Wyraźny obraz: Przekształcanie do formatu 4K zapewnia bardzo wyraźny obraz z wiernym odwzorowaniem szczegółów. Technologia ta gwarantuje prędkość odtwarzania nawet do 24 klatek na sekundę. Oprócz tego przy pomocy trybu Miracast umożliwione jest przesyłanie obrazów ze smartfona na ekran telewizora. Mogą to być filmy, zdjęcia, a także gry.

Duża ilość złączy: W urządzeniu obecne są złącza, takie jak HDMI, które umożliwia przesyłanie obrazów z odtwarzacza na ekran telewizora, czy też gniazdo Ethernet pozwalające na podłączenie do sprzętu modemu internetowego.

 

Wady

Długie łączenie z Wi-Fi: Niektórzy użytkownicy twierdzą, że urządzenie trochę za długo łączy się z Wi-Fi, przez co wydłużony zostaje czas oczekiwania na swobodne oglądanie filmów i słuchanie muzyki z serwisów internetowych.

 

 

 

 

 

4. Odtwarzacz Blu-Ray Denon DBT-1713UD

 

Pierwsza propozycja to Denon DBT-1713UD. Ten odtwarzacz blu-ray jest w stanie otworzyć wszystkie najbardziej popularne nośniki, takie jak blu-ray, DVD, DVD-A, CD czy SACD. Dodatkowo sprzęt obsłuży zdjęcia w formacie JPEG, oraz filmy w technologii 3D. Model ten pozwoli nam obejrzeć filmy o rozdzielczości do 1080p, czyli w formacie Full HD.

Odtwarzacz posiada wbudowane złącza HDMI, USB umiejscowione z przodu urządzenia oraz LAN, dzięki czemu model ten możemy podłączyć do Internetu. Producent wyposażył urządzenie w oprogramowanie, które umożliwi odtwarzanie programów na portalach Netflix czy YouTube. Brak wiatraka w odtwarzaczu powoduje, że jego praca jest cicha i nie zakłóca oglądania filmu.

Dodatkowe obudowanie mechanizmu napędowego powoduje, że wibracje podczas obrotu dysku są minimalizowane, powodując, że jeszcze bardziej zwiększa się komfort oglądania filmu.  Sterować odtwarzaczem możemy za pomocą dołączonego pilota, lub własnego smartphona. Również obsługa portali internetowych odbywa się poprzez pilota lub smartphona.

Kupując ten sprzęt w zestawie otrzymamy odtwarzacz, pilota z zestawem baterii, oraz kabel HDMI. Klienci są bardzo zadowoleni z tego urządzenia, w swoich opiniach wskazują, że sprzęt odtwarza bardzo dużo formatów. Jako zaletę tego modelu użytkownicy również podają bardzo dobrą jakość dźwięku, gdyż odtwarzacz obsługuje systemy dźwięku wielokanałowego, np. Dolby True HD, DTS-HD czy Master Audio.

Według opinii konsumentów, model Denon DBT-1713UD to najlepszy odtwarzacz blu-ray w 2024 roku. Jest to model ceniony przede wszystkim za dostarczenie wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Urządzenie ma wymiary 43,4 cm x 10,8 cm x 29,5 cm i waży 4,9 kg. Jego moc to 20 W.

 

Zalety

Jakość obrazu: Parametry urządzenia pozwalają na oglądanie filmów o wysokiej rozdzielczości 1080p, w formacie Full HD. Konsumenci potwierdzają, że jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra.

Jakość dźwięku: Konsumenci w swoich opiniach podkreślają, że urządzenie cechuje się wysoką jakością dźwięku. Odtwarzacz obsługuje systemy dźwięku wielokanałowego, takie jak Master Audio czy Dolby True HD.

Sterowanie: Odtwarzacz ten jest sterowany za pomocą pilota dołączonego do zestawu, ale można również sterować nim przy pomocy smartphona. Jest to duże ułatwienie dla osób, które mają wieczny problem ze znalezieniem pilota.

Funkcje sieciowe: Specjalne oprogramowanie umożliwia odtwarzanie filmów z popularnych portali internetowych, takich jak Netflix czy YouTube bez pośrednictwa komputera.

Cicha praca: W urządzeniu tym nie zamontowano wiatraka, który by zagłuszał dźwięk. Dzięki temu odtwarzacz działa bardzo cicho i nie przeszkadza w oglądaniu filmu.

 

 

 

 

5. Odtwarzacz Blu-Ray Yamaha BDS 477

 

Yamaha BD-S677 to przedostatnia propozycja. Czy jest to najlepszy odtwarzacz blu-ray 3D? Przeczytaj nasz opis by się dowiedzieć. Ten odtwarzacz Blu-ray pozwoli nam na otworzenie szeregu formatów: blu-ray 3D, DVD, CD, MP3 czy SACD. Oprócz oglądania filmów jesteśmy w stanie, poprzez to urządzenie, słuchać muzyki, czy oglądać slajdy z własnoręcznie wybranym podkładem muzycznym.

Sprzęt jest przystosowany do odtwarzania dźwięku w systemach Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio. Odtwarzacz ten jest przystosowany do obsługiwania najbardziej popularnych formatów plików, np. DivX Plus HD, AVCHD, MP3, WMA, AAC, JPEG, GIF czy PNG.

Model ten pozwala na podłączenie się do Internetu poprzez sieć Wi-Fi lub LAN. Tak więc będziemy w stanie korzystać z takich portali jak YouTube Leanback. Dodatkowo znajdziemy zamontowane złącza HDMI oraz porty USB, które znajdują się zarówno z tyłu jak i z przodu urządzenia.

W zestawie otrzymamy odtwarzacz oraz pilot z bateriami. Model ten możemy również sterować poprzez smartphona czy tablet. Konsumenci, którzy kupili to urządzenie są usatysfakcjonowani. Chwalą odtwarzacz za szybkie wczytywanie płyt, szeroki wachlarz odtwarzanych formatów oraz funkcyjny pilot.

Yamaha BD-S677 zajmuje kolejną pozycję w naszym zestawieniu. Klienci cenią sobie ten sprzęt przede wszystkim za jego wysoką jakość dźwięku. Pozytywnie odbierana jest również możliwość bezprzewodowego połączenia z Internetem.

 

Zalety

Wi-Fi: Urządzenie posiada funkcję bezprzewodowej łączności z Internetem, dzięki której możemy odtwarzać multimedia bezpośrednio ze swojego urządzenia mobilnego – smartfonu czy tableta. Łączność wi-fi jest bardzo dobra, a wszelkie zakłócenia są rzadkością.

Porty USB: Aby wyświetlić własne zdjęcia, posłuchać muzyki lub obejrzeć filmy, wystarczy podłączyć pendrive lub dysk do jednego z kilku portów USB znajdujących się z przodu i z tyłu sprzętu.

Jakość dźwięku: Urządzenie oferuje odtwarzanie dźwięku w wysokiej jakości, zapewnionej przez system Dolby True HD. Dzięki temu oglądając film możemy poczuć się jak w kinie.

 

Wady

Cena: Urządzenie jest dość drogie, ponieważ kosztuje ponad 1400 zł.

System pracy: Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że urządzenie bywa awaryjne i często się zawiesza.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Odtwarzacz Blu-Ray Pioneer BDP-180

 

Kolejna nasza propozycja to Pioneer BDP-180 S. Firma Pioneer jest dobrze znana na polskim rynku. Ten odtwarzacz blu-ray ma wbudowaną technologię 3D. Jest on również w stanie odtworzyć większość formatów wideo tj. AVCHD, DivX Plus HD, MP4, czy 3GP oraz audio tj. MP3, WMA, WAV czy ALAC.  Przy odtwarzanej rozdzielczości do 1080p na pewno będziemy zadowoleni z jakości obrazu.

Dodatkowo sprzęt obsługuje zdjęcia w formatach GIF, JPEG, MPO i PNG. Urządzenie posiada wyjście HDMI, dwa złącza USB oraz złącze LAN. Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia Internetu poprzez Wi-Fi. Model ten obsługuje takie aplikacje jak YouTube.

Do zestawu jest dołączony pilot wraz z bateriami, jednak istnieje możliwość sterowania urządzeniem poprzez smartphona. By uzupełnić znakomity obraz, producent wbudował systemy dźwięku wielokanałowego. Dzięki możliwości odtwarzania dźwięku w systemie Dolby True HD, DTS-HD High Resolution czy DTS-HD Master Audio poczujemy się jak w kinie.

Klienci, którzy zakupili ten produkt są zadowoleni z łatwości jego obsługi. Pojawiają się tez opinie o ładnym wyglądzie odtwarzacza.

Kolejne urządzenie w naszym zestawieniu to model Pioneer BDP-180 S. Odtwarzacz ten jest chętnie nabywany przez użytkowników, którzy cenią go przede wszystkim za możliwość połączenia z Internetem oraz obraz wysokiej jakości. Wymiary produktu to: 43,5 cm x 58 cm x 25 cm, a jego waga wynosi 2 kg. Urządzenie ma moc 18 W (w czasie czuwania 0,5 W).

 

Zalety

Wi-Fi Direct: Dzięki funkcji Wi-Fi Direct mamy możliwość bezpośredniego odtwarzania multimediów z urządzeń mobilnych, bez konieczności korzystania z routera. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie umożliwiające odtwarzanie muzyki z różnych sprzętów.

Technologia 3D: Dzięki technologii 3D, urządzenie to zapewnia nam doskonałą rozrywkę, pobudzającą zmysły w trójwymiarowej rzeczywistości.

Jakość obrazu: Urządzenie zapewnia nam możliwość odtwarzania obrazów w jednej z najwyższych rozdzielczości Full HD.

Jakość dźwięku: Dzięki wbudowanemu systemowi dźwięku wielokanałowego możemy odtwarzać dźwięki w systemie Dolby True HD, który gwarantuje ich najwyższą jakość zgodną z pierwowzorem studyjnym.

Złącza USB: Dzięki kilku portom USB użytkownicy mają możliwość odtwarzania własnych zdjęć lub filmów na dużym ekranie telewizora.

 

 

Samsung BD-H6500

 

Ostatni produkt w naszym zestawieniu to Samsung BD-H6500. Jest to dobry i tani odtwarzacz blu-ray. Urządzenie pozwoli nam odtworzyć większość popularnych nośników jak Blu-ray 3D, DVD, CD czy VCD. Odtwarzacz obsługuje także najpopularniejsze formaty wideo (DivX, AVCHD, MPEG czy MKV), dźwięku (MP3, WAV, OGG czy FLAC) i obrazu (JPEG, PNG i GIF). Obraz wyświetlany jest w jakość UHD. Urządzenie samoistnie poprawia

jakość obrazu, jeśli odtwarzany jest w gorszej jakości. Producent wyposażył ten model w złącza HDMI, USB oraz LAN. Istnieje również możliwość podłączenia urządzenia do Internetu poprzez Wi-Fi. Możliwość podłączenia do Internetu oraz obsługa Flash i HTML5 umożliwi nam oglądanie programów online. Sprzęt obsługuje również systemy dźwięku przestrzennego m.in.

Dolby TrueHD oraz DTS-HD. Gdy zakupimy to urządzenie, to oprócz samego odtwarzacza otrzymamy pilot z bateriami. Jeśli jednak posiadasz smarthopona to za jego pomocą możesz również obsługiwać ten model. Klienci bardzo sobie chwalązakupu tego produktu. Według ich ocen odtwarzacz ma dobrą jakość dźwięku i obrazu, a jego cena odzwierciedla funkcjonalność.

Nasze zestawienie zamyka model Samsung BD-H6500. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu chwalą sobie jego atrakcyjną cenę oraz przyzwoitą jakość obrazu i dźwięku.

 

 

Sony BDP-S6500

 

Następny produkt, na który chcieliśmy zwrócić uwagę to Sony BDP-S6500. Urządzenie obsługuje format Blu-ray oraz 3D. Natomiast zastosowane dekodery dźwięku to Dolby TrueHD i DST-HD High Resolution Audio. Model ten jest wyposażony zarówno w złącze HTML, USB umieszczone z przodu obudowy, jak i LAN. Producent wyposażył to urządzenie również w możliwość łączenia się z Internetem poprzez Wi-Fi. Gdy odtwarzacz podłączymy do Internetu będziemy mogli wyświetlać filmy z portali internetowych.

Kupując ten produkt otrzymamy w zestawie odtwarzacz, pilot oraz baterie. Urządzenie możemy sterować zarówno dołączonym pilotem, jak i własnym smartphonem. Sama obsługa odtwarza nie powinna przysparzać kłopotów, gdyż zastosowany został graficzny interfejs.

Z łatwością więc rozszyfrujemy do czego służą aplikacje po zamieszczonych w menu ilustracjach. Dodatkowo producent wyposażył ten model w funkcję szybkiego uruchamiania. Tak więc natychmiastowo będziemy mogli zasiąść przed telewizorem i oglądać wybrany film.

Od momentu naciśnięcia przycisku włączającego do momentu gotowości sprzętu do działania mija niespełna sekunda. A jakie opinie o odtwarzaczach blu-ray tej firmy mają użytkownicy? Są oni szczególnie zadowoleni z prostej obsługi urządzenia.

Następną propozycją w naszym zestawieniu jest model Sony BDP-S6500. Ten dobry odtwarzacz blu-ray do 500 zł zbiera bardzo pozytywne opinie użytkowników dzięki dostępowi do sieci Wi-Fi oraz łatwości w obsłudze.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ