Ranking 5 najlepszych okularów 3D w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Okulary 3D – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Ciekawią Cię najlepsze okulary 3D na rynku? Z naszej analizy wynika, że modele Epson ELPGS03 i Sony TDG-BT500A zyskały największą aprobatę użytkowników, ponieważ są wygodne i umożliwiają oglądanie obrazu w wysokiej rozdzielczości. Pierwszy wspomniany model marki Epson jest kompatybilny z obrazem wyświetlanym przy pomocy projektora. Okulary można przechowywać w dołączonym do zestawu etui chroniącym przed zniszczeniem i zarysowaniem. Urządzenie jest zasilane baterią akumulatorową, której jedno naładowanie starcza na dość długi czas, a można ją uzupełniać podłączając do komputera przy pomocy złącza microUSB. Model można nakładać na okulary korekcyjne bez obaw, że oprawki będą uciskać. Drugi wspomniany produkt, który został doceniony przez użytkowników, czyli Sony TDG-BT500A, wyróżnia się dużą lekkością i zapewnia wygodę. Model cechuje się bardzo dobrym zasięgiem, więc nie musisz się martwić, że będzie się rozłączać podczas oglądania filmów czy grania. Gadżet jest kompatybilny z telewizorami oraz projektorami. Urządzenie jest zasilane niewielką baterią, której wymiana jest bardzo łatwa.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt wykonany jest z dobrej jakości materiałów, co przyczynia się do tego, że jest wygodny w użytkowaniu. Model wykonany jest w taki sposób, że nawet osoby noszące okulary korekcyjne mogą korzystać z tego sprzętu.

Wady

Dłuższe patrzenie przez okulary może powodować wysychanie oka. Poza tym nasze oczy mogą być szybciej zmęczone, dlatego warto co 30 minut oderwać wzrok lub ściągnąć okulary na około 30 sekund.

Podsumowanie

Przy zakupie okularów otrzymujemy również etui, kabel USB do ładowania oraz ściereczkę czyszczącą. Możemy korzystać z gadżetu przez długi czas dzięki zastosowaniu baterii akumulatorowej. Produkt przeznaczony jest do projektorów, a częstotliwość odświeżania to 240 MHz oraz 480 MHz.

Drugi wybór

Zalety

Bateria, w którą wyposażone są okulary, pozwala na 100 godzin nieprzerwanej pracy. Gadżet ma możliwość łączenia się z Bluetooth. Możemy z niego korzystać podczas grania w gry, gdyż szybko reaguje na zmianę obrazu.

Wady

Okulary nie są wygodne w użytkowaniu, ponieważ przy dłuższym oglądaniu uciskają na grzbiecie nosa oraz za uszami. Poza tym jakość obrazu mogłaby być lepsza.

Podsumowanie

Podczas oglądania filmów ten model nie gubi zasięgu. Waga produktu razem z baterią wynosi tylko 36 gramów. Okulary przeznaczone są do projektorów i są kompatybilne z urządzeniami Sony. Możemy je zakładać na okulary korekcyjne.

Rozważ też

Zalety

Podczas oglądania okulary nie powinny ciążyć na nosie, ponieważ ich waga to jedynie 34 gramy. Jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. Natomiast załączona bateria wystarczy na obejrzenie około 10 filmów.

Wady

Produkt mógłby być dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, tak by każdy mógł wybrać ten odpowiedni dla siebie.

Podsumowanie

Produkt jest kompatybilny z telewizorami Panasonic. Warto zaznaczyć, że okulary zapewniają wyraźny obraz, dlatego film, który oglądamy, jest bardzo realistyczny, a jego jakość obrazu jest bardzo dobra.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie okulary 3D kupić?

 

Zapewne zdążyłeś zauważyć, że filmy 3D są dość popularne. Jednak postęp technologii nie skończył się w tym miejscu. Coraz więcej telewizorów oferuje możliwość oglądania filmów i programów rozrywkowych z wykorzystaniem funkcji 3D. Niestety, bez specjalnego sprzętu nie będziemy w stanie docenić tego efektu. Aby móc w pełni cieszyć się tą ciekawą funkcją naszego telewizora, musimy zakupić specjalne okulary. Podstawą jest dobra jakość produktu. W przeciwnym razie, zniknie cała zabawa z oglądania filmu w takiej technologii. Pojawia się jednak pytanie, jakie okulary 3D wybrać? Na te i inne pytanie dotyczące zakupu takiego produktu odpowie poniższy poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, na co zwrócić uwagę w czasie zakupów.

 

 

Model pasywny czy aktywny – jakie okulary 3D są najlepsze?

Kupując okulary 3D w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na technologię wyświetlania, jaką nam oferują. Pod tym względem możemy rozróżnić dwa modele: aktywne i pasywne.

Okulary aktywne nazywane są często migawkowymi. Spowodowane jest to tym, że dostarczają nam obraz naprzemiennie, raz do jednego, a raz do drugiego oka. Ich zaletą jest to, że dają nam możliwość oglądania filmów w dobrej jakości. Dzięki temu będziemy nawet w stanie oglądać filmy w wersji 3D Full HD. Co więcej, takie modele mogą być używane wielokrotnie. Zamontowana jest w nich mała bateria lub akumulator, który co jakiś czas trzeba naładować. Ich wadą może być natomiast waga, bowiem są cięższe niż typy pasywne. Największą wadą takich okularów jest to, że nie zawsze są kompatybilne z telewizorem. Niestety, nawet produkty tych samych marek mogą posiadać różne standardy. Warto też wspomnieć, że na rynku dostępny jest specjalny rodzaj okularów aktywnych, który posiada wysokiej jakości szkła zwielokrotniające doznania wzrokowe. Dotyczy to głównie filmów w wysokiej rozdzielczości.

Okulary pasywne wykorzystują polaryzację obrazu, co zwiększa głębię efektu. To właśnie takie modele dostajemy w czasie seansu w kinie. Są one kompatybilne z większością telewizorów, zatem bez obaw możesz cieszyć się głębią trójwymiarowego obrazu. Co więcej, cechują się dość niską ceną.

 

Kompatybilność

Aby zapewnić sobie dobry odbiór filmu w 3D, należy upewnić się, że zakupione okulary i telewizor są kompatybilne. Aby nie popełnić błędu przy zakupie sugerowane jest kupno modelu polecanego przez producenta telewizora. W ten sposób uda Ci się zachować pełną zgodność. Niestety nie ma jednego, standardowego typu okularów, które pasują do wszystkich telewizorów. Należy podkreślić, że problem ten dotyczy jedynie okularów aktywnych. Spowodowane jest to tym, że nie wszystkie sprzęty wspierają tę technologię w tym samym stopniu. Natomiast modele pasywne współpracują ze wszystkimi telewizorami, które wykorzystują tę technologię.

 

Wygoda noszenia

W zależności od trwania filmu, okulary 3D będziemy mieć na sobie przez 2 godziny lub nawet całą noc. Z tego powodu ważne jest, by wygodnie leżały na Twoim nosie. Niestety, modele aktywne są zdecydowanie cięższe od pasywnych, co może okazać się niewygodne. Co więcej, nieprzyjemny staje się też ucisk na nosie, który może pozostawić odgniecenia, a nawet małe blizny. Spowodowane jest to tym, że urządzenia aktywne posiadają dość ciężkie akumulatory. Przy omawianiu wygody noszenia warto wspomnieć, że aby w pełni cieszyć się filmem należy mieć zawsze naładowane okulary. Rozładowany sprzęt skutecznie popsuje Ci nocny maraton.

Alternatywą dla niewygodnych akumulatorów i baterii w aktywnych modelach są sprzęty działające na podczerwień czy Bluetooth’a. Są one zdecydowanie lżejsze, ale też droższe.

Ciekawym dodatkiem, który zwiększa komfort oglądania są specjalne osłonki, które montuje się po bokach okularów. Dzięki nim nie będziesz rozproszony przez to, co dzieje się w realnym świecie. Co więcej, skutecznie zasłoni to wszelkie źródła światła, które mogą przeszkodzić Ci w oglądaniu filmu 3D.

Ważną cechą, jaką powinny posiadać okulary tego typu, by zapewnić nam wygodę podczas oglądania filmu, to posiadanie dużych szkieł. Dzięki temu będziemy w stanie lepiej cieszyć się widzianym obrazem.

Jeśli nosisz okulary korekcyjne, wybierz takie urządzenie, które nie będzie przylegało do twarzy i umożliwi Ci swobodne oglądanie filmu w obu parach okularów jednocześnie. Często o tym zapominamy, a przecież wady wzroku dotyczą coraz większej liczby osób.

 

 

Okulary 3D w dobrych cenach

Cena okularów 3D jest ściśle związana z jego modelem. Poza tym w przypadku sprzętów aktywnych na koszty zakupu wpływa również jakość baterii i akumulatora. Na pewno będziesz w stanie znaleźć model za 10 zł, jednak jego żywotność jest zwykle dość krótka i pozwala na oglądanie tylko 2 godzin filmu.

Wiedz, że okulary aktywne są dość kosztowne, ich cena zaczyna się od 30 zł i może osiągnąć nawet 100 zł.  Produkty pasywne są zdecydowanie tańszą opcją. Kupno całego zestawu okularów tego typu jest równoznaczne z zakupem tylko jednej aktywnej sztuki.

Kupując okulary aktywne pamiętaj, że musisz również zaopatrzyć się w baterie. Alternatywą są modele z akumulatorami ładowanymi przez USB, jednak koszty zakupu takich modeli mogą przekraczać 100 zł.

 

 

5 najlepszych okularów 3D. Opinie w 2024 roku

 

Technologia 3D zyskuje na popularności. Większość sprzedawanych telewizorów oferuje możliwość oglądania filmów w tej technologii. Jednak, by móc w pełni cieszyć się z realizmu, jaki wnosi 3D musimy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Niestety by korzystać z tej technologii do telewizora musimy dokupić odpowiednie okulary. By pomóc Ci w wyborze odpowiedniego modelu poniżej przedstawiamy ranking najbardziej popularnych okularów 3D.

 

1. Epson ELPGS03 okulary aktywne 3D RF

 

Epson ELPGS03 to najdroższe w naszym zestawieniu okulary 3D. Jedną parę możemy zakupić za trochę poniżej 300 zł. Opisywany model przeznaczony jest do projektorów. Jest on kompatybilny z urządzeniami 3D RF PowerLite Home Cinema 3020, 3020e oraz 5020Be, 5020UBe i Pro Cinema 6020UB.

A częstotliwość odświeżania w tym modelu wynosi 240 i 480 MHz. Wraz z okularami otrzymamy również etui oraz ściereczkę czyszczącą i kabel USB do ładowania. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu model ten może nam służyć bardzo długo. Pamiętajmy jednak, by przechowywać urządzenie zgodnie z zaleceniami producenta.

Temperatura miejsca, w którym trzymamy okulary powinna być w przedziale od -10 do 60 stopni Celsjusza. Model ten działa dzięki baterii – akumulatorowi. Gdy naładowana, pozwoli widzowi na użytkowanie do 40 godzin. Ciekawą opcją jest możliwość szybkiego ładowania. Dodatkowo producent wyposażył urządzenie w złącze microUSB typu A.

Design okularów będzie odpowiedni dla każdego, nawet dla osób noszących okulary korekcyjne. Ci, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu przekazują, że produkt jest bardzo dobrej jakości oraz jest wygodny w użytkowaniu.

Gadżet Epson ELPGS03 ma oprawki w kolorze czarnym i umożliwia oglądanie obrazu w technologii 3D w warunkach domowych. Czas pracy na baterii sięga 40 godzin.

 

Zalety

Ładowanie: Model ma wbudowaną baterię akumulatorową, która dość szybko się ładuje (ok. 3 minuty), dlatego nie musisz robić długich przerw podczas oglądania maratonu filmów.

Jakość obrazu: Urządzenie daje możliwość oglądania filmów w bardzo wysokiej jakości (Full HD). Jednocześnie ustawienia obrazu są optymalne dla oka.

Wygodne: Okulary są wykonane z elastycznych materiałów i mają odpowiedni kształt pasujący do twarzy, dlatego są wygodne nawet przy dłuższym oglądaniu czy graniu. Istnieje możliwość regulacji akcesorium w celu lepszego dopasowania. Okulary mogą komfortowo używać nawet osoby, które na co dzień noszą okulary korekcyjne.

Lekkość: Produkt jest lekki, więc nie męczy miejsc, na których się opiera – nosa i uszu.

Zasięg: Urządzenie ma dobry zasięg działania, więc można przebywać w dużej odległości od projektora, co sprawdza się w obszernych pomieszczeniach.

 

Wady

Męczy oczy: Urządzenie może się przyczyniać do wysychania spojówek, co męczy oczy oraz może powodować zaczerwienienia i ból, dlatego warto robić przerwy podczas oglądania i dodatkowo nawilżać oczy kroplami.

 

 

 

 

2. Okulary 3D Sony TDG-BT500A

 

Sony TDG-BT500A to ostatni produkt w naszym rankingu. Te aktywne okulary 3D mają wymiary 147x 46 x 170 cm. Ich waga z baterią wynosi 36 gram. Są to również okulary przeznaczone do projektorów i są kompatybilne z urządzeniami Sony VPL-HW55Es, VPL-500ES oraz Sony VW300.

Model ten ma wbudowaną baterię litową zegarkową 3V (CR2025), która pozwoli na 100 godzin nieprzerwanej pracy. Dodatkowo mamy możliwość łączenia się z okularami 3D poprzez Bluetooth. Sprzęt ten jest nie tylko doskonały do oglądania filmów w technologii 3D.

Możemy go również używać przy graniu w gry, a dzięki zastosowanej technologii SimulView każdy z graczy będzie mógł oglądać niezależny obraz. Opinie o okularach 3D Sony TDG-BT500A mówią, że jest to sprzęt z wysokiej półki. Okulary podczas użytkowania nie gubią zasięgu, a poza tym szybko reagują na zmianę obrazu.

Dzięki temu widz nie ma wrażenia, że obraz i dźwięk nie są skoordynowane. Na pewno za zaletę tego modelu można uznać jego małą wagę oraz możliwość założenia na okulary korekcyjne.

Wymiary modelu Sony TDG-BT500A to: 14,7 cm x 4,6 cm x 17 cm. Produkt łączy się z projektorem z pomocą Bluetooth. Waga urządzenia wynosi 36 g. Okulary mają wbudowaną baterię litową.

 

Zalety

Bateria: Produkt może działać na pełnej baterii przez około 100 godzin, co daje kilka tygodni świetnej zabawy.

Czas reakcji: Model bardzo szybko reaguje. Przy zmianie ustawień są one widoczne od razu. Podczas grania obraz natychmiast się zmienia przy wykonywaniu ruchów i jest dobrze skoordynowany z dźwiękiem.

Oprawka: Gadżet ma mocno zabudowaną oprawkę, która zasłania światła wokół, dzięki czemu wirtualna rzeczywistość wydaje się bardzo prawdziwa, a widziany obraz ma odpowiednią jasność i kolory.

Lekkość: Urządzenie niewiele waży (36 g), dlatego nawet po dłuższym czasie noszenia nie męczy nosa.

 

Wady

Komfort noszenia: Po kilku godzinach oglądania filmów czy grania, model uciska na skrzydełkach nosa i może być niezbyt wygodny przy uszach powodując otarcia na delikatnej skórze.

 

 

 

 

2. Okulary Viera 3D Panasonic Panasonic TY-ER3D6ME

 

Wielu konsumentów ceni model Panasonic TY-ER3D6ME, ponieważ jest lekki i prawie nie czuć go podczas noszenia. Dodatkowo gadżet można bez problemu zakładać z okularami korekcyjnymi. Użytkownicy zauważyli, że uzyskany obraz jest bardzo jasny i przejrzysty.

Produkt jest stylowy, oprawki są wykonane z materiału w kolorze czarnym, dzięki czemu nie przeszkadzają podczas oglądania. Urządzenie można połączyć z telewizorem z pomocą Bluetooth. Akcesorium jest bardzo lekkie i waży jedynie 20 g i jest prawie niewyczuwalne na twarzy.

Te dobre i tanie okulary 3D zostały wykonane w technologii shutter. Włączają odpowiednio światła w soczewkach dając złudzenie trójwymiarowości. Soczewki są aktywne i dają możliwość oglądania filmów w jakości Full HD. Produkt jest zasilany baterią (bateria litowa), która działa nawet do 75 godzin. Model jest przystosowany do pracy w warunkach od 0 st. C do 40 st. C.

Panasonic TY-ER3D6ME to dobre okulary 3D do 200 zł. Produkt jest zasilany baterią litową. Waga gadżetu wynosi 20 g. Sprzęt łączy się z telewizorem poprzez Bluetooth.

 

Zalety

Jakość obrazu: Okulary umożliwiają oglądanie obrazu w wysokiej rozdzielczości, nawet Full HD, dzięki czemu doznania są bardzo realistyczne.

Czas działania: Bateria działa przez bardzo długi czas, nawet do 75 godzin, co daje wiele tygodni rozrywki bez konieczności pamiętania o ładowaniu czy szybkiej wymianie zasilania.

Kompatybilne z okularami korekcyjnymi: Model można bez problemu wkładać, kiedy nosi się okulary korygujące wzrok, ponieważ jest szeroki i zaprojektowano go tak, aby zapewnić wygodę osobom noszącym okulary na co dzień.

 

Wady

Oprawki: Nauszniki są proste, więc nie zakłada się ich za ucho, co powoduje, że przy niektórych kształtach twarzy model spada podczas oglądania. To niekorzystnie wpływa na doznania i może przeszkadzać.

 

 

 

 

4. BenQ Okulary 3D DGD5 DLP

 

Zwróć uwagę na gadżet Benq DGD5, jeśli jesteś w trakcie poszukiwań okularów kompatybilnych z Twoim telewizorem. Model umożliwia oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości zapewniając niesamowite, realistyczne doznania.

Bateria urządzenia działa do około 44 godzin przy pełnym naładowaniu, a do tego można ją uzupełnić podłączając do prądu. Zasięg modelu wynosi do 12 m, więc jeśli masz większą przekątną ekranu, możesz się nieco odsunąć, aby uzyskać optymalny efekt. Osoby, które korzystały z tych okularów są pozytywnie zaskoczone, w szczególności łatwością użytkowania i precyzją wykonania, która jest na wysokim poziomie.

Wymiary produktu są równe 16,75 cm x 16,1 cm x 4,28 cm. Model waży jedynie 38,5 g, więc jest lekki. Oprawki bardzo dobrze przylegają do twarzy, dlatego nie spadają podczas oglądania. Gadżet działa w temperaturach od 0 st. C do 45 st. C.

Okulary 3D Benq DGD5 umożliwiają oglądanie filmów i granie w gry w trójwymiarze. Wymiary urządzenia są równe 16,75 cm x 16,1 cm x 4,28 cm. Oprawka modelu jest wykonana z materiału w kolorze czarnym.

 

Zalety

Zasięg działania: Produkt ma bardzo dobry zasięg, dzięki czemu działa, nawet jeśli odsunie się od ekranu na odległość do 12 m. Jednocześnie połączenie między odbiornikiem a okularami jest silne, więc nawet przy większych odległościach czas reakcji telewizora czy projektora jest szybki, a obraz się nie zacina.

Akumulator: Gadżet ma wbudowany akumulator, który nie tylko długo działa, lecz również szybko się ładuje. Bateria ma pojemność 110 mA, co daje możliwość użytkowania do 44 godzin, a ładuje się ją przy pomocy dołączonego do zestawu kabla USB.

Lekkość: Model niewiele waży (38 g), więc noszenie go nie jest męczące, nawet jeśli oglądasz maraton filmowy.

 

Wady

Grubość oprawek: Oprawki są wykonane z tworzywa sztucznego i są dość cienkie, co powoduje, że przy nieostrożnym użytkowaniu można je z łatwością połamać lub wygiąć.

Kabel USB: Wejście USB kabla dość szybko się wyrabia i luzuje.

 

 

 

 

5. Okulary Optoma ZD302 DLP-Link 3D

 

Optoma ZD302 to aktywne okulary 3D, które spodobają się każdemu. Gadżet bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy zapewniając dużą wygodę noszenia. Produkt jest elektroniczny i aktywny, więc po połączeniu z telewizorem czy projektorem puszcza odpowiednią sekwencję świateł na przemian na jednej i drugiej soczewce, dzięki czemu oglądający widzi obraz 3D.

Model jest kompatybilny z większością urządzeń producenta Optoma oraz niektórymi sprzętami innych marek, dlatego warto przed zakupem upewnić się, czy na pewno się połączy. Okulary mają lekkie oprawki. Zasięg urządzenia wynosi 15 m, co umożliwia dość duże odsunięcie się od projektora, a nawet wyjście do drugiego pokoju. W zestawie jest etui i akcesoria do czyszczenia.

Produkt ma ciekawy design, oprawki są wykonane z czarno-czerwonego materiału. Model ma wbudowaną baterię litowo-polimerową, którą można ładować, działa ona przez 40 godzin, a ładuje się przez około 3 godziny. Gracze uważają, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest automatyczne wyłączanie się okularów, kiedy nie są używane.

Optoma ZD302 to okulary 3D z wbudowaną baterią litowo-polimerową. Model na jednym naładowaniu może działać do 40 godzin. Maksymalny zasięg działania urządzenia wynosi 15 m.

 

Zalety

Design: Okulary mają bardzo atrakcyjny design. Oprawki modelu są wykonane z lekkiego tworzywa w kolorze czerwonym i czarnym, co dobrze się prezentuje na twarzy.

Kompatybilność: Model można łączyć z wieloma urządzeniami marki Optoma, a także z innymi systemami projekcji, równocześnie gwarantuje bardzo dobre doznania. Do oglądania czy grania potrzebny jest jeszcze odtwarzacz DVD.

 

Wady

Zasięg: Przy większych odległościach od projektora połączenie może się zrywać, co w konsekwencji może prowadzić do przycinania się obrazu.

Świecenie: W niektórych egzemplarzach po kilku tygodniach użytkowania zdarzały się awarie, takie jak np. widzenie podwójnego obrazu czy intensywne świecenie, co może irytować podczas oglądania.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Samsung SSG-P51002/XC

 

Nasza pierwsza propozycja to aktywne okulary 3D Samsung SSG-P51002/XC. Ich szerokość wynosi 151 mm, wysokość 39,5 mm a głębokość 161 mm. Jest to uniwersalny rozmiar, który będzie odpowiedni dla każdego. Ważą one tylko 24 gramy, więc noszenie ich podczas oglądania filmu nie powinno być uciążliwe.

Kupując ten produkt otrzymamy 2 sztuki okularów w zestawie. Ponieważ sprzęt ten działa na baterie, w zestawie znajdziemy również dołączone baterie. Ich czas pracy wynosi do 150 godzin, więc nie będą od nas wymagały ciągłej wymiany akumulatorków. Jak podaje producent, te okulary 3D są kompatybilne z wszystkimi telewizorami LED/Plazma 3D z serii D, E i F.

Tak więc, nawet po zakupie nowego telewizora będziemy w stanie korzystać z tego urządzenia. Czytając opinie napisane przez użytkowników tego sprzętu możemy mieć wrażenie, że są to najlepsze okulary 3D w sprzedaży. Konsumenci wskazują, że są bardzo łatwe w montażu i proste w obsłudze, a obraz przyrównują jakością do standardów kinowych.

 

 

LG AG-F315

 

Dobre i tanie okulary 3D LG AG-F315 to nasz kolejny produkt. Ten zestaw czterech okularów 3D jest dostępny za niecałe 40 zł. Jest to więc znakomity produkt dla typowej, czteroosobowej rodziny i to w przystępnej cenie. Każda para jest innego koloru, możemy więc wybrać swoją i łatwo ją odróżnić od pozostały w zestawie.

Musimy jednak pamiętać, że ten model jest kompatybilny tylko z telewizorem LG 3D Cinema. Jeśli mamy inny odbiornik to nie warto inwestować w ten sprzęt, bo po prostu nie będzie on prawidłowo działać. Są to pasywne okulary 3D, oznacza to, że nie potrzebują one źródła zasilania.

Z tego też względu waga jednej pary wynosi tylko 16 gram. Jednak rozdzielczość obrazu w pionie wynosi tylko 540 pikseli. A jeśli usiądziemy za blisko ekranu będziemy w stanie zobaczyć linie. Pomimo tego produkt zbiera bardzo dobre recenzje wśród użytkowników.

Osoby, które zakupiły ten model wskazują, że są one lekkie, o dobrej jakości. Przede wszystkim chwalą ich bardzo przystępną cenę.  

 

 

Panasonic TY-ER3D5ME

 

Ranking okularów 3D kontynuujemy produktem Panasonic TY-ER3D5ME. Produkt ten jest zgodny z telewizorami Panasonic 3D produkowanymi w latach 2012 – 2024. Model ten ma wymiary 165 x 41 x 171 mm. Jego waga wynosi 34 gram, tak więc okulary nie powinny za bardzo ciążyć podczas oglądania filmów.

Wraz ze sprzętem otrzymamy w zestawie baterię CR2025. Jest ona niezbędna, gdyż są to okulary aktywne. Oznacza to, że podczas oglądania filmu migawki zainstalowane w okularach naprzemiennie zamykają się i otwierają. Każdy z okularów przepuszcza inny obraz do oka, dlatego oglądany film jawi się bardzo realistycznie.

Dołączona bateria pozwoli nam na 75 godzin korzystania z urządzenia. Jeśli spojrzymy się na komentarze pozostawione przez konsumentów, to zauważymy, że chwalą oni sobie najbardziej wysoką jakość wykonania i wygodę użycia. Poza tym zaznaczają, że jakoś filmów 3D jest znakomita.

I chociaż większość użytkowników preferowałaby możliwość ładowania okularów poprzez USB to znajdziemy informacje, że załączona bateria starcza na oglądnięcie ponad 10 filmów.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ