Opinie o Acer Predator Orion 9000

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Komputer jest odpowiedni dla graczy, pozwala również na pracę z wymagającymi programami, np. graficznymi. Sprawdzając opinie o Acer Predator Orion 9000 można wywnioskować, że istotnym atutem sprzętu jest też wydajny system chłodzenia. Odpowiednia temperatura procesora jest utrzymywana za sprawą specjalnego płynu Cooler Master. W razie potrzeby urządzenie można rozbudować o dodatkowe komponenty, np. drugą kartę graficzną.

 

Najważniejsze wady:

Komputer ma stosunkowo duże wymiary, dlatego może pojawić się problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do ustawienia go. Niektórzy gracze narzekają, że sprzęt nie mieści się pod biurkiem (zwłaszcza gdy mebel jest niski i ma wąski blat).

 

Werdykt: 9.4/10

Urządzenie jest wyposażone w solidne podzespoły oraz innowacyjne technologie, dlatego powinno spełnić oczekiwania graczy. Nie należy się obawiać, że podczas rozgrywki komputer się zawiesi, np. na skutek przegrzania. To innowacyjny sprzęt, co potwierdził test Acer Predator Orion 9000. Ma on obudowę Tower, która ciekawie się prezentuje, głównie za sprawą czterech pasków podświetlenia.

 

 

 

 

OPIS NAJWAŻNIEJSZYCH CECH PRODUKTU

 

Wydajny system chłodzenia

Przed zbyt wysoką temperaturą chroniony jest nie tylko sam procesor, ale i inne ważne podzespoły. Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesną technologię zarządzania przepływem powietrza. Osłona komputera jest wykorzystywana do stworzenia stref termicznych. To daje gwarancję, że chłodzone są wszystkie elementy budowy sprzętu i nie ulegną awarii na skutek działania bardzo wysokich temperatur.

 

 

Obudowa Tower

Obudowa typu Tower została wykonana z materiałów wykazujących podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Całkowite wymiary komputera to: wysokość – 64,3 cm, szerokość – 29,9 cm i głębokość – 70 cm. W przedniej części urządzenia znajdują się cztery paski podświetlenia ARGB. Kolor światła oraz efekty można samodzielnie zmieniać, co pozwala lepiej dostosować wygląd sprzętu do indywidualnych preferencji. W tylnej części obudowy umieszczono niewielkie kółka, a w górnej dwa uchwyty. Przenoszenie komputera nie stanowi żadnego problemu.

 

Predator Sense

Komputer współpracuje z aplikacją Predator Sense, która daje możliwość tworzenia makr, zmiany podświetlenia pasków na obudowie, monitorowania systemu i wykonywania wielu innych czynności. Intuicyjny interfejs sprawia, że obsługa oprogramowania jest bardzo prosta. Z pomocą aplikacji można zwiększyć prędkość oraz częstotliwość taktowania procesora, regulować pracę systemu chłodzenia, a nawet stworzyć własne ustawienia dla konkretnych gier. Istnieje możliwość zainstalowania oprogramowania na smartfonie, potem wystarczy go sparować z komputerem (opcja jest dostępna dla posiadaczy urządzeń z systemem Android i iOS).

 

Technologia Wi-Fi

Urządzenie wyposażono w technologię Wi-Fi obsługującą standard 802.11ac. Wbudowana karta sieciowa działa jednocześnie na pasmach 2,4 GHz oraz 5 GHz, dlatego jedno można wykorzystywać do przeglądania stron www i korzystania z internetowych komunikatorów, a drugie do grania w gry. W ten sposób można zapobiec ciągłym problemom z jakością połączenia, co zmniejsza szanse na odniesienie zwycięstwa w rozgrywce. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak dużo nowoczesnych rozwiązań wykorzystuje urządzenie, cena Acer Predator Orion 9000 nie powinna wydawać się zbyt wysoka.

 

Niezbędne złącza

Urządzenie ma wszystkie złącza, które mogą się przydać. Są to: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, 9 portów USB (2.0 i 3.1), wejście HDMI, gniazdo Ethernet oraz wewnętrzne gniazda rozszerzeń. Ponadto sprzęt ma napęd optyczny.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ