Opinie o Anet A6

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt ma kompaktowe wymiary, a ponadto jest lekki. Z tego względu możemy go swobodnie przenieść w inne miejsce, jeśli pojawi się taka potrzeba. Poddane analizie opinie o Anet A6 są dowodem na to, że drukarka jest też łatwa w obsłudze. Szybko ustawimy właściwe parametry wydruku, nawet jeśli wcześniej nie używaliśmy tego typu urządzeń.

 

Najważniejsze wady:

Niektórym użytkownikom nie odpowiada to, że drukowaniu przestrzennych projektów towarzyszy duży hałas. Dźwięki wydawane przez sprzęt nie są przyjemne i przeszkadzają w szczególności dzieciom. Na szczęście po pewnym czasie można się do nich przyzwyczaić.

 

Werdykt: 9.4/10

Drukarka 3D jest łatwa w obsłudze, a ponieważ nie jest zbyt duża, nie ograniczy wolnej przestrzeni na biurku czy stoliku. Drukowanie przestrzennych przedmiotów sprawia dużo radości nie tylko młodszym, ale i starszym użytkownikom. Sprzęt został wykonany z solidnych materiałów. Jest on wytrzymały, a poza tym estetycznie się prezentuje.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Szybki i mało skomplikowany montaż

To, co wyróżnia drukarkę to konstrukcja typu DIY (do it yourself). To oznacza, że przed użyciem sprzęt należy samodzielnie złożyć. Choć może to wzbudzać wiele wątpliwości, to test Anet A6 pokazał, że nie jest to tak trudna czynność. W zestawie znajdziemy wszystkie niezbędne elementy, a także narzędzia: klucze, szczypce oraz śrubokręty. Do drukarki dołączono 8 GB kartę pamięci SD, na której zapisano instrukcję. Krok po kroku wyjaśnia ona, jak należy zmontować urządzenie, aby działało tak, jak powinno i zapewniało całkowicie bezpieczną zabawę. Już samo składanie sprzętu może być ciekawą formą spędzenia wolnego czasu, a do pomocy można zaangażować pozostałych domowników.

Filamenty w zestawie

Kiedy złożymy drukarkę możemy od razu wypróbować sposób jej działania. Do kompletu dołączono dwie szpule niezbędnego w tym celu filamentu, łącznie ważą one 2 kg. Ważne jest to, że sprzęt pozwala na użycie różnych materiałów do druku. Mogą to być tworzywa sztuczne: ABS, TPU, PLA, PP, a także nylon, drewno i filamenty fluorescencyjne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydrukować przedmioty o fantazyjnych kształtach, które mogą np. pełnić funkcję zabawki dla pociech. Dzięki drukarce możemy też przygotować elementy do naprawy sprzętów domowych, różnego rodzaju dekoracje, akcesoria do pieczenia i wiele innych.

 

Wytrzymałość

Materiałem wykonania ramy sprzętu jest płyta akrylowa wykazująca podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei do produkcji stołu roboczego wykorzystano aluminium. Urządzenie wyposażono w stalowe prowadnice i łożyska liniowe, co przekłada się na większą stabilność oraz precyzję drukowania. Mimo że drukarka służy do samodzielnego montażu, nie musimy się martwić o jej szybkie zniszczenie. Jeśli wszystkie elementy zostaną odpowiednio ze sobą połączone, sprzęt na pewno okaże się trwały i niezawodny.

 

Użyteczność

Początkowo drukarki 3D nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, bo były używane głównie przez profesjonalistów. Jednak obecnie na ich zakup może sobie pozwolić każdy z nas, bo cena Anet A6 jest stosunkowo niska. Urządzenie może być wykorzystywane do zabawy, ale nie tylko. Z jego pomocą można przygotować np. pomoce naukowe dla dzieci w wieku szkolnym czy nastolatków. Może to być również zachęta do poszerzania wiedzy o nowoczesnych technologiach.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ