Opinie o Apple iMAC

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Komputer nie zajmuje dużo miejsca na biurku, ponieważ to model All-in-one. Ma on zainstalowany system MacOS Sierra wyróżniający się łatwą obsługą. Wszystkie ważne dane, zdjęcia czy filmy możemy bez przeszkód przechowywać na dysku twardym, gdyż jego pojemność jest równa 1 TB. Ponadto urządzenie łączy się bezprzewodowo z Internetem, pozwala na to wbudowany moduł Wi-Fi.

 

Najważniejsze wady:

Jak wykazał test Apple iMAC, niektórym użytkownikom nie odpowiada brak napędu optycznego. Z tego powodu nie możemy odczytywać plików zapisanych na takich nośnikach, jak płyta CD czy DVD. Dotyczy to nie tylko zdjęć, ale też filmów i gier.

 

Werdykt: 9.2/10

Osoby chcące kupić nowy komputer, który nie zacina się i dobrze się prezentuje na pewno zainteresuje model marki Apple. Urządzenie wyposażono w ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, którego przekątna to 21,5 cala. Ma ono też 2-rdzeniowy procesor Intel Core i5 oraz 8 GB pamięci RAM (DDR4).

 

 

 

OPIS NAJWAŻNIEJSZYCH CECH PRODUKTU

 

System MacOS Sierra

System MacOS Sierra to łatwe w obsłudze oprogramowanie, które pozwala na szybkie znalezienie odpowiedniej funkcji czy programu. Może on automatycznie przekazywać nasze pliki do iCloud (chmury danych), aby zwolnić wolne miejsce na dysku. Co ważne, nie musimy sami instalować potrzebnych aplikacji, bo są już wgrane. Mowa tu o takich programach, jak Zdjęcia, Keynote, iMovie czy Pages.

Komfort pracy

Ekran ma odpowiednią wielkość, a z uwagi na wysoką rozdzielczość możemy na nim z łatwością dostrzec każdy detal. Istotne jest to, że nie powstają na nim refleksy świetlne, w efekcie czego praca jest w pełni komfortowa bez względu na intensywność światła. Monitor nie ogranicza znacząco wolnej przestrzeni na biurku, z pewnością zmieści się na wąskim blacie. Poza tym do zestawu dołączono akcesoria, które na pewno przydadzą się podczas pracy: mysz optyczną oraz klawiaturę. Mimo to cena Apple iMAC jest atrakcyjna.

 

Wbudowany moduł Bluetooth

To komputer z wbudowanym Wi-Fi, dlatego nie ma potrzeby korzystania z kabla Ethernet, aby nawiązać połączenie z wybraną siecią internetową. Co więcej, nie musimy korzystać z przewodowych sprzętów, takich jak drukarka. Urządzenie ma też moduł Bluetooth, dlatego wszystkie dodatkowe akcesoria możemy do niego podłączyć bezprzewodowo. To pozwala uniknąć nadmiaru plączących się kabli, które utrudniają utrzymanie porządku na biurku.

 

Kamera wideo

Ponieważ sprzęt został wyposażony w kamerę wideo, daje możliwość swobodnego korzystania m.in. z wideokomunikatorów internetowych. Nie ma potrzeby kupowania i podłączania dodatkowego sprzętu. To istotny atut komputera, co potwierdzają opublikowane o Apple iMAC opinie. Warto dodać, że urządzenie ma także wbudowane głośniki, dlatego możemy usłyszeć swojego współrozmówcę.

 

Szybkie przesyłanie danych

Sprzęt daje możliwość szybkiego przesyłania danych zapisanych na zewnętrznych nośnikach, takich jak pendrive. Ma on 4 porty USB 3.0 SuperSpeed pracujące z prędkością do 5 Gbit/s. Można do nich podłączyć nie tylko nośniki, ale i urządzenia, przykładowo drukarkę. Co więcej, komputer ma też 2 złącza Thunderbolt 3, których maksymalna prędkość transferu danych to 40 Gb/s. Można je wykorzystać do naładowania tabletu, smartfona lub powerbanka.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ