Opinie o Asus RP-AC51

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Jak wskazują opinie o Asus RP-AC51, sprzęt jest funkcjonalny i poprawia jakość sygnału sieciowego, dzięki czemu przeglądanie stron internetowych czy oglądanie filmów odbywa się bez zakłóceń. Co istotne, urządzenie współpracuje z każdym typem routera, dlatego jest uniwersalne. Zwiększa ono zasięg, wzmacnia sygnał i skutecznie eliminuje martwe punkty. Wzmacniacz można podłączyć do komputera za pomocą kabla Ethernet i w ten sposób uzyskać dostęp do zaawansowanego menu konfiguracyjnego.

 

Najważniejsze wady:

Z uwagi na to, że anteny są nieco długie, może pojawić się problem z umieszczeniem sprzętu we wcześniej wybranym miejscu. Pojedyncze osoby wskazują też, że jakość wykonania tych elementów nie jest najlepsza.

 

Werdykt: 9.6/10

Użytkownicy uważają, że model Asus to dobry wzmacniacz Wi-Fi, nad którego zakupem warto się zastanowić. Aby poprawnie działał należy umieścić sprzęt blisko zasięgu stabilnego sygnału z routera i najlepiej pomiędzy modemem a miejscem, w którym chcemy poprawić jakość połączenia internetowego.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Wzmacniacz do routera ma wymiary: głębokość – 55 mm, szerokość – 81 mm i wysokość – 34 mm. Jego waga wynosi zaledwie 152 g. Urządzenie jest zasilane sieciowo, ma dwie anteny zewnętrzne i wykorzystuje szyfrowanie WPA2-PSK i WPA-PSK. Częstotliwość pracy sprzętu wynosi 2.4 GHz i 5 GHz. Na obudowie znajduje się jeden port LAN typu RJ45. Sprzęt obsługuje następujące systemy operacyjne: Windows Vista, 7 i 8, a także Mac OS X.

Funkcjonalność

Większość osób zgadza się z tym, że cena Asus RP-AC51 jest przystępna, tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę funkcjonalność sprzętu. Użytkownik może wybrać jeden z kilku trybów działania urządzenia. Do wyboru są tryby: Media Bridge, repeater i punkt dostępowy. Ostatni ze wspomnianych działa na tej zasadzie, że łączy się z routerami przewodowymi i w ten sposób możliwe jest nawiązanie połączenia bezprzewodowego. Korzystając z trybu repeatera, można rozszerzyć zasięg sieci. Dodatkowo ten wzmacniacz zapewnia łączność w dwóch pasmach. Wykorzystuje on jednocześnie pasma 2,4 GHz i 5 GHz i zapewnia prędkość do 300 Mb/s i 433 Mb/s. W rezultacie połączenie internetowe jest dobrej jakości, a Internet działa stabilnie bez względu na to, czy tylko przeglądamy strony internetowe czy pobieramy pliki, oglądamy filmy w wysokiej jakości albo gramy online. Test Asus RP-AC51 pokazał, że ten wzmacniacz Wi-Fi spełnia oczekiwania także tych użytkowników, którzy dużo korzystają z Internetu i potrzebują, aby działał on płynnie i nie było żadnych zakłóceń.

 

Łatwa konfiguracja

Co sprawia, że sprzęt jest chętnie wybierany przez konsumentów? Jedną z zalet wzmacniacza Wi-Fi jest to, że jest łatwy w konfiguracji. Użytkownik otrzymuje dostęp do przyjaznego interfejsu, który daje pełną kontrolę nad optymalizacją połączenia internetowego. Jak podaje producent, dostosowywanie ustawień zajmuje tylko kilkadziesiąt sekund. Każdy może łatwo skonfigurować sprzęt niezależnie od tego, czy ma w tym doświadczenie czy też nie. Sprzęt obsługuje IPv6, ma bezprzewodowe identyfikatory SSID i umożliwia bezpieczny dostęp do VPN.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ