Opinie o Casio FX-991ES PLUS

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Kalkulator nadaje się nie tylko dla uczniów, ale i studentów, wyposażono go w wiele przydatnych funkcji. Jest on zasilany na dwa sposoby, dlatego nie ma ryzyka, że wyłączy się w najmniej spodziewanym momencie. Co ważne, sprzęt ma niewielkie wymiary i nie zajmuje dużo miejsca w plecaku, potwierdził to test Casio FX-991ES PLUS.

 

Najważniejsze wady:

Jak przyznaje większość posiadaczy sprzętu, jego obsługa początkowo jest kłopotliwa. Trudno jest zapamiętać, jak włącza się poszczególne funkcje. Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z dołączoną do zestawu instrukcją.

 

Werdykt: 9.8/10

Urządzenie ma wymiary: 1,11 cm x 8 cm x 16,2 cm, dlatego z łatwością mieści się w dłoni. Ponadto nie jest ono bardzo ciężkie, waży ok. 100 g. Osoby, które ze względu na kierunek studiów czy zawód muszą często wykonywać skomplikowane obliczenia, przyznają, że to najlepszy kalkulator naukowy marki Casio.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Ponad 400 funkcji

To, co wyróżnia sprzęt, to 417 różnych funkcji. Pozwala on na wykonywanie obliczeń na ułamkach zwykłych, liczbach zespolonych i w kilku systemach: dziesiętnym, a także dwójkowym, ósemkowym i szesnastkowym. Kalkulator ma też inne, równie przydatne opcje: tablice funkcji, macierze i wektory, liczby zespolone, wynik z niewymiernością, układy równań, całki oznaczone, wartość bezwzględna, kombinacje i permutacje, notacja inżynierska czy konwersja współrzędnych biegunowych oraz prostokątnych. To sprawia, że urządzenie jest polecane w szczególności uczniom szkół ponadpodstawowych, a także studentom kierunków ścisłych. Publikowane na temat modelu Casio FX-991ES PLUS opinie są pochlebne, konsumenci są bardzo zadowoleni z zakupu.

 

Niezawodne działanie

Za pomocą kalkulatora możemy bez obaw wykonywać długie i skomplikowane obliczenia. Nie ma przy tym ryzyka, że sprzęt nagle się wyłączy. Jego podstawowym źródłem zasilania jest jedna bateria LR44. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w panel solarny, dlatego warto na pewien czas zostawić go w nasłonecznionym miejscu. Nawet jeśli dojdzie do nagłego rozładowania baterii, kalkulator wciąż będzie działać. Należy wspomnieć, że wyłącza się on automatycznie, kiedy nie jest używany przez dłuższy czas.

 

Duży wyświetlacz

Sprzęt ma duży wyświetlacz, z którego bez trudu można odczytać wynik obliczenia. Jest on dwuwierszowy, a jego rozdzielczość to 31 x 96 punktów. Maksymalna ilość znaków w pierwszej linii to 15, a w drugiej 10. Osoby, które bardzo często używają kalkulatora przyznają, że wyświetlacz jest nie tylko duży, ale i wyraźny. Nie ma problemu z odczytaniem znaków, nawet w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu. To zapewnia komfort użytkowania. Dokonywanie obliczeń jest wygodne także ze względu na odpowiednio duże, plastikowe przyciski, które są wyraźnie oznaczone. Nie są one narażone na uszkodzenia mechaniczne, jakie mogą powstać podczas przenoszenia kalkulatora, gdyż zabezpiecza je przed tym specjalna osłona. Zakup tak praktycznego sprzętu nie wiąże się z dużym wydatkiem, cena Casio FX-991ES PLUS nie jest wygórowana.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ