Opinie o DJI Osmo Pocket

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Kamera sportowa rejestruje obraz z prędkością do 100 Mbps. Można ją wykorzystać też do robienia wysokiej jakości zdjęć. Urządzenie ma wbudowany dotykowy wyświetlacz i wygodne przyciski pozwalające na szybkie dopasowanie ustawień do aktualnych potrzeb. Dodatkowym atutem jest aplikacja Mimo z praktycznymi narzędziami do edycji filmów i dostępem do serwisów społecznościowych. 

 

Najważniejsze wady:

Trzeba pamiętać o tym, że w zestawie nie ma przejściówki na microUSB. Trzeba dokupić ją samodzielnie, jeśli jest nam potrzeba. Koszt zakupu takiej części nie powinien okazać się wysoki.

 

Werdykt: 9.4/10

Osoby, które zdecydowały się kupić ten sprzęt są zadowolone z jakości nagrań, jakie on oferuje. Obrazy są wyraźne, a funkcja stabilizacji dobrze się sprawdza. Z urządzenia wygodnie się korzysta, a to m.in. z uwagi na płynnie działający, dotykowy ekran. Cena DJI Osmo Pocket wynosi około 1300 zł.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Parametry techniczne

Kamera sportowa ma wymiary: szerokość – 37 mm, wysokość – 122 mm i głębokość – 29 mm. Jej waga wynosi 116 g, więc możemy zabrać ją gdziekolwiek chcemy. Nie musimy się obawiać o to, że sprzęt będzie za duży lub zbyt ciężki. Rozdzielczość wideo to 3840 x 2160 pikseli. W modelu dostępne są następujące formaty nagrywania: MOV i MP4. Kąt widzenia wynosi 80 stopni, a maksymalny czas nagrywania to 140 min. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z akumulatorem litowo-polimerowym o pojemności 875 mAh. Przekątna ekranu LCD wynosi 1 cal, a zastosowana matryca to CMOS 1/2.3”. Kamera nadaje się także do robienia zdjęć. W zestawie znajduje się praktyczny pokrowiec do jej bezpiecznego przechowywania.

 

Mobilna, wygodna w użytkowaniu kamera sportowa

Opinie o DJI Osmo Pocket wskazują, że sprzęt jest wygodny w użytkowaniu. Kamera ma 3-osiowy gimbal, dzięki któremu nagrywane obrazy przechodzą płynnie i nie widać na ekranie drgań, które mogłyby odbierać przyjemność z oglądania. Istotną zaletą tego urządzenia jest to, że ma kompaktowe wymiary i niewiele waży. Aby nagrać ciekawe ujęcie nie trzeba nosić ze sobą ciężkiego sprzętu. Prezentowana kamera sportowa mieści się nawet w kieszeni. 

 

Ekran dotykowy

Urządzenie ma ekran dotykowy, który, jak wskazuje test DJI Osmo Pocket, działa płynnie i pozwala na szybki wybór ustawień. Ten 1-calowy ekran daje możliwość podglądu na żywo. Ponadto korzystając z niego, można łatwo wybierać różne tryby fotografowania, korzystać z wbudowanych funkcji (ActiveTrack, Panorama, Motionlapse i FPV) i przeglądać zrobione zdjęcia. Ekran nie jest podatny na zarysowania, a to świadczy o wysokiej jakości jego wykonania.

 

Różne tryby pracy

Użytkownik może korzystać z różnych trybów pracy. Na uwagę zasługuje funkcja FPV, dzięki której gimbal może pracować pod dowolnym kątem. W rezultacie możliwe staje się rejestrowanie dynamicznych ujęć. Dostępna jest też opcja timelapse do tworzenia w prosty sposób filmów poklatkowych.

 

Chłodzenie

Producent zastosował w modelu chłodzenie pasywne. Oznacza to, że wytwarzane podczas pracy ciepło jest rozprowadzanie równomiernie po urządzeniu, więc nie ma obaw o przegrzanie któregoś z elementów. Chłodzenie jest efektywne, mimo że sprzęt nie ma żadnych dodatkowych otworów ani wentylatorów. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ