Opinie o DJI Phantom 4

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Dron z kamerą nagrywa obraz w jakości 4K, więc nawet jeśli będziemy wyświetlać go na dużym ekranie, będzie wyglądał profesjonalnie. Urządzenie ma wytrzymały akumulator gwarantujący prawie 30-minutowy lot po całkowitym naładowaniu. Na uwagę zasługuje Obstacle Sensing System, czyli tryb omijania przeszkód. W zestawie znajduje się torba podróżna zabezpieczająca model w trakcie jego przenoszenia. 

 

Najważniejsze wady:

Jest to sprzęt profesjonalny, więc na jego zakup zwykle nie decydują się osoby bez doświadczenia. Ma to związek nie tylko ze stosunkowo trudnym systemem obsługi, wpływ na to ma także wysoka cena DJI Phantom 4 (ponad 5000 zł).

 

Werdykt: 9.4/10

DJI Phantom 4 to profesjonalny dron z kamerą sprzedawany w komplecie z pilotem zdalnego sterowania. Do zestawu dołączone są także zapasowe śmigła, więc jeśli któryś z elementów ulegnie uszkodzeniu, można go szybko wymienić. Kamera jest umieszczona na stabilnym gimbalu, co przekłada się na lepsze efekty nagrywania.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Kamera

Kamera w dronie jest dobrej jakości, pozwala nagrywać obraz 4K, który cechuje maksymalna przejrzystość. Szybkość rejestrowania wideo wynosi do 30 kl/s (w przypadku nagrywania w jakości 1080 p kamera osiąga prędkość 120 kl/s). Z poziomu drona możemy nie tylko nagrywać ciekawe ujęcia, ale też robić idealnie ostre zdjęcia (rozdzielczość 12 milionów pikseli). Kamera jest zamontowana na gimbalu, a to pozytywnie wpływa na stabilność obrazu. Dodatkowo sprzęt ma funkcję stabilizacji obrazu, więc nie widać ewentualnych ruchów kamery, które mogłyby w niektórych momentach odbierać przyjemność z oglądania filmów. 

Funkcjonalność

Pozytywne opinie o DJI Phantom 4 są potwierdzeniem na to, że urządzenie spełnia oczekiwania użytkowników. W swoich recenzjach wskazują oni przede wszystkim na funkcjonalność drona. Potwierdzają, że ma on nowatorskie rozwiązania wpływające na komfort użytkowania. Dzięki funkcji TapFly możemy wskazać wybrany punkt, a dron automatycznie się tam skieruje. Wbrew pozorom ta opcja przydaje się nie tylko osobom początkującym czy średniozaawansowanym, ale także profesjonalistom, którym jak wiadomo, bardzo zależy na płynnych przejściach. Nie można nie wspomnieć o funkcji ActiveTrack. Po zaznaczeniu obiektu dron zaczyna za nim podążać, więc ciągle znajduje się on w kadrze bez większego wysiłku osoby sterującej urządzeniem.

 

System omijania przeszkód

Dron z kamerą ma skutecznie działający system omijania przeszkód nazywany Obstacle Sensing System. Wykorzystuje on zamontowane z przodu i od spodu kamery, które wykrywają ewentualne przeszkody, co zapobiega wystąpieniu niebezpiecznych sytuacji. Jeśli na trasie pojawi się jakiś obiekt uniemożliwiający swobodny przelot, dron zwolni albo przyspieszy, w zależności od okoliczności, aby nie doszło do zderzenia i uszkodzenia sprzętu.

 

Elementy zestawu

W opakowaniu poza dronem znajdziemy też wiele potrzebnych akcesoriów m.in. pilot zdalnego sterowania pozwalający na swobodne manewrowanie sprzętem. Komplet zawiera też akumulator lotniczy, uchwyt na urządzenie mobilne, dwa zestawy śmigieł i solidnie wykonaną torbę do przenoszenia i przechowywania modelu. Użytkownikom bez wątpienia przyda się też ładowarka, kabel zasilający, kabel USB i karta MicroSD 16 GB. Test DJI Phantom 4 wykazał, że wszystkie znajdujące się w zestawie akcesoria są wykonane z najwyższą starannością.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ