Opinie o Hoya Fusion Antistatic CIR-PL

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Opinie o Hoya Fusion Antistatic CIR-PL, jakie można przeczytać w Internecie są pozytywne. Wynika to m.in. z tego, że filtr ma specjalną powłokę, która tworzy barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz czy pył. Jest ona bezbarwna i w żadnym stopniu nie wpływa na jakość robionych zdjęć. 

 

Najważniejsze wady:

Nieliczne osoby zwracają uwagę na to, że filtr jest podatny na drobne zarysowania, dlatego podczas jego montowania trzeba o tym pamiętać (zmniejszamy w ten sposób ryzyko jego uszkodzenia). 

 

Werdykt: 9.4/10

Model Hoya Fusion Antistatic CIR-PL to zdaniem większości kupujących dobry filtr polaryzacyjny, w który warto zainwestować. Produkt ma czarny pierścień, a jego średnica jest równa 52 mm. Filtr jest dostosowany do pracy z szerokokątnymi obiektywami. Akcesorium jest zapakowane w solidne pudełko.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Powłoka antyrefleksyjna

Sporo fotografów inwestuje w ten filtr, bo ma on powłokę antyrefleksyjną Super Multi Coating. Gwarantuje ona wysoki współczynniki transmisji światła oscylujący na poziomie około 99,8%. W rezultacie na zdjęciach nie są widoczne nieestetycznie wyglądające odblaski, które zwykle pojawiają się w przypadku fotografowania szklanych powierzchni czy np. wody. Dodatkowo wspomniana powłoka sprawia, że kolory są lepiej nasycone, a w efekcie kontrast zostaje utrzymany na zadowalającym poziomie. Korzystanie z tego filtra dobrze wpływa na jakość robionych zdjęć, a potwierdza to przeprowadzony test. Hoya Fusion Antistatic CIR-PL to model, który warto kupić.

Łatwo utrzymać w czystości

Akcesorium zostało pokryte specjalną warstwą hydrofobową, która ułatwia utrzymanie go w czystości. Dzięki niej zabrudzenia nie przylegają tak łatwo do powierzchni. Na filtrze nie pojawiają się więc ślady tłuszczu czy odcisków palców. Oczywiście, kluczowe jest to, aby dbać o produkt i przechowywać go w odpowiednim miejscu. Warto wspomnieć, że filtr jest zrobiony z wysokiej jakości szkła optycznego HOYA i ma nisko profilowaną ramkę. Gwint jest tak zrobiony, aby można było do niego mocować też inne filtry i dekielek zabezpieczający.

 

Średnica

Prezentowany przez nas filtr ma średnicę równą 52 mm, jednak warto dodać, że w ofercie producenta można znaleźć ten model także w mniejszej i większej wersji. Do wyboru są filtry o średnicy od 37 mm do 82 mm. Właściwie niezależnie od tego, jaki obiektyw posiadasz możesz zdecydować się na zakup tego akcesorium. Bez wątpienia można uznać je za uniwersalne.

 

Powłoka antystatyczna

Filtr polaryzacyjny Hoya Fusion Antistatic CIR-PL ma powłokę antystatyczną, więc wykazuje dużą odporność na działanie czynników zewnętrznych, takich jak woda, kurz i pył. Wspomniana powłoka stanowi barierę ochronną filtra, dlatego też bez obaw można korzystać z niego w zakurzonym pomieszczeniu. Do zakupu produktu zachęcają jednak nie tylko jego cechy fizyczne. Sporo osób inwestuje w ten filtr również z innego powodu. Jest nim przystępna cena. Hoya Fusion Antistatic CIR-PL można kupić za niewiele ponad 100 zł i tym samym zyskać akcesorium fotograficzne, które znacznie poprawia jakość wykonywanych zdjęć.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ