Opinie o Nikon Nikkor AF-P DX 70-300mm F/4.5-6.3G ED VR

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Mimo szerokiego zakresu ogniskowej obiektyw nie jest duży ani bardzo ciężki. Po zamontowaniu go do korpusu aparat wciąż będzie wygodny w przenoszeniu. To model uniwersalny, odpowiedni do fotografowania rodzinnych wydarzeń, krajobrazów, a także robienia portretów. Poleca się go zarówno profesjonalistom, jak i osobom początkującym, a dowodem na to jest test Nikon Nikkor AF-P DX 70-300mm F/4.5-6.3G ED VR.

 

Najważniejsze wady:

Niektórzy kupujący twierdzą, że nie zawsze sprzęt dobrze się sprawdza. Czasami zdjęcia nie są dobrej jakości i pojawiają się na nich szumy, zwłaszcza gdy są robione przy bardzo słabym świetle.

 

Werdykt: 9.5/10

To dobry obiektyw Nikon, który waży 400 g. Ma on wymiary: długość – 125 mm i średnica – 72 mm. Ogniskowa obejmuje zakres od 70 do 300 mm, a to oznacza, że za pomocą modelu możemy fotografować nawet obiekty znajdujące się w dużej odległości od nas.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Redukcja drgań

Cechą wyróżniającą obiektyw marki Nikon jest innowacyjny system redukcji drgań. Pozwala on na uzyskanie wyraźnych, ostrych zdjęć, nawet gdy podczas ich robienia nie korzystaliśmy ze statywu. Redukcja drgań daje możliwość stosowania innych czasów otwarcia migawki niż zwykle, dłuższych nawet o 4 stopnie. To oznacza, że fotografie nie będą poruszone, także, gdy ustawimy najdłuższą ogniskową. Co ważne, w razie potrzeby możemy wyłączyć system redukcji drgań, taką funkcję znajdziemy w menu aparatu.

Nie tylko do fotografowania

Jak przekonują osoby publikujące opinie o Nikon Nikkor AF-P DX 70-300mm F/4.5-6.3G ED VR, obiektyw można wykorzystać zarówno do fotografowania, jak i nagrywania filmów. Wynika to m.in. z zastosowania nowoczesnego silnika krokowego, który cicho i płynnie pracuje. Kiedy zmieniamy ogniskową, możemy też szybko i precyzyjnie ustawić ostrość na wybranym obiekcie. Silnik daje możliwość płynnej zmiany punktu ostrości w czasie nagrywania, a towarzyszący temu odgłos jest prawie niesłyszalny. Fotografowie doceniają obiektyw również za szybkie przełączanie między autofokusem, a ręczną zmianą ostrości za pomocą menu aparatu. Ponieważ nie robimy tego poprzez przełączniki na obiektywie, nie ma ryzyka, że w czasie fotografowania czy filmowania przez przypadek zmienimy ustawienia.

 

Kompaktowe wymiary

Zazwyczaj jest tak, że obiektywy pozwalające na zmianę ogniskowej w szerokim zakresie są duże i nadmiernie obciążają body aparatu. To powoduje, że noszenie sprzętu przy sobie nie do końca jest komfortowe. Jednak model oferowany przez markę Nikon jest lekki i do tego ma kompaktowe wymiary. Na pewno przypadnie on do gustu osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z fotografią i kupili swoją pierwszą lustrzankę, a także osobom mającym znacznie większe doświadczenie. Nikon Nikkor AF-P DX 70-300mm F/4.5-6.3G ED VR to model uniwersalny, dający możliwość robienia efektownych zdjęć krajobrazu, zbliżeń dzikiej przyrody, zgiełku na ulicy itp. Przyda się on podczas wakacyjnego urlopu, a także ważnych wydarzeń rodzinnych. Fotografowie często podkreślają, że sprzęt może z powodzeniem zastąpić bardzo ciężki teleobiektyw. Ma on soczewkę wykonaną ze szkła o bardzo niskiej dyspersji, która redukuje aberrację chromatyczną. Z tego względu zdjęcia są bardzo szczegółowe, kolory naturalne, a kontrast jest na odpowiednim poziomie. Do zakupu zachęca też bardzo atrakcyjna cena. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Foto Graf

February 17, 2022 at 9:59 pm

“zdjęcia są bardzo szczegółowe, kolory naturalne, a kontrast jest na odpowiednim poziomie”
…no właśnie nie bardzo. To znaczy daje niezły obrazek, ale tak z grubsza „w pierwszej połowie” oferowanego zakresu ogniskowych. Taki obiektyw kupuje się jednak właśnie po to, aby korzystać z długich ogniskowych bez żadnych ograniczeń. Niestety: im bardziej zbliżamy się do tych 300 mm, tym bardziej kontrast spada (ostrość również), a kolory zaczynają się rozmywać w „mleku”.
Nie wiem, może trafiłem na słaby egzemplarz — kupiłem „używkę” na „znanym portalu aukcyjnym” — ale nie jestem zadowolony z zakupu (wkręciłem go w Nikona D7100). Chyba jednak niedługo przyjdzie zainwestować w droższego Nikkora, bo jednak jakość obrazka jest priorytetem.

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

February 21, 2022 at 4:33 pm

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za podzielenie się opinią, zapewne będzie ona cenna dla innych kupujących.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać